Dinsdag 17 November 1903. PHOENIX BROUWERIJ. BOCK-BIER verkrijgbaar zoolang de voorraad strekt. No. 5425. 53e Jaargang. MUZIKALE BLOEMLEZING. Feuilleton. EEN REISAVONTUUR. H. MEÜRSING Co. AMERSFOORT. AÏERSFOORTSCHE COURANT. UITGAVE FIRMA A- H- VAN CLEEFF te AMERSFOORT. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Abonnement per 3 maanden ƒ1. franco per post f 1.15. Advertentiën 16 regels 60 centelke regel meer 10 cent. Legale-, oflicieële- en onteigeningsadvertentiën per regel 15 cent. Reolames 15 regels f 1.25; elke regel meer f 0.25. Groote letters naar plaatsruimte. Bewijsnummers naar buiten worden in rekening gebracht en kosten evenals afzonderlyke nummers 10 cent. Bij advertentiën van buiten de stad worden de incasseerkosten in rekening gebracht. KORTEGRACHT9 Telephoon 10. Heden verzenden wg aan ,1e daarop ge- abonneerden aflevering 4 van den Tweeden jaargang van onze premie «De Muzikale B1 o e m I e z i n g". Deze aflevering bevat, behalve de gewone «Wenken van een ouden muziekmeester", jSlenaars-biographieën en berichten en mededeelingen op muzikaal gebied, de vol gende muziekstukken: 1. Mon doux ange, o S it,.voor piano' door Frangois Behr; j. r ruhhngsglocken, voor piano, door Carl Gansc.ials; 3. Frühlingslicd, voor piano, door V Mendelssohn Bartholdv; 4. Moment mu- a 'Ak00r piano' .f|oor Frunz Schubert; 5. d\ voor piano en zang, van E. Bohn. De «Muzikale Bloemlezing" kost voor de abonne's op ons blad slechts 60 cent per kwartaal, voor welk luttel bedrag men in de drie maanden 0 afleveringen met 30 a 35 muziekstukken ontvangt. De (jemeente-begrootiiig. in. Baten en opkomsten, spruitende uit voor werpen, in eigendom aan de Gemeente toebehoorende of die door haar worden beheerd. Uit de 3 aan de Gemeente beboerende aandeelen in de «Maatschappij voor Gemeente- crediet" zal volgens raming worden ontvan gen f180, terwijl in 1902 daaruit ontvan gen is f186. Annuïteiten Ambachtsschool en Industrie- en Huishoudschool. Daarvoor is uitgetrokken f3500. Krach tens Raadsbesluit van 18 November 1902 werd bij acte van 28 Januari 1903 aan de vereeuiging «Ambachtsschool voor Amers foort en omstreken" een som van f16000 geleend onder hypothecair verband tegen 24 annuïteiten van 11000, van welke de eerste vervalt op 28 Januari 1904. Tevens is hier uitgetrokken de eorste der 24 annuï teiten van f2500 in de geldleening van f39 000 ingevolge Raadsbesluit van 27 Juni 1903 te verstrekken aan de Industrie- en Huishoudschool. Voor het geval, dat de Raad mocht beslui ten om de voor de Industrieschool op de ontwerp-Begrooting uitgetrokken uitgaven te 2. (Slot.) Eindelijk dan toch iemand, die haar lief had gekregen zonder bijbedoelingen! Bijna dankbaar zag zij hem aan. Warmer klopte haar jeugdig hart onder zijn vurigen, maar toch zoo eerbie digen blik. Zy begon dan ook met zich in haar discours zoo geestig en vroolijk mogelijk voor te doen. De zwijgende had nu een bijna medelijdende trek op het intelligente gelaat, maar zij tartte hem met een fleren blik uit haar mooie oogen en hervatte met lieftallige gratie haar ge sprek met Vorst Obeloff. Nelly kon altijd heel verstandig en onder houdend over alles praten en vond in hem, den Vorst, een onovertrefbaren causeur. Eindelijk was de lange reis volbracht. Als een droom was mevrouw Asschenbaeh de tijd voorbijgegaan. Vorst Obeloff was er uitstekend in geslaagd, de weelderige