Stadsnieuws. Gemengd nieuws. aanhangig maakt. De Overgangsbepalingen luiden in hun geheel Artikel I. De rechten en verplichtingen, voorspruitende uit arbeidsovereenkomsten, welke van kracht zijn op het tijdstip van het in werking treden van deze wet, worden te rekenen van dat tijdstip, doch alleen voor hel vervolg, geregeld naar de bepalingen dezer wet, Minderjarigen, alsdan werkzaam krachtens oen door hun wettelijken vertegenwoordiger te hunnen behoeve gesloten arbeidsovereen komst, worden geacht zeiven de arbeidsover eenkomst ingevolge een door den wettelijken vertegenwoordiger verleende machtiging te hebben aangegaanbepalingen, daarbij dooi den wettelijken vertegenwoordiger gemankt, worden beschouwd als voorwaarden, waar onder de machtigiug is verleend. Indien minderjarigen opgemeld tijdstip als arbeider werkzaam zijn, zonder dut hun wettelijke vertegenwoordiger een arbeidsover eenkomst te hunnen behoeve gesloten heeft, wordt de termijn, genoemd in ariikel 1637h*) geacht op voormeld tijdstip aan te vangen. Art. II. Totdat by de wet nader in deze zal zijn voorzien, zullen ten aanzien van personen in dienstbetrekking bij ondernemers van een spoorwegdienst als bedoeld bij do Wet van den 9den April 1875 (Staatsblad no. 67) tot regeling van den dienst en hot gebruik der spoorwegen, opzichtens die onder werpen, welke te hunnen aanzien geregeld zijn bij een hundienstvoorwaarden betreffend reglement, in stede van de bepalingen van den Zevenden Titel A van het Derde Boek van het Burgerlijk Wetboek gelden de be palingen van dat reglement, mits laatstbe doelde bepalingen zijn vastgesteld, betzy door de bestuurders van den spoorwegdienst in overeenstemming met de uitvoering van genoemde wet belasten Minister, betzij door dezen krachtens by algemeenen maatregel van bestuur verleende bevoegdheid. Art. 1687h luidt: Indien een daartoe niet be kwaam minderjarige een arbeidsovereenkomst heeft aangegaan eu dientengevolge gedurende vier weken zonder verzet van zyn wettelijken vertegenwoordiger in dieDHt van den werkgever arbeid beeft ve.ricbt, wordt hg geacht door dien vertegenwoordiger monde ling tot bel aangaan dier arbeidsovereenkomst ge machtigd te z'gn geweest. Ds. J. van Loeneu Martinet, emeritus predikant te Bussum, hoopt aanstaanden Zondagochtend half elf voor te gaan by de godsdienstoefening in de Remonstrantsche kerk hier. De Minister van Waterstaat, die bot beheer over zyn Departement weder heeft aanvaard, zal, te beginnen met overmorgen, eiken Zaterdagmiddag 2 uur weer audiëntie ver- leenen. Mr. B. H. Carp, griffier bij het Kantonge recht hier, is in gelijk ambt benoemd tc Üostburg. Het onderzoek van de verlofgangers der Landweer zal dit jaar plaats hebben in Novem ber en wel op Maandag 5 November te Amersfoort, des ochtends te 9 uur voor de verlofgangers uit de Gemeen'e Amersfoort; des middags te 2 uur, voor de verlofgangers uit de Gemeenten Leusden en Stoutenberg en op Dinsdag 6 November te Amersfoort, des ochtends 10 uur, de verlofgangers uit de Gemeenten boest, Hoogland,en Woudenberg teikens in de Infanterie-kazerne. Ook van hier woonden enkele genoodigden het tuinfeest bij, dat gistermiddag van half drie tot vyf uur in het park van »HetLoo" werd gegeven in verband met de Rembrandt- herdeiikmg. Van de eerste groep slaagden voor het eind-examen Hoogere Burgerschool met 5 jarigen cursusJ. VV. Bost, J. C. Bloem, G. J. J. van Goor, L. Riakerk, Margaretha van Slooteri en Maria Souman, allen leerlingen van de Hoogere Burgerschool te Amers foort. Alle 21 candidaten van die ploeg, ook van andere Hoogere