Stadsnieuws. kook gas a 6 cont f 18 000 70 000 M3 niunt- gas a 71/, cent f5250openbare verlichting (1 377 000 brand-uren tegen den kostenden prijs van SU cent) f 10 027.50; verkoop van cokes f20000, van koolteer 12420, van am moniak f3600; meterbuur f4200; diversen f 402.50. Hierbij zij vast meegedeeld, dat de uit gaven worden geraamd op f133610, met name f24000 voor uitbreiding der fabriek en f109610 voor exploitatie. (H'ordt vervolgd.) Ds. H. M. van der Vegt, uit Utrecht, hoopt hedenavond te kwart over zevenen in de «De Zaaier" hier vóór te gaan bij de godsdienstoefening der Chr. Gereformeerde Gemeente. De «Staats-courant" van heden bevat het Kon. besluit bepalende de onteigening ten behoeve van het bouwen van een wagen werkplaats, en daarmede in verband staande werken, te Amersfoort, ter algemeene nutte, ten name van de Hollandsche IJzeren Spoor weg-Maatschappij, ter uitvoering van de Wet van 12 Januari 1903 van de eigendommen in de Gemeente Amersfoort, aangeduid in het plan en de kaarten, vermeld op den staat, opgenomen in genoemde Staatscourant. In den oudenlom van 66 jaar ontsliep hier gister na langdurig lijden de heer Jacob Dirk Methorst, 30 Januari 1837 hier geboren, die onder meer langen tijd lid van het Bestuur der »Anna Pauwlona-Bewaarschoul'' was. Uit goede bron vernemen we thans, dat de heer A. M. Kollewijn Nz. wel bedankt heeft als Secretaris, doch nog niet als lid van de vereeniging «Oldenbarneveldt." Mr. W. M. J. van Lutterveld, advocaat en procureur en deelgenoot van de firma Met horst van Lutterveld, hier, is als opvolger van dr. G. Pekelharing benoemd tot financieel redacteur van de «Nieuwe Rotterdamsche Courant" en zal zijn nieuwe functie 1 Januari aanvaarden. De beer P. J. van der Werf, thans can- didaat-notaris te Harderwijk, is benoemd tot Secretaris der Kamer van Koophandel en Fabrieken aldaar. Omtrent het concert, Zaterdagavond door dc »Zutphensche Orkest-vereeniging" onder leiding v&d jhr. W. H. J. van de Poll in »Musis" te Arnhem gegeven ten bate van het «Tehuis voor gebrekkige en mismaakte kinderen" daar ter stede, schrijft de «Arn- hemsche Crt." o. a. Zeker nergens minder dan daar waar dilettanten zich in dienst stellen van de lief dadigheid, beeft de critiek recht van spreken. En t is dan natuurlijk ook niet onze be doeling, over het Zaterdagavond door de Zulphensche Orkest-vereenigiug in de kleine zaal van Musis gegeven concert ten bate van de «Johanna-stichtiog, eerste tehuis voor mismaakte kinderen", in bijzonderheden te tieden. Het was wel een even zelden voor komend als eigenaardig gezicht, bet podium ingenomen te zien door een schaar van dilet tanten. Zeker ook een gelukkig verschijnsel, dal in onzen tijd van bijna van louter materieeie belangen nog zoo velen gevonden worden die naar hun beste weten de kunst willen dienen, die zich geregeld willen oefenen om tot een goed geheel te komen. In veel op zichten gaf dit dilettanten-orkest wat goeds te booreu; de leider ervan, de heer jhr. Van de Poll toonde muzikaal te zijn en zijn orkest goed in de band te hebben; de strijkers ontwikkelden een vaak fraaien klank en ook in het koper vielen goede elementen op te merken. Ze werden na ieder nummer har telijk toegejuicht; de Directeur ontving twee kransen en zeker komt den heeren een woord van warmen lof toe voor de welwillendheid, waarmee zij een goede zaak gediend hebben. Reeds herhaalde malen hebben we, nu allerwege de actie tegen den eterkedmak too ter band wordt genomen, gewag gemaakt van het ad re* der X. O. F. C. (tegen drankmisbruik) aau de Tweede Kamer der Staten-Generaa). Het volge bier tbans in tijo geheel: Hel Hoofdbestuur der Nederlaudsche Onderwyters Pronaganda-Club (goedgekeurd bg Kon. Besluit van 15 Juli 1895) beeft met groote belangstelling kennis genomen van het door de Regeering