GELD Laatste berichten. Advertentién. Wereldpanorama. Reisbelasting. SCHRIJFWERK. FLÉHITE. ro© Lief en mooi ZEIST UÏOSGÏ H. FE Methorst Yan Lnlterveld. Nieuw Parijs Salon Vliegenvangers 5 cent. 10 cent. LOTISICO. 6. Concert ouvertureRichard Hol. 7. CharivariPuecb. S. L'inauguratión, gavotte Van Aaken. 10. lü Kraquelte, marcheClerice-Maas. Bij gunstig weder geeft de «Amersfoortsche Muziek-vereeniging" morgenavond weer een uitvoering in de tent by de Koninginne-laao. Wel werd verwacht, dat de kaarten voor het stedelijk kegel-concours heel spoedig allo zouden zijn verkocht, doch dat dit reeds Zon dagmiddag het geval zou "zijn, heeft zelfs de allergrootste optimist niet kunnen denken. De personeels wedstrijden worden aan staanden Zaterdag te middernacht gesloten. Zondag en Maandag daaraanvolgende worden de korpswedstrijden gehouden. In even vier weken is het concours dan be&indigd. Bij het. Zondag te Nijmegen gehouden negende Sportfeest won «Master William" van luitenant A. N. W. van Blijenburg, gedetacheerd bij de Ryschool, den 1sten prijs in het concours best gaand rijpaard; Ma deleine Forestier", van luitenant A. Diemont, van het le regiment huzaren, den 2den prijs jachtpaard den niet-prijswinners; en »Sphinx", van luitenant P. H. B. Beerninck, van de Rijschool, den 4den prijs jachtpaarden, die reeds een 1sten of 2den prijs nonnen. De heeren Munniktiuizen en Busquet heb- j ben op de tentoonstelling to Leeuwarden groot succes gehad met ae door hen inge zonden honden uit hun kennel «Nova" te Soesterberg. Van de Barsoy's won Malakof Gelria den laten prijs, Ladoga Gelria den 2den prijs, Slavinka Gelria den 3den prijs en Maslowa Gelria den 4den prijs open klasse. Van de Boxers won Togo den reserve- prys open klasse en den 3den prijs nieuwe- lingsklasse. Van de Foxterriers behaalde Cladel the Pretty den lsten prijs open klasse glad harige en een specialen prijs als beste reu of teef van de tentoonstelling. De temperatuur van het water in de Bad- j en zweminrichting was hedenochtend 65° F. In het Militair hospitaal hier is gister middag e?n postduif komen aanvliegen, aan een der pootjes gemerktZ 549. Het diertje is daar voor den eigenaar terug te bekomen. Een heer, die Zaterdagavond omstreeks half elf de Lingegracht moest passeeren, had het ongeluk tei hoogte van de Elleboogs- kerk met zijn rijwiel in het water wel licht ware modder hier juister te geraken. Spoedig was hij met zijn fiets weer op den vasten wal geholpen. De burger-oppasser V. is gister naar het Krankzinnigengesticht te Zutphen geleid nadat Gedeputeerde Staten daartoe hun toestemming hadden gegeven. De recherche hield hier een sinjeur aan, •lie nog een rekening van anderhalf jaar met vrouwe Justitia fe vereffenen had. legenheid van zijn benoeming tot stadhouder van den Kaukasusf66000; generaal-adjudant Panielejef, toen hij tot gouverneur-generaal van Irkutsk werd bevorderd, f19200 als reisgeld. In den laatsten tijd geeft men voor iedere overplaatsing van hooge ambtenaren, zelfs binnen de stad, f19200. Szipiagin zaliger kreeg f840 000 voorhuis meubilair, enz.een bediende werd toen speciaal naar het buitenland gezonden met de gewichtige opdracht deurklinken te koopen Plewe, die zelf fabelachtig rijk was, had f252000 traktement. De weduwen van Plewe en Szipiagin zijn bedacht met een troostjaar- geld voor ieder van f73200. De zelfde heillooze verkwisting zooals ze in Frankrijk gedreven werd eer de 'Revolutie er een eind aan maikte. Is 't