Stadsnieuws. Advertentiën. Faillissemeot H. van EE. doch gittót landbnnwmaatschappyen dienen te steunen. Op du- wijze kuti men met Denemarkeu op de Lomienche markt gaan coucurreeron. De heer Roosegaarde Bisschop, Voorzitter van deNederl iridsche Kamer van Koophandel te Londen, meent ook, dat de eiorbandel hier een hooge vlocht kaD nemen als de landbouwer er moeite voor wil doen. Wan neer men de ingevoerde eieren uit Italië meer hier gebruikt voor consumptie in restaurants e. d. zullen de Hollandsche eieren spoedig op de Londeusche markt kunnen komen. Verder vraagt hij of men niet door medehulp der winkels, die vaak de eieren inslaan als ruilariike), tot een goede orga nisatie kan komen. Dc heer Snellen wees op de verbetering van de pluimveeteelt in Limburg en raadde de V. P. N. aan, de organisatie over het geheele land krachtig ter hand te nemen. Ook de heer Van Rijn drong op krachtige organisatie aan, omdat het bedryf op zich zelf steeds op kleine schaal moet geschieden. De verzameling der eiereD moet oordeelkundig en goedkoope wijze geschieden. De inleider zeide, dat hier te lande het meest eieren komen uit Rusland. Toch wordt hier ook reeds veel uitgevoerd aan inlandsche eieren. Organisatie is hoog noodig; vooral personen zijn noodig, die de pluimvee-houderij en tevens den handel kennen. Om 12 uur werd in tegenwoordigheid van vele leden van het congres en vaD het land- bouwgenootschap de tentoonstelling geopend door den lieer J. B. de Beaufort, Voorzitter der plaatselijke la.idbouwafdeeling, die ook een kwart eeuw geleden eveneens als Voor zitter de tentoonstelling mocht openen. De toenmalige Secretaris, de heer J. Zandijk, was ook nu tegenwoordig. De belangrijke rede des heeren de Beaufort moet wegens plaatsgebrek uitgesteld tot het volgend nummer. Een kort overzicht mag hier nog een bescheiden plaatsje vinden en dat isde ten toonstelling is boven aller verwachting ge slaagd. Jaargetijde en landstreek in aanmerking genomen, zyn de inzendingen vele en goed en de belangstelling is heel groot; gister, den eersten dag rond 750 betalende bezoekers (o. a. de leden der Landbouwmaatschappijen hebben viyen toegang)- De keurmeesters hebben een tnoeilyke taak gehad en nog op dit oogenblik is de beslis sing over enkele zeer bijzondere eereprijzen niet genomenzóo weinig ioupen de behaalde punten uiteen, dat herkeuringen telkens nog moesten gedaan. Wie heeft durven denken, deter 18 paren uit de provincie, allen leden van het genoot schap, zouden deelnemen aan de ringrijderij. Ook luer gaven de deerntjes geen kamp en telkens weer wisten ze den ring te steken. De uitslag was; ie prijs T. van de Dage- raaat Az, uit Leusiien 2e pp. C. van Eekeris, uit Woudenberg; 3e pr. G. J. van der Grift, te Buarn4e pr. H. Kok, uit. Soesten 5e pr. P. van den Breemer, uit Soest. De rauziek-vereeuigiog nFidelio" uit Wou denberg iuistenle in de vuisten zin des woords dit aardige leest op. Zeer bijzonder verdient de aandacht de tentoonstelling van de provinciale afdeeling der V. P. N. Dut de afdeeling in zóo korten tyd, ondanks tal van bezwaren, een zóo mooi geheel wist tot stand te brengen, loont wel van haar kunnen en van den onvermoeiden ijver vooral van haar Secretaris den heer W. Goedegebuure. De medaille van H. M. de Koningin uitge loofd voor de fraaiste collectie kon nog niet worden toegekend. De heer Pol de Klerk, te Roosendaal, verwierfde verguld