GEHEIM. INBOEDEL, Marktprijzen. hulp bij hei huiswerk TE HÜÜR ie Amersfoort vrij Bovenhuis SAFG-DEF0SIMMUCHTII6. verkoopen: Antieke Meubelen, Velen hebben nog vage herinneringen aan iets van dien aard, een gezelschap van zeer middel- matign hoedanigheden, dat op de Zondagen hier optrad. Het thans gevormde gezelschap, dat zich het „Utrechtsohe" noemt om gelijksoortige redenen als waarom indertijd Louis Bouwmeester zijn gezelschap het „Haarlemsche" noemde, belooft echter meer. Het telt goede krachten onder rjjn leden en verklaart ijverig te zullen werken en ernstig te zullen streven naar degelijkheid. Laat het by die voornemens volharden, opdat de naam „Utrechtach Tooneelgezelschap" al is het dan niet hier gevestigd een goeden klank zal krijgen in de kunstwereld en bij het publiek, zoodat het ons geen schande zal aandoen en wij ons over ons petekind, dat zich ongevraagd heeft aangediend, niet behoeven te schamen. Intusschen het is er nu eenmaal en mijner zijds begroet ik het met belangstelling. De eerste voorstelling, die het „Utrechtsche Tooneelgezelschap" hier geven zal, is alvast een merkwaardigheid. Op dit oogenblik no,: niet beschikkende over een nieuw oorspronkelijk tooneelwerk van een der hedendaagsche schrij vers, wil het zich ook niet tevreden stellen met iets gewoons en kiest het „Het Moortje" van Bredero, een stuk, dat heel wat studie eischt van de vertooners, en waarvan het succes het materieele althans nog niet eens verzekerd is. Het Moortje" is geen kijkstuk; maar voor hen, die waarlijk belang stellen in de tooneel- speelkunst en smaak hebben voor de Middel- Nederlandsehe klucht, toch een stuk met pit. Hoe de leden van het Utr. Tooneelgezelschap" zich van de zich zelf opgelegde moeilijke taak zullen kwijten, weet ik natuurlijk niet. Een directe aanbeveling kan ik dus niet voor mijn verantwoording nemenwel echter een opwek king om zich zelf te gaan overtuigen, om het nieuwe gezelschap met welwillendheid tegemoet te treden en het een behoorlijk welkom te be reiden in onze veste. Tot het gezelschap behooreo thans mevr. Alida Roelofsen, die tevens de regie zal voeren voor het ernstige werkde dames Truus Post en Christine Staas, die met de heeren Arbous, Van Hees en Van Ollefen een tournée gemaakt hebben in West-Indië, vanwaar zij met lauweren beladen zijn teruggekeerd Ook de genoemde heeren behooren tot het „U. T.". Verder nog de dames Betsy van Berkel, Surah van Hees en Joh, Kuiper en heeren M. de Vries, G. Pilger, J. Joha, A. van Dommelshuizen en J. van Dom melen. De heer Van Ollefen is regisseur voor het blijspel en de klucht. De temperatuur van het water in de Bad en zweminrichting was hedenochtend 5Ü°F. De levering der brandstoffen, waarvoor 6 September de aanbesteding werd gehouden, werd toegewezen aan C. Bakker en wel tegen de volgende prijzenGemeente-gebouwen lange turf 29 en korte turf 49 centGast huis en Weeshuis lange 28 en korte 48 cent, alles per dubbele Hectoliter. De stukrijder T., vau het le regiment veld-artillerie, die 6 Juli bij het hooibrandje buiten de Kamppoort den ordonnans Bove- lander zoodanig met een zakmes verwondde, dat deze binnen enkele minutenin hetMilitaire hospitaal overleed, is tot 3 maanden hechtenis veroordeeld. Als 't zoo