fantasie der wereldsche dame een gelukkige richting te geven. Men reed te zamen naar het hotel. Nu nog een nacht uitrusten van de ver moeienissen en dan, morgen naar de- tentoon stelling, in gezelschap van hem, d.en rijken Russischen Vorst I „Gelukkig, benijdenswaardig kind! Je hebt zyn hart veroverd 1" Met bijna overdreven teederheid kuste zij haar dochter, die dochter, die haar tot schoonmoeder van een Vorst zou maken. Een vroolijke zomerzon lachte, over Parijs, behouden, wenschten de meesten leden der eerste afdeeling uit te trekken f 1000 als toe gezegde restitutie van de kosten der Indu strie en Huishoudschool. Eén lid dier afdee ling achtte liet in ieder geval bedenkelijk, een dergelijken post op de Begrooting te brengen, daar, volgens de gewisselde stuk ken, zich tegenover de Gemeente niemand heeft verbonden en men alleen op een Be grooting kan brengen hetgeen voor invor dering vatbaar is. In de tweede afdeeling werd over dezen post niet gesproken. B. en W. namen de opmerking der eersie afdeeling ter harte door den post «Diverse ontvangsten" bij Nota van wijziging f 1000 huoger uit te trekken. Huur van Huizen. De huur van de woning aan de Koppel poort is den 27 October door den Raad ver minderd met f25 en alzoo gebracht op f37.50, terwijl uitgetrokken is voor buur van het huis aan de Kamperbinnenpoort bewoond duw den heer A. Kraan (tot 1 Januari 1907) f 180, van dat bewoond door den heer G. Bloemink f300, van de huizen achter de Hoogere Burgerschool f200 en van de tuin manswoning met moestuin aan »De Hooi berg" (tot 2 December 1905) f75. Het woonhuis by de voormalige Gasfabriek aan de Kamppoort, het gebouw aan de Koe straat en de bouwmanswoning op «Ma Re traite" zijn uitgetrokken voor memorie. De geheele ontvangst wordt besomd op f792.50, tegen f862.50 ontvangen over 1902. Huur landerijen. Begroot werd dat uit dezen post zal ont vangen worden f7391.50, tegen een werko- lijke ontvangst van f7315 over 1902. De post is saamgesteld als volgt: huur van wei en hooiland, verhuurd 3 Februari 1899, f3114; idem idem, verhuurd 23 Februari 11900, f2200; huur van grond in gebruik voor hooibergen, f95.50; terreinen voor spellen enz. tijdens de janrmarkt f2000; terrein bij de Gasfabriek, verhuurd tot 25 Maart 1900, f162; en de lawntennis-bann op «De Hooi berg" f18. Gras en riet. De opbrengst van het gras op de wandel plaatsen is evenals vorige jaren geraamd op f 15, die van het gras aan het jaagpad langs de Eom weder op f50, die van het riet aan zee is begroot op f200, tegen 1150 geraamd voor 1903 en f266 ontvangen in 19Ü2. Out vangsten reinigingsdienst. Behalve de reeds vermelde uitgetrokken f 1437.50 aan rechten wegens diensten dooi de Gemeente-reiniging te bewyzen, wordt aan ontvangsten uit dezen tak van dienst tiog geraamd f 6500, tegen f 5864.90 begroot voor 1903 en f 6464.48B ontvangen over 1902. De Commissie voor de Gemeente-reiniging begroot den verkoop van mest, compost, beer, enz. op f6500 en brengt de posten voor leve ring van wisseltonnen en buitengewone ont vangsten voor memorie. De totaal-ontvangsten uit dezen tak van dtenst zijn dus geraamd op f7937,50 terwyl <ie uitgaven zijn begroot op f28284.70; doch een reorganisatieplan is bereids 24 Juni 1902 ingediend. Houthak. Deze ipost is begroot op f1181, tegen ge raamd f275 voor 1903 on ontvangen f 2581.40 over 1902 es is saamgesteld als volgt: