Advertentiën. E. J RUITENBERG, AMERSFOOETSCHE Ml SPARRENDUNSEL, Slieten,„Boonenstaken Benoemd de heer W. Croockewit W.A.zn. niet 13 stemmen, tegen 3 op den heer A. M. E. des Tombe en éen onthouding. 10, Benoeming van een adviseerend lid der Commissie voor den Oemeentereinigings- dienst. Benoemd de heer T. van Daal met alge- rneone stemmen. 11. Voorstel tot uitbreiding van het Raadhuis. In aansluiting aan hun antwoord op de af- deelings-verslagen betreffende de Gemeente-be- grooting voor 1904 legden IJ. en W. aan den lO'.ad over een plan tot uitbreiding van het llaadhuis aan de xijde van het Armkantoor. Het plan voldoet aan een dringende behoefte. Voor de Secretarie, welke thana veel te klein is en de nondige bergruimte mist, wordt een groot lokaal uiet veel kusten verkregen. Hot lokaal voor den Burgerlijken Stand en de Be volking wordt ruimer eu eveneens het Archief, dat zooveel mogelijk brandvrij wordt gemaakt. De Ontvanger verkrijgt een lokaal van voldoende grootte en gelijkvloers. De raming voor deze werken bedraagt f 13 600. Voor de meubileering was op een bedrag van f1000 gerekend, zoodat op ae Begrooting een post van f 14 600 was uitgetrokken. B. en W, hebben gemeend, thans tevens in een leemte te moeten voorzien, hierin bestaande, dat de looponde registers van den Burgerlijken Stand niet brandvrij kunnen worden bewaard en eveneens de boeken en verantwoordingsstuk ken van den Gemeente-ontvanger. Voorde oude registers van den Burgerlijken Stand, waarvan de dubbelen ter Griffie van de Rechtbank be rusten, is een brandvrije bewaarplaats minder noodig. In deze leemte kan worden voorzien door aan brenging van twee kluizen tusschen het nieuwe kantoor van den Ontvanger en het nieuwe bureau voor den Burgerlijken Stand, welke (met inbegrip van twee kluisdeuren) zullen koBten f750. De totale kosten (zonder ameublement) zullen dan bedragen 1 14 350. Door dan voorgeatelden uitbouw aan de zijde van het Armkantoor kan de bestaande trap van het Raadhuis worden behouden. Een uitbouw aan de andere zijde zoude ook ten gevolge heb ben, dat de vrije woning voor het schoolhoofd verviel en de Gemeente jaarlijks f250 wegens gemis van vrye woning aan dit Hoofd zoude hebben uittebetalen. Bij het overgelegde plan vervalt alleen de vrije woning ran den Con cierge van het Gymnasium, geschat of f 125, welk bodrag aan hem zal zijn uit te betalen en voor de helft door het Rijk wordt gedragen. B. en \V. stelden voor: het overgelegde plan (raming f 15 350) goed te keuren de toelage voor gemis aan vrije woning voor den Concierge van het Gymnasium te bepalen op f125; het Arm kantoor te verplaatsen naar het voormalig school gebouw in de Koestraat, waar geschikte lokali teit is te vinden, zonder dat kosten behoeven te worden gsmaakt; hen te machtigen tot aan schaffing van het benoodigde ameublement voor het Raadhuis, geraamd op f1000. Thans rest nog de vraag of de nieuwe voor gevel met hardsteetien platen zal worden bekleed evenals het Hoofdgebouw, welke bekleeding een hoogere uitgave van f2500 zal vorderen. De Gemeente-architect acht zulks om de door hem aangegeven redenen niet wenschelijkde meerderheid van de Commissie van Fabricage is hot niet hem eens. In het college vail B. en W. zijn de gevoelens verdeeld. De meerder heid is van oordeel, dat de hardsteenen gevel goed zal staan en dat het zeer wenschelijk is, deze aan te brengen, ook met het oog op Inte ren aanbouw (Noordelijken vleugel); de uitgave voor eons van f2500 komt haar gewettigd voor. Zij stelde mitsdien voor, ook deze uitgave goed te keuren. De Gemeente-architect schreef tot toelichting van zijn schets-ontwerp Het dikwijls uitgespro ken