zilveren medaille van den Burgemeester van Amersfoort, voor de mooiste inzending hoenders; de verguld zil veren medaille van «Handel en Nyverbeid" voor hel mooiste konijn; de medaille van den Prins der Nederlanden voor het mooiste konijn groot rasen de medaille van de Gern-ente Amersfoort voor het mooiste ko nijn kleine ras. De bronzen medaille van den heer H. Meursing viel ten deel aan den heer H. van Eeten, te A meiden, voor de mooiste kalkoenen; de zilveren medaille van den beer C. J. Be geer aan den heer M. C. Piek Cz. te üudshoorn, voor de mooiste Buff Orpington. Inderdaad alleen deze kleine expositie is een bezoek aan de tentoonstelling overwaard, óok omdat hier wordt te zieD gegeven wat de »U. P. N." vermag, hetgeen toch altijd meer indruk maakt dan voordrachten en bijeenkomsten. Heden de groote dag; die van bet con- cours-hippique, dat, g<*lijk we in ons vorig nummer schreven, evenveel belooft als dut de erainentg voorbereiding dat ten volle doet verdienen. En morgen het vee en de paarden, sameD een goede 150 stuks. traan bij de godsdienstoefening van deD Doops gezinden Kring, die weder wordt gehouden in het Loge-gebouw aan de Van Persijn- straat. Pastoor Chr. J. Vastert, hier 12 April overleden, heeft bijna heel zijn vermogen vermaakt aan de R. K. gemeente te Win schoten, waar hij van 1899 tot 1902 stond, tot het stichten van een Ziekenhuis en Bewaarschool. Concours hlppiqne. Dr. W. van Schothorst, leeraar aan het Gymnasium en de Hoogere Burgerschool is benoemd tot leeraar in de Nederlandsche taal en letterkunde aan de derde Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus te 's-Gra ven n-ge. De heer H. Frantzen, onderwijzer aan de openbare Lager school 3e soort Beekstraat, is benoemd tot onderwijzer aan een der openbare Lagere scholen te Utrecht. De schietvereeniging sWilhelmina" van de plaatselyke afdeeling van den »Kon. Ned. Bond van oud-onderofficieren" behaalde in den nationalen schietwedstrijd te Deventer weer twee zilveren medailles, den 5den prys buks en den 5den prijs cylinder. Er zal waarlijk een reusachtig sterk banier drager moeten gezocht, die bij plechtigheden de met zooveel medailles beladen banier ver mag te torschen. Vóór Pinksteren vestigden we reeds de aandacht op den grandiozen wedstrijd dien »Quick" tegen aanstaanden Zondagmiddag heeft uitgeschreven op haar terrein aan den Leusderweg. Vooral de Veteranen-kamp zal weer subliem zijn. De oudjes zijn geweldig in training. Gister was er een op 't tentoonstellingsterrein bezig loopoefeningen te houdeueen ander, een overigens zeer innemend mensch, tracht zijn aankomend buikje nog in alle gauwigheid weg te werken door een kleine hongerkuur een derde poogt zich van de onsportief en hinderlijk aan wasjes te bevrijden door niet deel te nemen aan het congres-diner van hedenmiddag. 't Is den heeren dus ernst. En daarom Amersfoorters en alle sport, vrienden, ga",t aller» zien het groote portfseest aanstaanden Zondag halt twee. De «Staatscourant" van gister bevat de Statuten der Naamlooze Vennootschap «Huis- en grondbezit Amersfoort", gevestigd te Amersfoort. Kapitaal f 150000, waarvan f 12*2 000 gestort. Directeur is de heer J. H. Verheij. H. M. de Koningih-Moeder wordt 16Juni op »Soest>!yk" terugverwacht. Beleedigingen zijn de bewijsgronden van hen, die ongelijk hebben. De op het Wereldcongres te Rome vast gestelde wijzigingen in het port en het gewicht