MEUBELMAKER riZ Stadsnieuws. Marktprijzen. Advertentiën. J. 1. toch immers welhoe zou ze anders zoo wreed kunnen zyn.Karei, haar broer, zoo... ja z(So slecht te behandelen.... hoe kon ze voor een Max, hém verloochenen. Karei met zijn mooi vertrouwen in »zyu" Floor; die zoo hard werkte om zijn verloving spoe diger bekend te kunnen maken En dan Max, die verwende Max, die te veel van 't loven genoten heeltwien alles verveelde, die zoo leelyk oordeelde over de vrouw zou hij nu Floor liefhebben... waarlijk lief hebben Ach nee, tot een groote, ware liefde was hij niet in staat. Het lieve gezichtje, boeide hem misschien ook, had 't zich door haar bemind weten, er veel toe bijgedragen maar toch ze had het al vaak opgemerkt, dat de meeste jonge mannen, zich gewoonlijk tot g- kunstelde, coquette meisjes, als Floor, voelden aangetrokkenHoe dat toch kwam? Konden ze het ware niet van bet onware onderscheiden? Ja... het was wel moeilijk de waarheid te vindondie lief en on schuldig uitziende jongeineisjes konden zich ook zoo lief vooidoen; als zij haar doel maar bereikten, ontzagen zeniets. Aan haar alleen de schuld, dat by de meeste jonge mannen, het geloof in een degelijke, ware vrouw ver loren was gegaan En weer ziet ze beiden, zooals ze hen 't laatst gezien had. Floor, in 't wit gekleed, in een gemaakt- bevallige, coquette houding achterover leunend in haar stoelMax op een laag bankje aan haar voeten, zóo verdiept in hun schandelijk gecoquetteer, dat ze alles om zich heen ver gaten. O, hoe had het haar gehinderd, dat afschuwelijk geflirtdat spelen met het mooiste het heiligste gevoel Hoe in-ilauw, vervelend, kinderachtig was Floor dien avond geweestMax had hun beiden wat bonbons aangeboden, maar Floor weigerde beslist het doosje zelf te dragen. «Ik hoop van harte, dat het leven je nooit zwaarder pakjes te dragen geeft, Floor", had zij toen lachend gezegd. En hoe verbaasd bad Max haar aangezien, to n zij, met een hartelijk woord van dank, het voor haar bestemde pakje aannam een gewoon, eenvoudig meisje, dat heeren, niet als kruiers of pakjesdragers beschouwde, scheen wel iets heel bijzonders, een zeldzaam heid voor hem te zijn En die twee hadden zich nu verloofd, dat was: zich verbonden, in de toekomst lief en leed samen te zullen deelon voor altijd Floor, overgelukkig, dat ze nu op haar negen'iende jaar al verloofd was en in een groote stad ging wonenzij dacht nu nog niet na liet zich leven en verblind door uiterlijken schijn, vertrapt ze een trouw, eerlijk hart. Maar ach, hoe spoedig zal de ontgoocheling komen Als het bekoorlijke, de glans van 't nieuwe er af was, dan eerst zou de teleurstelling komen, en zouden beiden diep ongelukkig worden, maar dan ach, dan zou het te laat zijn Nu zou die verloving nog verbrokeu kunnen word n maar kon zij dat schrijven... zou Floor niet denken, dat het was om Karei?... Neen, ze had het zelf zoo gewild en moest nu ook de gevolgen maar dragen Maarnoemde Floor haar niet, haar «vriendin" endeed een vriendien zóo Nee't was haar plicht ze moest haar waarschuwen maar niet nu ze kon nog nietO, dien zelfden avond had ze het al gevreesd, maar Floor's verzekering, «dat ze Max wel aardig vond, maar heuscb alleen van Karei hield", had haar weer gerustgesteld Maar nu nu wist ze het«haar liefste Laura" had zo bedrogen, al dien lijd en hem Karei O... hoe het hem te zeggen, dat verschrik kelijke;... als Ma maar niet... Ma we^ niets van hen... Arme, arme Karei!... Al zijn illusies, al zijn mooie toekomstdroomen ineens vernietigd een flinken brief te 'schrijven.nee. geluk wenschen, geen dingen zeggeD. niet meende.niet meenen kon.ze zou haar smeeken, eerst goed te onderzoeken of zij Max eu hij haar gelukkig kon maken. eD.'zoo niet, zy de verloving moest ver breken. Zy zal wel verwonderd zijn, zoo'n brief te ontvangen, als antwoord op haar kaart.maar toch.was dit niet veel op rechter. vriendschappelyker dan die heel