Bruinkolen Briketten zijn de zindelijkste brandstof. M. B. 0ERLEMAN3 AMERSFOORTSCHE BANK Lamaison Bouwer Co., VERGROEIINGEN. Advertentiën. Gevestigd Kost en Inwoning Gymnastiek. Methorst Van Lutterveld, Faillissemeid fJNDEllJll Tweede Meid. VERPLEEGSTER Kantoor alhier: Muurhuizen bij deNieuwstraatKo.39,Teiefoonl2 FRITZ FIKENSCHER Wissel- eo Effectenkantoor de strekking gegeven, dat van Regeerings- wege alle mogelijke maatregelen zullen wor den genomen, langs zichten weg, en, kan het niet anders, op andere wijze, de G ^meen ten er toe ie brengen, voor de ontslagen ambtenaren te zorgen. Een op deze aangelegenheid betrekking hebbende missive van Gedeputeerde Staten van Utrecht d.d. 15 Jannari 1907, 4de Af- deeliog 10:1/87, leggen wij voor l' ter inzage. Onder deze oinstuudigbeden komt het ons wenschelyk voor, ons bovengenoemd voor stel weder aan de orde te stellen. Hierbij zy nog opgemerkt, dat van de ge noemde personen 11. van Gelder na de iu- diening van ons voorstel is overledeu, zoodat diens naam op de :n het voorstel opgenomen lijst geschrapt wordt. In het oorspronkelijk voorstel, van 16 Augustus i960, schreven B. en W. o. a: Op den voorgrond stellende, dat er van eeitige a a n s p raak van belanghebbenden geen sprake kan zijn, erkennen wij, dat de billijkheid vordert, aan hen, die gedurende vele jiren diensten by de Schutterij vervuld hebben een tegemoetkoming te verleeueu, nu hun betrekkingen opgeheven zullen wor den. Hoewel liet bepalen dier tegemoetkoming steeds willekeurig genoemd kan worden, heb ben wy gemeend, in deze de beginselen, neergelegd in de Pensiuen-verordeuing, te kunnen toepassen. Voor eeu tegemoetkoming meenen wij, dat in aanmerking kuuoen komen zij, die gedurende ten minste de voorlaatste 1U jaren bij de Schutterij onafgebroken in dienst ge weest zijn«ie tegemoetkoming hebben wij berekend naar l/eo deel vau het laatstgeno ten ii-jcteraenl van de betrekking, die reeds bekleed werd op 1 Januari 1897, vermenig vuldigd met In-t aantal dienstjaren. Het komt ons bovendien wenschelijk voor te bepalen, dit hetgeen volgens liet hier vorenstaande genot tii zal worden, verminderd zal worden met hetgeen de belanghebbenden eventueel van het Rijk zullen genieten ter zake van hun diensten bij de Schutterij en met hetgeen eventueel, behalve bovenbe doelde tegemoetkoming, zij van de Gemeente ter zake van de rustende Schutterij zullen ontvangen. Deze laatste vermindering wen- scheu wij op te nemen, omdat waarschijnlijk door eenige titularissen in 1907 nog enkele diensten verricht zullen moeten worden. Volgens de boven uiteengezette beginselen zullen de volgende personen de achter hun naam staande bedragen genieten in dienst. J. Busquet t 70.94® sinds 15 Aug. '78 H. van Gelder 13.22 19 Febr. '91 J. C. Manse b 3.02 29 Nov. 'üi A. Worfel 30.00 1 Jan. '92 J. van Buidingen 19.28 15 Aug. '81 H. Bakker 15.82 15 Aug. '88 Op grond van het bovenslaaude stellen wij U voor te besluiten, aan de genoemde per sonen het achter hun naam vermelde bedrag jaarlijks uit te keeren, te beginnen met 1 Januari 1907, onder bepaling, dat hetgeen ieder eventueel van het Rijk of van de Ge meente, behalve bovengenoemde tegemoet koming, ter zake van diensten bij de Schut terij zal genieten, afgetrokken wordt van deze tegemoetkoming. Het voorstel werd aangenomen z. d. of h. st. 13. Nader rapport en voorstel van Burgemees ter en Wethouders betreffende een adres van het „Amersfoortsche Vrijwilligerskorps" tot het verkrijgen van go.deren, eertijds in gebruik bij de Schutterij. Voorstel tot verkoop dier eigendommen en van oud brandweermateriaal. B. en VV. schreven 18 Januari Wij hebben de eer voor U hierbij over te leggen de in Uwe vergadering van 27 De cember 1900 gevraagde gegevens betreffende hel Amersfoorische Vrywilligerkorps. Hieruit blijkt o.u., dat van 53 alhier wouende werkende leden thans 30 leden gekleed zijn, zcodat er naar ons oordeel in geen geval termen bestaan 60 uniformen af' te staan. Volgens taxatie van een deskundige hebben 25 van de uniformen (jassen, pantalons en kapot- jassen) eene waarde van f 100.