verlangen naar moer ruimte in ons Raad huis, vooral voor de Secretarie, den Burgerlijken Stand en het Bevolkings-bureau, was de aanlei ding tot liet zoeken van een doeltreffende bevre diging. Allereerst komt daarbij de vraag te beant woorden of do thans bestaande Raadzaal vol doende ruimte zou blijven aanbieden, althans in den eersten tijd, indien bij bevolkingstoename van onze Gemeente het aantal Raadsleden ver groot zou moeten worden. Na ingewonnen in lichtingen i» de heer Kam omtrent die vraag in zooverre gerust gesteld, dat bij eon bevolkings toename van 10000 inwoners, het aantal Raads leden hoogstens met (5 zou moeten verhoogd worden en daarvoor is z. i. in do tegenwoordige Raadzaal wel plaats te vinden. Om nu tot een oplossing te komen, acht hij het noodzakelijk, de uitbreiding van het Raad huis te zoeken aan den kant van het Armkan toor, om later, als zulks noodzakelijk mocht worden, do onderwijzerewoning aan den anderen kant te verbouwen. Voor het oogenblik is het echter voldoende, met het Armkantoor te beginnen, vooral ook daarom, omdat de bestaande trap in het Raad huis dan in stand kan blijven. De bedoeling iü dus, het Armkantoor met het kantoor van den Gemeente-ontvanger en de daar achter gelegen woning van den Concierge van het Gymnasium geheel af te breken en ter plaatse een nieuw gebouw te maken, dat zoowel op de beneden- als do bovenverdieping door een broeden gang van uit den middelgang van het Raadhuis te bereiken is. De benedenverdieping van het nieuwe gebouw zal bevatten, behalve genoemden gangeen bureau voor den Burgelijken Stand en de Be volking, bijna 1'/, maal zoo groot als het thans bureau, verder twee privaten en do Archief kamer met het Archief aan de overzijde van den Gedachtig aan het spreekwoord „men moet het ijzer smeden terwijl het warm is" zou de verslaggever wel willen vragen om een plaatsje voor de Pers waar het geluid minder wordt ge dempt door de dikke statie-gordijnen. gang. Het nieuwe Archief zalplm. 11 M» grooter worden dan het bestaande en, met inbegrip van de Archiefkamer (het bureau van den Archi varis) van een brandvrije overkapping, uit ijzeren balken en metselwerk bestaande, worden voorzien. Daar het Bureau van den Archivaris uit den nieuwen gaug te bereiken is, vervalt de lastige toegang tot dit bureau, zooals thans door de trouwkamer geschiedt. Ook de thans bestaande trouwkamer kan een breeden toegang (porte- brisée) uit den nieuwen gang verkrijgen. Recht tegenover de trap op de bovenverdie ping zal tie nieuwe bovengang worden gemaakt, aan welks uiteinde de toegang naar hetgehoor- kamertje en de toegang tot de nieuwe Secretarie gevonden wordt. Dit nieuwe lokaal zal, na aftrek van de kasten langs den wand, G3 M' opper vlakte verkrijgen, d.i. 25 M1 meer dan die van de bestaande Secretarie. Dit lokaal wordt ver licht door 3 ramen in den voorgevel, 1 raam in den zijgevel en een lantaarn in het plafond. Langs drie muurwanden bevinden zich t.z. 25 kaBten, waarvan de bovenste rij door eeu trap en langs galerijen te bereiken zijn. De ver warming zal plaats hebben door vulkachels, met verschelucht-aanvoer, terwijl voor afvoer van onzuivere lucht door behoorlijke ventilatie zal worden voorzien. Onder de trap, die naar de galerij voert, is een kleine ruimte tot plaatsing van de telephoon, verder een privaat, portaaltje, enz De heer Burgemeester zou zijn tegenwoordige kamer verwisselen met die van den Secretaris, terwijl de Secretaris verblijf zal kunnen vinden in de alsdan vrijgekomen Secretarie. De thans bestaande Burgemeesterskamer kan dan, evenals vroeger, worden ingericht voor ont vang- en Bodekamer, en de alsdan ledig gewor den Burgerlijke