mmmm. rnm-msm INBOEDEL FRITZ FIKENSCHËR- 20 Januari 1907 J, A. (HaarschalkerweBrd, AMICITIA. aauheden werden de eersten partijen ge schermd. Er zyn 272 schermers. Aangaande het concert door mej. Georgine van Aaken, Vrijdag met de «Arnhemscbe Orkest-vereeniging" te Nymegen gegeven, lezen we in de «Prov. Geldersche en Nij- meegsche Crt.": Hel abonnements-conccrt, gisterenavond door de Arnhemsche Orkesl-vereeniging gegeven, was van veel belang, voornamelijk wel door de medewerking van mej. Georgine van Aaken (viool) uit Amersfoort. De kennismaking van mej. Van Aaken is voor ons en zeer velen een zeer aangename geweest zij be speelt haar fraai instrument met groot e artisticiteit, beschikt over een buitengewone techniek en heeft daarbij een innige, gevoelvolle voordracht, gepaard aan een breeden streek. Het was in het Tweede Vioolconcert van Wieniawsky, dat mej. Van Aaken deze eigenschappen, die haar tot eene violiste van beteekenis stempelen, zoo ten volle tol haar recht deed komen. Was in hel „allegro moderato" en in de „finale" de techniek aan het woord, de „Romance" werd vol bekoring weergegeven met heerlijke, boei ende voordracht. En ook de „Introducion et Rondo Capriccioso" van Saint Saëns vond een mooie ver tolking. De begeleiding van het orkest was alles zins prijzenswaardig. De toehoorders schonken mej. Van Aaken warme bijvalsbetuigingenna het eerste nummer werd zy teruggeroepen en werd haar een bloemstuk aange boden. Het is alweer eea paar jaar geleden, dat we den toenmaligen gymnasiast Eimond Visser op een Quick-fuif, nog later op een Labo- romus-avond hoorden. Gisteravond was het de Leidsche student Edmond Visser die, def tig in gekleede jas en met een welgekozen programma, in den foyer van «Amicitia"als declamator optrad. Vóór do pauze gaf hij Hoyertnan's «Sal- timbank", het in-droeve verhaal van dencir- cus-artist, die het ongeluk heeft gehad een arm te breken en daardoor van een eerste kracht, die den Directeur tyranniseeren kon, is geworden een geduld nummer, waarmee de directie geen rekening meer behoeft te houden, en die, totaal gebroken door de harte loosheid zijner vrouw, door haar toedoen ten slotte ook dat meelij-baantje verliest. De beer Visser wist de negen personen, die in deze dramatische schets voorkomen, zeer goed uit te beelden, elk in hun eigen aardig genre en eigendommelijke zeggings wijze, zóo, dat het autitorium ben ook steeds goed uiteen kon houden een hoogst moei lijke taak. De kijfachtige vrouw werd echter bepaald slecht weergegeven en de onnatuur lijke imitatie van haar stem deed te onaan genamer aan, waar Aujust, Heinrich, Pips en alle overigen zoo echt werden uitgebeeld en met zoo juist gevoel weergegeven. Na de pauze las spr. twee scbeld-ci itiekcn van Van Deijsselde eerste op Van Sorgen's «Porcelein", de tweede op «Jeanne Fortuin en haar man". Beiden werden uitstekend voorgedragen en de spr. toonde zich daarin wel in ziju volle kracht. Het applaus, dat volgde op de ademlooze stilte waarin ze waren aangehoord, was een hewijs hoezeer ze insloegen en hoe ten volle de voordracht werd geapprecieerd Falkland's zoo zeer uiteenloopende schetsen, de «Droom" van Arie den kolenwerker en «Nieuwe tijden" het soms aandoenlijke ver haal van den eenvoudigen boekhouder die altyd de meerdere in kennis is geweest van zijn zoons en nog op zijn ouden dag gelijk- op met den oudsten in gestolen avonduur tjes Fransch gaat leeren, werden heel mooi gezegd. Het slotnummer »Jk houd van het proza", óok van Van Deijssel, stelt zeer hooge eischen aan stem en uithoudingsvermogen, eischen waaraan de heer Visser volkomen bleek te beantwoorden. Zelfs zij, die zich niet kunnen vereenigen met dit geestesproduct van den auteur, welks voordracht men misschieu eerst recht kan apprecieeren wanneer men het eenige malen heeft gelezen, erkenden, dat spr. het zeer correct voordroeg. Zeer zeker heeft de heer Visser de kleine veertig dames en heeren, die waren saam- gekomen om den oud-stadgenoot te hooren, een paar zeer aangename