Ben Huis Een Huis INBOEDEL mm VOORDRACHT HOUTWAREN 1 Een Heerenhuis Eeu Huis Advertentiên. Een Linnen- bo Wolleooaaister be Liefdadigheid. Een perc. Grond Gedenkpenningen, Een Pakhuis liet Bestuur bleef nog eenigen tyd bijeen tot het bespreken van hetgeen allereerst thans moet worden gedaan óok om zooveel moge lijk alle ingezetenen lid te doen worden. Gelyk we reeds meedeelden, bedraagt de contributie per jaar voor gewone loden van 60 cent tot 4 gulden; donateurs betaleu van f4 tot t' 15; beschermers meer dan f 15. De contribution kunnen worden voldaan per maand, per kwartaal of ineens. Wie alsnog lid wil worden, melde zich aan hij een der leden van het Dugelijksch Bestuur of bij den Commissaris der wijk waarin men woont. De heer A. M. Tromp van Holst heelt het hem aangeboden Beschermheerschap niet aanvaard, terwijl de heer Van der Koogh de benoeming tot Bestuurslid niet heeft aange nomen. Onder presidium van den heer J. B. do Beaufort, Voorzitter der ufdoeling Amersfoort en omstreken van het «Utreclitsch Genoot schap voor Landbouw en Kruidkunde", werd gisteravond in »De vergulde Zwaan" de eerste vergadering gehouden van het af- deelingsbestuur met de regeliiigs-commissie voji' de hier medio Juni te houden land bouwtentoonstelling, welke gehouden wordt tijdens het Landhuishoudkundig congres hier vergadert en ter viering van het 50-jarig bestaan der afdeeliog. Voorzitter uitte den wensch, dat Driemaal moge scheepsrecht zijn, drieman brand in drie weken is toch wel wat vee). Gelukkig heelt de brand, die gisteravond^ kort nu zessen ontstond in een magazijntje van deu drogist A. van de Weg, aande Lunge straat,niet zulke groote afmetingen kunnen aannemen als die in den nacht van 22 op 23 September en die in den ochtend van 3 October en dit is vooral te danken aan hot moedig en doortastend optreden van buren en voorbijgangers. Zóo als zij van de doodeljjk verschrikte be woners vernam, dat er brand was, holden ze naar binnen, hadden de tegenwoordigheid van geest om de toegangsdeur van het magazijntje dicht te werpen en door een der ramen emmers water op de vlammen, die zeer hevig woedden en veel voedsel vonden, uit te storten, waardoor het vuur spoedig was bedwongen, zij 'took ten koste van een paar verbrande vingers en verschroeide hoofd- en knevelharen. De brand schyrit ontstaan door het smelten van was in het magazijntje, achter het woon huis gelegen en waarin o.a.gedroogde kruiden, flesschenhulzen, verf, enz. was geborgen. De politie, per telefoon verwittigd, was met j haar slangenwagen bijzonder vlug ter plaatsen doch behoefde evenmin water te geven als de snel aanrukkende spuiten. Gelijk wel van zelf spreekt, was »r een - buitengewoon talrijk publiek, ii.it het geval langen tijd besprak en eiugelijk er maar De V U U I' i I H O I' UIHC uou neuavil, Uliv I V -v-.r~7':, de geheele landbouwende streek op waardige weinig over was geslicht, dat .iet niets te wijze mocht uitkomen bij die tentoonstelling zien kreflff- opdat de congresleden, welke van heinde en verre zullen toestroomen, een gunsiigen indruk zullen ki'ügen. Op welken dag in Juni die tentoonstelling wordt geopend, kan eerst bepaald nadat hel bestuur van het Landhuishoudkundig congres den datum van dat congres zal hebben vastgesteld, hetgeen aanstaanden Maandag Het programinu, dat weldra in druk zal uiiguuu en dus tin-r met in zijn geheel be- Uoeli vermeld, werd vastgesteld. Slechts z|j daaromtrent meegedeeld, dat ieder Neder- landei, u! dan