Burgerscholen in <!e Pro vincie slaagden. De oud-kapitein van het 5e regiment in fanterie W. Poffius zal eerlang optreden Is administrateur van het kleeding- en nacht- 1 egermagazijn te Kampen. Den 14 Juli werd een Bestuursvergadering gehouden van do Weerbiarheidsvereeniging »Amerfoortsch Vrijwilligerskorps", waarin o. a. werd besproken welke middelen zouden uangeweiid kunnen worden om du toetreding van loden te vergemakkelijken |en daar door het aantal leden te doen toenemen. De zeer lage maand-contrihutie kan geen bezwaar zijn tot toetreding als lid van ge noemd korps; in meerdere mate is dit echter het gevul met de aanschaffing van de uniform. Met het oog hierop werd dan ookbeslotcn, do aanschaffing van een volledig uniform niet verplichtend te stellen, doch wel een excer- citiepak, welk pak, zoo noodig, zonder kosten in bruikleen zal worden gegeven door de vereeniging. Aan hen, die zich op 17- of 48-jarigen leef tijd aanmelden als lid, zal de gelegenhoid gegegen worden, zich te bekwamen om het examen voor verkort.-- diensttijd (4 maanden) te kunnen afleggen. Ook personen boven genoemden leeftyd worden als lid aangenomen. Voor hen, die niet voor verkorten diensttijd worden opge leid, bestaan de oefeningen i i hoofdzaak in schieten en velddieust. Tijd en dag, waarop de oefeningen zullen plaats hebben, zullen zoodanig worden ge regeld, dat ieder lid daaraan zal kunnen deelnemen. De datum, waarop do oefeningen zullen aanvangen,zal nader worden bekendgemaakt. Aanmelding voor het lidmaatschap kan geschieden bijd e heeren P. van der Sluys, Voorzitter-commandant, Huize aLusiduna", Koninginnelaan no. 1, en J. Busquet Sr., Secretaris, Arnhemscheweg no. 27. De Burgemeester, jhr. J. W. A. Barchman Wuytiers, heelt het Beschermheerschap over het korps aanvaard. De »St.-Ct." no. 166 bevat een Kon. be sluit houdende nadere regeling van de samen stelling en indeeling der Schuttery te Amers foort. Daarbij is bepaald, dat te rekenen van '1 Juli 1906 die Scbuttery zal bestaan uit slechts éen compagnie en zal zijn samen gesteld, behalve uit don commandant, uit: 1 kapitein, 4 le luitenant, 2 2e luitenants, 1 officier van gezondheid 2o klasse, 1 sergeant majoor, 4 sergeanten, 1 fourier, 8 korporaals, 2 tamboers of hoornblazers en de tot het actieve gedeelte of tot de reserve bshoorende en de vrijwillig dienende leden der Scbuttery voorzoover zij niet in bovengenoemd perso neel zijn begrepen. Ter vervanging van den officier van ge zondheid 4e klasse J. A. Smits, die naar Urk is gedetacheerd, is hier uit Utrecht gedeta cheerd de officier van gezondheid 2e klasse G. A. S. Lijnkamp. Met dr. K. E. Ziegeler, waarnemend chef van het Militair hospitaal, moet arts Lijn kamp voorzien in den ganschen genees- en heelkundigen dienst voor een garnizoen van 4 bataljons infanterie, 2 eskadrons cavalerie, benevens de Rij- en Hoefsmidschool en 3 batterijen veld-artilleriegezwegen nog van de 213 vrouwen en 418 kinderen der ge huwde militairen. Luitenant F. Vervloet, van het Oost-Indische leger, die met luitenant J, H. A. L. Strij- bosch ruilde, heeft zich gemeld bij het 5e regiment infanterie. Aan het toelatings-examen tot den cursus tot opleiding voor den officiersrang bij het 5e regiment intanterie hebben voldaan de sergeanten Adema, Bekink, Brasem, Fleur, Kamm, Moren, Mulder, De Roos, Tiles, Tap en Vesseur. Thans is luitenant J. R. Diemont, van het i regiment veld-artillerie, met ingang van 1 Supt.mber ovorgeplaatst naar het dan op te richten 3e regiment veld-artillerie, te Bergen-o p-Zoom. Wie indertijd het voorrecht hau, te