Advertentiën. E, J. RUITENBERG, Westlandsche Hypotheekbank, WOONHUIS Zondag en giöter weidon vervangen, toch kon de heer Cooke als jockey nietzulk een enthusiasms wekken als hun ten deel is gevallen. Naast de paarde-nummers bevatten de program ma's iederen avond een keur van telkens weer afwisselende niet minder bijval oogstende num mers. Bovenaan staan wel de „opgevoede" zee leeuwen van den heer Nanssen, die maar een heel enkelen keer niet precies deden zooals hun heer en moester wilde en dan met een raken tik weer tot hun plicht werden gebracht, 't Was geen wonder, dat by het einde van dit mooie nummer de jongste uit alle macht voor zijn broers en zusters ging mce-applaudisseereneon koddig moment, dat het applaus in den circuB nog deed toenemen. Vooral niet minder geduld dan kapitein Nanssen moet zyn collega Loiset hebben gehad om zijn olifant te brengen tot de cake-walk of die te doen balanceeren op twee pooten; „Baby" moge nog jong zijn en haar pooten heel stevig, toen moet 'tvoor den dikhuid heel wat in hebben, twee pooten een geruime poos op non-aotiviteit te stellen. Maar over welk een wilskracht haar temmer beschikt, bleek 't best Zaterdagavond toen deze, bij 't verlaten der arena, een trap kreeg van de olifant maar toch aanstonds weer meereed in de viervoudige rijschool. Eerst toen dit nummer was beëindigd, mocht hij denken aan de hem veroorzaakte pijn en hinkte hij hotel-waarls waar de geweldig opgezette voet werd behandeld. Zondagavond trad hij weer op met „Baby" alsof er niets gebeurd was. Subliem waren ook de Holmes, de parterre- aorobaten, die telkens sterker toeren verrichtten met hun wipplank. En als we thans zwijgen over de draafvoor- stelling van Fraulein Marietta, een zeer jonge en veelbelovende kunstrijderes, over miss Boorn, die Zondag van haai staaldraad viel doch nog juist intijds werd opgevangen, van Wells en Cooke en Reoz, de zeer muzikule Nesadsons en de overigen, dan is dat niet omdat hetgeen zij gaven minder fraai was, doch omdat onze ruimte zoo beperkt is. Nog een enkel woord over de besten der clowns, Busto, de Cavalini's, Corty en De Koek waarmee niet gezegd is, dat August en zijn collega, die zich zoo vermakelijk kan laten vallen, niet oók den lachlust wekten. Hoe uitstekend waren Corty en De Koek als tyroler duettisten. Wat hebben die Cavalini's avond op avond een succes gehad door hun koddig uiterlijk, hun verbazende vlugheid en geweldige kracht. Bij iedere voorstelling was hun „stierengevecht" het lachnummer. En Busto I Reeds den tweeden avond was hij de lieveling vooral van de hoogere rangeu. En telkens had hij een nieuwe mop. Hoe handig Vrijdagavond zijn antwoord aan den beer Dassie die hem een presentje beloofde: „krijg ik dan een nieuwe eleotiische machine?"; hoe leuk zijn „adieu"; hoe geestig, Zondagavond, zijn „Ma* rietchen". En die sprong Zondagavond over acht stalmeesters en „nog een mieneer". Dan, die onuitputtelijke voorraad brandende sigaretten op den eenen, blaasinstrumenten op den anderen avond. Wel komt dezen man die zöo veel in de wereld heeft gezwalkt, don titel toe „grappigste der grappigen". Ook net uitstekende orkest kweet zich iederen avond van half zeven tot elven, bijna zonder rust, voorbeeldig van zijn taak; 't is lang niet gemakkelijk in tempo te blijven met viervoeters, die slechts ten