uren verschaft. Blijkens nevenstaande advertentie houdt ile heer F. G. Geerling uit Ams'erdam, lid van de »Société astronomique de France", aan staanden Vrijdag 18 Januari in «Amicilia" een populair wetenschappelijke voordracht met lichtbeelden, getiteld: «Een uitstapje in de wereldruimte". Waar genoemde heer deze voordracht reeds hield, heeft ze zeer de belangstelling getrok ken, o.a. 14 en 15 November te Amsterdam, in den Hollandschen Schouwburg, waar een stampvolle zaal den spreker met ingespannen aandacht volgde. Zeer interessante punten komen er dan ook in voor. Zoo brengt de spreker ons op de maan en toont hij ons hoe de toestanden daar zijn. Hij behandelt de belangstellende planeet Mars met haar kana len en eventueele bewoners, alsmede dien geheimzinnigen band die er bestaat tusschen vlekken op de zon en sommige verschijnselen op aarde. Ook het onstaan der aarde en de monsters die haar voor millioenen jaren be woonden, krygpn een beurt. Een en ander wordt opgehelderd door kost bare lichtbeelden, die door hen die ze zagen ten zeerste worden geroemd, Dat belooft dus een interessante en leer rijke avond te worden. Het tweede elftal van «Quick" werd Zon dag te Utrecht door het derde van «Hercules" geklopt met 30. Zeer fortuinlijk is «Quick" bij de laatste wedstrijden niet. Nauw is de influenza bij de paarden der veld-artiherie geweken of reeds wordt weer een rit aangekondigd door de Utrecbtsche Jachtvereeniging en wel tegen morgenmid dag onder leiding van kapitein H. E. van Swinden Koopmans, van het le regiment veld-artillerie uit Utrecht. Ook uit dit garnizoen nemen er officieren Op de tentoonstelling voor Nederlandsche rijwiel- en automobiel-industrid, welke thans in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam wordt gehouden, exposeeren van hier de heer L. G. Ponne (accumulatoren-fabriek «Drie bergen") en de N. V. «Amersfoortschc rijwiel- automobiel- en machine-fabriek voorheen D. H. Eysink". Aan den R. K. Volksbond hier is door wijlen mevrouw Van der Maat gelegateerd een bedrag van f1500. Tot Bestuursleden van de anti-revolution- naire Kiesvereeniging «Nederland en Oranje" zijn herkozen de heeren ds. A. M. Donner en ds. H. Teerink en gekozen de heeren D. Ruijs en G. Kuiper. «Ds. Vunderink, die eerst was gekozen, kon de benoeming niet aannemen, daar hij, met het oog op een bijzondere omstandigheid, de meening watf toegedaan, dat een predikant niet aan politiek mag doen aldus lezen we in een der a.r. bladen. Te De Bilt is wederom een anti-revolution- naire Kiesvereeuiging opgericht. Het lijden is een zware ploeg, door ijzeren hand bestuurd. Hoe weerspanniger de grond is, des te meer wordt hij verscheurdhoe rijker en meer meegevend, des te dieper zakt het ploegijzer erin. Tijdens het afdrukken, bericht men ons, dat op de gemeentelijke aanplakborden be kend is gemaakt de ijk en herijk der maten en gewichten, welke hier 21 dezer aanvangt. De kennisgeving daarover nemen we op in het volgende nummer.' Reeds zij de aandacht van belanghebbenden daarop gevestigd. De plaatselijkeafdeeling van «Patrimoniu m" houdt hedenavond haar 19e Jaarvergadering. Bij de gister ten overstaan van architect W. van Scbaïk gehouden aanbesteding voor het verbouwen van de apotheek des heeren W. A. van den Bovi nkanp werd ingeschreven als volgt: E. de Bruin en G. van den Bon- gaard f8800; H. Lablans en J. van Veen f7742, W. Hendriksen f7650, Keijzer en Wildeman f7300, W. van Genderen f7180, en H. Lensing en A. van ,de Vijzel f 6717. De gunning is in beraad gehouden. Aan den ingang van het Post- en Tele graafkantoor is thans aangebracht een zeer in het oog vallend bord, waarop wordt mee gedeeld, dat het verboden is, rijwielen en honden mede te nemen in het gebouw. Dat kan prettig worden op dit drukke punt van bet smalle grachtje, vooral waar telkens meer gebruik maken van het rijwiel om zich te verplaatsen. Een zoontje van den heer D. van B., uit de Ruiterstraat, raakte al spelend in de Flierbeek. Wachtmeester Hardeveld, van het le