Schutterij-uniformen Brandweermiddelen AMICITIA. HEERENHOED T. J. de Marees van Swinderen, vroeger rechter te Dordrecht. Utrecht als rechter nelnslalleerd jhr. Dit- Op 27 Maart en rokende degen ral de - j Amersfoortsche Lawnteonis-club »S. M. A. S. H." telkens van 9 tot 12 eu van 2 tot 5 uur op haar prachtige baan aa de Berg straat weer een reeks wedstrydcn houden. O. a. komen Arnhem, Ililveivum, Baarn en Utrecht. Bij Kon. besluit is benoemd tot notaris te Amersfoort do heer A. P. Schroder, can- didaat-notaris te Zeist. (In een gedeelte der editie van het vorige nummer opgenomen). De Kamer van Koopbaudel en Fabrieken zal aanstaanden Donderdagavond ten Raad- huize weereen openbare vergadering houden, óok om haar advies vast te stellen op het rapport der markt-cominissie van Handel en Nijverheid". Met een enkel woord reeds maakten we melding van de hartelijke wyze waarop de heer J. W. Ising bij zijn 25-jarig ambtsju bileum is gehuldigd. Gaarne voldoen we aan zijn verzoek om alsnog melding te maken van de gelukwen- schen van de familie De Zoete, wier vader hij iu 1881 op het allerlaatste oogenblik uit een brandend huls te Arnhem redde, van luitenant-kolonel A. H. N. van den Wall Bake, destijds zijn sectie-kommandant, en de oud-kameraden der Rijdende artillerie. De voorman-rangeerder W. Heins, van de U. IJ. S. M., zal 15 Maart 25 jaar bij die maatschappij in dienst zijn. Mej. J. Eggink behaalde de akte Nuttige handwerken. De gisteravond gehouden vergadering der plaatselijke afdeeling van den >Kon. Ned. Bond van oud-onderolficieren" was zeer goed bezocht. Het verslag der commissie tot nazien van de Rekening en verantwoording van den Penningmeester deed vele leden heengaan en den waarnemend-Voorzitter besluiten, om het vergevorderd uur, dit en de overige punten der agenda op een volgende vergadering te behandelen. Nederlandsche Centraal Spoorweg Maatschappij. Definitieve ontvangsten over Nov. 1906. (Excl. tramdienslen.) "Re'zigers Bagage en honden Goederen, levende dieren, rijtuigen, enz. Buitengewone ontvangsten en telegraaf Totaal 1906 ƒ76 973.12* 1636.315 2908.51# ƒ156 731.186 1905 Ontv. over Nov. f150731.184 f156 044.294 Totale ontv. van 1 Jan. af f I 936181.484 f 1 883 870.634 I Gemiddeld aantal Kilom. De heer P. J. van Voorst Vader, ingenieur eu Secretaris der «Vereeniging Yan Delftsche ingenieurs", is gekozen tot lid vun den Raad van arbitrage voor de bouwbedrijven in Nederland. De le luitenants K. W. de Bock en L. J. Baerends, van het Koloniaal werfdepot te Harderwijk, worden overgeplaatst naar het 5e regiment infanterie. Bij het le regiment veldartillerie ontbro ken, nu de aanstelling van de regiments school heeft plaats gehad, thans nog aan de organieke vrèdessterkte 5 onderofficieren en 26 korporaals, terwyl het incompleet aan onderofficieren door pasporteering en peu- sionncering binnenkort nog zal stijgen. De miliciens behoorende tot de eerste ploeg van het blijvend gedeelte der lichting 1907 keeren 28 Maart van onbepaald verlof bij hunne korpsen terug. De maandvergadering van «Handel en I Nijverheid" wordt hoogst vermoedelijk aan- staanden Maandag gehouden. Het 8e Jaarverslag van d- «Volks huisvesting" is bereids in duf. .-schenen. We komen er op terug nadut het zal zyn vastgesteld in de Algemeene vergadering van aandeelhouders, welke den 12 Maart zal wor den gehouden. In het huis van wed. Rouwhorst, aan de Laogestraat 102, is sedert kort een winkeltje gevestigd, waar sigaren voor het raam ston den, doch door de nieuwe bewoners allerlei zedekwetsende prentkaarten werden ver kocht. Na er zich van overtuigd te hebben, dat het haar daaromtrent meegedeelde op waur- tieid berustte, deed de politie er Zaterdag een inval, waarbij zij de voldoening had, be- halve een groot aantal voor verspreiding gereed liggende korten ook de photograli- sehe negatieven waarnaar dat vuil