ingediende Drankwet-omwerp en met groote voldoening daarin verschillende verbeteringen der huidige Drank wet opgemerkt. Met meer dan gewoDe belangstelling las het Hoofd bestuur voornoemd wal in Art. 15g en Art. 15 1 al. 4 wordt voorgesteld ten oprichte van de bescher ming van jeugdige personen legen de drmnkrer- leiding. Ten volle instemmende met de daarop betrekking hebbende woorden uit de Memorie van Toelichting: .Geen actie tegen bet aloobolkwaad kan voldoende slagen, als de dranklokalen vrijelijk openstaan voor bel opkomend geslacht. Een verbod ia bier een daad van maatschappelijk behoud"; met vreugde constaieercDde, dat het streven naar beacberming vau bet opkomend geslacht in beginsel in het Omwerp sanweiig is. meent het Hoofdbe stuur voornoemd, op gronden, ontwikkeld in bijbe- boorende Memorie van Toelichting, dat de door de Regeeriog voorgestelde maatregelen onvoldoende sullen blgken te syn voor de bereiking van het be oogde doel. en mitsdien aan de Tweede Kamer te moeten versoeken, genoemde artikelen te willen vervangen door de volgende bepalingen: le. De houders van lokaliteiten met vergunning tot kleinverkoop van sterkedrank (Art. 1, al. 3, lelt. a en b vau bet Ontwerp) en die van lokaliteiten met verlof tot verkoop van gegiste dranken (Art. 15 al. 2, let'., a van het Ontwerp) zijn gehouden a. niet toe te laten, dat personen beneden 18 jaar zonder geleide van ouderen in hun lokalen ainwe- zig zijn; b. niet toe te laten, dat aan personen beneden 18 jaar, onder geleide van ouderen in hun lokalen aan wezig, alcoholhoudende dranken worden verstrekt. 2e. Persouen beneden 18 jaar mogen niet als werkkracht voor het bedrijf als zoodanig iu de lo kalen bedoeld in Art. 1 al. 3 lett. a en b en in Art. 15 al. 2 lelt. a gebruikt worder.. 3e. Persouen beneden 18 jaar mogen niet gebe zigd worden voor het vervoer van sterke of gegiste dranken. Deze bepalingen, waarvaD, zooals uit bybehoorende Memorie van Toelichting blijkt, reeds voorbeelden in buitenlandsohe wetgevingen zijn, en waarvan de opueraing in de Drankwet by de voorgaande Drank- wetsherzieuing door meer dan 5000 onderwijzers en onderwijzeressen en ruim 10000ouders aan de Volks vertegenwoordiging werd gevraagd, ten starkst6 in Uw aandacht aanbevelende, Met verschuldigden eerbied, enz. De Memorie vau Toelichting luidt: Toen de vorige Regeering de herziening vau de Drankwet aau de orde stelde, ontbrak in bet inge diende Ontwerp elke bepaling, die bescherming vau jonge meDSchen tegen de drankverleidiug beoogde. Het Hoofdbestuur der X. O. P.-C. rekende het toen zich tot plicht, in een uitvoerig gemotiveerd adres de Regeeriug te moeien vragen, zulke bepaliogen op te nemen. Toeu ook in het Gewijzigd ontwerp het gevraagde niet voorkwam, wendde het Hoofdbestuur voornoemd zicb tot de Tweede Kamer der Slaten-Generaal met bet zelfde verzoek. Dit kon het doen in opdracht van ruim 5000 personen, bij eiken Uk van onderwijs werkzaam, zoo by het bijzonder als bij het open baar, van hoogleeraren zoowel als van lagere onder wijzers. Een adhaesie-adres van meer dan 10 000 ouders vergezelde het en gal blijk, dat niet alleen de wenechelijkheid der gevraagde bepalingen gevoeld werd in de kringen der onderwijzers doch dat de ouders zélf met ingenomenheid deze beveiligings maatregelen begroetten. De publieke opinie erkeude de noodzakelijkheid er van. Xu in het tbans ingediende Ontwerp het beginsel der bescherming van jeugdige personeu tegen de drankverleiding is neergelegd, kan adressant zich omslageo rekenen van de noodzakelijkheid, nogmaals in den breede het goed recht er van te betoogen. Zeer juist wordt door de Regeering in de Memorie van Toelichting bij bet ontwerp gezegd .Geen actie tegen het alcoholkwaad kan voldoende slagen, als de drauklokaleu vrijelyk openstaan voor het opko mend