gewone, banale geluk wenschen Maarzou Floor dit wel begrypen net niet raar en vreemd vinden weten, dat zij alleen haar geluk wilde.ondanks alles. ondanks het gebeurde met Karei. «Zeg Laura., beb je haar al geschreven. «Nee Karei... ik kon nog niet... maar nu nu ,0, doe het Laura wensch haar geluk ook ook namens mij zie je ik wil niet, dat ze denktdatikdat zij metoe Lauraje zoudt me zoo'n groot genoegen doen «Nu... goed dan... straks..." «Nee... nu dadelijk als je wilt, toe dan kan ik den brief nog meenemen En zy schreef... een lieven, hartelijken brief.een brief vol mooie wenschen voor huu beider geluk O ze vond zich zelf zoo slecht, zoo onoprechtzoo graag had ze anders geschreven maar Karei stond in koortsige opgewondenheid naast haar hij las de lieve woordjes, die als van zelf vloeiden uit haar penze wilde niet en toch ze kon niet anders »Zic zoo dat is vlug Laura, dank je Haastig nam hij den brief, en met een vluchtigen groet ging hij been Waar waren ze nu haar mooie theorieën over plicht en vriendschap Eén woord van Karei... en... ondanks zichzelf had ze tóch haar vriendin, heel banaal geluk gewenscht, en... dat, met een verbintenis, die, ze was er zeker vau, haar ongeluk zou brengen. En Floor zou glimlachend het lieve briefje lezenverheugd, dat Laura zoo in haar geluk deelde en toch ondanks alles, ondanks het gebeurde met Kareivoor haar de zelfde gebleven was ERKA. Uit »De Hollandscbe Lelie". staat zou zijn drievierden van de in ons land benoodigde zeep te produceeren. Zoodra hem ter oore kwam, dat het Syndikaat van zeepzieders te voorstellen aan den Grossiers- bond gedaan, in gunstigen zin wil le wijzigen, heeft hij onmiddellijk de leden van den Grossierbond ontslagen van hun te zijnen opzichte genomen verplichtingen, terwijl de voorloopig voor den houw der fabriek ge maakte onkosten door hem alleen zullen worden gedragen. Een daverend bravo en de zeer vriend schappelijke houding der vergadering toonden den beer Pleines die tegenwoordig was hoezeer zijn medewerking en betoonde belangloosheid op prys werden gesteld. Programma der muziekuitvoering bij gun stig weder morgenavond te acht uur op het terras van »Amicitia" te geven door het stafmuziekkorps van het 5e regiment infan terie, directeur de heer G. Bikkers 1. Blase away, march Hoicmaun. Thomas. Waldteufel. «Laura.waar ben je toch Ma zegt, dat er een kaart.het is niet waar. niet.Laura.zeg toch iets.waarom kijk je me.zoo raar aan.Is.is het toch Wat heb je daar «Kareinee.geef hier.dat.dat is. Maar... te laat,... haastig grijpt hij de kaart... leest... leest nog eens, kijkt hu ir als versuft aan en begint zóo akelig te lachen, dat haar de tranen in de oogen springen. «Zeg... Laura... die Floor... heeft me prachtig heet gehad.hoor.ik ben gek geweest.Otto heeft toch gelijk gehad. de meisjes deugen niet; ze zyn valsch. allemaal; jn moet ze niet vertrouwen. Eerst zijn ze heel lief, houden je aan 't lyntje. tot ze wat beters kunnen krijgen... en... en lachen je dan rnet dien andere nog uit. Ja.zoo is het ook.Otto wist het wel vooruitik wilde 't niet gelooven.ik. was gek. «Karei.nee.zeg dut niet.niet alle meisies zijo zóo... «Nee, Laura.jy niet.jy denkt niet zoo.zoo practisch, zoo berekenend, maar waarom moest zy zoo zijn En haastig, als schaamde hy zich de tranen, ging hij been. Een paar dagen later. Laura zit aan haar schrijfbureau nu is ze in de stemming, Floor De sEembode" van heden komt ons bericht omtrent den bouw eener derde R. K. parochie kerk hier bevestigen en schrijft Een uitgestrekt terrein, gelegen tusschen den Soester.straatweg en den Ouden Soester- weg, is bereids daartoe aangekocht. Naar alle waarschijnlijkheid zullen kerk en pastorie komen te staan aan den Ouden Soesterweg nabij de Puntenburgerlaan, terwijl mede op genoemd terrein vanwege de Eerw. Zusters van O. L. Vrouwe alhier, een gesticht met bewaarscholen zal gebouwd worden. Het schijnt, dat bij sommige gerechtigden