werd ge maakt in beslag te nemen. expl. vanaf' 1 Januari Dus ontvangst per dagkilometer 148 148 39.18 ƒ38.12 van 1- RECLAMES. regels fl.25, elke regel meer f 0.25. Door hot zeer groot aantal bewijzen van belangstelling en vriendschap, my zoo wel door mijne vroegere als tegenwoordige supérieuren en collega's gegeven bij de her denking van mijn 25-jarigen dienst, niet in staat allen afzonderlijk te danken, verzoek ik deze hartelijke dankbetuiging te willen beschouwen als gericht tot ieder persoonlyk, dio er toe medewerkte, den 1 Maart tot een onvergetelijke» feestdag voor mij te maken J. W. 1SJNG. Amersfoort, 4 Maart 1907. Freitag 8 una Sonnaband 9 Marz 8 Uhr Abends Zwei Grosse Physikalische experimental-abenle, für Damen und Herren von G. Dahne. De opvoering te Hilversum van «Meikind van Staat" is thans vastgesteld op Zaterdag 9 Maart. Het plaatselijk Nuts-departemeut geeft Donderdag weer een volksavond, waarbij als spreker optreedt de heer C. Klihn, uit Am sterdam, en het dilettauten symphonie-orkest onder leiding van den heer Van Aaken weder zyn welwillende medewerking verleent. Een andere Volksavond, weder met mede werking van het dilettanten symphonie-orkest, wordt gegeven op Zondag 17 dezer en wel ten bate van de vereeniging «Kinderv.u ling". De soiree ten bate van de geredden hij de schipbreuk van de «Berlin" is thans vastgesteld op 30 Maart. De heer G. Dahne komt hier Vrijdag en Zaterdag twee voordracht-avonden geven. Wie zich zijn prachtige wijze van experi- moenteerer/ van 1896 herinnert en zich nog voor den geest roept hoe volkomen begrijpe lijk hjj toen de theorie de1- druadlooze tele grafie uiteenzette, zul zeker weer gaan hooren en zien en ten volle genieten. Over hetgeen deze eminente experimen tator ditmaals geelt, schrijft prof. N. P. Kapteijn Zoo zullen wij weder het voorrecht hebben deu heer Dahne te hooren en te zien expe- rlincnteeren. Wie vroeger zyn populaire voordrachten over natuurkundige onderwerpen heeft bijge woond. behoeft geen opwekking. Hjj weet met welken eenvoud de mueilijkste vraag stukken der nieuwere Nutuurkunde door hem besproken worden, terwijl zjjn vaardige hand de bjjna onafgebroken reeks proeven voor bereidt en verricht Ook nu wachten ons vele van de schoonste proeven uit de electricitsits- en lichtleer en wel over het nieuwe en nieuwste, als radium, j electroueri-tbeorie, kleurenphotographie, enz. Overtuigd van de hooge waarde dezer voordrachten, die in alle opzichten weten schappelijk juist en toch i.i den waren zin populair zijn, reken ik het mij ten plicht met een enkel woord den heer Dahne aan te bevelen aan allen die hem nog niet ge hoord hebben. maakt in beslag te nemen. Tegen den hoofdader, VaD M., is een straf vervolging ingestejd, Eere aan de politie voor baur doortastend optreden en aan het comité togen den vml- handel voor zijn grooten tact, De vrachtrijders laugs den SoesterstraaU i weg zullen voorloopig niet worden bestolen. De Rechtbank te Utrecht veroordeelde A. van den V. en A. C.J. var. A., te Amersfoort, beklaagd van diefstal in vereeniging, onder- scbeidenlijk tot 6 maanden plaatsing iu eeu tuchtsschool, en tot beschikking van de Re- goprjng stellen zonder eenige straftoepassing. Dr. H. H. MeuJerjbelt, predikant bij de Ned. Hervormde gemeente te Baarn. staat op i het drietal ter benoeming tot professor in de Theologie aan de Rijks-universiteit te Leidea, Te Baarn is opgericht een Cbr Normaal, school onder directie van den heer L. Onvlee. Vijf onderwijzers staan hem, die recda lang alleen personeel opleidde, ter zijde. Zeer vermoedelijk zal ook te Bunscuoten de ansjovis coöperatief worden verkocht en zullen de visschers zich geheel onafhankelijk maken van de tegenwoordige zouters, han delaars en makelaars. rae kinderen eetlost? Hebbon *U geen eetlust dun (g dit eeu mei slecht tee ken teeken. Kiuu. rcu wel eer wegen uiet