wmnmi Concertzaal „De AREND". Advertentiën. E J. RUITENBERG R. J. van EIMEREN, IJlL'IHIH'.tHilWl" BOEKBINDERIJ Eerwaarde, die inmiddels ook op het drietal te Rotterdam werd gebracht beslissing nemen. De heer Herm. P. van Haselen is gister met algemeene stemmen benoemd tot Secre taris-penningmeester van het Heemraadschap «De Eera, beken en aankleven van dien". De heer E. Kruithof, onderwijzer aan de openbare Lagere school 3e soort aan de Koningsstraat, is benoemd tot onderwijzer aan de openbare Lagere school aan den Hoogeweg te Zeist. De heer H. J. Lettink, thans commies der Posterijen le klasse te Rotterdam, is bevor derd tot hoofd-commies bij dat dienstvak. De quaestie der reiniging van de Gemeente houdt het gemeentebestuur reeds lang bezig, doch wel mag de vraag gedaan of, zonder ampele reorganisatie van dien tak van dienst, niet even een weinig meer zorg kon besteed aan de Langestraat, welke nu reeds dagen aaneen éen modderpoel is, zeer tot ongerief van de winkeliers. Misschien wil de Directeur van den Reini gingsdienst er af en toe de veegmachine eens doen te werk stellen. Hedenochtend rond half elf vertrok de Renardtrein van de Varkenmarkt voor zijn proefrit uaar Harderwijk, medenemend heel wat belangstellenden. Ook de heer Van de Pol was weer op 't appèl, zoodat we spoedig weer mooie en interessante kiekjes ook van dezen rit zullen te zien krijgen. T Wordt een bepaalde rage, dit vervoer middel. Nu weer wordt 2 November een proefrit gehouden van Utrecht naar Leiden, via Alphen, waartoe de belanghebbende Gemeentebesturen zijn uitgenoodigd. Herinnerd zij aan de Algemeene verga dering der vereeniging «Amersfoortsehe Industrie- en Huishoudschool", hedenavond te 8 uur in het schoolgebouw aan de Viandenstraat te houden. Door den Minister van Oorlog is bepaald, dat door eiken vaandrig (kornet) die in aanmerking wordt gebracht voor een be noeming to., reserve-luitenant, een verklaring moet worden overgelegd, dat hij gedurende ten minste vijf achtereenvolgende jaren als reserve-officier ter beschikking van het legerbestuur zal blijven. De Minister van Oorlog brengt in de «Staats Crt." ter kennis van de lotelingen der lichting van 1900, die wensehen te worden ingedeeld bij een van de bereden korpsen, dat zij, voorzooveel de beschikbare plaatsen dit toelaten, bij een korps naar hun keuze kunnen worden ingedeeld,indien zij zich met een daartoe strekkend verzoek schrift tot hem wenden. Moet Ter Hall, die Woensdag, Donderdag, en Vrij lag weer met een zeer goed gezel schap in Amicitia" optreedt eigenlijk nog wel ingeleid? Hij is immers zoo'n goede bekende hier en heeft telkens uls hij kwam zijn uiterste best gedaan om wat moois, wat goeds en wat aardigs te zien en te booren te geven. Maar toch, h'j vraagt er oin en dus kunnen we moeilijk weigeren, om le nemen wat o. a. de «Nijmeegsch Crt.'- over zijn gezel schap schrijft: De vruolijke, comieche duettisten Solser en Hesse vormden, als te verwachten was, natuur lijk de clou van den avond; zij waren dan ook weer allerleukst en hadden vooral in de satirieke spotversjes van Duitschland en Nederland een daverend succes. Er waren zeer mooie marmer beelden en lableaux-vivants, waarvan vooral Aphrodite bewonering verdiende. De United troupe kwam met haar automobiel-scène veel vroolijkheid brengen, en de vier Amerikanen, de Nicholsons, in hun nette, witte met goud afgezette uniformen, gaven een muzikale '-x- .e, die aan zuiverheid niets te wensehen overliet en vooral bij de bespeling van de metaalbogen van groote welluidendheid was. Het tweede deel van den avond werd ingenomen door de nieuwe revue „Odie Drankwet 1" waarin we Henri Ter Hall, na zijn ondervinding opge daan als portier van het Centraal-station te Amsterdam