Gemengd nieuws. Ar-riW rss fe1' Advertentièn, in 1837 de Cbr. Gereformeerde kerk werd Ds. Donner deed daartoe de notulen lezen van de vergadering, in den nacht van 6 op 7 Januari 1837 gehouden. In het afgeloopen jaar weiden via het Rijks-telefoonkantoor hier gevoerd -1 is* interlocals en 7G internationale gesprekken. Hoezeer ook dit verkeer is toegenomen in 1899 werd de Rijks-telefoon geopend voor interlocale- en in 1900 voor de inter nationale gesprekken blijkt het best uit het volgende staatje interlooale internationale totaal 1900 1901 1902 1903 1904 1906 1906 9344 11232 13560 16181 15298 16967 22193 29194 9344 11246 13571 De heer B. H. Huinink, rustend priester en sedert een jaar hier in het Sint Josepn- gesticht wonend, is daar Zondag overleden. Zij die op 22 dezer willen deelnemen aan de verkiezing voor twee leden-patroons dei- Kamer van Arbeid voor de Bouwbedrijven mogen er wel aan denken vóór 15 Januari ter Gemeente-secretarie zich op te geven voor plaatsiog op de Kiezerslijst daarvoor, dan wel zich te gaan vergewissen, dat hun naam op die lijst voorkomt. Donderdagnacht loopt weer een extra nachttrein der H. IJ. S. M. van Amsterdam naar hier. De mandoline-club «Arion", die bij haar eerste optreden, op het concert van «Jubal zulk een groot succes bad, stelt zieti voor, begin Februari een concert te geven voor de Algemeens armen. Moge op de lijst flink worden geteekend. 'tLoopi weer druk met openbare bijeen komsten. Alleen in deze maand en alleen, in «Amicatia noteeren we. 14 Modern-literaire lezing van den beer Edm. E. Visser, uit Leiden. 15 Godsdienst en Socialisme, doordr. J. van den Brink. 18 Lezing van den heer Geerlings, uit Amsterdam. 20 Toneelvoorstelling voor de leden van «Toynbee". 22 Abnnoements-concert vanwege de «AI- geeme Muziekhandel". 23 Solser en Hesse. 26 Opvoering van «Het Kind van Staat" door officieren uit het garnizoen Haarlem. Dan komen nog Hommerson's biograaf en Henri ter Hall en wie weet wat nog meer, ook in andere vergaderzalen. De heer B. H. Kuiper (Hof) heeft zijn benoeming tot Bestuurslid van «Handel en Nijverheid" niet aangenomen. Drukke bezigheden in eigen zaken maken het hem niet mogelijk, een Bestuursfunctie naar behooren te vervullen. In plaats van rar. A. van Traa is de heer A. E. van Arkel opgetreden als Penning meester van «Liefdadigheid". Wie alsnog lid wil worden, kan zich dus tot hem wendenWeyersstraat 14. De A. F. C. «Quick" werd Zondag te 's-Gravenhage met 15 geslagen door het tweede elftal van »H. B. S." in den beker wedstrijd. Een vrouwen-perkara gaf Zaterdagavond op den Leusderweg aanleiding tot een vecht partij lusscben een infanterist en twee veld artilleristen. Op den duur kwam het nies er bij te pas en 'teind was, dat een der artil leristen in het Militair huspitaal heelkundig moest worden behandeld. Men schrijft uit Bunschoten De in de plaats van den heer Van Ros- sum benoemde President-kerkvoogd der Ned. Hervormde Gemeente, J. van Zoest, heeft, in afwachting van de aanstaande procedure met de Gemeente Bunschoten betreffende de burgerlijke begraafplaats, welke 31 De- 1907 wordt gesloten, bij wijze van afleiding tnsschentijds wat nieuws bedacht. Hij heeft n.l. den Burgemeester bij deurwaarders- exploit doen aanzeggen, dat uiterlijk 31 December 1906 de deur van het Gemeente huis en het raam van de Rijksveldwachters- woning moesten worden opgeruimd en tut »digting" moet overgegaan worden. Natuur lijk denkt het Gemeentebestuur er niet aan. aan die dwaze sommatie te voldoen. Het wacht kalm at welke grappen de heer Van Zoest ten vervolge op zijn «sommatie" nog meer gaat uithalen. Jammer van al het geld, dat stellig beter besteed kon worden. Gelukkig, dat de oude heer Van Rossum