verhuizing* No. 7190 55e Jaargang Feuilleton. Leemen voeten. FIRMA A. R. VAN CLEEFF te AMERSFOORT. Verschynt Dinsdag Donderdag' <?n Zaterdagmiddag. Abonnomont per maanden/"I.— iranco per post f 1.15. Advertentiën 16 regels 60 cent; elke regel moer 10 cent. Legale» officieële- en onteigeningsadvortentiën per regel 15 cent. ReolameB 15 regels f 1.25; elke regel meer f 0.25. Groote letters naar pleatsruimte. Bewijsnummers naar buiten worden in rekening gebracht en kosten evenals afzonderlijke nummers 10 cent. Bij advertentiën van buiten de stad worden de incasseerkostcn in rekening gebracht. KORTEGRACBT 9- Postbus 9. Telephoon 19. Bij dit nummer behoort een BIJVOEGSEL. BELEEFD VERZOEK ons kennis te willen geven van opdat de courant z mder stoornis kunne wor den bezorgd en niet in het oude huis in de bus blijve liggen. De uitgevers. KENNISGEVINGEN. De BURGEMEESTER vau AMERSFOORT, Gezien artikel 41 der Gemeeutewet, Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Raad dezer Geraeeute zal vergaderou op Dinsdag, den 1 Mei aunstaande des namiddags te 1'/» ure. A merefoort, 26 April 1906 De Burgemeester voornoemd, De Burgemeester, E. L. VISSER, Weth., Loco-Burg De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT, Gelet op artt. 6 en 7 der HINDERWET, Brengen ter keunis van het publiek, dat een door A. L. VERSLUIS ingediend verzoek, met bijlagen, om vergunning tot het oprichten van een gasmotor in het perceel alhier gelegen aan de Bloklandstraat, bij het Kadaster bekend onder Sectie B. No* 3169, op do Secretarie der Gomeento ter visie ligt, en dat op Donderdag 10 Mei aanstaande, des voormiddaes te half elf uren, gelegenheid ton Raadhuize wordt gegeven om, ten overstaaa van het Gemeentebestuur of van een of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten van de inrichting in te brengen. Amersfoort, 26 April 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, E. L. VISSER. Weth. Loco-Burg. De Secret aris, J. G. STENFERT KROESE. Do BURGEMEESTER van AMERSFOORT brengt ter kennis van de ingezetenen dezer Gemeente, dat het door den Directeur van 's Rijks direot belastingen, enz te Utrecht executoor verklaard kohier No. 5 van de Personeels Belasting over het dienstjaar 1906 aan den Ontvanger van 's Rijks directe belastingen alhier is ter band ge steld aan wien ieder verplioht is, zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Gedaan en op ue daarvoor gebruikelijke plaatsen aangeplakt te Amersfoort den 27. April 1906. De Burgemeester voornoemd, E. L. VISSER. Weth., Loco-Burg. Beschrijving voor de belasting op bodrijfs- en andere inkomsten. Ester keek Ella verstomd aan. „Zie je, wij huwden toch beiden zonder hetgeen jij liefde noemt, Herinner jy je nog den loataten avond, toen ik afscheid van jo kwam nemen? Fred beviel me wel, o, zeker, maar om ie de waarheid te zeggen, wilde ik het in het huwelyk nog beter heb ben dan thuis, juist zeoals do arme Hedda. Nu, enzei aarzelde een oogenblik „en het gaat niet beel goed met Fred on my." „Arme Ella", zei Ester zacht, en na een oogenblik voogde zij er schuchter by„Hob je zelf Ook niet een beetje schuld, Ella?" „Je bedoelt, omdat ik my zoo 't hof laat maken? Dat hindert hem in 'tgeheel niet;integendeel;usar zijn meoning behoort er dat juist by, als men eoa elegante vrouw is. Maar weet je nog wel hoe zeker ik er toen ovor sprak, dat oen man van veertig jaar geen ongel kon zyti Ik heb al te Parijs en later te Trouville ingezien, dut het voor my toch betor zou gewecat zyn. indien...," Ze brak af; klaarblijkelijk verwonderde zy zich over haar openhartigheid. „Jy bent zoo good, Ester; ik heb dit nog nooit verteld. Ik zio boe gelukkig jij bent on toch weet ik, dat je nog deelneming voor andoren over hebt." De uitdrukking van Ella's gelaat was