Stadsnieuws. Advertentièn. E. J RUITENBERG, ïêm\ i Van Lulterreld. Spoel! Haast Spoed! et BRUI NB ROOD AMEHSFÖOETSDHE Ml Zuider-Hypotheekbank wakker en de lauwen warm worden voor hun siandsbelangen, de belangen levens van hun gezin of hun verwanten. Maar nog eenswil men een helder beeld van het zeer vele, dat op deze vergaderingen is besproken, inen bestelle een stenographisch verslag. De 50 cent, die men daarvoor uitgeeft, zuilen groote rente afwerpen. Hij de in de Sint Joriskerk onder voor zitting van dr. H. H. Meulenbelt, predikant te Baarn, gehouden elassicale vergadering der Ned. Hervormde kerk waren tegen woordig '21 predikanten en 10 ouderlingen. Benoemd werden bij het Provinciaal kerk bestuur: tot primus-lid ds. Th. H. Nahuijs, te Zeist; tot secundus dr. H. H. Meulenbelt, te Baarn tot tertius ds. W. H. Stegenga, te Oud-Loosdrechttot lid-ouderling mr. M. Crommelin, te Utrecht; tot diens sec. mr. F. 1). graaf Schimmelpenninck, te Baarn Bij het classicaal bestuur: tot praeses dr. 11. H. Meulenbelt; tol sec. ds. D. P. Brans, te Soest; tot lid ds. A. Gelderman, te Bun schoten; tot sec. ds. J. A. de Vlieger, te Eemnes-binnentot lid ds. H. Th. Barbas, te Vreeland; tot sec. ds. G. B. Fijnvandraat, te Tienhoven tot lid-ouderling de heer C. L. Manse, te Zeist; tot sec. de heer H. H. Schoenmaker, te Achttienhoven; tot quaestor der Classis ds. G. van Kempen, te Westbroek; tot sec. ds. W. H. Stegenga, te Oud-Loos drecht. In plaats van wijlen den secundus-ouder ling J. Meerdink, te Zeist, werd benoemd de heer W. Kleber, te Amersfoort. H. M. de Koningin en Z. K. II. de Prins stellen zich voor, omstreeks veertien dagen in Mecklenburg te verblijven. Ter gelegenheid van den 63sten verjaardag van H. K. H. Prinses Marie zal door bet garnizoen Dinsdag 5 Juli des middags 12 uur een groote parade worden gehouden. Gelijk we gistermiddag nog zooveel mogelijk per bulletin bekend maakten, heeft de tweede Kamer met 51 tegen 42 stemmen de Drankwet aangenomen. Wel zeer opmerkelijk in verband hiermee is het waarschuwend woord van het s Week blad van het recht" tegen de aanneming dier wet. Dit oordeelen toch alleszins bevoogd orgaan schreef die waarschuwing tegen «het ontwerp zooals het thans luidt" en dit omdat uit de beraadslagingen in de Tweede Kamer een ontwerp te voorschijn is gekomen, zóo inge wikkeld, dat ile toepassing tot groote moei lijkheden moet voeren. Het aantal door straffen te handhaven verbodsbepalingen is buiten gemeen groot en reeds thans mag worden voorspeld, betoogt het blad, dat vele, a l'iin- proviste opgesteld, tot diepgaard verschil v.m opvatting zullen aanleiding gfl"eD. De Commissie van voorbereiding van het vaccine-ontwerp heeft thans haar zeer uit voerig verslag verzonden aan den Minister van Binuenlaiidsche Zaken. In de vergadering van den Raad dezer Ge meente, welke zal worden gehouden op Dinsdag 5 Juli, des middags half twee, zullen aan de orde worden gesteld de volgende Punten van behandeling: I, Voorstel met ontwerp-verordening be treffende den Burgerlijken Stand. 2. Benoeming van een Ambtenaar van den Burgerlijken Stand en aanwijzing van de function van de Ambtenaar van den Burger lijken Stand L. A. baron Van Ittersum. 3. Voorstel'met ontwerp-besluit tot wijzi ging van bet besluit d.d. 2G Januari 1.1. inzake den aankoop van het riool, gelegen in den Leusderweg. 4. Voorstel met ontwerp-verordeningen betreflende de lediging van privaatputten en regelende de heffing en invordering van rechten wegens diensten van de Gemeente- reiniging, met afdeelingsverslagen en ant woord. 5. Voorstel met ontwerp-verordening op de Banken van leening, enz., met afdeelings verslagen en antwoord 0. Request-Kuiper inzake levering van Raadsverslagen, met advies, afdeelingsver slagen en antwoord. 