bijtijds ontslag nam en althans voor dit dwaze doen niet verant woordelijk is. Hoe menig hart zucht om éen onkelen zonnestraal, om éen vricndolyk woord uit J het hart tot bart, om éen blik waaruit har telijke deelneming spreekt. Och, laat de zon schijnen op het pad van uw naaste 1 Hoeveel sterren zijn er, niet met het oog maar met de beste kijkers en de sterkste Dhotographische toestellen aan den hemel te ontdekken? Honderd millioeu heeft men meermalen gezegd. Een nieuwe telling, door Gore gedaan, geeft een lager Cijfer. Gore telde dé sterren op de photographische ster renkaarten van dr. Roberts en vond op e.-n vierkanten graad in den Melkweg gemidde d 4137 sterren, en 1782 in de nabij den Melk weg gelegen zone. Door vergelijking met vroegere schattingen van prof. Pickering kwam hy tot het resultaat, dat het aantal zou moeten worden geschat op 64 i84 /U7 zichtbare sterren. Dit aantal zal echter waar schijnlijk iets te laag zijn. Op een partijtje zou do dochter des huizes, een stukje piano spelen. Zooals het meer gaat, was het niet veel bijzonders. Een der gasten echter meende belangstelling te moeten too- nen en vroeg dus aan zijn buurvrouw «Waar is dat uit?" «Uit de maatwas het antwoord der dame, die niet begreep hoe iemand naar zóo iets kon luisteren. In de leesbibliotheek Dame «Al die nieuwe boeken vervelen mij. Heb je geen goed klassiek boek, dat óok interessant is?" Bediende. «Heeft u gelezen: de laatste dagen van Pompeji «Neen, waar stierf hij aan «Ik geloof aan een uitbarsting." Hygiene van den mond. Een nieuwe oefening wordt, volgens een vakblad, in de openbare scholen te Londen ingevoerd. De eischeu der reinheid en der hygiëne van den mond worden op het oogenblik in een speciaal onderricht aan de kinderen medegedeeld. Eiken dag's morgens, voor het vrije kwartier, ontvangen de kinderen aanwijzingen voor het zaakkundig gebruik van een tandenborstel Zy hebben er niet weinig schik inDe onder wijzer of de onderwijzeres examineert de leerlingen oplettend bij dit nieuwe vak van onderwijs, om zich te overtuigen, dat het onderricht met verstand wordt opgevat. Beter laat dan nooit. Honderd vijfjaar en dan scheiding aanvragen wegens kwaad willige verlating, 't getuigt or wel van, dat men nog niet des levens zat is. Mevrouw Martha Munt, uit Kansas, is 't die de wet ter hulpe heeft geroepen. Haar man, 'n kwajongen van zeven en negentig jaar, is er 'n paar jaar geledeD van door gegaan, op avontuur. Lang heeft ze gewacht, stil hopend, dat hij wel berouwvol en wijzer zou terugkomen. Vergeefs. En nu wil ze 'n eind aan de geschiedenis maken. Dat komt er vau wanneer 'n vrouw trouwt met een jongeren man. Een Engelsch geneesheer heeft uitgemaakt, dat de reuk- en smaakzintuigtsu bij de vrou wen veel minder ontwikkeld zijn dan bij de mannen. Proeven hebben geleerd, dat bijv. een mannelijk gehemelte den geur van een droppel citroenolie op 200000 droppels water waarneemt, terwijl een vijftigmaal sterkere oplossing noodig is voor een vrouwelijk ge hemelte. Vandaar misschien, dat vele vrouwen niet schijnen te bevroeden, dat haar parfum zoo «verschrikkelijk" sterk riekt. De 587 millioen bruodeters op de wereld, zegt »Tit Bits", hebben per jaar 230 mil lioen bushels tarwemeel noodig. Wij verteren ieder een vat meel 4y2 bushel per jaar. Groot-Britannië eet in 13 weken al de bushels tarwe opj, welke de oogst daar oplevert. Om brood te hebben, moet het 240 millioen gulden betalen aan de Vereenigde Staten en kleinere sommen aan Indië en Rusland. De kostbaarste onbewoonde eilanden inde wereld zijn de Liahors, in de IJszee, bijden mond van de Lena (.Siberië). Zij zijn door het ijs moeilijk te bereiken en er groeit niets dan een soort mos. Maar men vindt daar ivoor in zóo groote hoeveel heden, dat deze eilanden, hoewel er geen mens.