veranderd, terwyi zy sprak. Een haar vreemde, by na weemoe dige schoonheid was in haar trokken gekomen. De BURGEMEESTER der Gemeente AMERS FOORT, Gezien het besluit van den beor Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht van den 11 April 1906, no. 4 A.Z., (Provinciaalblad uo 67) houdende bepaling vau den tjjd en de wjjze der beschrijving voor de belastiug op bedryfs- en andere inkomsten voor het dienstjaar 1906/1907 Brengt bij deze ter kennis van de ingezotenen, dat de uitreiking der bescbry vingsbiljetton oen aan vang zal nemen op Diudag, don 1 Mei eerstkomende en do woder-inzamoling na twintig dagen, gerekend van den dag dor uitreiking Wordende de belastingplichtigen opmerkzaam ge maakt op de bepalingen van art. 12, 2, 2de lid, lo., d, en 2 3 art. 14, 2} 1, 2, 3 en 4, art, 15, 2 1, en 2 '2, art, 16, art, «4, 'ste lid, art. 45, en art. 47, 22 5, 6 en 7 der Wet vau 2 October 1898 (Staatsblad no. 149) luidende; Art. 12 2 2, 2de lid lo d. Biljot B. wordt uitge reikt Aan allo in bot Rijk woneuduu aan wie biljet A wordt uitgereikt, voor zooverre zy den Onlvauger der directe belastingen uiterlijk op 15 Mei hunnen wensch om een biljet B te outvangen, schriftelijk hebben kenbaar gemaakt. 2 3. lodor, aan wien een beschryvingsbiljet is uitgereikt, hetzij voor hem persoonlijk of als be lastingplichtig voor anderen, is gehouden de daarin gestelde vragen duidelijk, stellig on zonder voorbe houd naar waarheid te beantwoorden en het mot zyne naamteekonitig te bekrachtigen. Hy, aan wien een biljet is gezonden, en die over liet loopend belastingjaar in oeiie andere ge meente van liet Ryk is aangeslagen of (Mar reeds aangifte heeft gedaan, vermeldt dit op het biljot, met opgaaf van don naam dier gemeente, onver minderd zijne verplichting tot auugifte in hel geval bedoeld by art. 14, 2 4. De aangifte voor hier te lande gevestigde naam- loozo vennootschappen, commanditaire vennoot schappen op aandeden, coöperatieve of andere ver- cenigingen, onderlinge verzekeringmaatschappijen, sociëteiten en stichtingen geschiedt door de liior te lande gevestigde bestuurders of beheoreude vonnooten; die van spoorwegondernemingen bedoeld b(j art. 1 f, door baren vertegenwoordiger by de Nederlandsohe Regeering. Art. 14. 2 1- Allen <üe op 1 Mei uit eigen hoofde of als gemachtigde, vertegenwoordiger of tusschou- persooti belastingplichtig zijn, zyn gehouden uiterljjk binnen twee maanden na den dag, door den Com missaris der Koningin in de provincie voor het begin van de uitreiking der bescbryvingsbiljitieu bepaald, hunne aaugilte in den voorgeschreven vorm op biljot A in te dienen, byaldien zy dit biljot A niet nebbon ontvangen of liet niet ia teruggehaald. Dit voorschrift is niet van toepassing op hen die een Nederlandsoh Staatsambt uitoefenen buiten liet Ryk, op de spoorwegondernemingen bedoeld bjj art. 1 f, op dezulken die alleen belastingplichtig zijn naar uitkeeringon on uitdeoliugen, noch op hen voor wie ingevolge art. 7 22 8, 4 en 6 de belasting ver schuldigd is in don persoon van een ander. De indiening geschiedt ten kantore van den ont vanger der directe belastingen, ter plaatso waar z(j ingevolge art. 17 moeten worden aangeslagen of indien aldaar geen zoodanig ontvauger gevestigd is, by bet bestuur dor gemeente. Het gemeentebestuur zendt de aangiften onver wijld aan den ontvanger dor direote belastingen tot wiens kantoor de gomeento behoort. 2 2. De hiorvoron bedoelde tormyn kan door don hoofdambtenaar der directe bolostiDgen, bedoeld bij art. 19, worden verlengd. 