Een goed besluit. Correspondentie. Advertentiên E. J. RUITENBERG, GYMNASTIEKONDERWIJS SNOUCK, GRATIS. nog even; de violist zat te veel naar achter, de vleugel was wat te veel open en domineerde due te sterk doch alras werd dit opgemerkt en ver holpen. Mej. Rerkhuysen legde veel eer in met haar mooi gekozen liederen en zong die met Hink Seluid; buitengcwoou was weer de begeleiding oor mej. Joh. Wolter. Toen volgde mej.VanVV'insheijiu.dieSchuraann's „Papillons" in éen woord magnifiek ten geboore gebracht, eenvoudig, aangenaam, rhytmisch, vlekkeloos, zonder eenig spoor van affectatie of gemaniëreerdheid. In het viool-concert van Max Bruch was de heer Van de Wijngaart geheel op streek en gaf hij blijken van groote techniek en groot kunnen. Haast nög tuooier was zijn spel in Grieg's G-dur sonate, ondanks nl de daarin uls verscholen tech nische moeilijkheden. Geen moment hokte het, noch bij hem, noch bij mej. Van Winsheijm; een kostelijk samenspel, waarbij geen der instru menten domineerde. Een ware triomf voor de begaaide pianiste waren de prélude en de wals van Chopin, vol elegance en met groot talent vertolkt. Een zeer aangename afwisseling bracht nu mej. Berkhuysen door haar drie liederen, Liefde van Tussenbroek, Viens mon bien airaé van Chaminade en Pastorale van Bizet, men zou zeggen lievelingsliederen der jonge veelbelovende zangeres, keurig voorgedragen, met warmte en in den juisten stijl gezongen, zóo dat een hartelijk applaus haar ten deel viel. Ten slotte „Caro mio ben", als altijd interes sant en pakkend, waarbij ieder der executanten gelegenheid vond nogmaals te doen uitkomen wat zo kunnen. In 'tkort een mooi concert, dat heel goed voldeed; de bloemen, den drie dames aangeboden, waren ten volle verdiend en zij kunnen zich verzekerd houden van de groote erkentelijkheid van hun gehoor en van „Het Groene Kruis". Een perzik, die naar meer smaakt. Ptogramma van het concert, door de dames Angélique Collard (piano) en Julie van Lennep (zang) en de hoeren De Boer (viool) en Penha (violoncel) aanstaanden Vrijdagavond precies te acht uur te geven in i>Amicitia" t. Trio iu C. mol voor viool, violoncel eu piano Allegro, Aandante, Scherzo, Finale. 2. Winterlied Süssea Begrabuis. Tauzlied in Mai, voor zang 8. Concert in A ki. t, voor yioloocelGoiter mana. Andante, Allegro. 4. PréludeRachimaninofl. BerceuseChopin. Gaillarde, pièoe dans le style ancien, voor piano 6. AdagioMozart. Sarabande et Tatnbourin voor viool Leclair. 6. Mijn lief ken is mijn som tner. W. F. G. Nicolaï. Het liedje van den smid A. D. Loman. Moedersliedjeo, voor zang L. Scbnitzler. 7. BomaDceG. Sparck. Impromptu voor violoncel C. Sinding. 8. Sobottische Lieder voor z*Dg, viool, cello en piano L. van Beethoven Kaarten en plaatsbespreken bij d ;u Kaste lein van uAmieitia" van morgenmiddag al. Mendelssohn. Von Kots. Löwe. Franz. Fr. Tbomé Merkwaardig toch, dat nu de zoogenaamde openbare les van «Volkszangonderwijs" juist weer gegeven werdt Vrijdagavond en wel in #De Arend". En dit waar èn mej. Wolter èn de heer Van Aaken, beiden leeruur aan de Muziek school van «Toonkunst", het concert dat in sAmicitia'' wordt gegeven, aanbevelen en als overbekend, hier het zelfde kleine kringetje, dat èn de Volkszungschool steunt èn dit concert mogelijk maakt moet éen van beide missen. En van »niet geweten" is beelemaal geen sprake. De Minister van Oorlog heeft bepaald, dat ook waar bataljons zijn saamgevoegd onder direct toezicht van den regiments-comman dant, dea bataljons-commandanten me r zelf standigheid dient gegeven. Zoo zal voortaan bet rapport ook bataljons-gewijze plaats hebben. Oók heeft de Minister bevolen, dit de