deele naar do muziek luisteren. In 't kort de voorstellingen waren uitmuntend verzorgd en de heer Carré, die bij zijn afscheid een „tot weerziens" schreef, kan er zich van overtuigd houden, dat hij bij vele duizenden hier lang in de aangenaamste herinnering zal blijven en allen gaarne de kennismaking zullen hernieu wen zoodra hij ei hun do gelegenheid toe biedt, hetgeen echter stellig niet in 1907 zal wezen. De A. F. C. »Quick" heeft het Zondag gewaagd, met vier invallers naar Oss te gaan om tegen haar voltallige naamgenoot uit Nijmegen te strijden voor de promotie Ooste lijke le klasse. De rust ging in met 11, doch het eind was 4—2 in 't voordeel der Araersfoorters. Er was kolossale belangstelling in het Bra- bantsch dorpje. Of die hier oók zal wezen als aanstaanden Zondag partijen elkaar hier ontmoeten? We wagen het te betwijfelen, doch zouden gaarne gelogenstraft worden. Uitslag tennis-wedstrijd. Heer en-si ngle. 2e ronde: F. A. des Tombe (Amers foort) slaat C. G. Reynders 6—2, 6—3. 3e ronde: D. van der Breggen (Utrecht) slaat H. W. Coenen 6—4, 2—6, 6—4. F. A. des Tombe (Amersfoort) slaat D. Zijlstra (i2, 6—2. Jbr. P. Meyer (Arnhem) slaat A. Jager (Hilversum) 6—2, 6—2. Semi-finale: B. ter Haar Romeny slaat Van der Breggen (Utrecht) 6—2,46, 6—2. Jhr. P. Meyer (Arnhem) slaat F, A. des Tombe 6—4, 4—6, 6—0. Finale: B. ter Il.iar Romeny slaat jhr P. Meyer (Arnhem) 10—8, 6—2. Heer en-do ubie. Ie ronde: W. Scheuer en Bonnet (Hilversum) slaan H. Rnlnndus Hagedoorn eniVi. A. J. HoogewerlT(Hilversum) 6—4,6—1. II. Rolandus Hagedoorn en B. Meyer (Hil versum) slaan H. van der Burg en A. C. Reynders 6—1, 75. H. W. Coenen en C. G. Reyndors slaan F. A. des Tombe en B. ter Haar Romeny 6-3, 5-7, 6-2. 2 e r o n d e H. Rolandus Hagedoorn en B. Meyer (Hilvoraum) slaan Scheuer en Bonnet (Hilversum) 1—6, 6—2, 6—3. S e m i - f i n a I o Jhr. P. Meyer en 11. Freitag (Arnhem) slaan H. Rolandus Hage doorn en B. Meyer (Hilversum) 7—5, 3—6, 6—2. H. W. Coenen en C. Reynders slaan W. Everts en M. des Tombe (Utrecht) 6—4, 3. Finale: le prijs 11. W. Coonun en C. Reynders. 2e. prijs jhr. P. Meyer en B. Freilcg (Arnhem) retired. Mixed-double. 2 e ronde: B. ter Maar Romeny en mej. J. van Harencarspel slaan J. van de Kasteele en mej. Bake (Utrecht) 6—2,6- 2. Semi-fiuale: B. ter Haar Romeny en mej. J. van Harencarspe! slaan 1). van der Breggen en mej. T. Veeren (Utrec'ht) 64, 6—3. Door het slechte weder van gisterochtend moest het spel gestaakt en zal aanstaanden Zaterdag de beslissing volgen, terwyl dien middag do prysuitdeeling plaats heeft. Buiten kijf was de wedstrijd interessant; er zijn heel mooie partijen gespeeld en voor al in de heeren-single bleek, dat Amersfoort over zeer goede tennis-krachton beschikt. Dit heugljjk feit en de groote belangstel ling maken de kans op een tennis-bond, en daardoor op het aanleggen van meer banen op het zoo zeer gesciiikte terrein, heel groot. De heer Van Duinen heeft z6o zonder anderen lastig te vallen of anderor hulp in te roepen het feest van „Handel en Nijverheid" geleid en geregeld, dat zelfs zij by wie om inlichtingen aanklopten niet beter wisten dan dat hy alles 'had gedaan en vol bewondering waren voor zijn werkkracht. Nu, die is ook te bewonderen en te loven en we zouden niet gaarne een woord terugnemen van den lof, hem in ons vorig