der brieven enz. in internationaal verkeer zullen 1 October 1907 in werking treden. Dr. E. M. ten L'ate, uit Apeldoorn, noop1 aanstaanden Zondagochtend half elf voor te I ning Tnhoudt. Blijkens het bij de Tweede Kamer inge diende Voorloopig verslag betreffende het wetsontwerp tot wijziging en aanvulling dei- Wet tot regeling der brievenposterij, werd door sommige leden de wenschelykheid be toogd, de bepalingen omtrent verlaagd tarief voor locaal-verkeer aan eea meer ingrijpende herziemng te onderwerpen. Men wenschte het stelsel, dat het verlaagd tarief geldt voor het postverkeer binnen den kring van een kantoor, te vervangen door dit, dat voor het Jiostverkeer binnen een Gemeente een ver- aagd tarief zou bestaan, welk denkbeeld niet zonder tegenspraak bFeef. Men vestigde verder de aandacht op zekere onevenredigheid tusschen het tarief voor locaal verkeer en liei gewone verkeer met betrekking tot brieven hoven 200 Gram waarvoor geen versebil bestaat tusschen het port voor algemeen en dat voor locaal ver keer. Het denkbeeld werd aanbevolen om ook voor briefkaarten in plaatselijk verkeer een verlaagd tarief in te voereD. Volgens enkele leden bad men mogen verwachten, dat twee andere punten eerder, althans gelijktydig met dit onderwerp, zouden zyn ter hand genomen. Vooreerst dek wes tie der verspreiding door de post van circulaires van buiteulandsche loterijen, door welke verspreiding de Staat een handeling pleegt, die aan particulieren verboden is. In de tweede plaats oordeelde men een regeling, die de verspreiding van pornographische geschriften tegengaat, zeer noodzakelijk. Ten aanzien van het nu ingediend onf- werp werd nog opgemerkt, dat het niet is uitgesloten, dat zich in de toekomst het geval, dat zich nu vooral ten aanzien van 'sGravenhage en Scheveningen voordoet, ook met betrekking lot drie of meer krin gen dóet gevoelen, en achtte men het ge- wenscht een redactie voor de wetsbepaling te kiezen, die voor zoodanig geval voorzie- Het concours hippique mocht zich verheu gen in een druk bezoek, zoo op de tribune als het overige terrein. Er waren ook zeer veel vreemdelingen. Om vier uur waren er ruim 1400 betalende bezoekers. Voorzoover de uitslag bij het afdrukken van dit blad bekend is, volge die hier. I. Concours eenspannen landbouwpaarden voor voertuig met krommen disselle pr. f40 D. van der Grift, te Baarn2e pr. f20 W. S. HaanschoteD, te Hooge Vuurscbe. II. Concours tweespannen, landbouw- paardeo, voor voertuig met krommen dissel; le pr. f50 J. K. Knottenbelt, te Hoevelaken; 2e pr. f25 A. Ruiter, teStoutenburg;3e pr. f 15 D. vaD der Grift, te Baarn. III. Concours schoonst en best gaand span paarden, minimum taille 1.55 M. ingespannen, van paardenhandelaren, stalhouders, of dres- seerscholen. le prijs f75 Van der Drift, te Groningen; 2e pr. f50 Kleber Van Wamelen, te Amersfoort. IVa. Concours schoonst en best gaand rijtuigpaard, taille tot 1.55 M., van particu- lieien: le prijs verguld zilveren medaille en 15 voor den stal L. van dei Bergh, Rotter dam2e pr. zilveren medaille en f2.50 voor den stal luit. W. L. baron Van Weideren Rengers, uit Deventer; 3e pr. zilveren me daille, J. A. Scholton te Rijsenburg; Bestuurspryzen. M. C. Harff, RotterdamT. Schwiep, Baarn J. Harff, Utrecht. Concours schoonst en best gaand rijtuig- paard minimum-taille 1.55 M ingespannen, van particulieren: le prijs verguld zilveren medaille en f5 voor den stal J. L. F. Dijckmeester, te Utreht. 