ver koop rooisel Plantsoen, waarby het rooien van 5 eikjes aan de Utrechtsche poort, 2 eiken bij de Heerestraat en 1 iep bij Davids- hof 1125; hakhout aan den Berg f125; 41 hoornen aan de Beekstraat f4117 boomen aan den Weverssingel f 1547 eiken, iepen, easchen en dennen op «De Hooiberg'' f950. Jachtvergunningen. Geraamd op f80, tegen f73 in 1903 en f91 ontvangen over 1902. Het jacbtrechtop de Lausderheide is krachtens Raadsbesluit van ai November 1897 voor den tijd van 6 jaren tegen f70 per jaar verhuurd. De vergunningen voor jacht op de andere Gemeentegronden worden uitgegeven a f3. Grondrechten en erfpachten. Begroot op f 525, tegen geraamd f 515 voor 1903 en f528.35 ontvangen over 1902. De erfpacht van het terrein der Ambachtsschool, ad f60, is ingegaan 12 December 1900; die voor het terrein aan «De Hooiberg", uitgc- gegeven aan de «Vereeniging tot bet bouwen en verbeteren van woningen" en iugogaan 22 Januari 1902, bedraagt f 195.30; oio van het terrein aan «De Zandnoopen", uitgegeven 25 Maart 1901 voor petroleum-bowaarplaats, bedraagt flü. Afkoop grondrenten en uitgungen. Volgens Raadsbesluit van 3 April 1860 weder uitgetrokken voor memorie. In 1902 werd uit dezen ppst niets ontvangen. Leusderheide. Evenals voor 1903 geraamd op f 140 in verband met de ontvangsten over 1902 ad f195. Met het oog op den beperkten voorraad grint hebben B. en W. gemeend, het geven van vergunningen voor het graven daarvan voorloopig te moeten staken. Inmiddels zij opgemerkt, dat de ontwerp- begrooting door B. on W. werd ingediend 24 Augustus 1903 en dat de Raad den 22 September een ontwerp-besluit goedkeurde waarby het tarief voor bet gebruik der beide werd verhoogd. Een hoogere opbrengst dan liet thans ge raamde kan dus worden verwacht. Gasfabriek. De ontvangsten uit de Gasfabriek worden begroot ou f 132 000, tegen f 116 780 geraamd voor 1903 en f125 672.75 ontvangen over 1902. De post is aldus saamgesteldverbruik van 900000 M3 lichtgas door particulieren, a 71/o cent per stère, f67 500100(H) M3 voor de Gemeente a 0 cent f 600 300 000 M3 de wetildestad, waar alle natiën der wereld elk ander retidez-vous gaven. Aan den arm vau den Vorst daalde de vrouw van den Handelsraad van de trap van het reusachtige hotel. De kell- ners bogen als knipmessenVorst Obeloff wist te imponeeren, dacht mevrouw Asachenbach,en een gelukkig glimlachje gleed over haarge'aat; immers, als zijn schoonmoeder zou zij nog veel meer indruk maken I „Uw dochter is betooverend als een fee. Een dag, dat ik haar blik niet zou kunnen afsmeeken, zou mij een kwelling zijn," Met bevende stem fluisterde hij de gelukkige moeder deze bekentenis in 'L oor. Al het schoone en wonderbaarlijke, dat kunst en wetenschap, smaak en weelde bier hadden saam- gebracht, liet hij de beide datne,s zien. Van alles had hij verstand en overal wist hij uitleg vau te geven, O, hoe interessant 1 klonk het telkens uit den mond van de gelukkige mevrouw Asschenbach, en terziji Je fluisterde zij meermalen haar dochter in: „Kind, kind, met hem zal je een hemel op aarde hnbben!" Nelly zag er in haar sneeuwwit costuum met een bescheiden, doch smaakvol gouden bor duursel, waarin als vlammetjes diamanten schit terden, aller bekoorlijkst, maar tevens aller voornaamst uit; te midden van al deze inter nationale schoonheden nam zij een eerste plaats inwerk elijk een jonkvrouw, wa.ardig een Vorsten