worden toegelaten, tot de huiskamer van de heeren Kok bewonderde daar de mooie étagére met prachtig porselein, verzameld met grooten kunstzin, ten deele familiestukken, anderdeels door koop verkregen. Een zeer enkele werd ook een kijkje vergund op de andeie verza melingen, in de voorkamer aan de Lange- straut. En men nam den indruk mee, dat er heel veel moois en merkwaardigs was te zien. Maar toch, by een uiteraard zoo vluch tige beschouwing, óok al kreeg men eens de gelegenheid om die te herhalen, kon men toch niet goed alles bekyken. Door het bosch zag ""en de boomen niet. Thans is het legaat-Kok, deze beiangrijke jongste aanwinst vcor de Oudheidkundige vereeniging „Flehué", ten toon gesteld in het huis naast het Museum, vroeger bewoond door mevrouw Van Gelder. Het museum binnengaand door den hoofd ingang aan de Singelzyde vindt men den toegang tot het nieuwe gedeelte naast de groote zaal waarin, ouder zooveel meer be zienswaardigs, de kopie in hout van den Lieve Vrouwe-toren staat. Daalt men het trapje af, dan komt men in een zaaltje waar het blauw porselein is ten toon gesteld in vitrine en kasten langs den muur. Daar vindt men óok het zeldzaam mooie kroontje met de kopjes en sakki-bakjes, de groote kastpullen en de mooie borden. In hot kamertje daarnaast zijn een groot aantal oude apothekers-toestellen, recepteur- boeken en rariteiten ten toon gesteld. Dat kamertje verlatend, komt men in de zaal waar het rood porselein thJns is onder gebracht en nu vin alle kanten goed en terdege kan worden bezichtigd. Op de bovenkamers zijn prenten en schil derijen te zieD. Zooals we reeds in ons vorig nummer schreven, is alleen het legaat-Kok reeds een bezoek aan het Museum overwaard. De va- cantietyd leent er zich zoo uitstekend toe, de nieuwe aanwinst te gaan bezichtigen. En wanneer er logé's komen, laat ze dan I toch niet weer vertrekken zonder dat zij het werkelijk zeer interessante Museum heb ben bezocht. Dit moet gezegd, dut het plaatselijk Nuts- departement met al zijn vermogen er naar streeft om te zijn tot nut van het algemeen. Maakte het indertijd, door het verstrekken van een aanzienlijk kapitaal, de tot stand koming der thans zoo populaire Ambachts school mogelijk, hedenavond zal hot een voorstel doen behandelen om aan de Industrie ën Huishoudschool een bedrag van f10 800 te leenen. Ook enkele andere zaken komen aan de orde. Dp plaatselijke afdeeling van „Volksonder wijs" vergadert morgen in verband met de weldra le houden Algomeene vergadering dier vereeniging. Toen Harmen Poort, van Bunschoten, zich Dinsdag met een op do markt te Nykerk gekochte, koe huiswaarts wilde begeven, was het dier nergens te vinden De politie vond het in gezelschap van drie inwoners van Soest een uur ver op den Araersfoortsche weg. De geleiders beweerden de koe van twee hun onbekende personen gekocht te hebben. Het koebeest bleef ter beschikking van de justitie, die tiet geval nn verder uitpluist. Het Gerechtshof te Arnhem bevestigde het vonnis dor Rechtbank te Zwolle, waarbij C. B., koopman, en G. W.f rietdekker, beiden te Nijkerk, wegens dielstal met geweldpleging, overvallen van den landbouwer G. L., uit Amersfoort, en berooving van een portefeulle met f1170, ieder tot 4 jaar gevangenisstraf werden veroordeeld. De straf van den eerste werd en passant verhoogd tot 5 jaar. De temperatuur van het water in de Bad en zweminrichting was hedenochtend 65° F. H. M. de Koningin zal dit jaar niet naar Soestdijk gaan om den verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder te vieren, doch H. M. de Koningin-Moeder