nummer gebracht. Doch door de ons verstrekte inliohtingen zelfs voor de Bestuursledea wns de Feestgids een absolute verrassing zijn we onbillijkgoweest tegenover sommigen. En dit willen we thans horstellen. Wel stond de heer Van Duinen zijn praohtigo wapenschilden af voor de versiering der zaïu, doch de decoratie werd aangebracht door de firma Fortmann Hehenkamp eu den heer D. J. Smits. De teckening van den omslag is niet van den heer Van Duinenwel wist hij den eminonten teekenaar er van te bewegen, een zoo fraai plat voor bet gedenkboekje te maken. Het achterdoek is geschilderd door den heer J. W. de Vaal; inderdaad buitengewoon goed gedaan en in ongelooflijk korten tijd. En brachten we hulde aan „Thalia" en haar uitmuntenden regisseur, die op zco kundige wijze alle repetition leidde, ook mogen genoemd de dames en heeren die de zangnummers bezetten onze zegslieden meenden, dat ook zij tot „Tahalin" behoorden. In het jongste nummer van „De Middenstands bond" wijdt M een artikel aan H. N. en haar Voorzitter. Do Feestgids, voorzoover daarvan nog exem plaren over zijn, is tot luttelen prijs te koop door bemiddeling van den bookhandel. In de jongste Nuts-vergadering is herko zen tot Bestuurslid de heer C J. F. Prins en zijn als zoodanig gekozen do heeren A. Bommel en J. van der Horst Bruyn. Tot leden dor propagauda-commissie voor het Nieuwenhuy zen-fonds werden gekozen de heeren D. Gerritsen, J. van der Horst Bruyn en C. J. F. Prins. De Onder-voorzitter, de heer M. L. Colosse, werd gekozen tot Voorzitter, terwijl ds. J. L. F. de Meijere Joh. Cz. werd gekozen tot Onder-voorzitter. De plaatselijke »Vereeniging tot Bevor dering van het Vreemdelingenverkeer" houdt aanstaanden Donderdag haar Jaarvergadering. Herinnerd zij, dat aangifte van leerlingen voor de >Industrie- en Huishoudschool" nog kan geschieden Donderdagavond tusschen 7 en 9 uur aan het schoolgebouw, Vianden- siraat 19. De korporaal dor artillerie K.. die Zondag op stalwacht was, gevoelde zich zóo onwel, dat bij zich ziek meldde. Kort nadat hij in de kazerne was geleid en te bed gebracht, overleed h(j. Schipper A. Koolewijn, uit Bunschoten, is op de Eem uit zyn visschuit gevallen en jammerlijk verdronken. Uit het pakhuis van den heer De V., aan de Kampstraat, is een rijwiel ontvreemd. De consul van den heer A. N. W. B. hier raadt aan, den ketting toch vast te zetten middels een slotje. Dan is 't onmogelijk dat een rjjwiel-kanibaal er mee weg spurt. Onze vijanden zijn de eersten, die onze talenten raden. Inhoud „Wereldkroniek" 21 April: Het goudén bruidspaar Mesdag-Van Houten. Huisvlyttentoonstollingen. Uit Schouwburg en Concertzaal. Kroniek van de wock. Personalia. De Vesuvius. Bloeinbollen- dag. Karikaturen uit het Buitonland. De hedenmiddag van 1.45 tot 3.50 onder voorzitting van Wethouder E. L. Visser ge houden vergadering van den Raad dezer Gemeente word bijgewoond door 15 loden on don Secretaris, mr. dr. J. G. Steufert Kroese. Afwezig met kennisgeving waron de hoeren Jorisscn en Van Beek. De belangrijkste der Ingekomen stukkon waren: twee adressen over dc afsluiting van de Muurhuizen by de Kamperbinnenpoort. De Voorzitter, tevens Wethouder van Openb. werken, deeldo mode dat hy op advies van hot Bouwtoezicht last heeft gegeven, Donderdag dio passage af te sluiten wogeus govaar voor de