2 3. Belastingplichtigen, wier winstaangifto af hangt van du nog vaat te stellen balans der onder neming, kunnen voorloopig volsutau met de beant woording van hot bosohnjvlngablljet A, en biljot B, indien hun dit ia uitgereikt, voor memorie iuvullen, In dit geval zal echter die aangifte moeten volgen binnon acht dagen na don term(ju voor die vaat- stelling bepaald, waartoe hun deeverlangd do vereisohto formulieren kosteloos wordnn verstrekt, 4. Hy aanvang vau belastingpliolitlgheid iaden loop van het belastingjaar doet hij, die uit eigen hoofde of voor andoren belasiingplioutig is, binnon vier weken, daarvan onder vermelding van zyn adres en don grond zynor belustlngpliebtigheid, sehriftciyk aangifte ten kantore van den ontvanger dor directe belastingen in de gomooule, waar bil ingevolge art. 17 zal worden anngoslageu, of, iudlon aldaar geon zoodanig ontvanger gevestigd is, by hot bestuur der gemeente. Het bestuur (lor gemeente zondt in het laatste geval die aangifte Onvorwijld aan don ontvanger der direote belastingen, tot wiens kantoor do gemeente behoort. Daarop worden bom aangetcukond por post het biljet of de biljotten toogezouden, die hy ingevolge artikel 12 2 zou outvangen hebben, bijaldien zyu belastingplicht reeds op l Mei had beslaan. Behoort hy lot de belastingplichtigen bedoeld bij artikel la of tot du gemachtigden van belastingplichtigen bo- dooid by art. lh, aan wie het biljot B niet wordt uitgereikt, doch wonscht hy dit biljet niettemin te ontvangen, zoo maakt hij deten won «oh schriftelijk kenbaar aan den ontvangor of hot gemeentebestuur vermoid in hot eerste lid dezer paragraaf, te gelijk met zijiui daarbedoulde aangifte. Hij bezorgt hot biljet of ae biljetten, deagevorderd tegon ontvangbewijs, binnen drlo wokou na don dag dor toezending tor plaatse waar hjj do aangifte vermeld in net eerste lid heeft gedaan. Hot gemeentebestuur, dat hat biljot of de biljetten ontving, zendt deze onverwijld aan don ontvangor. Vooris is artikol 12 2 3 oerste on J 4 laatste lid hier van toepassing. De iu deze paragraaf genoemde termijnen kunnen door den hoofdambtenaar dor direote bekistingen, bedoeld by art. 19, vorlougd worden. Art. 15 1. Bij verandering v»n do bijzonderheden in biljot A vormeld, biauou twee maanden nadat het biljet Is ingeleverd, wordt daarvan binnen voortion dagen door den aangever schriftelijk konnis gegeven aan den ontvanger dor directe bolastingen iu du gomeento waar do aanslag zal geschieden, of zoo daar geen zoodanig ontvanger gevestigd is, bi) het bcsiuur der gomeento. Hot gomooutobestuur zendt doxo kennisgeving on verwijld aan don ontvanger der directe belaatlngon, tot wious kantoor do gemeente behoort. 2 2. Ieder die optreedt als bestuurder of beboerend vennoot vau oeno hier to lande gevestigde vennoot schap, ondorliugo vorzokeringniaaischappij, corpora tieve voreoniging of stichting die oen bedrijf of beroep uitoefent, of als bookboudor eoncr hier te lande ge vestigde roodery, is gehouden daarvan schriftelijk biution <5on maand kennis te gevon bij hetbostuur der gemeente waar hy woont. Het gemeentebestuur haudelt met deze kennisge ving op do wijze voorgoschreven in de lautate zin snede dor vorige paragraaf. Art. 16. Hier te lando wonende boheerendo von nooten van Nedorlandacho vennootschappon (en maatschappijen, nis bedoeld in art. 0 2 - <mi ;van de Broden naderde hen weer en zy sprakon verder over onverschillige diogen. Ester was stil toon zij naar huis gingen. Breden, die baar uu en dan heimelijk aaukeok, govoelde lichte gewetenswroeging, Zou zy aanleg hebben voor jaloesie? Dat zou heerlijk zyn. „Ella heeft je verteld van dien kus op haar schoon ik randde hot uit haar bewegingen. Dat toch zelfs een gevierde vrouw geen kleiuo overwinning van haar ijdolheid kan verzwijgen!" „Ach Harry, dat is toch te vorgoveuthuis geef je mij hot gedioht." Hy las het haar voor. Zy zat tegenover hem en verheugde zioh ovor iedere fijne wouding. In sulko kleinigheden was hy groot. „Praohlig", zeide zij mui ovorluigiug on