wonder, dat de Regeoring geen ggld meer over heeft voorde hongerende boeren? En is 't wonder, dat de Regeering de Doema, die deze en nog heel andere staaltjes wereld kundig maakte, ontbond met bijeenroeping eener nieuwe Doema tegen 5 Maart 1900 Op de Vrijdagavond te Baarn te houden vergadering vandeafdeelingGooi-en Eemland der »Ned. Maatschappij tot bevordering der geneeskunst" zal onder meer aan de orde komen het nemen van een bindend besluit voor alle leden der afdeeling opzichtens Ziekenfondsen. De hooibouw ondervindt in Eemland wel eenige vertraging. Gaat het goed, dan moet einde Utrechtsche kermis de hooibouw bin nen zyn; nu zal het wel een dag of acht langer duren. Het hooi is dit jaar bijzonder zwuar. »Er zit wicht in", zeggen de boeren, doch er komt weinig handel in dit artikel voor. Wat verkocht wordt, geldt f26 per 1000 Kilo. Tot onderwijzeres aan de openbere Lagere school te Oud-Leusden (Hoofd de heer P. Keete) is benoemd mej. M. C. de Bruyne, te Airdenburg. In de Laan van Beek en Royen te Zeist waren Zaterdagmiddag een paar jongens aan het wielryden. Een circa 20-jarig jongmensch stond er naar te kijken en maakte vervol gens een praatje met de jongens, aan wie hij vertelde van zijn vaardigheid in het wielrij- den en het uitvoeren van kunstjes, waarmede bij reeds veel medailles gewonnen had. Hij wou zijn kunsten wel eens vertoonen op de rijwielen van de jongens. Eerst zat hij niet gemakkelijk, doch op de andere, een nieuwe machine, ging bet beter, zóo goed zelfs, dat mjjnheer weldra uit het gezicht verdween en tot beden niet terug kwam. Een ernstige waarschuwing om toch geen karretje uit te leeneri aan een onl ekende. Niet van onzen gewonen correspondent ontvingen we kort voor het aldrukkeu een zeer onrustbarend telegram over den gezond heidstoestand van H. M. de Koningin. We haastten ons elders navrage te doen en nu bleek, dat het door ons ontvangen telegram schromelijk overdreven was, doch datH. M. en Haar volk wel een zeer greote teleurstelling hadden. H. M. is naar omstandigheden redelijk wel. 382e STAATSLOTERIJ. Eerste klasse. Trekking van 23 Juli 1906. (500 loten.) Ten kantore van den collecteur A. C. R. O. LEINWEBER te Amersfoort (Breede- slraat 22) zijn aan de volgende nummers te beurt gevallen: Prijzen van f20. 2726 2736 9877 10377 14960 1609216098 en 17992. Te zamen 8 prijzen. dag Wie lijdt aan lichtgeraaktheid, loopt g g zonder wonden. Merk waardige staaltjes zijn bekend geworden van douceurtjes, die Rusland aan zijn ambte- naron geeft. Graaf Woronzof Dasjkof ontving ter ge- Voor de bewyzen van belangstelling bij zijn 25-jarige ambtsvervulling betuigt, ook namens vrouw en kinderen, hartelijk dank J. van WINTERSWIJK, Hoofdbesteller P. T. Amersfoort, 24 Juli 1906, Het beste en goedkoopste Stereoscoop apparaat. Hoogst interressant voor jong en oud, daarom een uitstekend cadeau voor iedereen. Apparaat met 20 voorstellingen ft,00. Prijscourant v. Gezelschapsspelen, enz. gratis. AUG. van de VELDE, Amsterdam, Prinsengracht 506. Bij den ondergeteekende verschijnt j iederen Woensdag: i De HoUandsche Lelie Weekblad voor Jonge Dames onder Hoofdredactie van Jonkvrouwe ANNA de SAV0RNIN L0HMAN. De HoUandsche Lelie" is het eenige r> r Weekblad in Nederland voor dames j! uit de hoogste en beschaafdste krin- i gen. Let hierop voor uwe advertentie. jj Prys per jaarg. f4.50, fr. p. p. f5.25 S Proefnummers gratis. Amsterdam. L. J. VEEN. Nederlandsche Hypotheek- en Crediet- Tereennigig, PRINSENGRACHT 