-.hen komen dan de ivoordelvers en hoewel zij niets opleveren wat tot levens onderhoud kan strekken, alleen daarmede een jaarlijksche inkomst van 12 millioen gulden opbrengen. De rijkste man ter wereld. De «New- York World" beweert, dat niet John D. Rocke feller, maar Alfred Beit de rijkste man op aarde is. De helft van alle Zuid-Afrikaansche goud- en diamant-mijnen is zijn eigendom. Zijn vermogen ..chat men cp 4000 millioen dollar, zyn jaarlijkseh inkomen op 52 mil lioen dollar. Do paarden kunnen afgeschaft. Indien ten minste het bezicht uit San Louis waar is, dat door „De Kampioen" wordt meegedeeld. Daar zou namelijk een ingenieur er in zijn geslaagd, een Auto-buggy te bouwen, welke een 200 Kilo weegt en slechts 260 dollar kost. Het karretje ziet er, volgens de afbeelding. keurig uit, loopt op masBieve rubber banden, neemt hellingen van 30 pCgaat iets sneller dan een paard in draf, op vlak terrein 2o eng- mijl ner uur, heeft een benzine-verbruik van een gallon per 169 X.M. en is hoogst eenvondig in behandeling. De Minnebrief. Lena Jansen stond schreiend in de huiskamer tegenover haar ouders. Zij wilde iets zeggen, maar haar vader legde haar het zwijgen op. Mevrouw Jansen veegde haar bril at en maakte zich gereed tot voorlezen van een brief, welken zij zooeven in Lena's zak had gevonden. Het bedroefde haar zoozeer, dat haar Lena, die pas haren 17en verjaardag had gevierd, haar Lena, die zoo zacht, zoo goed, zoo oprecht was, zulk een brief in haar bezit had. Met beveude stem begon mevrouw Jansen te lezen «Engel van mijn leven «Wat een onzin I" riep de heer Jansen. «Welk verstandig mensch krijgt het in zijn hoofd een jong meisje aan te spreken op zoo'n zotte manier Maar ga voort, lieve." «Leven is gespeld met twee e's," zei me vrouw. «Zoo. De zot kan niet eens behoorlijk spellen!" riep de terecht verontwaardigde vader. «Maar lees verder." «Het is mij onmogelijk de vreugde te be schrijven, welke ik gevoel, als ik in uwe te genwoordigheid ben." „Waarom beproeft hij het dan, die domoor Maar ik zal je niet verder storen," bromde de heer Jansen. «Ik denk voortdurend aan tl en ik ben innig verstoord op uwen vader, dien halsstar- rigen, ongevoeligen, ouden man, die zich verhoogvaardigt op zijn geld en die zeker niet zal toestemmen in onze vereeniging." «Oude man, halsstarrig, ongevoelig, hoo- vaardig op mijn geld! Eu ik ben de teerste der vaders voor haar geweestAls ik dien jongen zie, die dat kon schrijven, dan zal ik heniMaar ga voort". #0, Jan, het is een vergissing, Ik had hel tweede zijdje nog niet gezien", sprak mama zacht. «Wat! Laat eens kijken.... 11m«Met innige liefde uw Johan, 10 Mei 1865." Wel heb ik ooit!... Dat is een van mijn eigen brieven «Ja, papa," zei Lena, die nu eindelijk aan het woord kon komen. «Ik vond dien brief in een kast en wilde het u uitleggen, maar u wilde mij geen woord laten zeggen". RECLAMES. van 1—5 regels f 1.25, elke regel meer f 0.25 Aan de huisvrouwen. 15000 gulden en 20000 boeken in prachtband, de beate, boeiendste doen geen aanstoot gevende romans co jongens- en meisjesboeken van de meest be- kende schrijvers, worden door oos gedurende het jaar 1907 onder de verbruikers van Solo-margarine "r verdeeling disponibel gesteld. Wij hebben besloten, een gedeelte der gelden, die w|j andere jareu voor reclame-doeleinden uitgaven, gedurende het jaar 1907 ter dispositie te stellen van de geregelde verbruikers onzer Solo-margarine. Bovengenoemd bedrag van f15000.— zal over drie termijnen verdeeld worden en wol: f4000.— in do maand April 1907, f4000.