lichtingen, die voor herhalingsoefeningen op komen, zoo degelijk mogelijk geoefend wor den. De geheele lijd, dien zij onder de wapenen zijn, moet voor oefening worden gebezigd. Zij zullen slechts zeer kort bg de compagnie aan détail-onderricht deeloemen en zoo spoe dig mogelyk overgaan tot de schiet- en veldoefeningen. Het verlangen van den Minister is, dut geen miliciens der herhalings- lichtingen aan de oefeningen worden onttrok ken en zij dus geen wacht en corvee zullen verrichten, indien dit hen zou beletten, aan de oefeningen deel te nemen. Geen bezighouderij dus meer. Reserve luiteuunt A. H. F. Craanen wordt 15 April overgeplaatst van bet 11e regiment infanterie naar het 5e. De zoo heel goed voorbereide feestelijke vie ring van het 25-jarig bestaan van het eskadron ordonnansen heeft vooral ook door de medewet- king van het weder, een praohtig en alleszins gewenscht verloop gehad en is voor hen die tot het eokudorn beboerden of bobooren gewor- don éen lange feestdag. Reeds bij het uitrukken naar de Vlasakkers bleek de sympathie voor het kleine korps toen overste P. C. Weuringh namens het offioierskorps van het 5e regiment infanterie met een flinke toespraak een prachtigen krans aanbood, voor welk blijk van zeer gewaardeerde kameraadschap ritmeester baron Van Boecop dankte, zijn onder hebbenden aansporend zioh dit huldeblijk te herinneren als erkenning voor de diensten door hen verleend maar ook als aansporing om later evenzeer hun uitersten best te doen. Bij de ghyracana-races op de Vlasakkers, waarvoor absoluut niet vooraf werd geoefend, toonde het eskadron welke goede paarden en beBte ruiters het heeft. Er werd bijzonder vlot gereden; geen enkel paard weigerde te springen; 'tging zelfs zóo puik, dat zes man moesten overspringen omdat zij geen enkele fout hadden gemaakt. De cross-country was buitengewoon, de parapluie-race alleraardigst. En welke trom petters het eskadron heett, bleek het best uit hun nummer: in vollen ren een hindernis nemen, een signaal blazen, terugrennen en na 2000 M. te hebben afgerend nóg een signaal blazen; en niet alleen zijn alle signalen er be hoorlijk uitgekomen, maar zelfs nam een der trompetters in zijn overmoed nog een extra- hindernis. Het zeer groot aantal toeschouwers was dan ook opgetogen en in de rust deelden de dames met volle handen sandwiches, saucyzebroodjes en champagne uit, allemaal versnaperingen die zelfs een ordonnans zich laat smaken. Een aardig moment was 't, toen het afgezeten eskadron met de paarden zich rond de groote artillerie-wagen in een kring opstelde en onthaald werd op bier en broodjeen sigaren en wat niet al. En zeker mag hier wel lof gebracht aan den photograaf die, toen de ritmeester-commandant kort na eenen thuiskwam, dezen reeds verraste met een zeer welgeslaagd kiekje van dit typische moment. Na terugkeer in het kwalier werden de werke lijk mooie prijzen uitgereikt, ieder met een toe passelijk woord. Aardig was de gedachte van een der oud-officieren om, behalve andere prijzen, ook 50 Meter Deventerkoek te soheuken. Wordt niet immer de waarde van een geschenk geta xeerd naar zijn grootte? Omstreekt half vier namen de majoor, belast met het toezicht over het eskadron, met alle officieren en genoodigdeu en vele dames een kijkje in de keurig versierde kamers van het eskadron, waarvan er een zelfs geheel in stijl was gedecoreerd. Om 4 uur begon het feestmaal der manschap pen en om half vijf dat der onderofficieren en oud-officieren. Schier onnoodig te zeggen, dat ook daar meiig hartelijk woord werd gesproken. Bij den feestavond door de ordonnansen-ver- eeniging „Wilhelmina" in j,De Arend" gegeven, wa3 het