708, A MSTERDAM verstrekt gelden op le en 2e hypotheek rente 4 A 5 pCt. Ook voorschotten en bedrijfskapitaal op jangen termijn van af f300 tot elk bedrag aflossingen in 5—10, 15—20 jaren. Met vriendelijken aandrang bevelen on dergeteekenden zich aan tot het ontvangen van giften voor de Vereeniging REISBELAS TING. Het doel dier Vereeniging is: aan minvermogenden, die dit tot herstel van ge zondheid noodig hebben, een verblijf van eenige weken in de buitenlucht te bezorgen. Wij. vragen daarvoor in de eerste plaats bij dragen aan degenen die zelf voor genoegen of om gezondheidsredenen op reis of naar buiten gaan. Vandaar de benaming Reis belasting". Maar verder richten wij ons tot allen die er eenig gevoel voor hebben van hoe onschatbare waarde een verblyf van eenige weken in de buitenlucht is voor zwakken. Zy ook dit jaar onze vraag niet tevergeefs» Mej. D. A. SIDDRE. Mevr. DeJONGSCHOUWENBURG- Parker. Mevr. GRÓNEMAN—Doornbos. Mevr. Baronesse Van 1TTERSUM Stroeve. Amersfoort, Juni 1906. Op een KANTOOR hier ter stede wordt voor de avonduren iemand gevraagd voor Brieven met aanduiding waar referentiën te bekomen zijn en met opgaaf van verlangd salaris onder motto «Boekhouding" aan het Bureau der Amersfoortscbe Courant, Korte- gracht 9. CREDIET-VEREENIGING te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort inr. H. J. M. van den BERGH, WILHELMINASTRAAT 5. Zij stelt zich ten doel: het verleeneD van Credieten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid of in-blanco het incasseeren van handelspapier het ontvangen van gelden a déposito en rekening-courant. Oudheidkundig Museum Is dagelijks le bezichtigen voor nlet-leden a lO cent. Kosteloos des Dinsdags van 10 tot 12 en H/2 tot 3 uur. Dt natuur lijke kleur der Conser ven blijft be houden. Door duizenden als HET BESTE erkend. De groenten en vruchten blijven, op de ze wijze In ge maakt, jaren- lang versch. Wie ALTIJD VERSCHE en HEER LIJK SMAKENDE Groenten enjVruch- ten hebben wil, bestelle KRUMEICH's INMAAKPOTTEN. Vraagt de brochure „Hoe maakt men het best Fruit en Groenten in" en onze mededeelingen «Waarom een metalen en geen glazen deksel op Krumeich's Inmaakpotten", welke u gratis worden verstrekt door Eenvoudige B- A. van RUIJVEN, springen, als en zekere Langestraat 41. bij glas, 0N- slultlng. MOGELIJK. wordt in den Zomer zeer bezocht, en terecht De toeloop zal echter veel grooter worden als men maar eerst heeft kennis gemaakt met de SORBETS, GEBAKJES, CARNOTS, IJSSOORTEN.enz. maar vooral met ïi f0.30 per portie. Uitsluitend te gebruiken by KOK- en BANKETBAKKER, SALON voor VERVERSCHINGEN. LAGEWEG, Zeist, (Laan achter Hotel Broedergemeente). KASSIERS. Commissionairs in Effecten. MUURHUIZEN 15. Belasten zich met: aan- en verkoop van Effecten op de Am- .iterdamscbe en buitenlandsche Beurzen, de verzilvering van Coupons tegen de hoogste noteeringen, het geregeld nazien van, en het verzekeren tegen verlies bij uitlotingen. Sluiten prolongatiën, nemen gelden a de posito en bezorgen assurantiën op het leyen en tegen brand en diefstal. Verschaffen reis-credietbrieven en wissels op Binnen- en Buitenland, enz Gelegenheid tot het bewaren van waarden in hunne SATE DEPOSIT. Kantoor geopend van 9 tot 5 uur. LANGESTRAAT 37. Alleenverkoop voor Amersfoort der Een onloochenbaar feit is het, dat't voor hen die geregeld aan de Nederlandsche Staatsloterij deelnemen, of voornemens zijn zulks te doen, veel voordeeliger is zich eene polis van