voorbijgangers. Gevaar voor instorten van den voorgevel naar de zjjde der Langcstraat bestaat volgens het bouw toezicht niet. De wed. Mr' -jieyn heefteerst 18 April genoegen genomen met hot verzoek van 19 Maart omtrent haar huis. Het Ge meentebestuur wilde niet inguan op de juri dische quaestie of, als eigenares weigerachtig mocht zijn het huis af te brekon, dit te haren koste kan geschieden door de Ge meente en moest zich dus wel beperken tot het voorkomen van gevaar. Intusschen zal de passage zoo spoedig mogelijk worden hersteld. Om 2.20 k wam aan de orde de Agenda 1. Benoeming van een Gemeente-veearts en oen Keurmeester van vee en vleesch (vacature-A. Overbosch). Benoemd de heer W. H. van Haselen, Rijks-veearts. 2. Benoeming van een Ambtenaar van den Burgerlijken Stand (vacature-G. A. Mun- nikhuizeu). Benoemd de heer R. Groenveld, nieuwbe noemd Commies ter Secretarie hier. 3. Voorstel van Burgemeester en Wet houders betreffende periodieke verhoogingen van jaarwedden enz. van personeel bij iict Lager onderwijs. Volgens de verordening per I Juli. 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het geven van eervol ontslag aan den leeraar aan het Gymnasium A. M. Kollewijn Nz. (met adviezen). Eervol verleend onder dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten (applaus) mot ingang van 1 September 1906. 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van het Raadsbesluit dd. 27 Maart 1906, No. 820, (byl. 109) be treffende in gebruik gave van een Gymnas tieklokaal. Wordt gerekend in te gaan metl Meia.s. 6. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verlenging van bet verlof, ver- loend aan de onderwijzeres M. J. Boukamp (met adviezen). Verlengd tot 1 Juni. 7. Rapport en voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende het atschalYen van de 7de en 8ste klasse van de Jongens school eu de opdracht van het onderwijs in eene bepaalde klasse aan het nieuw te be noemen Hoofd der Jongensschool (met ad viezen). Na zeer lange discussie wordt met 14 togen 1 stem (die van den lieer Gerritsen) besloten do 7e en de 8e klasse der Jongensschool niet af te schallen en met 13 tegen 2 stemmen (die van de heeren Gerritsen en Hagedoorn) besloten, afwijzend te beschikken op het adres dor plaatselijke afdeeling van don »Bond van Ned. onderwijzers" om te breken met hot stelsel van ambulante Hoofden van scholen en, to beginnen met aan het te benoemen Hoofd der Jongensschool, aan do Hoofden hetgeheole onderwijs in ecu vaste klassoop te dragen. 8. Voorstel van Burgemeester on Wet houders betredende de regeling van de pen sioenen voor leeraren bij net flooger en het Middelbaar onderwijs. Z. d. of h. st. wordt den heeren gelegen heid gegeven hun stortingon voor het Go- meeutelijk Pensioenfonds alsnog te doen vóór 1 Juli 1906. 9. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het geven van oene subsidie over 1900 aan de «Oranjc-Vereeniging" met con cept-besluit tot wijziging van do Begrooling over 1906. Z. h. st. wordt een subsidie toegestaan van f200, in plaats van de gevraagde f504? Aan het eind der zitting richtte de heer Gerritsen, naar aanloiding van den droe ven dood van korporaal Meens, do vraag tot B. en W. of dezen reeds maatregelen hebben genomen om herhaling te voorkomen. Do Voorzitter antwoordde, dat reeds onderhandelingen