7. Vaststelling van staten van oninbare posten (Inkomstenbelasting) diensten 1900 tut en rnet 1903. 8. Ontwerp-besluit tot het verleenen van afschrijving van aanslagen in de Inkomsten belasting wegens vertrek. 9. Benoeming van een onderwijzer aan de openbare Lagere school 2e soort. 10. Request van mej. Van Eijk van Voorl- huisen, leerares aan de Hoogere Burger school, om vergunning tot het geven van lessen aan de Trompschool te Hilversum, met adviezen. De alphabetische voordracht te benoeming van êen onderwijzer aan de openbare Lagere school 2e soort (Hoofd de heer P. van den Hooff Azn.) is als volgtC. P. van den Broek, te Dubbeldam; J. Hoovkaas, te Hil versum; en M. Moerdijk, te Nunspeet. Het oude rijmpje zegt: ln Juni veel regen, Komt wingerd en bijen ongelegen. Dus behalve 't nat nog, tot belooning, Slechte druiven en weinig honing. En als dus spreekwoord waarwoord is, zullen we veel honig en goeden wqn krijgen. Immers zomermaand van dit jaar heeft slechts 5 regendagen gehad (op 1,2,9, lien 25) en als er dien laats'cn dag geen 10.3 m.M. neerslag ware gevallen, tegen gemiddeld 7 m.M. op de andere regendagen, dan zou de totaai-hoeveelheid, welke nu 46.3 m.M. bedraagt, al heel gering zijn geweest. Weinig regen achter elkaar, een heider zonnetje en tóch koel; 't was een lust voor den hooier aan deze zijde van den Berg. ln 1903 waren er 9 regendagen met 76.7 m.M. neerslag; in 1902 8 met 21.8; in 1931 12 met 58.6; in 1900 15 met S'2.5in 1899 4 met 8.2; in 1898 9 met 51.7; in 1897 8 met 34.4 en in 1896 3 met 6 m.M. De tram vervoerde in Juni dezes jaars UülS passagiers en had een totaal-opbrengst van 1 564.47 of per dag-Kilometer f 10.45®, tegen 7638 passagiers met f642.47 ontvangst en f 11.90 per dag-Kilometer in 1903 en 6UI8 passagiers met f 1511.83 ontvangst en f 10.03® per dag-Kilometer in 1902. Werden in het eerste halfjaar van 1902 vervoerd 31 653 passagiers en in 1903 38680, met een totaal-opbrengst van f3282.18, het fraaie voorjaar en de koele en drooge zomer van 1904 hebben hun invloed doen gelden op de passagein het eerste halljaar 1904 werden 36386 passagiers vervoerd, met een ti taai-opbrengst van f3163.69. De temperatuur van het water in de Nieuwe zwemschool was zoowel gister- als heden ochtend te 7 uur 61° F. Aan het officiers-examen van de Kon. Militaire Academie te Breda hebben o.a. voldaan de heerenP. N. van Bavel, voor infanterie h. t. I.; W. L. van Weideren baron Rengers. voor cavalerie h. t. I.jhr. F. W. L. de Beaufort en R. L. Doorman, voor artil lerie h. t. I.J. A. van Helsdingen, voor infanterie O. L; W. Storm van Leeuwen, voor cavalerie (j. I.en J. H. Wesseling, voor artillerie O. I. De heer G. Berns is benoemd in de com missie, door de Algemeene vergadering van den MiJdelstandsbond aangewezen om de tot standkoming van een algemeen handels-in- forniatie-buieau over geheel Nederland voor te bereiden. De heer A. van Otlerlo is benoemd tot onderwijzer aan de openbare Lagere school te Huizen. Mej. D. C. van Russian heeft met gunstig gevolg afgelegd het eind examen aan de open bare Handelsschool te Amersterdam. Zij is de eerste vrouwelijke leerlinge, die dit examen afgelegd. De Gemeenteraad van Üudewater besloot eergister in beginsel tot tiet doen aanleggen van een paai'detram van het station naar de stad. Aan B. en W. werd een erudiet verleend tot het laten vervaardigen door ingenieur A. J. Krieger van een voor-ontwerp met be- grootingen. Zooals wel bekend is, wordt sedert jaren een stoomtram van Oudewater naar Gouda geëxploiteerd. De Gemeenteraad van Harderwijk voteerde gister f49 0J0 gulden als subsidie voor een stoomtram-verbinding van het station met de stad in aansluiting met de binnenkort in exploitatie te brengen stoomtram-aanleg Nuns peetHattem. De «Nederlandsche Buurtspoorweg Maat schappij" heeft daarbij in bet ontwerp