doorgaat, zal 't dozijn spoedig compleet lijn. Behalve het zilveren theelepeltje, dat we in 't vorig nummer als «gevonuen voorwerp" vermeldden, is nu een tweede theelepeltje gedeponeerd ten Polite-bureelc, in het huis vuil gevonden. Door de recherche werd hier weder een in het Politieblad gesignaleerde aangehouden, die nog acht dagen tegoed had. Binnenkort wordt op «Soestdijk" verwacht de Hertogin van Teek, geboren Alice vau Albany, om eenige dagen de gast te zijn van Haar tante, de H. M. Koningin-Moeder. Te Baarn is een Oranje-vereeniging opge richt, welke zich ten doel stelt feesten te organiseeren op de verjaardagen van de leden der Koninklijke familie. Aanvankelijk traden 55 leden toe. Is onverdiende lof voor zwakken een ge vaar, onverdiet.de berisping kan ook sterkeu van den goeden weg brengen. Behalve mej. M. Gosschalk, uit Amsterdam blijkt thans uit de ofiicieele mededeeliugóok roej. E. M. A. Snijder, te Harlingen, geslaagd te zijn voor het notarieel Staats-examen Ie Blijkens een opgave van den staat der Oud-bisschoppelijke cleresie telde, bij deu aanvang van 1906, het aartsbisdom Utrecht 1G parochiën met 4248 zielen en 2330 com- rmunicautenhet bisdom Haarlem 10 pa- cocbiën met 3732 zielen en 1914 communi canten. Het aartsbisdom Utrecht telt19 geeste lijken, nl éeo aartsbisschop, éen bisschop, van Deventer, tevens pastoor, 14 pastoors, 1 k ipelaan, 2 leeraren. Van de 19 geeste lijken z|jn er 3 aartspriester, nl. van Utrecht, van Rijnland on Delllund, van Schieland en Zuid-ilolland 8 kanunnik 4 hoogleeraarof leeraar aan het Seminarie te Amersfoort. Het bisdom Haarlem telt11 geestelijken, nl. éen bisschop, éen deken, tevens pastoor, 9 pastoors. Het totaal aantal geestelijken op 7980 zielen, beloopt 30, of de buitenlandsche pa rochiën meegeteld 8300 zielen met 32 gees- geestelijken. Met 12 tegen 9 stemmen heeft de Raad van Leeuwarden besloten, het aantal agenten van 42 op 60 te brengen, overeenkomstig het voorstel van den Burgemeester. De Wethouders oordeelden een uitbreiding met 6 man vol doende. Leeuwarden telt 33000 zielen. Om abrikozen en perziken voor nachtvorst te behoeden, als ze in bloei staan, hangt men des avonds een handbreed afstand van de hoornen een natten doek of een stroomat op. Inhoud «Wereldkroniek" 15 September: Een kijkje van het tweede platform van den EifTeltoren. Het feest der tweede Hoogerc Burgeischool met 3-jarigen cursus te Rotter dam. Fancy-fair te Oosterhout. Perso nalia. 31e Tentoonstelling Hollandsche Teekenmaatschappij. Het zilveren feest der Rijksschool voor Kunstnijverheid. Kro niek van de week. -- Tentoonstelling Jan Bngaerts. Karikaturen uit het buitenland. Burgerlijke Stind van Amersfoort van 6 tot 13 September 1906. GEBOREN Gijsj d. van Teunis Kreikamp en Magteltje Portengen. Elisabeth, dr. van Willem Dijk huizen en Geortruida Hagenbeuk. Her- manus, z. va» Herrnanus Gouw en Marty na Alanné. Woutertje, d. van Reijer van Willigenburg en Neeltje v.in Elfrink. Theodora Maria, d. van Hendricus Hoogers en Louisa Oatharina Beelen. Gerrit, z. van Gerrit Snijders en Willemina de Graaf. Elisabeth Clara Maria. d. van Hermann Bernard Fortmann en Maria Anna Tolboom. Dirk Jan. z. van Hendrik van der Scheet' eo Larnmerdina Palm. Heerke, z. van