2e. prijs zilv, med. f2.50 voor den stal J. K. Knottenbelt, te Hoevelaken. 3e pr. bronzen medaille A. Schimmel te Woudenberg. Bestuursprijs R. Bresser, te Utrecht. RECLAMES. van 1 5 regels f 1.25elke regel meer f 0.25. Alle vrouwen moeten deze geschiedenis lezen Er wordt in verhaald hoe eene vrouw hare zwakte, haar schele hoofdpijn genezen heeft; hoe zy haar oatlust, haar slaap teruggevonden heeft. Pink Pillen De natuur schijnt zeer edelmoedig met de vrou wen geweest te zijn, wat betreft de ongemakkeu en ziekten, men heeft het vrouwelijk geslacht dan ook het zwakke geslacht genoemd. Van af bet oogenblik. dat de jonge meisjes de korte rokjes verlaten tot op het oogenblik waarop de leeftijd zich op hen doet gevoelen, doorstaan de vrouwen om zoo te zeggen langdurige marteling. Zy zijn voortdurend ODder dokters handen en zijn steeds zoekend naar nieuwe genees middelen om een einde aan bun lydeu te maken. Wat ga ik nu doen vragen zij zich af, wan neer al de beproefde genees middelen schipbreuk hebben geleden. Het antwoord bevindt zicb in de ware geschiedenis van Juffr. A. Dippell, 42jaar cud, wonende 151 Rozenstraat t« Amsterdam. Het ergste was dat ik niet slechts een ongemak had, maar verscheidene ziekteu. Ik at nauwelijks en het eton stond mij tegen ik was zeer zwak geworden en ik kon niet zonder hin der eenige minuten werken. Als ik eenig trappen moest klimmen, of wat bard liep was ik terstond benauwd en had ik steken in de zijde. Meent gij dat ik dea nachts kon uitrusten In 't geheel niet, ik kon zelden in slaap vallen, zoodat ik dea morgens bij het opstaan mij vermoeider ge voelde daD des avonds by het naar bed gssD. Meent gjj dat al at ik weinig mijne maag mij cnet rust liott Neen, het weinige dat ik at deed mij vreese- lyk lijden, want ik kon het zeer slecht verteren. Ik had geen eetlust en toch bad ik maagkrampen. Bo vendien bad ik bijna steeds sobele hoofdpijn. Ik beb allerlei soort genees middelen genomen, allerlei be handelingen gevolgd, doch alles te vergeefs. 8omtiids bekwam ik wel eenige verlicbiiug doch slechts voor eeD of twee dagen. Ik was wanhopend en ik had er werkelijk gegronde redenen voor. Wat zal ik nu gaan doon, zeide ik lot mij zelve. Zal ik nog een nieuw genee-middel probeeren of moet ik er mij maar bij nederleggen en lijden 1 Ik beb nograaala een genees middel willen probeeren en daar ik van alle zyden over de wondervolle genezingen mot de Pink Pillen had hooren spreken, beb ik de Pink Pillen ook ge nomen. Zij hebben mij gered. Hunne werkzaamheid is waarlijk snel en goed. In eenige dagen van be handeling verminderden mijne ongemakken en deze eenvoudige vermindering wus voor mij eene groote verlichting, De verbetering is toegenomen en al mijne ongemakken zijn te gelijkertijd verdwenen. De Pink Pillen hebben iu eenige dagen een zieko- lijtteu toestand overmeesterd die gedurende zoo'n langen tyd aan alle behandelingen weerstand bad geboden. De Pink Pillen hernieuwor van het bloed, verster ker der zeDuwen zyn onovertroflfelyk tegenbloed armoede, bleekzucht, neurasthenie,algemeene zwakte, zenuwzwakte, maagkwalen, uitputting, rheumalitk, zenuwpijnen, heupjioht, en onregelmatigheden. Prijs fl.75 de doos, f9, per 6 doozen verkrijgbaar by SNABILIE, Steiger 27 te Rotterdam, en Apotheken Ook echt verkrijgbaar bij A. van de Weg, dro gist Langestraat 23 te