bij de Btaking in 1903, en als concierge van het Hof van Arbitrage, nu weer goed zagen optreden als de kastelein van een inrichting voor alcoholvrije dranken en als aanstaand lid van de Tweede Kamer. Geheel de revue is een doorloopende parodie op de veel gesmade nieuwe Drankwet. Het stukje dat natuurlijk moeilijk anders dan als een aaneenschakeling van eomïsche en daardoor niet altijd eerlijke overdrijving kan worden opgevat, scheukt op die wijze groot ver maak, hetgeen voor een niet gering doel te danken is aan de keurige costumes. Een bezoek aan Ter Hall's gezelschap is zeer de moeite waard. Wie den kinderen iets waarlijk aardigs en moois wil laten zien ook de groote kinderen zullen er wel genoegen in hebben bezoeke met hen het eenvoudige tentje op den Hof tegenover «De stad Parijs" waarin Meijer, de reeds bij velen bekende kunst-glasblazer met onbegiijpelijke vaardig heid zijn vak beoelerit. Als bijzonderheid kan worden vermeld, dat het heden tnsschen Utrecht en Gouda en in den omtrek van Zwolle gesneeuwd heeft. Emile Zola heeft de Grands magasins Au printemps" te Parijs genoemd «au bonheur des dames". De keurig ingerichte tent van den heer Vosveld van Boekholt, op het Havik tegen over «De Toekomst", draagt óok dien veel- belovenden naam en is evenzeer der Trouwen geliefkoosd plekje, rijk als ze is aan honder derlei snuisterijen, fijne odeurs en wat niet al. De «Printemps" is hier reeds een goede bekende en 't kan dus wel niet uitblijven, dat, evenais vorige jaren, haar voorkomende eigenaar telkens weer nieuwe zendingen artikelen uit het hoofdkantoor te Nijmegen moet laten komen. In «De Arend", waar Hart's gezelschap deze week optreedt, was 't gisteravond reeds stampvol en «Boefje" werd inderdaad uit stekend gespeeld. Vooral mej. Jeannette Hart, die den Boefje- rol vertolkte, had een welverdiend succes. Ook heden- en morgenavond gaat «Boefje" weer en Vrijdagavond wordt «Maria Stuart" gespeeld, met mej. Jeanne Hart in don titelrol. De beide elftallen van »Quick''die Zondag voetbalden, speelden gelijknet tweede le Soesterberg tegen »P.H." met 2—2, het derde te Utrecht tegen »U. V. V." met 3—2. Ook »H. V. V." speelde te Utrecht 2—2 gelijk tegen »D. O. S." De jachtrit van de officieren vau het le regiment vel l-artillerie, welke reeds twee maal moest uitgesteld, weru heden gehouden van Puntenburg, door de Japansche boschjes naar de heide bij de Palts waar de eindrit plaats had. B(j de Zaterdagavond ten overstaan van notaris A. N. J. Vos gehouden verkooping werd het heerenhuis met de kantoorlokalen aan de Muurhuizen 11 en 13 van nu wijleu mr. J. vander Leeuw,groot 8 Aren 40 cen- tiareu, in bod gebracht door en gelaten aan den heer J. Volraer voor f5150. Het pakhuis aan de Muurhuizen over het R. K. Ziekenhuis was uit de hand verkocht Tot lid van den Raad der Gemeente Baarn is gister bij herstemming gekozen de heer A. A. Stoker met 473 van de 858 geldige s'emmen. De niet liberale candidaat kreeg 385 stemmen. Tegen den Bunschoter die bij de boter- fabriek te Nijkerk zijn paard, dat niet meer voort kon, met zijn mes stak om het tot voortgaan te dwingen, is door de politie te Nijkerk proces-verbaal opgemaakt. Tot Burgemeester van Hoogland is met ingang van 28 October benoemd de heer G. J. baron Van Boctzelaer, Secretaris dier Gemeente. Het geluk heeft zijn onrust; het ongeluk zijn iioop. Nicolaas Jacques Vischer f .Ba hal nicht aollsn sein!" Zoo is het dan 'n feit geworden, 'n droevig feit! 't Is wel geen wereldschokkende gebeurte nis, de kunst of de wetenschap lijdt zoo min als onze Gemeente een bnherstelbaar verlies, maar toch zal het bericht «Jacques Vischer is gister ochtend overleden" velen onzer stadgenooten diep getroffen hebben, hen even weer voor de zooveelote maal hebben doen mompelen »wut kan het lot toch wreed zijn". 