in nalatenschappen welke vóór 1 Mei j.L zijn opengevallen, de meeniDg bestaat, dat het aandeel daarin hetzij als erfgenaam of als legataris verkregen niet in het biljet voor de Vermogensbelasting behoeft te worden aangegeveu, zoolang de nalatenschap niet is gescheiden eu zij nog niet in het bezit xijn gekomen van hun aandeel in den boedel of van het legaat. Die meening is geheel onjuist. Wij meeneu daarop de aandacht van onze lezers te moeten vestigen, want bij ontdekking van het ver zuim na de vaststelling van den aanslag welke ontdekking niet kan uitblijven zijn de ambtenaren van de Vermogensbelasting verplicht, bet viervoud der belasting als boete op te Jeggen. Voor een benoeming tot adelborst 3a klasse bij de Kon. Marine zyn o. a. in aanmerking net kan gebrachtL. A. Doorman, K. W. F. M. «jonrnm Doorman en J. Th. Stroeve. 5. Ouverture „Euryauthe" Weber. 6. 8eituor de l'opéra „Lucie de Lammermoor" Donizetti. 7. a. Rossignoi, polka pour petite flute Stcenebruggen. b. Die tftrkische Scbaarwacbe Micbaelie. 8. Grande fantaisie aur des motifs de l'opéra .Hamlet" Thomas-Ooeneu. De maandvergadering van «Handel en Nijverheid" is thans uitgeschreven tegen aan staanden Dinsdagavond. Aan de orde komt onder meer het verslag van de afgevaardigden naar het Middelstands- congres te Leeuwarden. Blykens advertentie in dit nummer houdt de «Oranje-vereeniging" aanstaanden Donder dagavond een ledenvergadering, o.a. om mededeelingen te doen omtrent de feestelijk heden op 31 Augustus. De temperatuur van het water in de Bad- en zweminrichting was hedenochtend 65° F. Van die zwemschool nemen morgen deel aan den Nationalen zwemwedstrijd, welke te Amsterdam wordt gehouden, g. van der Plank, Th. Stroeve en H. Veenhuizeo in de nummers 600 M. buik, 80 M. buik, duiken en fraai spriDgen. Door de recherche is hier weer aange houden een gedroste uit Veenhuizen, die nog twee jaar daar moest vertoeven. Hij is daar weer heen geleid. Het weekje eigendunkelijk verlof kost hem een half jaar langer verblijf. Aas niet op toejuiching van de groote menigte, doch vraag naar de goedkeuring van uw eigen geweten. Mejuffrouw H. W. D. Storm van Leeuwen behaalde de acte Engelsche taal, Lager on derwijs. De heer Chr. Pleines moet Donderdag toch eenige zeer aangename oogenblikken hebben gehad. Men weet, dat het syndikaat van zeepzieders heeft getracht een zeep-trust te vormen en dat de grossiers terecht zich vierkaut daar tegenover stelden. Donderdag nu werd te Utrecht een druk bezochte vergadering gehouden van den Ne- derlandschen Grossiersbond. N ij-langdurige besprekingen werd met com missarissen van het syndikaat van zeepzie- I ders een overeenkomst getroffen, waardoor de strijd tusscheu beide lichamen eindigt en als gevolg daarvan de nieuwe zeepfabriek ten behoeve van den Grossiersbond niet zal worden gebouwd. In de vergadering van den Grossiersbond werd geconstateerd, dat een groot deel van het nu behaalde succes le danken is aan de welwillende houding en den steun van den heer Chr. Pleines, eigenaar van de bekende zeepfabriek »De Duif", aan den Dolderscben weg. Deze tocb had op zich genomen een fabriek iu exploitatie te brengen, welke in 1 Inhoud «Wereldkroniek" 11 Augustus: Pictura te Dordrecht. De doorboring van de Berner Alpen. Personalia. Uilscbouw- burg en concertzaal. De Nachtwacht. De pbilatelisten-dag te 's-Gravenhage. Coöperatieve volkswassclierij. Kroniek van de week. Georg Wagner. Karikaturen. De aarde snijdt dezer dagen weder de baaD van den meteorenzwerm der Perseïden en gaat van den 9en tot den llen Augustus door het dichtste van den stroom van val lende sterren, die men volgens de overleve ring de «tranen van den heiligen Laurentius" noemt, wiens feest valt op den lOen Augustus. Nu schijnt het wel, dat de zwerm in den j laatsten tijd rr.eer is uiteengegaan, doch ik zag gisterenavond meerdere vallende slerren tot het stelsel beboorende. De maan komt in die dagen tusschen tien en elf uur open ook de langdurige schemering is der waar neming i» den voornacht niet gunstig. De mogelijkheid is echter zeker niet uitgesloten, dat men bij helderen hemel meerdere Per seïden zal kunnen waarnemen. Men vindt het uitstralingspunt der mete oren des avonds aan den N.