— in de maand Augustus 1907 en f7000.in de maand December 1907. Verdeeld in de volgende prijveu: In April: Een hoofdprijs van 1000 gulden, een prijs van 500 gulden, twee prijzen van 250 gulden, wintig prjjzen van 100 gulden. In Augustus. Eeu hoofdprijs vau 1000 gulden, een prijs van 500 gulden, twee prijzen van 250 gulden, twintig prijzen van 100 gulden. In Dceuiber: Een hoofdprijs van 5000, een prijs van 500 gulden, twee prijzen van 250 gulden, tien prjjzen van 100 gulden, dus over het geheele jaar 62 geldprijzea, waarvan1 van 5000 gulden, 2 van 1000 gulden, 8 van 500 gulden, 6 van 250 gulden, 50 van 100 gulden; 62 prijzen tezamen 15000 gulden. Verder worden in in April 7000 boekeD, Augustus 6000 boeken, December 7000 boeken verdeeld zijnde de beste, boeiende doch geen aansloot ge vende romans en jongens- en meisjesboeken der meest bekende schrijvers. De eerste termijn, waarvan ia April de verdeeling volgt, loopt over de maanden Januari, Februari en Maart, De tweede termijn, waarvan in Augustus de ver deeling volgt, loopt over de maandenMei, Juni cd Juli. Dc tweede termijn waarvan in December de ver deeling volgt, loopt over de maanden September, October en Noveinbor 1907. Wij stellen voor alle verbruikers van Solo-Mar garine de gelegenheid open, deze prijzen te be machtigen. De prijzen zullen worden toegekend aan hen, die de grootste hoeveelheid Solo-Margarino verbruikt hebben por hoofd gedurende iedereu termijn, waarin de prijzen behaald kunnen worden. Of men een groot dan wel een klein gezin heeft en dus daarvoor een groote of kleine hoeveelheid Solo uoodig heeft, kan op het winnen der prijzen geen invloed hebben, daar men in een klein gezin evenveel wellicht meer per inwonend per soon gebruikt dan in een groot gezin. Het volgende voorbeeld maakt dit iedereen duï- pelyk: Een gezin van twee personen gebruikt per week eon pond Solo; de eerste termijn bestaat uit 18 weken, maakt 13X1 pond=18 pond, verbruikt door twee personen, is por hoofd G.60 pond, Ken tweede gezin vau vjjf personen gebruikt per week twee pond Solo13X.2 pond is 20 pond, ver bruikt door 5 personen, in per hoofd 5.20 pond. Een derde gezin van 10 personen gebruikt per week 4'/, poud nolo13 X 41/. pond ia 58'/,, verbruikt door 10 personen, is por hoofd 5.85 pond. In dit geval zou dus de kleinste verbruiker in hoeveelheid, de grootste verbruiker per hoofd of por persoon zyn en dus voor don hoogslen prijs iu aan merking komen. Het volgende SSKe"."1% door 3 penoj»», P" '""f "Zma gebruikt ï'/i po»l" bolo^'pprUwerkr UW'A iJ-fc ,t.r:id,erdd.°"gc.1nP"~n' «ebru.ki pond Sofo p.Pweek1SX4V, pomIj f PJJ pen on berusten niet op eenige ervaring in de houdens de zelfde is. Gebruikt «lus voortaan tut- sluitend Solo-Margarine, inplaats van natuurboter, daar gij U hierdoor op dubbele wijze bevooideeU en de heerlijke Roomboto rsniaak der Solo U en uw huisgenooteu evengoed zal voldoen en nioclit rij o nu toe andere soorten Margarine verbruikt hebben, neemt dan voortaan uitsluitend Solo-Margarine. Solo is het eenige merk Margarine, dat Natuurboter kan evenaren, doch is veel goedkooper en het gebruik daarvan geeft U flinke prijzen. De prijzen worden toegekend aan hen, wier ver bruik van Solo-Margarine per hoofd hel grootst is. De grootste verbruiker ontvangt dus den groot- sten prjjs, In ieder pakket Solo bevindt zich een bon, Deze bons moeten door IJ tusschen don eersten an deu tiend, n April, Augustus of December worden ingezonden aan ons adres: Ant. JurgensMargarine- fabrieken, te Oss, met duidelijke opgaven van uw naam, woonplaats, aantal personen van uw gezin, aantal ingeleverde bons en den raam en het adres van deu winkelier bij wien door U de Solo gekocht is. Geeft uw verbruik van Solo per hoofd In uw gezin U recht op een prjjs, dan wordt het door U