Lotisico aan te schaffen en voortaan geen loten meer te koopen. Zij, die tot onpartijdig oordeelen be voegd zijn, zullen dadelijk moeten toegeven, dat het verlies van hen, die geregeld jaar in en jaar uit aan de Nederlandsche Staatsloterij deelnemen, of voornemens zijn zulks te doen, vooraf niet onder cijfers te brengen is. Lotisico daarentegen garandeert, dat_ op hare polissen beslist geen sprake van verlies zal zijn, wanneer belangheb benden zich stipt aan de polisvoorwaarden houden. Hij, die 10 achtereenvolgende jaren geregeld met een doorgefourneerd twintigste lot aan de Nederlandsche Staatsloterij deelneemt doch ge durende dien tijd geen prijs of premie trekt, heeft een bedrag van f105.onherroepelijk verloren. Elk jaar worden 3 loterijen gehouden en voor elk doorgefourneerd twintigste lot moet f350 betaald worden, zegge f 10.50 per jaar ol f 105.in 10 jaar. Degene, die zich eene polis van Lotisico aan geschaft heeft en daarop gedurende 10 achter eenvolgende jaren in het geheel geen aanspraak op uitkeeringen maken kan, heeft aan hootdsom der verschuldigde premie 1100.betaald, maar niets verloren. Zonder verdere bijstorting blijft zijne polis voor elke volgende loterij van kracht, totdat hij aan diverse uitkeeringen het verzekerd kapitaal van tien duizend gulden genoten heeft, vooropgesteld, dat zijne polis niet vóór dien tijd ter amortisatie aangewezen wordt in geval van amortisatie, blijft hij nog aan de drie eerst volgende loterijen deelnemen en ontvangt daarna, tegen inlevering van de polis, de hoofdsom van de door hem betaalde premie ten volle tepug, terwijl hij natuurlijk in het bezit blijft van het bedrag, dat tot op het oogenblik, waarop liet contract eindigt, op zijn poÜB uitgekeerd ge worden is. Uit het eerste voorbeeld blijkt, dat degene, die 10 jaar lang zonder eenig succes aan de Ne derlandsche Staatsloterij heeft deelgenomen, een bedrag van f105.onherroepelijk verloren heeft, zoodat hij telkens opnieuw moet storten, wanneer hij aan de volgende loterij wenscht deel te nemen. Uit het tweede voorbeeld blijkt, dat degene, dia eene polis van Lotisico genomen heeft, doch gedurende de zelfde periode van 10 jaar evenmin eenige uitkeering ontving, een bedrag van f100 bespaard heeft, zoodat hij van verdere stortingen ontslagen is, terwijl zijn polis voor elke vol gende loterij van kracht blijft, totdat deze op de hierboven omschreven wijze en voorwaarden ingetrokken wordt. Bovengenoemd voordeel springt nog duidelijker in 'toog, wanneer men in aanmerking neemt, dat in de kans op winst tusschen een doorge fourneerd twintigste-lotder Nederlandsche Staats loterij en een polis van Lotisico beslist geen verschil bestaat. Lotisico keert op hare polissen precies dezelfde winst uit, welke op een doorge fourneerd twintigste-lot der Nederlandsche Staats loterij wordt behaald. Tegenover de verwijde ring van de kwade kans op verlies staat dus precies de zelfde goede kans op winst. Hoe dat alles mogelijk is? Het antwoord ligt voor de hand. Aan zijne loterij verdient de Staat elk jaar veel meer dan een half mlllioen gulden netto, terwyl Lotisico tot dusver niet meer dan ongeveer tienduizend gulden per jaar als netto winst aan bare Aandeelhouders heeft uitgekeerd 1^" Op schriftelijk verzoek aan het adres van LOTISICO, Lange Vij'verberg No. 2, te 's-Gravenhage, worden prospec tussen met bijbekoorende documenten gratis en franco per post verzonden.

Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 3