Stand zal kunnen dienen als bureau voor den Gemeente-ontvanger. Twee brandvrije kluizen, tusschen de bureaux van den Ontvanger en den Burgerlijken Stand, kunnen voorzier. in berging. De voorgevel van den nieuwen bouw zal wor den opgetrokken in donkerrooden (appelbloesem) waalsleen, waarbij zooveel mogelijk de bouwstijl van den bestaaanden Raad huisgevel zal worden in 'toog gehouden. De bouwkosten van dit nieuwe plan, waaronder niet zijn begrepen het verfwerk van het inwen dige van het oude Raadhuisgebouw en ook geen nieuw ameublement, zijn geraamd op omstreeks f13 600 waarbij 2 kluizen te zamen f750, totaal f14 350. Het vorenstaande was reeds geschreven, toen de Gemeente-architect van B. en W. de vraag ontving, hoeveel de kosten meer zouden bedra gen, wanneer de nieuwe voorgevel, evenals de bestaande Raadhuisgevel, met hardsteenen platen bekleed werd. Aangaande deze bekleeding moet de heer Kam berichten, aanvankelijk óok plan gehad te heb ben den nieuwen voorgevel met hardsteen te bekleeden, doch na ernstige overweging besloten te hebben, dit plan omdat éen vleugel in nieu wen hardsteen is uitgevoerd, te veel aandachttrek kende en met het hoofdgebouw een geheel wil lende uitmaken, het gemis van een vleugel aan den anderen kant van het hoofdgebouw des te sterker doet gevoelen, en daardoor een groeten misstand zal veroorzaken, omdat, wordt de gevel in baksteen uitgevoerd, hij, in opvatting, onder geschikt blijft aan het bestaande hoofdgebouw, waardoor het gemis van den anderen vleugel veel minder zal worden oijgemerkt; omdat, bij uitvoering van den later te maken Noordelijken vleugel, ook in baksteen geen mistznd kan ont staan, want het oude gebouw zul dan toch uls middelstuk altijd de hoofdaandacht tot zich blij ven trekken, hetgeen, uit aesthetisch oogpunt beschouwd, uixoo behoort te zijn. Van 2.30 tot 2.55 werd de vergadering geschorst en den Gemeente-architect ge legenheid gegeven, zjn plan nader toe t« lichten. Na eenige discussie, welke we in ons volgend nummer hopen te vermelden, werd met 11 tegen 6 stemmen besloten den nieuwen gevel in baksteen op te trekken en met algemeene stemmen besloten tot den bijbouw over te gaan. Aan het einde der zitting kreeg de heer Van Kalken gelegenheid een vraag te richten tot B. en W. nopens tie vischkeuring ties avonds en verzocht hij deze niet meer na zonsondergang te doen plaats hebben. Do Voorzitter deed toezegging, deze vraag te overwpgen in een vergadering van B. on W. en sloot hierna de zitting. De Kamer van Koophandel en Fabrieken zal Donderdagavond te 8 uur ten Raad huize weder een openbare vergadering houden. De vergadering van de Centrale vereeni- ging der anti-revolutionnaire kiesverenigin gen in 't district Amersfoort, waarin 't Kamer lid jhr. mr. H. W. van Asch van Wyck zal spreken, is bepaald op 8 Februari in het lokaal Montaubanstraat te Zeist. liet onder werp, dat de spreker zal behandelen, luidt •Ons Cristelyk kabinet en de roeping der anti-revolutionnaire party". Het Bestuur van «Handel en Nijverheid" verzoekt ons mee te deelen, dat van de 550 circulaires welke het uitzond om de meening van den handeldrij venden middenstand te kennen over bet behoud of de afschaffing der kermis, uitsluitend uil financieel oogpunt, een honderdtal nog niet is ingekomen bij het bureau, Appelmarkt 15. Het verzoekt, die antwoorden alsuog te willen inzenden. Van andere zyde verzoekt men ons mee te deelen, dat de Gemeenteraad van Schiedam met 13 tegen 8 stemmen beeft besloten de kermis te doen behouden. Door de directie der H. IJ. S. M. is het volgende bepaald betrekkelijk bet vervoer van paarden en rijtuigen, bestemd voor of af komstig van