Leendert Heerke Smit en Teunisje Stomp- horst. Johannes Maria, z. van Arie Kop pen en Antje van de Belt. Joseph Jo hannes, z. van Herrnanus Gerrit Bovee en Louisa Geertruida Hendrik van Horssen. Johanna, d. van Peter van den Ham en Willemina Koenen. Franciscus Johannes, z. van Petrus Maria Christiaan van Beek en Johanna Maria Gnouchi. Geertruida Jo hanna, d. van Henricus Adrianus Vierdag en Everarda Johanna Helmerhorst. Aagtje, d. van Jan van de Bunt en Teuntje Zonder land. Maria Helena, d. van Willem Berg huizen en Antbonia Maria Markhorst. Catharina Johanna, d. van Cornelis Engel- bertus Schulpiand en Catharina Constantina Schippers. ONDERTROUWD: Lucas van Gastel en Johanna Letta van der Heijden. Johan Maurits van Nirawegen en Margaretha Brandsen. Hinrich Pauls Lucht en Helena Catrina Hulst. Aalt van den Hoorn en Mat ia Belia Kageling. Gerrit Kapteijn en Alijda Bakker. Relnier Otto van Manen en Anna Mathilda Meteler- kamp. GETROUWD: HecdrikusCornelis Welling en Maria Nowee. Jacobus Stomphorst en Hendrika van den Brink. Meine van der Leeuw en Lolkje Bakker. Wouter Overvest en Geurtje de Bruijn. OVERLEDEN Madeleine Cornelie van Olden, 34 j., ungeb. Johanna Frederika Lieuwes Faber, 3 w. Pierre Joseph Kapel, 13 mnd. Johannes Wilhelmus de Smit, 70 j., echtg. van Geer truida Lammers. Leender Byl, 84 j., echtg. van Lydia Schaft. -- Egbert van IJken, 2 mnd. Haitske van der Laan, 12 w. Amersfoort, Vrijdag 14 September 1906. Appelen f4.a f6.— Peren f4.— a f8.— Nieuwe aardappelen fO.— a fO.— Zandaardappelen f1.80 a f2.Hoender- eieren f4.50 a f5.00 per 100 stuks. Boter f 1.20 a f 1.30 p. k. Margarine f0.- a f 0.— Kippen f0.80.— a f 1.— Kuikens f 1.— a fl.20 Piepkuikens t'0.30 a fU.60 Ganzen fO.—a f0.— Eenden fl.00 a 11.20 Hazen 10.— a 10.— Wilde konijnen fO.— a 10.— Tamme konij nen f0.30 a 1 0.50 p. st. Duiven f0.40 a 10.50 p. paar. Vette varkens fO.—a 1 0.—Magere varkens flö a f25. Zeugen f50 a f70 Biggen 1 8.— a f 12. Aangevoerd waren ongeveer: 80 hect- Appelen, 40 heet. Peren, heet. Klei- aardappelen, 150 Heet. Zandaardappelen. 60000 st. Hoeudereiereo, 1300 Kilo Boter Vette varkens, 10 Magere varkens, Var kens voor exportslagerijen, 400 Biggen en 20 Zeugen. PREDIKBEURTEN. Zondag 16 September. Evang. Lutbersche keik. Voorm. 10 uur, ds. De Meijere, Remonstrantsche kerk. Voorm. 10V2 uur, ds. Hooykaas. Gereform. kerk (Langegracht). Voorin. 10 uur, ds. Donner. 's Avonds 5y2 uur, ds. Donner. Gerelorm. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, ds. Teefink. 's Avonds 572 uur, ds. Teerink. Vrije Gereform. gemeente. Voorm. 9V2 uur, De heer Barth. uit 's-GraYendeel. 's Avonds, 5 uur, de heer Barth. „Met vreugde begroet". Hirteiykdink aan R. B„ te Utrecht, voor den postwissel groot tien gulden, ten behoeve van de weduwe met 10 kinderen. Suze Frederiks Van Ci.eeff. mej. C. J. SCHOLS, Vader en Moeder in het Bjirger Sf Weeshuis, Zuidsingel, hunne 25-jarige Iw J( Echtvereeuigiug te herdenken. K Mej. W. MAGER. k Receptie Zondag 23 September van s 2 tot 4 uur. jg «Stóft! Wordt gezocht voor een jongen L. school 6e klasse 's avonds tusschen C en 8uur ook in het Fransch. Aanbiedingen met opgaaf van conditiën worden ingewacht onder No. 146 aan het bureau der (oude) Amersfoortsclie