vloog hom om den hals. Hy ontving een kuB van zyu vrouw, voor do verzen die hij op eon audure godicht had en moest met verwondering bekennen, dat er vrouwen zyn, die ook iu porsoonlyke zaken edel kunnen deuken. Zy woondon nu oenigon tjjd in hun woreldhookjo zooals zy hot kleine itadje noemden. Hoi had hun, toen zij er kwamen, zoo aardig toegeschenen, dat Bro den ovoriuigd was, hier het gezochte uinduiyk, uin delyk gevonden te hebben. Hun huisje lag halver wege den berg en uit do veranda, waaraan nu do lila bloemtrossen dor glyoinia hingon, kon men luist op hot plaatsjo zien. Niels dau spitse roodo daken, oen kleine kerktoren on alles gehuld in oen sluier van witto vruohtenbloosems. Op don achtergrond de toppen van hot Vogelgebergto, waarvan de zwarte dennenwouden zich tot dicht by hetstadie uitstrekten. De landwegen, dio naar alle kanton hoon zioh uil- strokton on ook met korseboomon beplant waren, oiudigdou als schittereudo zilverdraden tu dit groote donkere netwerk. in art. lb. bedoolde commanditaire vennootschappen op aandeden, bestuurders van hier te lando geves tigde naamloozc vennootschappen, coöperatieve en andere voroenigingen on onderlinge vorzokering- iiuuitachuppyon, als ook boekhouders van hier tu lando gnvostigdo reodorijon, mogen niot tot hut doen van uitdeolingon of uitkeeringon, woarovor volgons ort. 5, 21 1 en 2 on art. 0, 2 belasting verschuldigd is, overgaan, alvorens daarvan aangifte gedaan en do over vroegere uitdoelingoti of uitkoorfngen ver schuldigde belasting betaald to hebben. Bij liquidatie mogen do hier bedoelde uitdeolingon of uitkeeringon niot geschieden, alvorens de daarover verschuldigde belasting la voldaan. Art. 34. Handelsreizigers, kramers en allo verdere portonon, dio hun bedrijf of beroep rondtrekkende uitoefenen, voor zoover z(j behooren tot do bedoelden bij art. la, li en k, zijn gehouden onverminderd hunne verplichtingen, omselirovon hy artt. 12 on 14, zich tor plaatse binnen hot Ryk, waar zij sicb na het begin van hot belastingjaar hot oorst bevinden, hij hot gemeentobeatuur schriftelijk een t« meiden, inot ongaaf van huu nnam, hunne woonplaats en hun bedrijf of beroop. Ton hlijko dat zy hieraan voldaan hebben, ontvangen zy kosteloos oen door of van wogo hut hoofd van dat bestuur onderteokond bowijs, dat zy gehouden zijn mode te ondertoekonon on op aau- vraag aan ambtenaren der directo belastingen te vortooaon. Art. 45. Bestuurders van de by art. lb nn c. bedoelde iiaiimliiu/.i- veiiiu»>1 li!.»'ii,11,"rutii-vwrmuiigm- gen, andere veruonigingon on stichtingen, die een bedrijf of beroep uitoefenen, undurlingK vurzekcring- mantschappijen en sociëteiten, als ook hchecrenoe vonnooton van hior te lande gevestigde commanditaire vennootschappen op aandeelon on boekhouders van hier te lande gevesligdi- reedi-ryen, zijn gehouden binnen veertien dagen na de vaststelling van balans of rokoning oun zoodanig uittreksel als noodlg Is tot toelichting (Ut winstultkserin gen of uitdecliagen to doon toekomen aan den voorzitter der „ommissie van aanslag, bedoeld by art. 10 2 ot 2 2, die den aanslag moet regelen. Art. 47 6. Hy, die daartoe gehouden, nalaat de vorplichtingen na tu komen, bedoeld bij art. 16 1 oerste lid, en art. 15 2 2 eerste lid, wordt gestraft met 'KiU' geldlioKtK van ten hoogste f26.— (lelijke straf wordt opgelegd in geval van overtreding van art. 45. 2 6. Overtreding van art. 16 wordt gestraft met eene geldboete van ten lioog-ito f 10 7. Personen, dio van een bewüs voorzien moeten zijn als hedoeM in art. .11 en du- m i;i4>reke blijven ilit liewys op aanvrage aan bevoegde ambtenaren to vortoouen, worden gestraft met eene geldboete van ten hoogste f25.