zal den 2en Augustus op het Loo doorbrengen. Niets verlangen van en nooit klagen over de menschenziedaar een uitstekend recept om gelukkig te zijn. De man, die het ieder naar den zin maakt, moet nog geboren worden. Door velen wordt echter verlangd, dat een redacteur zoo'n man is. Dat vinden wij in de volgende, onlangs ge publiceerde mededeelingen uit de portefeuille van een der buitenlandsche bladen bewaar heid 1. Wanneer zal u toch eens met dat gezanik over de waterleiding ophouden? Uw lezers ver veelt het reeds lang. Uw abonné P. 2. Wanneer krijgen we nog eens een artikel over de waterleiding? Of denkt de redactie daaraan heelemaal niet meer? X. 3. Als u niet zorgt, dat uw courant vroeger komt, zeg ik mijn abonnement op. 4. Uw courant moet 't laatste nieuws óok opnemen, anders neem ik liever de die al tijd de laatste berichten geeft. •5. Het papier van uw courant is zóo dun, dat men de artikelen op de andere zijde aan den voorkant kan lezen. Kan dat niet ver anderen? 6. Mijn vrouw gebruikt de oude couranten om er worst in te draaienkan u mijn courant wat minder vet drukken. En vooral niet zulk dik papier. 7. Laat die zwetsredeneeeingen over politiek, die niemand leest, toch weg. Lever liever een landbouwartikel. 8. De artikelen over het mesten van varkens zijn goed voor buiten. Uw courant mag er wel aan denken, dat zijn abonné's in de stad aan die varkensartikelen bedroefd weinig hebben. 9. Uw overzicht over de verkoopingen is goedkan u daarbij ook niet de verhuring van meiden en knechts opnemen Dit zou van veel belang zijn voor alle dienstboden, die uw cou rant lezen. 10. U bespreekt do gebeurtenissen op politiek gebied niet uitvoerig genoeg. Denk aaar eenB 11. Ik doe niet aan politiekwat kunnen mij die politieke tinnegieters schelen, die uw redacteur zelf niet gelooft. 12. Waarom geeft u geen weervoorspelling meer? Ik weet wel, dat zij niet veel om het lijf hebben, maar ze zijn wel aardig. 13. Mr. de Redacteur, wie schrijft toch in vredesnaam die dolle artikelen over het weer? Meent u, dat iemand daaraan gelooft? Geef liever een overzicht over de windrichtingen, zooals de andere bladen. 14. Bij uw bekende bereidwilligheid verzoek ik u, ook de nieten der loterij op te nemen. U zult daardoor velen verplichten. 15. Wie heeft u toch aan die lotery gehol pen Het loten werkt slecht op 't volk. Laat ze liever Bparen, en schrijft er tegen. 16. Wat hebben uw lezers aan die vervelende reeks cijfers der .Staatsloterij Zet er liever een mooi mengelwerk voor in de plaats. 17. Dat vrijen en trouwen ib schering en in slag in feuilletons. Neem c<ok eens iets anders op, bijv. een wetenschappelijk feuilleton. 18. Uw artikel tegen d,o kwakzalverij was raak. U moet blijven volhouden, dat doet velen uwer lezers genoegen. 19. Waarom durft u my idvertenties weigeren? Meent u, dat ik kwakzalversmiddelen ver koop i 20. Zult u binnenkort niet eens een beschrij ving van ons dorp geven Of tellen de abonné's hier niet mede? 21. Waarom geeft u de terechtzittingen niet uitvoeriger 22. De uitvoerige verslagen der terechtzittin gen bevallen hier niets. Wat kan het ons sche len, wat men hier of daar uitvoert? 23. Uw groote verslagen van den Gemeente raad leiden tot niets. Men kan geen woord zeggon, of het staat in uw blad. Wat kan dat voor nut hebben? 24. Mijnheer de Redacteur, Uw Raadsverslag is niet uitvoerig genoeg. 25 Waarom beeft u toch in 's hemelsnaam altnd de diensten der spoorwegen in uw blad? Ondergeteekende verveelt dit reeds lang. Gaarne zag ik daarvoor in de plaats desnoods eenige aitikelen over wetenschappelijke onderwerpen. 