Courant, Kortegracbt 9. Antieke Kasten Antieke Stoelen Zie de étalage b\j D. J. SMITS, Arnhemscheatraat 20. - -Faïenee Antique- een nieuwgebouwd en volgens de eischen des tyds ingericht aan de Langestraat, naast het magazijn vau den heer Kraal. Te bevragen bij de makelaars Van HASE LEN ZOON en WALTMANN Co. en den architect Herm. KROES. KortogracM No. 30. Effecten Incasso Prolongatie Deposito. Aan postbus 17 Amrsfoort) is nlt Den Haag een brief geadresseerd, die blijkt niet voor don huurder dier postbus bestemd te zyn. De arz. heeft blijkbaar een verkeerd num mer op bot adres geschrovon. De rechthebbende kan den brief togen vergoeding dezer advertentie-kosten iu ont vangst nemen. Absolute discretie gewaarborgd. Inlichtingen bureau (oude) Amersfoort- sche Courant, Kortegracbt 9. De ofiicieele trekkingslijst ligt te onzen kantore ter inzage. De loten worden door ons thans ter verzilvering aan genomen. WESTSINGEL 43. De Vehwsche Wasch- en Na- tnurbleekerij te HEERDE is zeer aan te bevelen weg-ens de ongekende zuiverheid van het bron water en de grootc ter reinen voor Natucirbleek. Prijscouranten worden op aan vraag franco toegezonden. De Noiaiis JUHs. KNOPPERS, le Amersfoort, zal op Dinsdag 2 Oc tober en Woensdag 3 October 1906, telkens 's morgens om 9 uur, ten sterfhuiz van wylen Vrouwe Weduwe U. SCHELTUS van LEUSDEN, geb. Fenema, te Amersfoort, in de Nieuwstraat No. 8, publiek om con tant geld Eenen aanzienlijken en deftigen bestaande voornamelijk uit diverse Ameublementen, Stoelen, Tafels Fauteuils, Canapé's, Linnenkasten, Zilverkas ten, Porseleinkasten, Boekenkasten, Pianino, Serre-ameublement, Buffetten, Spi. gels, Schil derijen, Gravures, Speeltafels. Dientafels, Theetafels, Bloementafels, Lampen, Gaslam pen en Lichtkronen, Tapijten, Karpetten, Loopers, Matten, Gordijnen en Overgordijnen, Talelkleeden, Theebladen, Pendules, en/., Ledikanten, Matrassen, Bedden met toebe- hooren Waschtafels met garnituur, Kapspie gels, 'Toiletkasten, Nachtkastjes, Kachels, Haarden, Fornuis, Keukengereedschappen, Turfbakken, Doofpotten, Kolenbakken, Boeken en Platen, Tuinmeubelen, Banken, Bloemen en Planten en Tuinget eedschappen, Mungel, Pers, Koffers en Kisten, eene groote partij Kristal, Glas en Aardewerk, diverse Serviezen waaronderSecretaires, Bureau, Ladetafel, Gangmeubelen, Tnlel, Stoelen, Bank, Pendules. waarondergroote en kléine Schotels, Bor den, Pullen, Vazen, Kannetjes, Stellen, Kom men, Kopjes en Schoteltjes, Koffioservies, Suikerpotten, Klapmuts, Servies, Waaier, enz. als: Broches, Oorknoppen, Flacons, Gouden Knip, Munten, Horloge, Lepels en Vorken, Messen, Dessertzilver, Flesschenbakjos, Soep lepels, Trommels en Blad, 2 Suikerbussen, Theebus, Mandjes Theepotten, Melkkannen, Gemberlepels, Vleesch en Zuurvorkjes, Thee lepels, Schaar, Suikerstrooiers, Taartenschep, Beugel, Speelgoed en vele kleine Zilveren en Gou'.en voorwerpen en al hetgeen verder te voorschijn zal worden gebracht. Te bezichtigenparticulier Zaterdag 29 September 1900 van 10 tot 12 en 2 tot4 uur. Publiek Maandag 1 October 1906 van 9 tot 12 en 2 tot 4 uur. N.B. Met den verkoop der antieke Meu belen, Porselein, enz. wordt amigevmgen October, 's namiddags 2 uur.

Amersfoortsche Courant | 1906 | | pagina 2