stampvolzelfs m het café zat men. zoo goed als aat nog ging, of stelde men zich tevreden met een staanplaatsje. Het zeer afwis selend programma werd verdienstelijk uitgevoerd. Een aardig oogenblik was 't weer toen ritmeester Wijnmolen, vroeger luitenant bij het eskadron, meedeelde dat ritmeester baron Van Boecop was benoemd tot ridder in 'e orde van Oranje-Nas- sau, hetgeen met een geweldig enthusiasms werd ontvangen. Voor den feestmaaltijd der officieren, waarbij o.a. aanzat luitenant-generaal Wüpperman, de stichter van het eskadron ordonnansen, was door het officierskorps der artillerie hier een buiten gewoon fraai bloemstuk gezonden. Morgen passeert hier, na nachtverblijf te hebben gehouden te Nijkerk, een detachement cavalerie, dat te Kampen was gedetacheerd voor de rijlessen aan den Hoofd-cursus en nu naar zyn garnizoen 's-Gravenhage terug marcheert. Quick beeft zich Zondag kranig gehouden tegen haar naamgenoote van aen Hoofd cursus te Kampen, te meer nog nu laatst bedoelde in veel beter conditie was dan verleden Zondag hier. 't Was eeu harde strijd waarin Amersfoort eerst na 25 minuten scoorde en de leiding bleef houden tot rust, met 2—0.| Kort na de hervatting van het spel maakten de Hoofd-cursianen éen doelpunt, hetgeen Amersfoort onmiddellijk* nadeed en nu zóo flink opdrong, dat de stryd eindigde met 1 in het voordeel van Quick, dat nu weer een kansje beeft op promotie. Het derde elftal van Quick werd te Bildt met 31 geslagen door Victoria 2 uit Hil versum. Gelijk we reeds meedeelden, zal ter gelegenheid van het 58e Nederlandsch Lan. huishoudkundig Congres, te Amersfoort op 14 Juni a.s. des mid dags half twee, een nationaal concours bippique worden gehouden, waarvan het programma thans als volgt is samengesteld: le. Concours voor eenspannen, landbouw jaarden, ingespannen voor een voertuig met trommen dissel; le prins f40, 2de f20 en 3de f10. 2e. Concours voor tweespannen, landbouw jaarden, ingespannen voor een voertuig met trommen disselle pr. 150, 2e f25 en 3e f15. 3e. Concours voor het sohoonsto en best gaan de span paarden, minimum taille 1.55 M. stok- maat, ingespannen voor een 2 of 4 wielig rijtuig, toebeboorende aan paardenhandelaren, stalhou ders of dresaeerscholenle pr. f75, 2de f50 en 3de f25. 4. Concours voor het schoonste en best gaande rij tuig paard taille tot 1.55 M. stokmaat, ingespannen voor een 2 of 4 wielig rijtuig, toebehoorende aan particulieren; le pr. verguld zilveren medaille en f 5 voor den stal, 2e pr. zilveren med. en f2.50 voor den stal, 3e pr. br. medaille. b. minimum taille 1.55 M. stokmaat, inge spannen voor een 2 of 4 wielig rijtuig, toebe- hoorende uun particulieren; le pr. verguld zilv. medaille en f 5 voor den stal, 2e pr. zi.lv. medaille en f2.50 voor den stal, Se pr. hronz. medaille. toebehaorende aan en gereden door officieren en heerrijders. Inleggild fö. le pr. f75 4- J» der inleggelden, 2e pr. f50 '/i der mleggelden, 3e pr. ?25. 6. ConcourB voor het beste springpaard, toe- behoorende aan en gereden door officieren en heerrijders. Inleggeld f5. le pr. f100 '/sder inleggelden, 2e pr. fSO «er inleggelden, 3e pr. f60, 4e pr. f 40, (beoordeeling volgens art. 22 llegl. van het Ceutraal Comité voor de con cours hippique in Nederland). De hindernissen bestaan uiteen hek van 1 M. vast met 0.10 M. losse boom (2X springea) een heg met boom 1.10 M. (2 Xspringen); een muur 1.10 M.; een droge sloot breed 1.5 M. met boom van 1 M. daar achter een natte sloot van 3.5 M. met heg er voor van 0.5 M. Voor de paarden, die het vorige en dit jaar te samen f200 of meer gewonnen hebben (dit bona fide door de eigenaren bij de inschrijving te vermelden) worden