exploitatie-contract een voldoend aantal ver- bindingstreinen tusschen station en stad ge waarborgd, Met algemeene stemmen besloot de Raad aan ingenieur A. J. Krieger onder meer dank te betuigen voor diens bemoeiingen in zake de paardetram van het station naar de stad. De le luitenant J. Dorré, van bet 5e regiment infanterie, is bevorderd tot kapitein bij het 3e re giment. Bij bet 5e regiment infanterie zijn gister aange komen de leerlingen van den Hoofd-cursus te Kampen, die tot 1 October de practischeoefeningen van bet korps meemaken. Programma van het concert, bij gunstig weder morgenavond <e half acht te geven op het terras van „Amicitia" door het stafmuziekkorps van het öe re giment infanterie, onder leiding van den heer O.K. G. van Aaken. 1. „Perpetuum mobile", marachV. Blon. 2. Ouverture „Gimkla" Adam. 3. „Neues Jahrhundert, neues Le- ben", Walzer. Ziehrer. 4. Grande l'antaisie de l'opéra „I.a Traviata". Verdi. 5. „Einzug der Giiiteauf Wartburg" ans „Tannbauser". Rich. Wagner. 0 „Ein Abend in Toledo"Sehmeliug. 1 Serenade, II Spanisoher Touz. - Kntre-acie aus „Kosamunde". Fr. Schubert. b. „Menuetto"Paderewski. 8. Fantaisie de l'opéra „Romén et Juliette" Ch. Gounod. Hel plaatselijk Nuts-departement zal Donderdag avond in „Amicitia" een vergadering houden, o. a. tot benoeming van twee Bestuursleden. Naar we uit betrouwbare bron vernemen, zal de Singor-maatschappij hier in Augustus weder een borduur-cursus doen geven. Zooals bekend is, worden door ecnige onderwijzers te Utrecht elk jaar in de zomer- vacantie reisjes georganiseerd, welke slechts óen dag duren. De heer H. 0. den Hartog, onderwijzer hier, heeft zich in verbinding-gesteld met collega's te Utrecht, om ook met jongens en meisjes uit Amersfoort die reisjes mede te maken en zich bij de jeugdige Uirechtsche tou- risten aan te sluiten. Dit voorstel vond instemming. Men besloot, die reisjes bij wijze van proefin deze vacantie voor gemeenschappelijke rekening te onder nemen. Het volgende plan is opgemaakt, dat nog kan worden aangevuld. 1. Reis naar Amsterdam. Bezoek aan Artis, bet Aquarium en bijv. het opleidingsschip «Wassenaar"; prijs per hoofd 12.25. 2. Reis naar het eiland Marken. Per spoor heen en terug naar Amsterdam, van Amster dam per boot binnendoor naar Marken. Onderweg bezichtiging van Broek, het Broekerhuis, Monnikendam. Van Mark n over zee terug naar Amsterdam. Prijs per hoofd f3. 3. Reis naar Den Haag en Scheveningen. Per spoor naar Den Haag heen en terug. Wandeling door Den Haag. Bezichtiging van de gebouwen der Staten-Generaal en van de Gevangenpoort. Wandeling langs den ouden Scheveningschen weg naar Scheveningen. Per tram naar Den Haag terug. Prijs per hoofd f2.50. 4. Reis naar Utrecht en omstrt ken (nader t regelen). Prijs per hoofd fl a fl.50. Het twaalfuurtje wordt meegebrachtvoor de rest zorgen de geleiders. Men kan aan een of meer reisjes deel nemen. Nadere bijzonderheden zullen tijdig per advertentie wordet) bekend gemaakt. Waarschijnlijk zullen in de eerste week van Augustus deze reisjes plaats hebben. Men geve vast zijn adres op aan H. C. den Hartog, Achter Luiaard 36 hier, bij do nieuwe Bad- en zweminriohtiag, met opgave van het aantal reisjes, dat men wenscht, dat de kinde ren of pupillen meemaken. Bij de Douderdag teu overstaan van architect Hs. Kroes gehouden aanbesteding van den bouw eeuer stal voor rekening vau de firma J. van Vollenkoven waren met f4143 minste inschrijvers de heeren C. J. Coenen en L. J. Hemels, wien de uitvoering werd opgedragen. Sedert de vorige opgave ontving de „Maatschappij tot opvoeding van weezen in het buisgezin" aan giften f310 en aan legaten f3100. Onder de eerste is eeu gift van f250 van de Her vormde gemeente te Petersburg; onder de laatste een 'ogaat van f2000 van R„ te A. Het garautie-fonds voor de