niet lid van het Genootschap, - kan inzenden, mits liet ingezondene zijn I verdienstelijk gemaakt Jan van den Hooit, idom zij. Er wordt een laag inleg- (lip' ofschoon niet wetend dat in het magazijn zien kreeg. Toch is de brandschade, die door assurantie wordt gedekt, vrij aanzienlijk, liet bedrijf kan echter worden voorgezet, daar woonhuis noch w nkel door liet vuur zijn aangetast. Goed half zeven was men den brand geheel meester. Een groot geluk was het dat de licht brandbare stolfen, als benzine, euz. in den nagenoeg brandvrijen kelder aan destraatzijde waren geborgen en dat de geplaffoneerde zolder van liet magazijn verhoedde dat de op dien geborgen verfstoffen mede in brand geraakte. Bij de blussching heeft zich buitengewoon eigem w geld geheven, terwijl er veel geldprijzen zfju en weinig getuigschriften. Tot leden van de sub-conn issiën zijn ge- Kozen de hceren: terrein: A. M. Tromp van Holst, G. J.A. A. baron Van Heemstra, Knottenbelt en Hasselmun rundvee, wolvee, bokken en geiten, en varkens Lam, \V. H. van Haselen, Geertsma en De Beaulort; paardenbaron Van Heemstra en VV. 11 vun Husclen landbouwwerktuigen, kuntstniest, voeder- middelen, enz. Van Hengel, Van den Bremer en Hasselman zuivel en zuivelwerktuigenVan der W Douma en. Hyikumi stallingVan den Bremer, Knottenbelt, P. J. I'rederiks financiën: De Beaulort, II. Tromp van Holst, mr. Van den Bergh en Frederiks groententeeltDe Beaufort, H. Tromp van Holst, Van den Hengel, A. M. Tromp van Holst, Lam en Van den Bremer bijenteeltde Vereeniging tot bevordering van dien teelt in de proviucie Utrecht bloemen en planten: vermoedelijk de Ver eeniging voor Tuinbouw en I'Jantkunde van deze is echter nog geen decisief antwoord ingekomen. De tentoonstelling zal worden gehouden op bet teireiu aan den Berg begrensd door Ouden Utrecbtsohen weg en Koninginnelaan, toebehooretide aan du Maatschappij Amers foort" en dus vlak by het spoorweg-station. Wellicht zullen ook feestelijkheden worden gegeven, bijvoorbeel I een ringriiderij, doch hieromtren". moet nog geconfereerd met het Congics-bcstuur. Blykens advertentie in dit nummer is het filiaul der »Xederlandsche Stof bestrijding Maatschappij" hier reeds geopend. Het is gevestigd aan don Utrechlsclien weg 38, in den voormaligen stal van de firma Kleber Van Wamelen. Het telephoonnummer is 5. Dat de «Utrechtselie Waterleiding Maat schappij" toch wel volkomen de concessie voorwaarden wil nakomen, mug wel hieruit blijken, dat zij een nieuwe prise d'eau met apartcu watertoren voor Amersfoort wil bouwen en daartoe bereids vele grondborin gen heeft laten verrichten. Men wil weten, dut op het voetbalveld aan dun Leusderweg een alleszins voldoende wel is aangeboord. De i>Maatschappij van brandverzekering voor voor Kuniogryk der Nederlanden" gevestigd te 's-H er logen buscli (agent de heer Th. J. II. Üianchi) heeft aan de vereeniging Amers- Iberische Vrijwillige Brandweer een geldelijke be'omiiiig doen lot-komen voor haar flink Optreden bij den brand ten huize van den heer J. van Munster, aan de Langestraat, op 23 September. geen ontplofbare stoffen waren geborgen, geen oogenblik aarzelde er binnen te gaan en met den heer Van de Weg alles in het werk stelde om den brand te stuiten. Zeer zeker komt groote lof toe aan allen, die een wellicht groote ramp nog juist intijds wisten af te wenden, doch aan Van den Hooir mag wel ie»s meer ten deel vallen dun de hulde, welke ook hier hom wordt gebracht. I)c