— if 150.— Na de verkregen inlichtingen blijft de minderheid vau ons college op de vroeger aangegeven gronden van oordeel, dat voor inwilliging van het verzoek geen termen zijn, terwijl de meerderheid van ons college thans voorstelt, aan het Vrijwilligerskorps af te staan 25 jassen, 25 pantalons, 25 kapotjus- sen, 2 trommen en 2 signaalhoorn", onder voorwaarde, dat deze goederen eigendom blijven van de vereeniging en niet aan de leden, hetzij tegen vergoeding, hetzij "in niet geschonken worden en dat bij ontbinding van de vereeniging, de goederen aan de Gemeente toruggege en worden. Aangenomen met op éen na algemeene stemmen. 1-1. Rapport on voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende de sa!arisre?eliog van het personeel bij het Lager onderwijs. Het is onsonmiigelijk, de over deze materie gewissede stkken(15 pagina's druks)heden op te ueraenToch zijn ze ook voor riiel-on- (h1 wijzers van te groot belang dan dat zo niet zouden worden meegedeeld. Na eenige discussie uitgesteld. Zal eerst worden behandeld in de aldeelingen voorde eerstvolgende Begrooting. 15. Rapport on voorstel van Burgemeester eu Wethouders betreffende een adres van J. G. Snouclr, tot het moven gebruiken van een gym nastieklokaal der Gemeente. Aan adressant wordt toegestaan ook na 1 Mei a.s. tot wederopzeggens gedurende acht uren per woek gebruik te maken van het gymnastiek-lokaal dor school aan de Helling- straat, tegen vergoeding, enz. en de uitbrei ding met 2 uren reeds thans te doen ingaan. Z. d. of h. st. 16. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van jaarwedden van personeel bg het Lager onderwijs, Volgens de verordening. 17. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende het salaris van den concierge aan de Meisjesschool. Wordt z. d. of h. st. gelijk gebracht met die van de overige concierges. 18. Rapport en voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende een adres van J. Jacobs tot verhooging van zyn pensioen. Conform het prat-advies afwijzend beschikt z. d. of h. st. 19. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot machtiging voo: onderhandsche verhuring van een terrein nabij do Gasfabriek. Verhuurd voor f150 aan de Gebroeders Hou pst. Aan bet eind der zitting werd een vraag gericht tot B. eu W. over het Plantsoen bij de Jongensschool. De Voorzitter deelde mede, dat om de vorst de verandering van het terrein moest gestaakt, doch dat die zal worden hervat en de toestand verbeterd. Med. Docts, Arts SPREEKUUR 81/a tot 0»;2 en 1 tot 2. Bsekssteinaohe laan 14 (voorloopig adres). fff Voor een heer wordt, in een 'e fatsoenlijk gezin, op Detten stand, tegen billijken prijs met huiselijk verkeer aangeboden. Brieven onder No. 291 aan het Bureau der (oude) Amersfoortsche Courant, Korte- gracht 9. Zij die lust hebben twee maal per weelc 's avonds te gymnastiseeren, worden uitge- noodigd, zich aan te melden bg ondertee- kende of te komen bg de eerste samenkomst a. s. Vrijdagavond, 9 uur precies in het Gymnastiek-lokaal naast de Ambachtsschool, SNOUCK, Leeraar Gymnastiek. Weijersstraat 10. SCHOUWBURG - UTRFCHT. N. V. Het Utreohteobe Toonoelge*elscb»p. Donderdag 31 Januari (Tweede Voorstelling van bet Abonnement). Mevrouw Warren's Beroep. (Frau WARRKNK Gewerbe). Drama in 4 bedrijven van BERNARD SHAW Schrijver van „Candida", „Oorlogsmannen", „De W ereld bebeerscber". Aanvang