re giment huzaren, ontdekte het gevaar waarin de kleine zich bevond en trachtte het jongske te grijpen, waartoe hij zich, hoewel geen zwemmer, te water begaf. De knaap dreef echter buiten zijn bereik, waarop hij den stukrijder Briek op den kleinen drenkeling wees. Ook dezen mocht het niet gelukken, den knaap te grijpen, waarop de wacht meester andermaal zich te water begaf en nu het geluk had, het reeds zinkende knaapje te vatteu, dat hij zich nu haastte weer bij te brengen. Daarmee bezig, bemerkte hy, dat Briek nog te water Jag. Voor de derde maal sprong hij er in en het mocht hem gelukken ook den artillerist weer op den vasten wal te brengen. Door zijn kordaat optreden, heeft wacht meester Hardeveld twee menschenlevens gered. Twee rijwielen, die in den gang van het hoofdgebouw der Hoogere Burgerschool waren neergezet, waren Zaterdagochtend, toen de eigenaars huiswaarts gingen, nergens te vindcD, terwijl van de rijwielen, die buiten het gebouw stonden er geen enkele verdwenen was. Eerst dacht men, d it ze door mede-leer lingen waren in gebruik genomen, doch thans blijkt, dat ze wel degelijk zijn gestolen. En nog wel door een kenner ook, die de bijna nieuwe fietsen uit het gebouw stal en de oudere daar vöor onaangeroerd liet. Door de politie zijn hier aangehouden twee personen, die in het Politie-blad stonden ge signaleerd. kennisgeving. De GEDEPUTEERDE STATEN van UTRECHT. Gezien een ingekomen schrijven van den heer P. H. van Rijn, houdende mededeeling van het over lijden van den heer G. J. Roghair, te Rhenen, in leven lid der Provinciale Staten in dit Gewest Overwegende, dat in de hierdoor ontstane vacature in de Vergadering der Staten van deze provincie voor het kiesdistrict Amerongen behoort te worden voorzien Gelet op de artikelen 6 en 7 der Provinciale Wet j Gezien de Wet van 5 November 1852 (Staatablad no. 197), houdende regeling van de verdeeling der provinciën in kiesdistricten, ter benoeming der leden n de Provinciale Stalen enz., zooals die gewijzigd - bij de Wetten van 28 April 1897 (Staatsblad no. Ill), 31 December 1905, (Staatsblad no. 261) en 30 Novem ber 1903 (Staatablad no. 287); Gelet op hun besluit van 28 Mei 1897, uo. 49, (Provinciaal-blad no. 81) houdende aanwyziging der stemdistricten euiff! waarin de kiesdistricten der pro vincie Utrecht in zake de verkiezing van leden der Provinciale Staten ingevolge artikel 1 der Wet van 28 April 1897 (Staatsblad no. Ill), zullen zijn ver deeld, zooals dat besluit gewijzigd is bij hunne he sluiten van 8 Maart 1898 no. 18 (Provinciaal-blad no. 28) en van 9 Februari 1905 no. 26 (Provinciaal blad no. 33); Hebben goedgevonden te bepalen lo. dat de verkiezing van een lid der Provinciale Staten van Utrecht in het kiesdistrict Amerongen, zal geschieden op Maandag den 18 Februari 1907, zullende de stemming, zoo noodig, geschieden op Vrijdag den 1 Maart 1907 en de herstemming, zoo noodig, op Dinsdag den 12 Maart 1907. 2o. dat dit besluit zal worden toegezonden aan den Burgemeester der gemeente Amerongen ter kennisneming en verdere uitvoering, zullende het wijders ter algemeene kennis worden gebracht door afkondiging in hel Utrechtsch Provinciaal en Stedelijk Dagblad" en in de „Amersfoortschc Courant". Utrecht, den 7 Januari 1907. L. J. RIETBERG, Griffier. RECLAMES. van 1—5 regels f 1.25, elke regel meer f 0.25 Hebt gij een sleehtemaag? De Pink Pillen zijn goed voor slechte magen. Indien uw maag niet is zooals zij zyn moet, dat wil zeggen indien, in plaats van u behoorlijk te voeden en u zeker genot te verzekeren, zij u doet lijden en u niet voedt, moet gy niet stijfhoofdig zyn en haar mishandelen. Door ruw tegen baar te zyn, verkrijgt gij niets van baar. Denk er aan dat uw maag uw trouwste dienaar is, die het best voor u werkt. Als alle dienaren kan zij wel eens ver moeid zijn en in dien toestand is het haar onmoge lijk goed te werken. Twee dingen zyn dus noodig haar een weinig te laten rusteu en tegelijk haar te helpen, te verzorgen. Gij laat haar rusten door ge durende