geslacht. Een verbod is hier een daad van maatschappelijk behoud." Tbans moet aangetoond, dat de door de Regeering voorgestelde maatregelen onvoldoende zijn om het beoogde doel te bereiken. De Regeering stelt voor om kinderen beneden 16 jaar den toegang tot de lokalen met vergunning tol verkoop van sterkedrank te ontzeggen. De vraag ryat, of het in de eerste plaats die kin deren zijn, waarvoor gezorgd moet worden Het meerendcel der ouders zal er wel voor waken, dat zulke jeugdige kinderen niet op die plaatsen komen. .Het is evenwel een feit, dat Ul van jongelieden van even boven de 16 jaar veelvuldig de drankhuizen bezoeken, en dat vele jonge leveDs zooal niet geheel verloren gaan, dan toch reeds de kiem in zich op nemen voor een later drankmisbruik. Ed dat ïb zeer begrijpelijk slaande op de schouders van voorge slachten, die met de beschaving ook doodende ver giften brachten, welke bet hunne bijdroegen tot ver giftiging der kiemen en de ontaarding van het nageslacht bevorderden (Winkler), zijn reeds vele jongelieden aan den rand van het bellend vlak, dat voor ben de weg zal zijn naar hun verderf. .Zich bevindende in de jaren tusschen dwaas en vroed, waarin raeu het wezen der dingen in den uiterlijken schijn zoekt, bxwijkeu velen voor de publieke drankverleiding. En zulks treft allen, zoowel onze aanstaande arbeiders, de werkjongens op den timmerwinkel, in de fabriek, alsook de leerliogen onzer scholen voor voortgezet onderwijs. Is het voor ieder, die de werkelijkheid meeleeft, duidelijk, dat de jongens uit de volksklasse groot gevaar loopen, voor de drankverleiding te bezwijken voor wie geen vreemdeling is onder de 17- en lS-jarigeD onzer onderwijsinrichtingen is het even vaststaand, dat onder de Gymnasiasten, de Hoogere Burgerscholieren, de kweekelingen van de Kweek-en Normaalscholen voor onderwijzeis, enz., enz., drankgebruik nietalleen veelvuldig voorkomt, doch dat gevallen van ergerlijk en betreurenswaardig misbruik bij deze „schepen zonder roer op deu oceaan des levens" geen uit zonderingen rijn. .Zulks zal door niemand geacht kunnen worden iu het belang der gemeenschap le zijn. ,De plicht tegenover de komende gemeenschap schrijft gebiedend voor. alles in het werk te stellen om oDzcr opgroeiende jeugd gezond naar lichaam en ziel voor baar te bewaren. Daarvoor zal beslist noodig zijn, onse jongens tegen de publieke drank verleiding ook na den zestienjarigen leeftijd te be veiligen en de grens minstens op 18 jaar vast te stellen. Zal dit door verscheidene .weldenkende" ouders als vanzelf reeds ge9chiedeD groot is het aaDUl kinderen, dat, io hun eigen belang eii in dat der gemeenschap, beslist behoefte heeft aai. de be scherming door de Wet tegeu de onverschilligheid of de ontweiend beid hunner ouden." Deze woordeD uit de Memorie van Toelichting by het vorige adres zijn nog ten volle van toepasing ook ai is thaos hel beginsel der bescherming in het Wetsontwerp neergelegd. Volgens het Ontwerp zou een ventje van 16 jaar niet alleen gerechtigd zijn zelf de kroeg binnen te gaan, doch ook als mentor op te treden voor zijn jongere kameraadjes. En d&t zal wel niemand een gewenschten toestand noemen. Adressaot vraagt niet alleen te bepalen, dat jonge lieden beneden achttien jaar, als zij niet vergezeld zijn van ouderen, geeu vergunning mogen betreden, doch ook het verbod van verkoop van gedistilleerd tot dien leeftijd uil te strekken. Art. 454 van bet I Wetboek van Strafrecht stelt slechts den verkoop aan kinderen beneden 16 jaar strafbaar. De vraag zou kunueu rjjzen, of, met die bepaling uit het Wetboek van Strafrecht voor oogen, in de Drankwet wel de leeftijdsgrens op 18 jaar gesteld mag worden. Adressant m*eDt evenwel, dat wannee inderdaad art. 454, bovenbedoeld, eeu belemmering mocht zijn voor een meer afdoende bepaling, dat