26. Mr. de Redacteur, U zoudt mij zeer ver plichten indien u voortdurend den treinenloop opnaamt, d'jtr ik de courant steeds bij mij steek. Moraal van al die opmerkingenDe beste stuurlui staan aan wal. Dat er elders anders wordt gedacht ovor ver vroegde winkelsluiting dan in het land der zoo genaamd vrije Nederlanders, waar ieder sluit naar 'them goed dunkt en allen steigeren tegen vastlegging der sluiting bij wet of verordening, moge blijken uit het volgende. Rond 9000 Berlijnsche winkeliers hebben bij de thans gesloten stemming over de invoering der winkelsluiting om acht uur vóór het vroege sluitingsuur gestemd. Dit is het resultaat volgens de conclusies der „commissie der vereenigde winkeliers en han delsbedienden voor de acht-urige Bluiting." Door de collecteurs van deze commissie wer den namelijk van de zakenmenschen de stem biljetten voor de 8-urige winkelsluiting afge haald en te samen aan het politiebestuur over gegeven. Door persoonlijk verschijnen of eigen schrif telijke mededeeling aan het Nijverheids-com missariaat hebben slechts hoogst enkele han delaars hun stem uitgebracht. Men gelooft, naar de Berlijnsche bladen melden, dat daar mede ruim de tweederde meerderheid voor de 8-urige winkelsluiting is bereikt. De eind-uitspraak berust echter bij de „Lan- despolizei" en de stedelijke overheid. RECLAMES. van 15regels f 1.25; eikeregel meer f0.25. Vele bleeke personen, die er slecht uitzien weteB niet dat zij ln de advertenties van deze courant het middel znllen vinden om gezonde kleuren te bekomen, een teeken van volmaakte gezond held. Dat zij dit lezen. Dit is overtuigend. Een teeken van goede gezondheid De goede kleuren. De Pink Pillen geven goede kleuren. Do schoone kleuren op de wangen, de roode lippen, 2gn een leeken dat niet bedriegt. De persoon die schoone kleuren heeft, bezit eene goede gezondheid De Pink Pillen geven schoone kleurendat wil zeg gen, zij geven de gezondheid. In dit opzicht geven wg onder duizenden het voorbeeld van Juffr. Geer- truida Christiaans, Zwaanslraat, Cuyk aan de Maas, die schrijft: Ju ff. Geertruida Chriatiaaus (portret Brainich Leusink) „Met groot genoegen deel ik U mede, dat de Pink Pillen mij geheel en ai genezen hebben. Thans heb ik een frissche kleur voorheen was ik bleek, ik had geen eetlust en ik was vermoeid bjj de geringste krachteinspanning. Thans, vermoeit|een zwsar werk, mij niet." Waarom hebben zekere personen schoone kleuren op de waDgen en lippenomdat een rgk, overvloedig, rood en zuiver bloea in de kleinste aderen onder de huid stroomt. Anderen zijn bleek en vaal van kleur omdat zd juist dit roode, overvloedige, rjjke en zuivere bloed niet bezitten dat aan de anderen deze schoone kleuren geelt. De behandeling met de Pink Pillen zal U op snelle wijze schoone kleuren bezorgen. De Pink Pillen geven rijk eu zuiver en overvloe dig bloed. Zij bevorderen ook den eetlust en ds spijsvertering eD versterken het zenuwgestel. De geneesheeren schrijven ze voor aan de Ujders aan bloedarmoede, aan de jonge, bleekzuchtige meisjes, aan de rheumatieklgders, aan beu die aan de maag lijden, dieslecbt;despgzeu verteren, aan de kinderen wier vorming moeilijk is en aan hen die den St-Vilus dans hebben. Prijs f 1.75 de doos, f9 per 6 doozen; verkrijgbaar bij SNABILIE, Steiger 27 te Rotterdam, en Apotheken. Ook echt verkrijgbaar by a. van dbWbg, dro gist Langostraat 23 to Amersfoort, en A. de Vries, Kerkstraat 90 te Hilversum. Hot namaaksel dor PiDk Pil len heeft nog nooit iemand ge-

Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 2