bi-trokken assurantie-maatschappijen ook de buren waren allen verzekerd heeft vooral hij behoed voor groote schade. Bij gunstig weer zal .het eerste elftal van >Quick" morgenmiddag 2 uur op haar terrein aan den Leusderweg een voetbalwedstrijd bonden met „Velox", uit Nijmegen. Zijn gebreken wil men in den regel ook bij anderen vinden; zijn goede hoedanigheden, lielst alleen bezitten. Door plaatsgebrek moeten zoowel berichten als advertentiên uitgesteld. Ondertrouwd .Jacob BOSCH A. J. Paula JoNGHAUS. Wezki», Amersfoort. 12 October 1905. Hartelijk, dank aan allien die hun deelneming hebben betuigd in ons treurig verlies. G- PANNEKOEK en kinderen. Amersfoort, 13 October 1905. nog een paar dagen disponibel hebbende, zag die gaarne bezel. Brieven onder motto «Naaister" bureau (oude) Amersfoortsche Courant, Kortogrucht 9. Dinsdag 17 October, des avonds ten 8 nur, jaarlijksehe Algemeene vergadering, der ver eeniging «Liefdadigheid" waarbij H. H. Departementshoofden en Leden DRINGEND worden uitgenoodigd, tegenwoordig te willen zyn. De Secretaris-Boekhouder, N. G. van de STADT. Amersfoort, 12 October 1905. DONDEHDAG 19 OCTOBER in den foyer van AMIC1T1A van den heer Johan van Manen. Onderwerp Het leven na den dood. Aar vang «avonds 8 uur. Kntree 25 cent. D Notaris A. N. J. VOS, te Am"'stoort, zal op Dinsdag 17 wMsï& October 1905, des middags 1 uur in het logement »De Koophandel" bewoond door den heer L. SCHALKX, te Soest, publiek verkoopen (op dag tot 1 Maart 1906) Eon© groot© party nieuw© als: Amerikaansche grenen en vuren delen gescnaafde en geploegde dito, rib- en banding- hout, bruggendek, hekschrooten, schalen, gewaterde sparren, deksparren, stijgermasten, vreedinghout, eiken palen, iepen- en eiken planken, takkenbossen, brandhout,stammen, een partij nieuwe blauwe dakpannen en het, geen verder ton verkoop zal worden aan geboden. Alles daags te voren en op den verkoopdag uitgenummerd te bezichtigen op de houtwerf van den heer Ant. BUTSELAAR, te Soest. ty De Notaris A. N. J. VOS, te Amersfoort, zal op Douderdag 26 mmamt October 1905, des middags 12 uur, in het koffiehuis «de Pauw" te 3AARN, aan de Eemnesserweg. publiek verkoopen ln de gemeente Baarn, I. met ERF eu GROND, aan de Gaslaan, nabij de Gasfabriek, kada straal bekend in Sectie B, no. 2805 gedeelte lijk, ter grootte van ongeveer 4 Aren, 10 centiaren. II. geschikt voor BOUWTERREIN naast perceel 1 kadaster sectie B, no. 2805 gedeeltelijk, groot ongeveer 3 Aren. In gebruik bij de erven W. VERHOEF Afzonderlijk en in massa. III. met TUIN eu ERF, nabij de Nieuw-Baarnstraat, wijk G. 158, kadaster sectie B. no. 3792, groot 1 Are, 28 centiaren. Verhuurd voor f2.per week. Perceel 3 is inmiddels uit de hand te koop. Aanvaarding bij de betaling der koop penningen op 26 JANUARI 1900, of zooveel vroeger als wordt overeengekomen. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris A. N. J. VOS, Utrechtscheweg 2. De Notaris A. N. J. VOS, te A/f Amersfoort, zal op Dinsdag 7 November 1905 des voormiddags ten 10 uur, op de boerenhofstede bewoond door P. van HOFSLOT Hz.., te Soest in de Birkt, publiek verkoopen: 2 gladlands bruine merrie- paarden, 4 kalfdragende koeien, 2 guste dito, 1 vette kop, 3 kalfdragende vaarzen, 4 gras kalveren, 1 Utrechtsch wagentje, tilbury met kap, 2 rijtuiglantaarns, 2 boerenwagens met opzet, 4 blokwielen, ploog, eenspans egge, 1 2-spanspaardentuigen, 2 eenspans dito, meikkarn met trede, vlooteu, emmers, bouw en deelgereedsehappun, ongeveer 