harddraverijen en wedrennen in Nederland. Op de heenreis wordt de normale vracht toegepast; op de terugreis geschiedt het ver voer iti locaal-verkeer der Maatschappij gratis, doch slechts met de treinen, welke voor het vervoer van levende dieren en rijtuigen algemeen zyn aangewezen en onder voorwaarde, dat de vrachtbrieven worden overgelegd, waarmee het vervoer op de heen reis plaats vond; door den Secretaris van het bestuur der harddraverij een verklaring worde afgegeven, dat de betrokkene hebbe deelgenomen aan den wedren in kwestie met de betreffende rijtuigen eu paarden, terwijl de zeilde weg op de terugreis moet worden gevolgd als op den heenweg. By 18de Internationale tentoonstelling van «Avicultura", van Zaterdag tot gister inden Dierentuin te 's-Gravenhage gehouden, wer den o.a. de volgende prijzen behaald Fok-station der onderafdeeling Amersfoort van de «V. P. N." 2de prijs voor Minorca's en een le prijs voor Wyandotte's; luitenant J. Kooimanle prijs donkere Brahma-haan (oud), drie Zeer Eervolle Ver meldingen idem hennen (oud), drie Z. E. V. idem hennen (jong), Z. E. V. en le prijs zwarte Minorcas hanen (oud), leen3eprys idem hennen (oud), 1e pr. en Z. E. V. zwarte Minorca hanen (jong), 1e en 3e pr. en twee E. V. idem hennen (jong), 2e pr. Donkere Brahma's en 2e pr. en Z. E. V. Miuorca's Hem werden óok toegekend twee prijzen van den »Ned. Brahma Cocbin-club" voor den fraaisten Brahraa-haan; die vaa het hoender park #l)e Nijverheid" voor den fraaisten Drab ma-haande Staats-eereprys voor de beste inzending Zwarte Minorca's, twee prijzen van de «Ned. Leghorn Minorca-club" voor den fraaisten ouden en den fraaisten jongen Minorca-haan, twee pryzen voor de fraaiste oude en de fraaiste jonge Minorca- hen; de zilveren beker voor jonge zwarte Minorca-hen; en twee wisjelbekers van de •Minorca Club-show" voor den sclioonsten Minorca-haan en den schoonste Minorca-hen. Bij beschikking van den Minister van Oorlog is de le luitenant der cavalerie jhr. M. C. F. J. de Rotte, thans wegens tijdelijke ongesteldheid op non-activiteit, weder in actieven dienst geplaatst en wel bij het 2e regiment huzaren. Kapitein L. J. Kuijck, van het le regiment veld-artillerie te Utrecht, wordt op zijn verzoek eervol ontheven uit de functie van adjudant bij het korps. De brievenbussen eau de Bloemendalsche buitenpoort en op den hoek der Withoos- straat zyn gister in gebruik genome».* Het Volks-conce-rt, door de «Amersfoort- sclie Muziek-vereeniging" onder directie van den heer J. H. Joehems, met welwillende medewerking van eenige leden van bet Amers- foortsch svmplionie-orkest »Jubal" en musici van liet 5e regiment infanterie Zondagavond in de groote zaal van «Amicitia" gegeven, is een beslist succes geweest. Do zaal was vrij goed bezet met een zeer dankbaar publiek, dat heel gul was met bij valsbetuigingen, die ook welverdiend waren. De muziek-vereeniging zóu sterk werd ze niet gesteund en de mooiste nummers door haar eigen leden gegeven is onder de kundige leiding van den heer Joehems met reuzenschreden vooruit gegaan. Hopen we nu óok maar, dat vele toehoor ders het niet zullen laten bij handjes, doch óok als werkend lid zullen toetreden. En zoo gnat dan hedenavond als derde abonnements-voorstelling van het «Neder- landsch Tooneei Von Moser's bekend blijspel Ultimo, of do laatste der maand" met Kreeft in de rol van Schulze, die zóo ongesteld is dat hij Vrijdag te 's-Gravenhage in de gala voorstelling nauwelijks beeft kunnen uitspelen. Heijermans' ïSchakels" zul nu door Bouw meesters gez Ischap vermoedelijk 2 Maart hier worden opgevoerd, mits men voldoende belangstelling toone en wel door vóór 15 