-Oostelijken hemel, naby den Melkweg, in het hoogst gelegen gedeelte van het sterrenbeeld «Per se s", dat gemakkelijk is te herkennen aan zijn plaats aan den hemel alsdan recht onder het vyftal hoofdsterren van het sterrenbeeld «Cassiopeia", die te zamen een W. vormen, rechts van do Poolster, tegen elf uur op de zelfde hoogte boven den horizon ongeveer als deze. >Zutpb. Crt. PREDIKBEURTEN. Zondag 12 Augustus. Evang. Luth. Keik. Voorm. 10 uur, ds. A. e. T. Junod, uit 's-Gravenhage Remonstrantsche kerk. Voorm. 10l/ï uur, ds. s. Lulofs, uit 's-Gravenhage. Gcreform. kerk (Langegracbt). Voorm. 10 uur, ds. Donner. 's Avonds 5Va uur, ds. Donner. Gereform. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, ds. J. D. van der Velden, uit Kralingen. 'sAonds 57a uur, ds. Van der Velden. Vrije Gereform. gemeente. Voorm. 9Va uur, ds. J. de Vries, uit Grafhorst. 'sAvonds, 5 uur, ds. De Vries. Amersfoort, Vrijdag 10 Augustus 4906. Appelen f4.a f5.Peren f4.a f6.— Nieuwe aardappelen fO.— a f0. Zandaarcïappelen f2.00 - Af2.50Hoender- eierec f3.90 a f4.50 per 100 stuks. Boter f1.25 a f 1.35 p. k. Margarine fO.- afO.— Kippen f0.80.— a fl.— Kuikens f 1.— A f 1.30 Piepkuikens f0.30 a 1'0.60 Ganzen fO.—a fO. Eenden fl.00 A 11.20 Hazen 10.— A fO.— Wilde konijnen fO.— A fO.— Tamme konij nen f0.30 A f 0.60 p. st. Duiven f0.30 a f0.50p. paar. Vette varkens fO.A 10.— Magere varkens f' 16 a f24 Zeugen f50 a f70 Biggen t8.— A f 13. Aangevoerd waren ongeveer20 heet. Appelen, 20 heet. Peren, heet. Klei- aardappelen, 100 Heet. Zandaardappelen. 70000 st. Hoendereieren, 1200 Kilo Boter Vette varkens, 30 Magere varkens, Var kens voor exportslagerijen, 300 Biggen en 20 Zeugen. Die iets te vorderen heeft van-, verschuldigd is uan- of onder zich heelt behoo- rende tot de nalatenschap van mejuffrouw HEINTJE HAZELEGER, gewoond hebbende te Utrecht, Wagendwarsstraat No. 10, en te Amersfoort den 3de» Augustus 1906 over leden, wordt verzocht dairvan vóór 24 Au gustus 1906 opgave, betaling of afgifte te doen ten kantore van den Notaris D. H. van N1EUWKNHU1ZEN, te Maarteen. Kosteloos. Bij vonnis van de Arrondissements-Recht- bank te Utrecht, van den 8en Augustus 1906, is J. W. K. van WANDELEN, Schilder te Amersfoort, Spui 28, in stant ran failllsse- mon verklaard, met benoeming van den EdelAchtbaren heer jhr. mr. J. W. M. BOSCH van OUD-AMELISWEERD, Rechter in ge noemde Rechtbank, tot Commissaris en van ondergeteekende tot Curator. De Curator, mr. h. Th. geerlings, Boothstraat 9bis, te Utrecht. (Goedgekeurd bij Kon. Bosl. 14 Mei 1906.) LEDENVERGADERING op Donderdag 16 Augustus a. s., des avonds 8 uur in het Café OTTE, Heiligen berger weg. Punten van behandeling- 1. Mededeeling door het Bestuur van het programma der te houden feesten. 2. Verkiezing van een lid voor het na zien der Rekening in November a.e. HET BESTUUR. DE GOEDKOOPSTE DE MEEST PRACTISCH E DE MEEST VOLLEDIGE - - H'OllBIiABIl' - - zijn heslist die der Firma -•--WILDOI---- THE LADIES JOURNAL met minstens drie gratis geknipte pa tronen en een gekleurde plaat. THE ILL. DRESSMAKER met een gratis geknipt patroon. THE BAZAR OF CHILDREN'S FA SHIONS (Kindermodes) met gratis vele ge knipte patronen. VRAAGT Uw Boekhandelaar Proefnummers. Alle met kosteloos Holl. Bijvoegsel. Van alle in deze bladen voorkomende dellen zijn GEKNIPTE PATRONEN Hol), verklaring fr. p. p. tegen vooruitbetaling van f O.öO verkrggbaar bij M1LLY SIMONS, Den Haag, Stationsweg 14. Gevraagd een bekwaam liefst voor direct. Vast werk en togen hoog loon. Franco brieven Gebrs. Ten BROEK, te Harderwyk.

Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 2