dan het .maatschappelijk behoud" eiscbl, niet de belemmering te handhaven en het voorgestelde bin nen de perken dier belemmering te houden, doch een voorstel in te dienen tot wegneming dier belem mering, opdat er inderdaad van een .maatschappe lijk behoud" sprake zal mogen xyn. De beveiliging van de jeugd eD de grootere kans op een gezonden groei onzer maatschappij zijn de daaraan verbonden moeite rykelök waard. Het verbod te beperken lot de inrichtingen be- I doeld in art. 1 van het Wetsontwerp (huizen tot verkoop -an nfr-nfeedranlc) en niet uit te strekken tot de huizen, bedoeld in art. 15, al. 2 lett. a van bet Ontwerp (huizen tot verkoop van yegittr dranken) zal niet het gewenschte gevolg hebben. Wil men de jeugd voor het insluipen der drinkgewoonten behoedeD, dau zal men zich juist in hoofdzaak tegen hel bier moeten wenden, want een kind begint niet met gedistilleerd, doch met bier Hierop is geheel vau toepassing, wat adressant schreef in de meer aangehaalde Memorie behooreude bij het adres van Augustus 1900. .Nog in sterker mate dan van de gewone .ver gunningen" gaat de verleidende kracht op onze jon gelieden uit van de bierhuizen met name de tal rijke bierhuizen uiet „damesbedieuiug", waar, naast de gewone reeds zoo geduchte alcohol vergifti ging, nog komt de verontreinging der verbeelding, de besmetting vau den gezouden levenslust waar alles medewerkt om van onze vroolijke, open jongens te maken dat steeds talrijker wordende on gure ras van cynische, vroegrijpe oudemannetjes; waar de grond gelegd wordt voor menig later exces Ln Baccho et Venere. .Zeer stellig «al het bier gezegde niet op slle bier buizen van toepassing zijn, doch het scheppen van uitzonderingsbepalingen zal slechts kunnen strek ken om den zoo noodigen maatregel reeds vsd te voren krachteloos te maken, terwijl bovendien in elke inrichting, waar bier verkrijgbaar is, liet gevaar zeer groot is voor misbruik, waarvan bjj kindereu reeds spoedig sprake moet zijn." Het boven ontwikkelde kan ook van toepassing verklaard wordeu op de maatregelen onder 2o en 3o gevraagd, terwijl voor 2o nog geldt, dat het voort durend oor- eu ooggetuige zijn van al wat in de drankbuizen valt waar te nemen, niet anders dan zeer verderfelijk op zulke jeugdige personen moet werken, terwijl bovendien in die omgeving door den overmatigen en den uachtarbeid, die daar in den regel gevorderd wordt, in verband met de aanwezig heid van den drank, het gevaar voor bet ontstaan van drankzucht bijzonder groot is. De moeilijkheid, verbonden aan het onderkennen van jongelieden naar hun leeftijd, is aan de door adressant gevraagde grens niet in meerdere mate verbonden dan aan iedere andere grens. Voor tal van jeugdige personen is zij bovendien het einde van den leeftijd, waarop Lager- of Middelbaar on derwijs wordt genoten. Ten slotte neemt adressant uit de vroegere Me morie over de opsomming van streken waar reeds soortgelijke wettelijke bepalingen bestaan. In de Xorth West Territories (Britsch Amerika) straft men den verkoop van elke soort van alcohol houdende dranken aan personen beneden de 18jaar met 25 dollar boete of 1 maand gevangenisstraf bij de eerste overtreding cd 50 dollar of 2 maandeu, benevens absolute verbeurdverklaring der vergunDiog, by een tweede overtredingde boete te betalen èn door hem die den bestelden drank eventueel ver schaft (deu kellner bijv.), èn door den eigenaar der drinkgelegenheid. Ook Newfoudland brengt de leeftijdsgrens op 18 jaar. Het tappen of afgeven van alcoholhoudenden drank aan jongeren is strafbaar met een boete van hoogstens 50 dollar. In New-ScotlaDd vindt men zelfs 18-jarigen nog niet oud genoeg. Ieder vergunninghouder, die in zijn vergunninglokaal eenige soort van drank aan minderjarigen (d. w. z. aan mannelijke of vrouwe lijke personeu onder de 21 