'tZal 'njaar of twaalf geleden wezen, dat Van Aaken 's ,begeistereud" woord velen van ons opwekte hem te steunen in zijn pracjtisch pogen om den aanleg en de liefde van den kleinen Vischer voor de muziek verder te ontwikkelen. Hij, en nog andere meesters, die in de kunstwereld hun sporen verdiend hebben, geloofden in Vischer 's toekomst. En zoo volgden velen onzer met belang stelling den knaap. We zien hern nog daar staan in „Amicitia" 't ventje in zijn korten broek, met den om geslagen witten kraag op het zwart fluweolen kieltje en we zagen hem reeds beroemd om, geëerd door zijn kunst. En we hoorden hem als jongeling telkëns weer en konden hem zijn leeraars schenken, aan «ie hand van eigen studie, groote tech nische ontwikkeling, het leven, ons aller groote leermeesteres, moest hem geven het geen aan spel wyding verleent, wat het doet dringen tot de ziel. Maar toen het begon op hem in te werken, het leven, toen kwamen tevens op de kiemen der sloopende ziekte. En hij voelde het ochtend na ochtend, als hij treinde naar Amsterdam om de lessen te volgen aan het Conservatorium, het drong zich aau hem op, als hij zich oefende. Maar hij wilde niet gelooven, dat hem geen toekomst zou geschonken wordenals men een ideaal nastreeft, dan wil, dan kan men niet beseffen, dat èn jeugd, èn energie èn feu sac ré niet zouden kunnen overwinnen, wat niet optreedt als meteen slag vernietigend 1 Zoo werd de eerste sport bereiktna een uitstekend afgelegd examen volgde Vischer's benoeming tot leeraar aan de Muziekschool van Toonkunst te Den Helder Heel kort heeft hij die betrekking mogen vervullen; zijn ziekte dwong hem le rusten, niets te doen, eerst in het sanatorium te Putten, ten slotte in het Aldegonde-gasthuis hier en daar zag hij langzamerhand Óen voor éen al zijn illusies verdwijnen. Morgen aan de groeve zullen er wel geen lange toespraken gehouden wordenop vier en twintigjarigen leeftijd heeft men nog niet veel kunnen prestoeren. Maar die op den doodenakker staan, zul len stellig den ernst beseffen van het: «niet gij, maar Ik baken den weg der menschen af Mij is de macht 1" En wij, we hebben het hoofd te buigen. Wèl hem, die het doen kan onder een be rustend »Uw wil geschiede!" Suze Fhederiks Van Cleeff- Bij (de hede imidiiag van 1.45 tot 4.10 onder voorzitting van den heer Burgemeester, jhr. J. W. A.. Barchmau Wuytiers van Vliet, gehouden vergadering van den Raad dezer Gemeente waren aanwezig 15 leden en de Secretaris, tnr. dr. J. G. Stenfert Kroese. Afwezig was met kennisgeving de heer mr. J. Heyligers en zonder kennisgeving de heer Van Eek. Ingekomen waren o. a. een bericht van den Minister van Binnen- landsche Zaken waarbij het subsidie voor de Hoogere Burgerschool weder wordt vermin derd met f 15Ü0 een bericht van B. en W., dat zij eervol ontslag verleenden aan den adjunct-commies E. van der Zee met ingang van 1 December, wegens zijn benoeming tot Secretaris van BreukelenNijenrode, en bevorderden tot adjunct-commies den klerk ter .Secretarie J. Proper alle voor notificatie aanvragen om subsidie van «Kindervoeding" en van het «Ned. Landhuishoudkundig Congres" een adres van het Genootschap van leerareu aan Nederlandsche gymnasia in zake toetre ding tot het Rijks-pensioenfonds te behandelen bij het adres een verzoek van een aantal ingezetenen om de beslissing in zake de overneming van het Aldegonde-gasthuis uit te stellen te behandelen bij punt 6, evenals het schrijven daarover van de Gezondheids-commissie verzoek van Kerkvoogden der Ned. Her vormde gemeente tot ruiling van grond voor den bouw der Kosterij wordt urgent verklaard en toegestaan z. d. of h. st. Om 1.50 kwam aan de orde de Agenda 1. Voorstel van Burgemeester en Weihou ders tot het geven van eervol ontslag aan den heer J. J. Vermeulen, tijdelijk buitenge woon leeraar aan het Gymnasium (met adviezen). Aangenomen z. d. of h. st. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot wijziging der Begrooting 1905 (met adviezen). Aangenomen z. d. of b. st. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot het geven van verlof aan den onder wijzer J. W. Radersma (met adviezen). Aangenomen z. d. of h. st. 4. Voorstal van Burgemeester en Wethou ders betreffende afwatering Soesterweg en Arnhemsche weg (met adviezen) Aangenomen z. d. of h. st. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders betreffende een ruiling van gronden tusschen den Staat der Nederlanden en de Gemeente Amersfoort (met adviezen). Aangenomen z. d. of h. st. Het huidig artillerie-park wordt geruild tegen grond ach ter de Kazerne voor bereden wapens. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders betreffende ziekenverpleging, in verband met de sluiting van het Aldegondegasthuis (met adviezen). Te 1.58 ging de Raad over in geheime zitting te 3.57 word de vergadering heropend, waarna z. d, of h. st. werd besloten, de be slissing te verdagen. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot ontbinding der overeenkomst be treffende opneming van zieken voor rekening der Gemeente in het Aldegonde-gasthuis (met adviezen). Z. d. of h. st. werd besloten baron Van Boetzelaer met ingang van 1 November te ontheffen van die overeenkomst, onder dank betuiging, en zonder gebruik te maken van de aangeboden schadevergoeding. De Raad gaf teekenen van instemming met het voorstel daartoe van B. en W. en met den dank aan baron Van Boetzelaer gebracht. Aan het einde der zitting richtte de heer Gerritsen eenige vragen tot B. en. W. naar aanleiding van den brand aan do Stations straat en wensebte: lo overleg van B. en W. met die van Utrecht en 2o een rechts kundig advies omtrent de vraag in hoever de Gemeente kan ontslagen van haar con tract met de Waterleiding Mij. B. en W. zullen aan dat verzoek gevolg geven en in een volgende vergadering rap- porteeron. Getrouwd J. van DRIEL en ROSa. C. van E1JBERGEN, die, mede namens wederzijdse he familie, hartelijk dank betuigen voor de ondervonden delangstelling. Amersfoort, 24 October 1905. Heden overleed te Amers foort tot onze diepe droefheid onze geliefde Zoon en Broeder NICOLAAS JACQUES VISCHER in den ouderdom van 24 jaar. Uit aller naam, M. VISCHER. Utrecht, 28 October 1905. Hagelstraal SObia. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed te Zutpheii onze Behuwdbroeder, de t^Sv»- J. VOLKERS. B. van 'tEIND. T. van 't eind- Knoppers. Amersfoort, 23 October 1905. Eenige kennisgeving. Makelaar WEVERSSINGEL No. 11. Huren en verhuren van huizen. Amersfoort, Arnhemsche weg 8. j3oiFFEUR-jDOSTICHEUR. Aparte salons voor DAMES- eu HËEREN Billijk Tarief. Wie recht, raad ol bijstand verlangt in burgerlijke of handelszaken, wende zich tot den Praktiziju A. OONA, waarnemend Griffier bij het Kantonyereehl te Hilversum Spreekuren 's namiddags vai, 1 tot 3 en 's avonds van 0 tot 8 uur, Violenstraat 88, te Hilversum. De van G. N1JHOFF is VERPLAATST naar S C H E R B I E11S T R A A T 15, bij de Langeslraat. Vrijdagochtend is, bij het aanbieden van loten voer de «Protostantsche Arnienlotorij" blijven staan een nieuwe met ronden knop, waarop nikkel. Terugbezorging wordt beleefd verzocht door Mevioinv EC IC, Kortegracht 10, des- verkiezend tegen belooning. Neder landsch Tooneel, Directeur W. HART. Vrijdag 27 October Groot succes. Friedrich von Schiller's Meesterwerk TO AKI STUART. Prijzen der plaatsen fl.fO.GO, f0.40. Aanvang 8 uur.

Amersfoortsche Courant | 1905 | | pagina 2