bruid to zyn. „Hè, daur is dat onuitstaanbare mensch óok weer", sprak Nelly opeens en keerde op in 't oogloojpende wijze den rug toe aan een jong- mensch:niemand anders, dan de zwijgende reiziger, nog steeds uiet het ondoorgrondelijk lachje op de lippen. In zijn yver om de dames op alle mogelyke wijzen van d,ienst to siin en bij haar in den smaak te vallen, had Vors* Obeloff thans even min oog voor dezen raadsela"htigen reiziger, als gisteren. Hij haalde -een kostbaar uurwei"^ den zak. „Binnen een our komt mijn Vorst Alexander Obd'dfi .hier aan en ik zou beni van het station balen. U moet weten, dat voor mij als een tweede «ader is. Als u uiy permu^*'60 wilt, zal ik hem ou» u voorstellen. Hij zal z.8®' verheugd zyn, u te ontmoeten en met u kennit,1 te maken." Een diepe, onberispelijke buiging vergezelde zijn verontschuldigingen; een vluchtige en eer biedige handkus, en VorBt Obelotï verdween. Do dames waren alleen en konden nu vrij uit haar meening over den Vorst aan elkaar mee- deelen. Nelly glimlachte stil voor zich heen, terwyl zij genoot van de fantasieën van haar raoeder? maar in het diepst van baar hart voelde zy zich zeer govlfid door de gedachte aan de zoo snel gemaakte verovering vun dezen zoo byzonder geestigen jongen man, die in ieder geval by het doen zijner keuze op geld niet behoefde te letten. „O, maar raacnu," zoo plaagde zij, „hij is nog lang niet zoo ver als u wel denkt. Wie weet of hij morgen niet voor de eene of andere schoone Fransche vlinder knielt." „Jij kunt het in ieder geval gerust tegen deze Franschen opnennen", sprak mama met trotsche overtuiging. „Bovendien, je hoort, dat hy met de Duitsche vrouwen veel meer sympathiseert." Het eene uur verliep na het andere, maar Vorst ObelofT kaarde niet terug. „Nu nög langar op hem te wachten, zou toch I wut te gek staan zei Nelly eindelyk, een beetje zenuwachtig door <le teleurstelling. „Ja, en ik begijn ook weer hoofdpijn te krij gen, kind; de oude migraine. Laat ons maar weer naar ons hotel gaan. De reis en dan voort durend dat drukke gesprek, en dan de drukte van de tentoonstelling heeft me erg vermoeid „Voor vandaag hebben wij tenminste genoeg gezien", antwoordde Nelly. In 't hotel werden beide dumes met verwon derde blikken aangezien. Zonder daarop te letten gingen zy de trapop naar hare kamers. Plotseling naderde een kell- ner met de onberispelijk beleefde kellnerbuiging. ;,De kamers zijn reeds door anderen ingenomen, c£ara«j.i". Onaangename verbazing natuurlyk, by moeder en vlochter. Vorst Obeloff heeft de kofiers reeds laten weghni'e" u wilde immers ergens anders uw intrek n emen V' Vorst Obeloff Onze koflers 1" gilde mevrouw AssehenbaO» verschrikt en een onmacht naby. Ook Nell)* werd maar 8P°ecliR kreeg zij haar bezinning terug. „O. dim hij «e» bedrieger een (1'°0 hemel, en wij zijn slachtoffers'!1'steunde haar moeder, wanhopig*. „One gdd in.de-koffer*, onze ju woelen, onze toiletten aliea alles Alles in veiligheid, mevrouw t" klonk.plotse- ling een stem. V6or hen stond, met een glim lach op de lippen, de zwijgende passagier. „Ik ben detective, .ambtenaar van de Rus sische gehei me politie cu had in opdracht, den man, die zich Vorst Obeloff noemt en een sluwe oplichter is, op heeterdna.d te betrappen en on> schadelijk te maken. Wees u zoo goed en ziet evein of uw bagage in orde is."

Amersfoortsche Courant | 1903 | | pagina 1