zyn geopend met de H. IJ. S. M. om de afsluitboomen te verhoogen. Du heer Gerritsen vroeg nog, by sup- pletoire Begrooting een politfe-posthuis to vestigen op den Soestcrweg wegens den overlast, voorbygangora aangedaan, en daar mee niet te wachten tot 1907. De Voorzitter antwoordde, dat zoo dra do Burgemeostor, Hoofd der politie, zal zijn teruggekeerd van verlof zal wordoo voorzien in dezen misstand. Inmiddels zal de Wethouder van onderwijs eon circulaire richten tot de Hoofden der scholen. Spr. ontkende, dat het paard van don korporaal is op hol geslagen door schreeuwen enz. van kinderen en las in do nu volgende geheime vergadering het officieel rapport over die droeve gebeurtenis. Uitgebreid Raads-ovorzicht in bet volgende nummer. 381e STAATSLOTERIJ. Derde klasse. Trekking van 17 tot 20 April 1906. (1600 loten.) Ten kantore van don collecteur A. C. R. O. LEINWEDER te Amersfoort (Breede- straat 22) zij'i aan do volgende nummers te beurt gevallen: Prüzen van f45: 107 129 140 1017 1.514 1543 1546 1519 1555 1561 3812 3814 3817 3819 4505 4506 4511 4517 5222 5231 5232 5239 9232 9248 0254 92041214512148 12164 12168 12176 12182 12IS7 12189 12198 14204 14206 15974 15981 17986 17407 17553 en 17557. Te zamen 43 prijzen. De vierde klasse trekt 30 April en 1,2 en 3 Mei 100G. De beer en mevrouw ÖT. I'. K. LULOFS—Van Lingk geven kennis van de geboorte van een ZOON. Amersfoort, 22 April 1906. Meden overleed onverwacht te 's-Gravenhuge, in den ouderdom van 72 jaren, onze geliefde Vader en Behuwdvuder WILLEM BANNIER, gep. Üenernal-Majoor der Infan terie, enz. W. A. F. BANNIER. A. E. BANNIER— Frksemann ViÊroR. P. A. C. BUROKR- Bannjer. K. BURGER. Utrecht, 21 April 1900. Eeniije en afaemeene kennisgeving. Makelaar. >YKVEKSSINGEL II. huren en verhuren van huizen. 's-GRA VENHAUE AMSTERDAM: Lango Houtstraat 10. Damrak 92. De DIRECTIE bericht, dat de Coupons der Pandbrieven, vervallende 1 Mei 1900, BE TAALBAAR zyn gesteld aan bovengenoemde kantoren en te Amersfoort bh de heoron HAMERS Co. De Directie: J. HOOFT GRAAFLAND. J. A. van ERPERS R01JAARDS. Amiciti», Amersfoort. 01» ZATERD AG 28 AI'RIL voor de leerlingen van J. de LANGE. Aanvaug 8 uur. Entree voor leerlingen en verdere familie leden f 1ouders vrije toegang. Kaarten zyn te verkrijgen Donderdag 20 April van 12 tot 2 in Jon Foyer. HCHUUW.tUKG UTRECHT! Koninlcli'kc Vereeniging „Het Nederlandsch Tooneei". Donderdag 26 April (No. 9 van het abonnement) De Steunpilaren der Maatschappij, Tooneelspel in 4 bedrijven door HENDRIK IBHEN. Orkest onder leiding vr.n den heer H. Knijpers. Aanvang HALF acht. De Notaris JOH3. KNOPPERS. ÊL,2±_ te Amersfoort, zul op Zntoidag 28 April 1906, des avonds 7 uur, in het hotei »De Vergli.de Zwaan", te Amers foort aan de Utrechtschostraat publiek verkoopen: IN DE GEMEENTE AMERSFOORT. Een hecht sterk en weldoortimmerd met GROOTEN TUIN, waarin kippenhok on vruchtbooraen, aan den Utrechtschenweg nummer 08 schuin tegenover het voormalig hotel »Do Amersfoortsche Berg" met uitgang naar het Zeisterspoor, kadaster sectie C nommer 957, groot tien Aren. Het perceel is in eigen gebruik bij den hoer A. BOS en van waterleiding en verdere gemakken voorzien. Aan vaai ding by de betaling der kooppen ningen op 28 JULI 1906. Breeder bij biljetten.

Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 3