35 000 halve kilo's best gewonnen Eernnesserhooi,ongeveer (30 hectoliter aardappelen, «enige perceelen vredinghout, 1 schelf drooge eiken takken- bosschen, 2 bergladders, 3 perceelen te veld- staande knollen en hetgeen verder te voorschijn zal worden gebracht. Des morgens vóór den verkoop te beziehtige. Betalingen kooppenningen van koopen be neden 110.a contant en daarboven opdag tot 1 September 11X36, mits de koopers soliede den notaris bekende borgen stelle De Notaris A. N. J. VOS. te Amersfoort, zal op Woensdag 8 November 1905. des voormiddags 9 uur, eu zoo noodig" den volgenden dag, ten sterfhuize van den WelElelGestr. lieer mr J. van der LEEUW, in de Muurhuizen nos! 11 en 13 te Amersfoort, publiek verkoopen, om contant geld EEN ZEER GOED ONDERHOUDEN bestaande voornamelijk in secretaire, hoek kastje, canapé, diverse linnen- en boekenkasten penantkastje, bonheur du jour, brandkasten talels w. o. uittrektaf ls, theetafels, mimi tafeltjes, ladetafel, speeltafels en waschtafels met garnituur, stoelen, fauteuils, hangkast, bad met geiser, pendules, gas- en andere' kachels, haard, turf- en kolenbakken, cïiiffu- nire, cylindermaogel, kleederi, karpetten, linoleums, gang- en traplopers, ledikanten met toobehuoren, bedkastjes, gordijnen, gas lampen, tuinmeubelen, bloemen en planten, spiegels, schilderijen, fornuis, trapnaaimachine, wee ivoren sciioorsieenornumenten, verre kijker, microscoop, witerpasinstrument, eenig timmergereedschap, kolïers, keukengereed schap, blik- glas- en aardewerk. Voorts alsslalepel en vork, vischlepel, theeservies soeplepel, vruchtenlepel, sauslepels, voorts gouden en zilveren gouden vingerhoed, dito horloge, dito ketting, médaillon, ringen, kerkboek met gouden slot armbanden, naaldenkoker, enz. Kijkdagen Particulier: Maandag 6 NOVEMBER 1905 van 9—12 uur en 2—4 tegen betaling van f0.25 Publiek: Dinsdag 7 NOVEMBER 1905 van 912 en 24 uur. AR De Notaris A. N. J. VOS, te Amersfoort, zal op Zaterdag 21 BfFa52y October 1905, des avonds 7 uur, in het café De Arend", aan den Arrihemschen weg te Amersfoort, publiek verkoopen in de Gemeente Amersfoort, I. met annex kantoorlokalen, groeten tuin waarin vrucht- en sierboomen on serre, in de Muurhuizen, nos. 11 en 13. Het huis bevat beneden 3 kaniers, spreek kamer, keuken en kelders, en boven 2 kamers, zolders met 2 dienstbodenkamers en is van gas- en waterleiding voorzien. De kamers zijn raeerendeels voorzien van stookplaatsen. Bewoond geweest door nu wijlen den WelEdGestr. heer mr. J. van den Leeuw. Bezichtiging op Dinsdag en Donderdag van elke week van 3 lot 5 uur 's namiddags, w aar voor toegang in het kantoor. II. met ruimen zolder in de Muurhuizen no. 2ü, kadaster sectie E no. 2(343, groot 1 Are, 14 centiaren. Verhuurd tot 1 Mei 1906 voor f135 per jaar aan den heer A. Herschel Bzn. Bezichtiging op Dinsdag en Donderdag van ll/2 tot 4V2 uur. Aanvaarding bij de betaling der kooppen ningen op 25 Januari 1906 of zooveel vroeger als wordt overeengekomen. De Notaris A. N. J. VOS, te Amersfoort. zal op Donderdag 26 oOtober 1905, des middags 12 uur in het klliehuis «DE PAUW", te Baarn, aan den Eemnesserweg, publiek verkoopen in de Gemeente BAARN, niet ERF en GROND, nabij de Gasfabreik kad. sectie B. No. 2805, groot 7 Aren, 10 centiaren. In gebruik bij de erven W. VERHOEF. Aanvaarding bij de betaling der kooppen ningen op 26 Januari 1900, of zooveel vroe ger als wordt overeengekomen.

Amersfoortsche Courant | 1905 | | pagina 2