HALF acht. Kassiers A Commissionairs In Effecten. (Commanditaire vennooten H. OVENS ZONEN, te Amsterdam.) AMERSFOORT, Mnurhuizen 15. Voor de vele bewijzen van be- angstelling in het verlies, dat ons trol, onzen hartelijken dank. N. van SCHILFGAARDE De Vlaming. L. de VLAMING. E. N. de VLAMING Van E verdingen 29 Januari 1907. KORTEGRACHT 20, Amersfoort, (naast het Postkantoor). Telefoon 86. Behandelt alle Bankziken. Rentevergoeding: in deposito-rekening voor gelden met 1 dag opzegging 4°/0 1 maand 472% 3 maanden 4>/4% 6 474% 12 40/0 Rentevergoeding in provisie-vrye cheqne rekening 33/4°/0, waaromtrent nadere inlich tingen worden verstrekt door De DIRECTIE. De door den EdelAchtbaren heer Rechter commissaris goedgekeurde uitdeoliugslijst in het faillissement W. ENDENDIJK, hor logemaker en winkelier, gewoond hebbende te Amersfoort, is gedeponeerd ter Griffie van de Arrondissement-Rechtbank te Utrecht, en van het Kantongerecht te Amersfoort, ter kostelooze inzage der schuldeischers. De Curator, mr. H. J. M. van den BERGH. Amersfoort, 29 Januari 1907. Mevrouw GERARD van SIJSEN, Kampstraat, vraagt tegen 1 Februari een Zich persoonlijk aan te melden 's avonds tusschen 8 en 10 uur. lander Commissionnairs in Effecten. Westsingel 43 bij de Tarkensmarkt. Effecten, Coupons. Prolongatiën, Wissels. O BAARN, Molerusstraat 88. Belasten zich met aan- en verkoop van effeoten op de Amsterdamsche en Buitenlandsche Beurzenmet de verzilvering van coupons tegen de hoogste no tee ringen; met het geregeld nazien van, en het verzekeren tegen verlies bij uitlotingen. Sluiten prolongatiën, nemen gelden k deposito en bezorgen assurantiën op het leven, tegen brand en diefstal. Verschaffen reisoredietbrieven en wissels op binnen- en buitenland, enz. Veilige bewaarplaats voor effecten en andere waarden in de brand- en inbraak- vrije sate-deposit-inrichting. KANTOOR GEOPEND van 9 tot 5 uur. Vereeniging tot Opvoeding ran Half-ver- weesde-, Verwaarloosde- of Verlaten kinderen in het Huisgezin. Afd-.eling Amersfoort Goedgekeurd bij Kon. besluit, van 30 Mei 1903. Algemeene Jaarvergadering van Leden en belangstellende niet-leden op Donderdag 31 Januari e. k's avonds 8 uur, in »Ons Huis", Kortegracht No. 1. Beleefd verzoek aan een ieder, die in ons streven belang stelt, in onze Jaarvergadering te komen vernemen ons wedervaren in het afgeloopen jaar, en hoe willen wij de belangen der ons toevertrouwde 25 kinderen naareiscb blijven behartigen, en wij dringend behoefte hebben aan ieder's voorspraak in eigen kring om onzen arbeid te steunen. Het Bestuur. In het Geneeskundig Gesticht voor Krank zinnigen te UTRECHT kunnen fatsoenlijke Meisjes worden opgeleid tot Vereischten zijndat men den leeftijd heeft bereikt van 19 jaar, eeD goede gezond heid geniet en voldoende Lager onderwijs heeft gehad. Het tractement bedraagt f 100.— in het eerste, f150.— in bet tweede en f200.in het derde jaar, met f26. wascbgeld per jaar. Kost, inwoning, verple ging en onderwijs zijn vrij. Sollicitaties te richten aan den GENEES HEER-DIRECTEUR, die gaarne meerdere inlichtingen verschaft. Commissionairs in Effecten, te Amsterdam. Onder beurstijd kantoor aan de Beurs, Kamer No. 1. Kantoren te Amersfoort, Nijmegen, Barneveld, Culemborg. Geopend van 9 tot 3 en 's avonds van 5% tot 81/, uur. voorheen Adr. BOER KIISTIOTÖÖMMB Van CAMPENLAAN 2 Specialiteit in onvergankelijke Artistieke uitvoering. Matige pryzen. Ook aan huis te oatbieden. AJlERSFOOItTSC£l voorheen W. CR00CKEWIT WA». KORTEGRACHT 7, koopt en verkoopt Effecten, Coupons, vreemd geld. Neemt gelden a deposito. Incasseert wissels. Sluit prolongatiën. Snelle uitvoering van speculatie-orders.

Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 3