jaar) levert, stelt zicb bloot aan een boete van 50 dollar voor iedere over treding. Ontario heeft de zelfde bepaling, maar past de boete èn op den eigenaar èn op deD overtredenden bediende. Slechts daar, waar de drank op schrifte lijke order van een der ouders, van voogd of patroon werd afgegeven aan iemand die de 21 nog niet baalde, is deze bepaling niet van toepassing. Xieuw Brunswyk stelt een boete van 10 tot 20 dollar op 't leveren van alcoholhoudenden drank, voor eigen of anderer gebruik, aan minderjarigen. (Eigenaar of bediende.) Prins Edward eiland heeft nóg strenger bepalingen op de zelfde overtreding. De eerste maal wordt een boete van 10 dollar en een halfjaar verlies der ver gunning opgelegd: den tweeden kter bedraagt de boete 20 dollar en wordt de vergunDiDg gebeel in getrokken. In Quebec eindelijk straft men den minderjarige zélf, die zonder geldige reden in eeu lokaal wordt aangetroflen. waar bedwelmende dranken worden verkocht. Hij kan er voor gestraft worden met een boete van ten hoogste twee dollar of een hechtenis van ten hoogste 14 dagen. En ten slotte kan nog gewezen worden op de Zweedscbe tapperij maatschappijen (Gothen burger stelsel) welke in haar winkels aan jongelieden be neden 18 jaar niet tappen. Op initiatief dei' plaatselijke afdeeling van de »Ned. Vereeniging tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken" werd gisteravond in «Ons Huis" een gecombineerde vergade ring gehouden van de Besturen der ver schillende drankbestrijdingsvereenigingen hier ter stede rnet het doel, tot de oprichting van een Comité van actie voor de aanstaande Drank wetsherziening te geraken. Besloten werd, een Araersfoortsch Drank wet-Comité op te richten, dat tot taak hoeft, de publieke opinie te bewerken ten gunste van de thans reeds voorgestelde en uog voor te stellen Drankwetswijzigingen, welke kunnen geacht worden te strekken tot beteugeling der onmatigheiden bet verwekken eener agitatie, die aan de spoedige tot stand koming dier wijzigingen bevorderlijk kan zijn. Het A. D. C. zal bestaan uit de Voorzit ters en de Secretarissen der onderscheidene vereenigingen, en wel de heerenW. Hek- ktmberg, Voorzitter; E. C. J. Kuvper, Secre tarisL. Ruitenberg, Penningmeester; prof. F. Kenninck, Th. J. H. Bianchi, S. Posthuma, P. J. Th. Dieges en C. Ruitenberg. De vijl eerstgenoemden vormen bet Dagelijksch be stuur. Door den inspecteur van deu geneeskun digen dienst der landmacht is aangewezen om heeren Geduputeerde Staten in do pro vincie Utrecht bij te staan gedurende het geneeskundig onderzoek vau de lotellngen der lichting 1904 als lid de dirigeerend offi cier der le klasse K. Hennes, chef van het Militair hospitaal te Utrecht, en tot plaats vervangend lid de officier van gezondheid le klasse dr. H. Zeehuisen. Nogmaals zy herinnerd, dat de jongelieden die zich opgaven voorde vrijwillige oefening in den wapenhandel morgen (Woensdag) middag om 3 uur zich moeten aanmelden in de Schermzaal der Infanterie-kazerne. De Minister van Oorlog brengt ter kennis van de loteiingen der lichting 1904, cUe wenschen te worden ingedeeld bij een van de bereden korpsen, dat zij, voorzooveel de beschikbar»! plaatsen dit toelaten, bij een korps naar hun keuze kunnen worden, in- dien zij zich met een daartoe strekkend verzoekschrift tot den Minister wenden. Bij Kon. besluit is toegekend bet eeretee- ken voor eervollen langdurigen werkelijken dienst bij de schutteryen aan den heer W. Croockewit W. Azn., voormalig kapitein bij de d.d. schuttery te Amersfoort, thans ma joor-commandantvan het 2e bataljon tustende scbuttorij in de provincie Utrecht. Het verluidt, dat de dienstdoende Schutte rijen nog twee, misschien drie jaren in stand zullen blijven. De Militaire Sportvereeniging heeft een iachtrit uitgeschreven tegen Donderdag 28 November. De