feesten, op 2 Augustus te Baarn te geven, is thans ruim volteokend. Voor de uitbeelding vau bet Germaanscbe dorp hebben reeds alle benoodigde mannen, vrouwen en kiuiteren zich opgegeven. Door een 50-tal ingelanden van het waterschap Eemnes is aan Gedeputeerde Staten vau Utrecht het verzoek gericht, bet daarheen te willen leiden, dat in de bestaande slechte watorlossing van de noorde lijke helft van den Veenpolder te Eemnes-Bniteu een doeltreffende verbetering worde aangebracht. Naar aanleiding daarvan zal door bet betrokken waterschapsbestuur bel advies worden gevraagd van deskundige ingenieurs, om in verband daarmede zoo mogelijk tot bet nemen van maatregelen tot verbe tering over to gaan. Men doet altijd een beroep op de oprechtheid, als men iemand iets onaangenaams wil zeggen om een vriendelijk woord te zegggen, schijnt nimmer oprechtheid noodig. Ondertrouwd E. A. JANSEN, wed. A. A. Kerkkamp en A. HASSING. Amersfoort, 30 Juni 1904. Huwelijksvoltrekking 19 Juli 1904. Heden overleed mijn lieve vrouw EVERTJE SCHOUTEN in den ouderdom van ruim 41 jaren. Uil aller naam, P. van der MEER JZN. Amersfoort, 30 Juni 1904. Reekesteiusche laan 32. Makelaar, WEVEltSSINOEL No. 11, huren en verhuren van huizen. j Voor personen in het bezit van de acte boekhouden M. O. of praktijk-diploma bestaat gelegenheid tot j l isluitiug als ASSISTENT bij den Nederlandschen Bond van Accountants. Inlichtingen en prospectussen te verkrijgen bij J. D. REI MAN Ju., lid le klasse van den Nederlandschen Bond van Accountants, kan- I toor Muurhuizen 9, Amersfoort. I Hollandschc IJzeren Spoorweg Maatschappij. Te beginnen op WOENSDAG 13 JULI en vervolgens eiken WOENSDAG tot en met 24 AUGUSTUS 1904 zullen loopen van HAARLEM, HALFWEG, AM STERDAM C.S. en Muiderpoort, WF.ESP, BUSSUM, HILVERSUM, UTRECHT, BAARN en A M ERSF0ÜRT naar RH ENEN, NIJ MEG EN, GROESBEEK en KLEEF en op den zeilden dag terug. Inlichtingen aan de Stations en Reis- bureaux. Zie de aanplakbiljetten. KASSIERS Commissionairs in Effecten. Effecten, Coupons, Buiteulandsch geld Prolongatiën, Beleeningen, Incasseeren en verschaffen van Wissels op Binnen- en Buitenland. SAFE DEPOSIT. Kantoor: Munrhuizen 9. C R E D I E T-V EREENIGING te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort mr. A. v a n T R A A. MUURHUIZEN, 9. Zij stelt zich ten doel het verleenen van Credieten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid of in-blanco het incasseeren van handelspapier; het ontvangen van gelden a deposito en in rekening-courant. Nog slechts een gering aantal loten ver krijgbaar van de Loterij „Fortuna", trekkende op de 876ste Staatsloterij, beginnende lSJulla.s. 21 000 nummers 4212 prijzen, als: Driehonderd en Honderd gulden, voorts Rijwielen, Horloges, Naaimachines, Karpetten, Wekkers, euz. 80 cent per lot4 loten 1 gulden. Prijzen worden den winners franco toegezonden, alsmede na atloop een trekkingslijst. De Ondernemer, H. C. van DAM, Culemborg. uit do Langestraat 11, mag aan geen ontbijt out broken. Noemt s. v. p. oen proef. Beleefd aanbevelend, KOTEGKACHT 20. Belast zich met aan- en verkoop van Effecten, Incasso's, sluit Prolongatiën, ver leent Crediet in rekening-courant, neemt gelden in déposito met 1 dag opvragen a 2% 14 a 21/,0/ Kantoor geopend van 9 tot 3. te BHKD4, De Directie bericht, dat de op 1 Juli 1904 vervallende Coupons der 4 pCts. en 3'/3 pCts. Pandbrieven betaalbaar zijn te Amersfoort bij de heeren EETHOHST Van LUTTER- VELD. De Directie: mr. H. R. van MAASDIJK. E. J. M. de BRUIJN. Wegens sterfgeval uit DE HAND TE KOOP vier verceeten gelegen op het mooiste gedeelte van Amers foort (terrein van het voormalig Hotel- Muller). Te bevragen bij de heeren Nota ris A. N. J. VOS en architect W. van SCHA1K, te Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1904 | | pagina 2