enkele dagen slechts een lient voedsel by kleine hoeveelheden te nemen, juist voldoende om u op de been te houden, en gij verzorgt haar, gy helpt haar, door te gelijker tijd de Pink l'illen te nemen, die aan uw maag de verloren krachten weergeven. Zij die zoo handelen, vinden zich er goed by, en onder duizend geven wjj u tot voor beeld bet geval van Mej. Wijzenbioek, 47 Maria- slraat te Schiedam, die ons schrijft; Er schijnt herinnerd te moeten worden aan de bepaling der Rijwielwet, volgens welke elke rijwiel moet* zijn voorzien van een op minstens 50 Meter afstand goed hoorbare bel. De politie zag zich in den laatsten tijd herhaaldelijk genoodzaakt, wielrijders hierop opmerkzaam te maken en zal by herhaling verbaliseeren. De Rechtbank te Utrecht veroordeelde den 31-jarigen koopman E. de W., van hier, die te Zeist vier konijnen stal, welke te zijnen huize door «Ie recherche werden opgespoord, tot vier maanden gevangenisstraf, ouder aftrek' der preventieve hechtenis. 1^1 Mej. Wijzenbroek (portret Kamman). „Langen lijd heb ik aan maag- en nierpynen ge leden. Ik kon my slechte heel gebrekkig voedeD, mijn maag weigerde bijna alle voedsel en verteordé niet bet weinige dat ik nam. Ik heb vele genees middelen gebruikt, maar zondir eenigen uitslag. Eindelijk nam ik de Pink Pillen, en door nauw keurig de voorschriften van den prospectus te vol gen, beb ik snel een volkomene genezing verkregen. Myn maag doet my niet meer lyden eu myn spijs vertering is uitstekend." De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloedar moede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte n.aagkwalen, rheumaiiek. Prijs f 1.75 de doos, f a per 6 doozen; verkrijgbaar by SNABILIE, Steiger 27 te Rotterdam, en Apotheken Ook echt verkrijgbaar bij A. van de WEG, dro gist, Langes rant 2.3 to Amersfoort, en A. de VRIES, Kerkstraat 90 te Hilversum. Het nnmuaksel dor Pink Pil- TVv.u\.t«l lei» heeft nog nooit iemand ge- inkH □eien. Afbeelding der doos: Voor de vele bewijzen van deel neming ondervonden bij het overlijden van onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder betuigen wij onzen oprechten dank- Uit aller naam, J. KLASSER. Amersfoort, Jan. 1907. V Voor de menigvuldige bewijzen van belangstelling, ondervonden bij het overly den van onzen dierbaren Echtgenoot en Vader, D. SMIDS, be tuig ik ook namens mijne dochter onzen hartelijken dank. Wed. D. SMIDS. Amersfoort, 15 Januari 1907. voorheen Adr. BOER lIIiïIiMftllïII Van CAMl'ENLAAN 2. Specialiteit in onvergankelijke Artistieke uitvoering. Matige pryzen. Ook aan huis te onl bieden. 1 FEBRARI of' later wordt verlangd bij een familie, thans nog te Amsterdam, na half Maart te Bttarn, een KEUKEN-WERKMEISJE. Aanvankelijk loon f 150, mits voorzien van uitstekende getuigen. Franco brieven onder lett. D D in te zenden aan den Kantoorboekhandel BL1KMAN SARTORI US, Amsterdam. zya do nieuws stalen reeds verkrijgbaar. XTog nimmer zijn de prezen zóo goedkoop, de patronen zóo mooi geweest Langstraat 34, Amersfoort. Voor buiten per bode. Vrijdag 18 Januari. Een Uitstapje in de Wereldruimte en iets over de WONDEREN Oer VOORWERELD. Populair-wetenschappelijke Voor dracht met Lichtbeelden over de nieuwste en meest intressante onder werpen op het gebied der Astronomie en Palaeontologie, door F. G. GEERLING, Membre de la Société astronomique de France. Entreé f 1.25 en f0.75. Leerlingen H.B. S. f 1.- en f0.50. Aanvang ACHT uur. Notaris BOLK, te Amersfoort» zal voor de erven Doedje, Heringa, weduwe H. van DAAL, op Woens dag 17 Januari 1907 I. 's Morgens 10 uur, ten sterfhuize Soes* derstraatweg 55 om contant geld, publiek verkoopen DEN GEHEELEN waaronder Antieke Kast, dito Leunstoel, Bureau, Kabinet, enz. Te zien éen uur vóór aanvang. II. des avonds 7 uur, in het hotel «De vergulde Zwaan", aan de Utrechtsehestraat te Amersfoort, in publieke veiling brengen Soesterstraatweg 55 te Amersfoort, kadaster Sectie D. no. 1904. Mttïïu». b# "6 k0°"s"ra

Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 2