meet zal zijn bij het Hertenhuis (de Hertekop) 's middags half een, terwijl de jacht ongeveer nabij het station Soesterberg een einde zal nemen. Als jagormeester zal fungeeren ritmeester jhr. E. W. von Wrangel auf Lindenberg, instructeur by de Rijschool. De wedstrijd, Zondag duor liet eerste elftal (juister gezegd negental, ondanks de inval lers) van »Quiok" op het Schuttersveld te Rotterdam gehouden tegen «Sparta" van daar, is letterlyk in het water gevallen. Nadat vóór de rust de Spartanen driemaal hadden gedoelpunt en «Quick" geen enke punt bad gemaakt, moest kort na de her vatting van het spel de wedstrijd worden gestaakt door de hevige plasregens, die het reeds Zaterdagavond zoo rijkelijk begoten terrein in een modderpoel verauderden. «A dull play" zeide een Londenaar met wien we den wedstrijd tusschen de tweede elftallen van nQuick" en «Hercules" uit Utrecht bijwoonden er van, en hij had vol komen gelijk. Er zat geen gang in een enkele maal een vleugje, nu eens aan den kant der Utrechtenaren, dan weer aan de zijde der Amersfoorters maar de wedstrijd, op het ondanks de regens heel mooie terrein aan den Leusderweg gespeeld, was al heel weinig interessant. Het eenig opmerkelijke was, dat »Quick" bij den aanvang met 12 man speelde, doch de vergissing werd binnen de vijf mi nuten ontdekt en de overcompleete droop stilletjes af. Er was ook weinig belangstelling, een paar hoogst vermakelijke schetteraars en het zeer voor Quick geporteerde publiek achter het hekje daargelaten, welk laatste vooral hevig brulde als de Amersfoorters bijna en vooral beslist doelpuntten. Eerst om half drie kwam Quick's leer kei-hard in het net van Hercules, dat aan stonds revanche nam en een vijf minuten later zijn bal met waarlijk herculische kracht in het doel van Quick keilde. Even vóór rust vloog Quick's bal juist tegen de lat van Hercules, wiens doelverdiger het projectiel handig wegwerkte en zoo ging de rust in met 11 gelijk. Het duurde weer eeu half uur eer Quick een hoekschop kon omzetten io een niet te keeren doelpunt; haar tweede dus. Eer het derde werd behaald, was er heel wat opdringen en draven n iodig, alles onder vervaarlijk geschreeuw van de toeschouwers, die zich uitnemende stuurlui aan den wal betoonden. Maar eindelijk dan toch maakte •Quick" baar derde punt en eer iemand erop verdacht was en de doel verdediger van «Her cules" van geen gevaar droomde, bijna on middellijk daarop haar vierde punt. Groote verontwaardiging van de toeschou wers uit Utrecht; niet minder groot gejuich van Quick's vrienden. De scheidsrechter bewaarde zijn kalmte en en floot «tijd" en «Quick" had gewonnen met 41. De «Amersfoorlscbe Voetbal Vereeniging" kreeg te Baarn van de »B. V. V." klop met 7-2. „Spoedig zullen we daar wel meer van hooren" aldus eindigden we in ons vorig nummer ons berichtje over de H. S. M. coöperatie. Dat dit zóo spoedig het geval zou zijn, hebben we niet durven denken. Reeds Zaterdagavond schreef een ter zake wel zeer bevoegd ambtenaar der H. S. M. ons: „Uw mededeeling, dat de coöperatieve ver- bruiksvereeniging aan haar leden uitstekende wollen dekens en ongenietbare aardappelen levert, is beslist onwaar en wel om de eenvoudige reden dat de coöperatieve vereeniging nog niet in werking getreden is en dos nog voor geen sou geleverd heeft. „Reeds jaren levert de Maatschappij, bij aan vraag. aan baar personeel tegen den kostenden prijs brandstoffen, aardappelen en wollen dekens. Waarschijnlijk heeft uw blijkhaarniet zeer snug gere zegsman deze leverantie met de pas ope^ richte coöperatieve vereeniging verward. Hoe hij echter indien mijn veronderstelling juist is u kon meedeelen, dat dc geleverde aardap pelen niet te eten zyn, komt mij werkelyk on verklaarbaar voor. De kwaliteit der aardappelen

Amersfoortsche Courant | 1903 | | pagina 2