Amesrafoort, en A. de Vries, Kerkstraat 00 te Hilverum. Het namaaksel der Pink Pil len heeft nog nooit iemand 4e- M nezen. (jflfclJ IRK Afbeelding der doos KINDEP-I •MEEL-i dsel voor Kinderen „Zieke') LIJST van de aan het postkantoor Amers foort en de daaronder behoorende hulpkan toren Ier post bezorgde BRIEVEN en BRIEF KAARTEN, welke wegens onbekendheid van de geadresseerden niet kunnen worden uit gereikt, over de tweede helft der maand Mei 1906. Brieven (binnenland). Mej. Busman, Amersfoort. H. G. Lankeren, Francis Bergmans, Maag. Mej. A. Hegeman, Haarlem. F. Roordenhuis, Leeuwarden. Mej. Johanna Hofman, Rotterdam. Brieven (buitenland). Madame M. Hubrecht, Napels. Briefkaarten (binnenland). Mej. E. van Veltum, Amersfoort. D. Harms, Amsterdam. L. E. Nieuwland, Utrecht J. C. Volkers, Briefkaarten (buitenland). C. P. Kint, Noekhausen a/d Rijn. 381e STAATSLOTERIJ. Vijfde klasse. Vierde of laatste week. Trekking van 5 en 6 Juni 1906. (2000 loten.) Ten kantore van den collecteur A. C. R. O. LEINWEBER te Amersfoort (Breede- straat 22) zijn aan de volgende nummers te beurt gevallen: Prijs vuu f1000 op No. 9230. Prijzen van f200 op Nos. 12144 12166 12172 en 14197. Prijzen van f70: 111 115 1545 1554 8662 9265 14177 14254 14258 14259 en 17512. Te zamen 16 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetnkken 112 121 134 136 1009 1013 1025 1518 1521 1553 1560 3801 3803 3809 3815 3823 4508 5227 9238 9247 9282 12151 12174 12181 12.95 14182 14187 14190 14199 14202 14205 14207 142081420914251 14255 14278 14280 15977 159861599517375 17405 17533 17542 en 17545. Burgerlijke Stand van Amerfoort van 30 Mei tot 7 Juni 1906. GEBOREN Adrian» Barta, d. van C. Lablans en A. B. van Naarden, Johanna, d. van E. te Kulve en G Vlug. Thomas Johannes, z. van F. Pleging en E. C. Preij. Alida, d. van J. J. van Kuilenburg en A. van Omme ren. Petrus Hendrikus, z. van A. J. Jansen en H. W. Houterman. Andries Pieter, z. van H. Zwarteveen en H. C. Rijndorp. Samuel, z. van H. P. van Haselen en J. Sand Scholten. Maria, d. van H. Vial en J. Kuiks. Johanna Geertruido, d. van G. J. Buijs en A. G. van Meeleren. Johann Hein- rich Joseph Maria Antonius, z. van F. G. Jannink en W. E. Kemnie. Alijda Maria Elisabeth, d. van R. V. Welles en A.M. van Stokkum. Carel, z. van G. van Eijs en D. van Woudenberg. ONDERTROUWD J. C. Becks en G. Braakman. R. van den Burg en H. Berkloo. J. Spier en M. de Winter. G. de Vos en A. van Keken. GEHUWD: H. Leertouwer en Ch. Ruizendaal. C, Arends en A. Galjee. A. van der Linden en J. van Keulen. E. van de Stadt en S. M. van Veen. H. Zwanenburg en A. M. van Beek. G. Arler en E. de Groot. J. A. ter Hoeven en H. Kuijer. OVERLEDEN A. H. F. Hage, 84 j. ongeh. Ruurd Broersma, 20 j. ongeh. G. van Keken, 10 m. G. Gijtenbeek, 71 j., echtg. van H. Worffel, A. T. B. C. Camerlink, 62 j.cchtg. van J. F. Mees. A. van de Pol, 23 j., ongeh. Tj. de Vries, 53 j., echtg. van M. van den Berg, H. W. Sleurink, 2 i. J. J. ter Walbeek, 1 j. De Curator in bet faillissement H. van EE te Amersfoort beiicht, dat door hem de uitdeeHng8lij8t ter Griffie van do Arrondis- sements-rechtbank te Utrecht en in afschrift ter Griffie van het Kantongerecht te Amers foort is gedeponeerd, om gedurende 10 dagen tor kostelooze inzage voor de schuldoischers te liggen. De Curator, P.J.A. VAN VOORST VADER. Amersfoort, 6 Juni 1906.

Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 2