Februari ten minste éen kaart te nemen. Hot »Nut" eu «Jubal" geven Vrijdagavond een Volksavond in «Armenia","welke zal klinken als een klok. •Jubal" zal eeu viertal mooie muzieknum mers ten gehoore brengen en niemand min der dan de heer A. Weruméus Running zelf zal voordragen «Dronken Schulpie", de Kernedie van Olie Boor Tamme en Maonje Jeut" en »I)e Rooie" en «Dolle Gys". Wie ooit het voorrecht bad, hem zyn eigen Marine-schetsen te hooren en ook te zien voordragen, weet welk genot den be zoekers zal wachten. Daarom, lezeressen en lezers, gaat Vrijdag avond naar »Amicitia" en stelt uw personeel eveneens in de gelegenheid, er hean te gaan. Niet-leden van het »Nut" betalen de kapi tale som vanvijf cent. In de Zondagavond gehouden vergadering van bet »Krui$verbond" werden de hoeren P. Dieges en C. du Ruiter als Bestuursleden herkozen, terwijl in de plaats vari den heer N. Duives, die zich niet meer beschikbaar stelde, werd gekozen de heer F. Kisner. De vereeniging van 80 dames hier ter stede, welke zich ten doel stelt het ver schaffen van versterkende middelen aan on vermogende zieken en zwakken verstrekte in het afgeloopen jaar, aan gemiddeld 10 Eatiënten per week, 2100 eieren en 4823 iter melk. Herinnerd zij aan de vergadering der •Maatschappij tot opvoeding in het huisge zin van halfverweesde-, verwaarloosde- of verlaten kinderen" aanstaanden Donderdag middag om 3 uur in «Ons Huis" aan de Kortegracht te houden. 'tis even verwonderlijk als verrukkelyk hoe lieflijke herinneringen uit de jeugd ons levenslang goeddoen, troosten, opbeuren, voor lichten, sterken, soms in onze grijsheid nog tot reddende engelen worden. Allen, die getracht hebben mij in mijn onuitsprekelijke droefheid te troosten, gedurende de ziekte en het overlijden van mijn innig geliefden vriend JACOB MEERDINK, overleden te Doorn, en die mij zoo diep bedroefd achterliet, betuig ik mijn hartelijken dank. JA COB A van ACHTERBERGH, Beekesteinsche laan 7. De ondergeteekende ADR1AAN NICO LA AS JAN VOS, Notaris te A mei-stoort, bericht namens de Vennooten het bestaan v .n de Naamlooze Vennootschap Fboenix Brouwerij, gevestigd te Amersfoort, opgericht by acte, 29 December 1903 voor ondergeteekende verleden en welke acte, benevens de Konink lijke bewilliging, in haar geheel is geplaatst in de Nederlandse he Staatscourant" van den 26 Januari 1904, No. 21. A. N". J. VOS. Makelaar, WEVERSSINGEL No. 11, huren en verburen van huizen. „ADIERSFORTIA» Fabriek tan Ziekte-Kienrije Melkproducten Onder vaste controle van den heer W. A. van deu B0VENKAMP. FLESSCHENMELKKOOK- en SLAGROOM KARNEMELK, ROOMBOTER a ƒ1.40, Bezorging aan huis tweemaal per dag. KÜRTEGKACHT 20. Belast zich met aan- en verkoop van Effecten, Incasso's, sluit Prolongation, ver leent Crediet in rekening-courant, neemt gelden in déposito met 1 dag opvragen a 3°/0 14 a 3>/,°/o Kantoor geopend van 9 tot 3. De Notaris A. N. J. VOS, te Amersfoort, zal op Vrljdug 5 Fe bruari 1894, tics voormiddag» 11 uur, in bet koffiehuis «HET VALKJK" al daar, publiek VERK00PEN 1". Voor de Gemeente Amersfoort, 26 perceelen •estaande in Deksparren, Palen, Boonen- staken en Blnemhout, voorts BEUKEN- en EIKEN HAKHOUT op de Leusderheide, den Amersfoortschen berg en op het terrein van de oude Gasfabriek. 12 perceelen Beuke-, lepe-, Eike-, Linde- en Pereboomen in het Plantsoen, aan den Hoogeweg, buiten de Koningspoort en op de bleek van Got- dewijk langs het Smalle pad. Nadere inlichtingen bij den Gemeente opzichter, deti heer P. van den HOOFF. 20. Voor H. KUIJER, 15 perceelen aan de l'aulus Buijslaan te Amersfoort. Betaaldag kooppenningen 24 Juni 1004.

Amersfoortsche Courant | 1904 | | pagina 3