de heg met boom en de muur met 0.10 M. verhoogd. De Commissie bestaat uit de heerenC. G. Preuyt, kapitein der veld-artillerieA. F.Singels, instructeur bij de RijschoolG. J. A. A. baron Van Heemstra van het eskadron ordonnansen A. M. Tromp van Holst, en H. N. baron Schim- melpenninck van der Oye, allen hier. Ondanks de belangrijke agenda was gister avond de vergadering der plaatselijke afdee- ling van den «Kon. Ned. Bond van oud onderofficieren" slecht bezocht. Aan de Bondsvergadering zal worden voor gesteld, den leeftijdsgrens waarop men kan toetreden tot liet Dubbeltjesfonds terug te brengen van 55 op 45 jaar (bekend is wel, dat dit fonds het kameraadschappelijk doei heelt om, bij overlijden van een 'lid, f 100 uit te keereu aan zijn weduwe, waarvoor alle leden éen dubbeltje storten de wedu wen der onderofficieren worden nog altijd niet van Rijkswege gevrijwaard tegen armoede bij het overlijden van den man). Tot Correspondent der stoffelijke beiangen van de leden en adspirant-leden (vroeger heetten dezenmilitair-donateur) werd her benoemd de beer A. Massing. In de Zaterdag gehouden buitengewone algemeene vergadering van de N. V. tot exploitatie van het Bad-hotel te Baarn werd met algemeene stemmen besloten tot liqui datie der Vennootschap. De bezittingen der maatschappij zijn aan gekocht door de heeren N. G. en P. N. J. van Doornik, die van 1 Juli af de zaak voor eigen rekening zullen exploiteeren. De heer N. G. van Doornik, thans negen jaar directeur-pachter, blijft zich met de leidiDg belasten. Een sterk bewijs, dat de visscherij op de Zuiderzee tegenwoordig kwijnend is, levert wel het feit, dat, waar voor enkele jaren geen eukele Bunschoter op de Noordzee zijn brood zocht, thans 80 a 00 mannen zich hebben laten aanmonsteren voor de haring vangst op de Noordzee. Geld verdienen, is een soort dapperheid geld bewaren, vordert zekere wijsheidmaar geld nuttig uitgeven, is een kunst. RECLAMES. van 15 regels f 1.25elke regel meer f 0.25 Een kuur volgen in de Lente met de Pink Pillen. W(j moeten aan zekere regels vau bet leven ge hoorzamen om welvarend te zyu. Ongelukkigerwijze is bet bepaald onmogelijk en zulks om vele oorzaken deze regels te volgen. Nemen wij by voorbeeld de beweging in de open Jucbt, dedagelykscke beweging die wjj behoeven. Hoe kunt gjj gedurende het slecbte seizoen uitgaan en deze beweging nemen. Zults zou IJ blootstellen een ziekte, eeue bezetting op de borst, bronchitis op te loopeD en tusscben twee kwade dingen kiest gij de minste gij neemt weinig beweging, maar gij bekomt geene bezetting op de borst. Maar door dit gebrek aan beweging, bebl gij de goede werkking van al Uwe organen verminderd, waarvoor die be weging onmisbaar is; uwe organen zijn een weinig gestremd, zij werken, maar al werkende gaat zulks met moeite en die moeite doet U lijden. De Tink Pilleu zullen Uwe organen goed doen werken en ze verstekten. Zij zullen naar Uw zit. werken. Met de lente, d. w.z. na het slechte seizoen, heeft het geheele lichaamsgestel behoefte om versterkt en opgewekt te worden. De Pink Pillen zullen zulks heel goed voor U doen. Zy geven bloed, zij wekken den eet lust op, bevorderen de spijsvertering, geven krachten. Zy versterken de werking der organen die tot afvoering dienen zooals: ingewanden, lever, nieren, en vermijdeu door eene natuurlijke afvoering der overblijfsel» van het voedBel, de abnormale verwijdering dezer vergiften door de buid onder den onaangenamen vorm van eczéma, roode vlekken, puisten, bloedzweren, enz. Prijs fl.75 de doos, t'9 per doozen verkrijgbaar bij SNABILIE, Steiger 27 te Roterdam, en Apotheken. Ook echt verkrijgbaar bij A. van de