—. Gevon zy, ter bokoming van dut bowys, aan het bevoegd gezag oon valsohon naam, woonplaats,bedrijf of beroep op, of maken zy gebruik van hot aan een andor afgegeven bowjjz, dan worden zy gestraft met oeno geldboete van ten hoogste flöO.— Amersfoort, 25 April 1906. Do Burgemooster voornoemd, E. L. VISSER. Weth., L. B. Het mooiste in deze schilderij waren de huonte rondo torens van hot slot. Hol scheen of z\j hot plaaüye in hun bescherming namen en zoo gaven zy nog eenmaal do illusio van eon verdwenen tyd, waarin do sterke muren een zeker niet te verachten boscberming verleenden. Hel huisje van Hrodeti was Juist groot genoeg voor twee meusoheu, die slechts voor elkaar wildon leven. Het had op do tweede verdieping twen ruime vroo- lyke kamer», waarvan de oouc al» slaapkamer, dn andere als voorrandskamer gebruikt word, en beno- don eveneens aan iederen kant twee kamors. Daar van behoorden aan Breden een ruime, luchtige stu deerkamer en oen rookkamer, waarvan de inrichting uit Berlijn was overgestuurd, terwyl aan don andoren kant de eetkamer eu de gomoensohappolyko woon kamer gelogen waren. Do groote met Kngetsohe meuboltjos aardig en praclisoh ingerlobto voranda voltooide hot snoopurige huisje, waarin niot» vau nieuwheid glansde en toch alles den stempel droeg van verfyudeu smaak ou kunstenaarssln. Als E»ter op do vorauda stond ou haar blikkon ovor het land liet gaan, dan klopto haar hot hart van stormaohtlg geluk. Nu eorst, hier eerst had zy gevonden, wat zy zioh gedroomd had. De Campagua mot haar uitgestrektheid had haar terneergedrukt. De oiachen van haar jongen hartstocht, torwyi om haar alles sprak van verval, doden haar sidderen al» een bloem, dio blooit op oen graf waarover dt Sirocco strykt. Haar gevoel was loon half onbewust geweest maar to Wiesbaden was haar afkeor voor het ge woel der mensohon bopaald. Hier in ilezon uithoek der wereld loofde zn weer op. Waarhoen zy ook keek, waren do mensohon aan 'twork ou steeds in aanraking met do tnomloraarde on up eigen land on grond. Do hellingen dor bergen, de weiden, die zioh uitstrekten tol aan den rand der bosaohun, boboorden oau do boeren, die ze meeat zelf bewerkten. De kleine, smalle siropen groen koren kwamen byua tot aan haar huis, evenals het gewirwar van de orwtenranken en do stevige anrdappelstruikon. Vruchtboomeu stonden daartussohen verspreid on als de vospor luidde, lagen hoor on knecht in hun schaduw naast elkaar on nnttigdsn het gezonde brood, verdiond in eeriykon arbeid. Soms nam Ester „Her mann on Dorothea" uit haar boekenkast, ging langs een van de smalle voetpadeu langs het koren, zette zioh cp een houten bank voor oon Meidoornhaag en las do geuotvollo schildering van hot dageiyksch loven, dio haar toosobeeu het boelii te zyn van haar eigen omgeving on waaraohtor toota, zooals hier, de ryico, ocuwigo bron van hot leven borroldo. Hot hooriykslo gevoel voor Kstor, was do werklust van haar man. Harry had mot vurigen yver zyn papieren geschift. Zöo had hy het zich juist voor gesteld zy haddon hot gotroifon tot selfa met de groene gordyntm, dio '«middags korten lijd do zon buitensloten. Dit was nu eerst poësis. Niet de ont zenuwende beschaving van don tegenwoordigen tyd, noon, deze omgeving werkte aU oen volkslied, ver- frisaohend en geruststellend. Hior lot» te schoppen, zou eou genot zUn. Broden werd zelfs een vroegop- staander. Hy, dio andera 't liefst een gat in den dag sliep, stond nu om zeven uur op en sat even over aohton al aan zyn schrijftafel. Zij aton hier 's mid dags vroeger dan in de stad, ougoveor om drie uur, en in don namiddag gingen zy een van do verlok kende, schitterende wogen af, naar de hoimsinnige zwarte wouden, of ze stegeu don borg op on als si) oen oindweega gegaan waren, morkten sU meestal, dat «ij elkander als kinderen aan do band hielden. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 1