aangegeven getal personen van uw gezin door ons gecontroleerd op hot Bevolkingsregister van de plaats uwer inwoning. Alleen de daar bekomen inlichting zal door ods als de juiste beschouwd worden en dietien tot definitieve vaststelling van uw verbruik. Zijn de hiervoreu genoemde geldprijzen alle toe gekend, dan ontvangen alle overige inzenders een der 20000 fraaie boekwerken, gebonden in pracht band, zoolang de voorraad, voor eiken termijn vast gesteld, strekt. Mochten twee of meer inzenders bet zelfde gebruik per hoofd aantooueu en voor een geldprijs in aanmerking komen deu zal degene, wiens inzending het eerst in ons bezit is, de voor keur bebbeu, Hot is dus iu ieders belang, te zorgen voor zoo'n groot mogelijk verbruik van Solo-Marga rine en voor spoedige verzonding der bons. Allo iuzendingen door ons ontvangen na 10 April, 10 Augustus of 10 December blijven buiten luededin- ging. Het controleeren en vaststellen van den uitslag vau den wedstrijd wordt opgedragen aan den Notaris Bijvoet, te Berchem, die van zjjn beslissiug in oeo door hem op te maken notarieele acte zal doen bljjken. Ten einde ouoerlijke mededinging naar de prijzen tegeu te gaan doordat twee of meer verbruikers van Solo-Margarine Ach zouden combineeren om op naam vau éen hunner hun gezamelijk verbruik vau Solo voor de prijzen in aanmerking te doen komen, is door ons, volgens de bekende statistiek een zeer hoog cijfer als verbruik per hoofd als maximum vastgesteld. Dit cijfer wordt niet gepubliceerd en blij ft geheim doch is den Notaris voor don aanvang van den wed strijd ter controle van den uilslag ter hand gesteld. Dit cijfer is zöo hoog gesteld, dat bij eerlijke mede dinging ieders verbruik per hoofd daar onder zal blijven. Degene, wiens opgave van verbruik van Solo per hoofd dit cijfer dus zal overschrijden, zal beschouwd worden zicb met anderen gecombineerd te hebben en dus buiten ïuedediuging Worden gesicld. Een ieder geve du9 in ziju eiguu belang sleehu zyu eigen verbruik vau Solo op en leveregeeu bons in van door anderen verbruikto Solo-Margarine. Het zal aan ons persoDeel, zoowel fabricks-,kantoor- als reizend personeel, niet geoorloofd zijn, naar het winnen der prijzen mede te dingen. Wij zijn hiertoe besloten om de gebruikers va i Solo-Margarino do8 to meer vertrouwen in het bepalen van den uitslag te geven en stelde i cok met dit doel het vaststellen in den uitslag van dezen wedstrijd onder controle in een Notaris. Iedere deelnemer zal zich daaraan us onherroepelijk moeten onderwerpen. Jurgens' Solo-Margarine wordt uitsluitend geleverd i cartons van den pond 45 on van een halfpond a 22'/j ct en is overal verkrijgbaar. Solo-Margarine eerste in kwaliteit, vermaard wegens zoeten Roonibotcrsmaakcii is van natuurboter niet to onderscheiden. Kwaliteit op elk carton gegarandeerd Noemt proef en geregeld verbruik volgt. De grootste verbruikers (per hoofdwinnen do de grootste prijzen. Ant. Jurgens' Margarinefabrieken, Os«. 383e STAATSLOTEHIJ. Ten O. LE straat te bet: 3086 15735 Vierde klasse, Trekking van 7 Januari 1907. (500 loten.) kantore van den collecteur A. C. II 'INWEDER tc Amersfoort (Broode- 22) zijn aan de volgende nummers rt gevallen: 1 'rij van f 100 op No. 1733. Prijzen van f65. 3087 8024 9140 9157 13848 13861 en 16695. Te zamen 10 prijzen. Maatscnappij tot Bevordering der Toonkunst. 'V Afdeeling HILVERSUM 1 Vrijdag 11 Januari S Verdi, Requiem. Leden mot Ceu dame. L Plaatsbespreking dringend noodig. V I)e heer en mevrouw Dc PAUW ÖERLINGS—Thijssen betuigen hun nen hartelyken clank voor do velo blij ken van belangstel li ng, ondervonden by de geboorte hunner dochter. Amersfoort, 8 Januari 1907-

Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 2