Weg, dro gist Laugeatraat 23 te Amersfoort, en A. de Vries, Kerkstraat 90 te Hilversum. Het mimoaksel der Pink Pil len heeft nog nooit iemand <e- nezen. flifi; LI ink Afbeelding der doos: Geboren GERARD JOfJAN ,0OD V"n A. J. van ZALINGEN en H. van ZALINGKN— wolber! Amersfoort, lil Maart 1906. Heden overleed onze ge- I liefde Vader en Behuwdvader adrianus cornklis alma. J. ALMA. S. J. ALMA— Loder. I Amersfoort, 2 April 1906. e en algemeene kennisgeving. Makelaar, WEVERSSINGEL U. huren en verhuren van huizen. Naar aanleiding van het aan hem verleende ontslag als Directeur dor «Arnersfoortsche Begrafenis-Vereeniging" noemt hij de vrij heid zich beieefd aan te bevelen bij even tueel voorkomende sterfgevallen. E. E. van SWEDEN. Een vriend der jeugd. Uw Ingezonden stuk wordt geplaatst zoodra u uw naam op geeft aan de Redactie. Dat is een vaste regel, rwaarop geen uitzondering mag worden toe- Concoura voor het best gaande rijpaard, I gelaten. Cursns voor jongens en meisjes. Aanmelding voor deelname aan dit onder wijs kan geschieden van af heden dagelijks schriftelijk; mondeling tusschen 1 en 2(be halve Zondags). De voorwaarden en regeling der lessen worden nader per prospectus gemeld. Leeratr Gymnastiek M. O. Wijersstraat 10, Amersfoort. iV°01' fatsoenlijk JONGMENSCH nj*- bestaat gelegenheid tot bij beschaafde lieden. Brieven onder letters A. L. aan het Bureau der (oude) Amersfoortsche Courant, Korte- gracht 9. i/i.J'vVoor jong meisje, wees, van fatsoenlijken stand, wordt een betrekking gezocht te Amersfoort of elders voor als anderszins; bij voorkeur bij Protestanten. Hoog salaris geen vereischtemeer wordt gelet op een goed en vriendelijk tehuis. Brieven onder P. F., bureau (oude) Amers foortsche Courant, Kortegracht 9. Het kost in het geheel niets. Elkeen, die er om vraagt, ontvangt gratis een doo9 een zeker geneesmiddel tegen rheumatlek en jicht. Sedert jaren leed ik aan rheuinaiiek en jicht en geen geneesmiddel gaf mij de minsie verlichting de doktoren gaven mijne genezing op, doch het ge lukte mij onlangs een mengsel van vijf geheel on schadelijke ingrediënten samen te stellen en dit geneesmiddel gonas myindcu korist mogelijken tijd. Ik beproefde dit geneesmiddel later bij bekenden en buren die aan rheumatiek leden, eveneens bij patiënten der ziekenhuizen, en wel met zulk won derbaarlijk gunstig resultaat, dat zelfs de knapste dokters erkennen moesten, dat myn geneesmiddel beslist succesvol wae. Sedert dien tijd heb ik daarmede honderden ge heel hulpelooze personen welke zonder hulp niet eten, of zich zelfs niet aaukleedeu konden, gene zen, en zelfs personen in den leeftyd van 60 tot 70 jaar, die dikwijls meer dan dertig jaar aan deze kwaal geleden hadden Van het goede resultaa ben ik zoo zeker dat ik besloten heb eenige bon derden doosjes van dit geneesmiddel gratis te vei spreiden opdat andere beklagenswaardige lijders ook biervan voordeel kun Den trekken. Het is een wonderbaarlijk middel én het is aan geen twijfel onderhevig, dat zioken, die zelfs door de dokters in ziekenhuizen voor „ongeneeslijk" waren verklaard, wederom volkomen ziju hersteld. Let er wel op, dat ik geen betaling verlang, doch stel ik u alleen voor my Uwen naam en adres te zenden, mot het verzoek om een een gratis propfdooeje en mijne fraaie geïllustreerde brochure. Verlangt U dan later meer, dan is de prys zeer billijk. Het is niet mijne bedoeling, met myne uitvinding een groot vermogen te verwerven doch alleen ongelukkige lijders te genezen. Wendt U dus per brief of buitenlandscbe briefkaart tot JOHN A. SMITH, 2001. N.2 Voorburgwal 282, Amsterdam.

Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 2