bedorven zijn, als die ran Tele to tirassen en, moeten eetlust hebbea, want het |s voor hun groet een der eerste Tcretschteu dat iy gocd geToed worden' I anders "\erk wijnen zij. Gebrek aan de noo- dige eetlust is een eekcr teeken rau bloed armoede, ran zwakte Tan het bloed. l)e I'Ink Pillen geren bloed. De Pink Pillen gcTon eetlust. Prijs f 1.75 de doos, f9 per 6 doozen- verkrijgbaar bij SNA BI LIE, Steiger 27 té Rotterdam, en Apot heken Ook echt verkrijgbaar bij A. van de WEG, dro gist, Langes 'aat '23 te Amersfoort, en A. dk VRIES, Kerkstraat 90 te Hilversum. Het namaaksel der Pink Pil- 1 I I. Neuestes über das Wesen der ELEK- TRIZ1TAT und der MATERIE. Un-unterbrociiene Reihe glanzender Experi- meute aus der Elektrochemie; über elek trische Gasontladungen und Hadioaktivitat mit 3D m. G. Radium (Werth circa f 4600). II. Wellen- und Farbenlehro des Lichtes und die Photographic in natiirlichen Farben. Neue Liehtraisohiingsapparate. Sichtbarer Aulbau von 3 Ftrhenbildern. Prachtvolle Bilderserien. Beide Abeude f2.- Schüler fl.— Ein Abend fl.50.— Schüler fü.75. Kartenin VALKHOFF's Buchhandlungund am Eingange. I Platzo können hesprochen werden Freitag von 12 bis 2 Uhr. Hot tweede elftal van «Quick" Soesterberg «Prins Hendrik" met De A. F. C. #H. V. C." sloeg te 5—2. Willielmioa-p.rk te Utrecht sekïópt duur het tweede van V. V." met 2—0. T Deventer wort het Westelh'k elftal met S—J fteelamm deor het Oostelijk. Ten voor- deele van liet Situtorium te Hellendoorn werd daar /.ondug ontvangen aan entrees f331 en uit een collecte 160. Kom daar hier eens om. Door een inwoner van Harderwjjk is een toestelletje uitgevonden, dat lantaarnopstekers onnoodig maakt. De lantaarn brandt daags met een klein vlammetje, zooals dat nu het geval is, doch met minder gasverbruik door, Wordt nu 's avonds de afsluiter aan do gas fabriek geheel geopend, dan brandt de lau- taarn op haar volle hoogte. Het toestelletje is gemakkelijk aan te bren gen en veroorzaakt zeer weinig kosten. De «Veensche jongens" bewoners van het Nijkerkerveen zijn weer geducht aan den gang. Verleden week, in den kouden nacht van Maandag op Dinsdag, pleisterde een oud* roest-koopman uit Amersfoort in een herberg aan den weg. Toeu «ij besloot huiswaarts te keeren, was zijn voertuig, een wagentje met houden bespannen, verdwenen. Na eenig zoeken vond hij zijn eigendom terug, maar waar 1 De grappige Veenscbe jongens hadden kar en honden overgebracht naarde berm- sloot, die vol water stond. De arme dieren, die veel kou hadden doorslaan, werden door hem met moeite losgemaakt, waarna de kar zelf op den wal kon worden getakeld. Een wielryder overkwam, by het passeeren j van den Amersfoortschen straatweg, op Don- derdag- en Zaterdagavond het volgende Den eersten keer liet men bemop de hoogte van hotel «de Laars" vallen door middel van een touw, dit dwars over den wegwas gespannen en Zaterdag werd hij in het voor bijrijden letterlijk gebombardeerd met alle mogelijke en onmogelijke voorwerpen, waar onder zelfs een oude ketel. Tot adjunct-inspecteur van politie te Zeist Is benoemd de heer E. H. Tenckinck, thans in gelijke betrekking te Middelburg. De gebreken van anderen zijn gemakkelijk J na te speuren, maar die van ons zelf zijn moeilyk te vinden. I Heden overleed te Berg- en-Dal, in den ouderdom van 80 I jaren onze geliefde Stief-grootmoe,Ier f en behuwd Stief-grootmoeder douairière ALEWIJN geb. faure. F. M. ridder ALEWIJN. A. C. M. ridder ALEWIJN. J. L. ALEWIJN g"b. gravin Van Limburg i stirlm. Amersfoort, 4 Maart 1907. JZenigc en algemeene kennisgeving. bij de grossiers; Gebrs. SAN'THAUS, I Geldersche kade 40 Amsterdam intercomu- I nale telefoon 3509. Tc koop aangeboden: en eonige andere goederen, eertijds in gebruik bij de Schutterij, waaronder diverse brand spuiten. De goederen zijn van 21 tot en niet 23 Maart 1907 'snamiddags van I tot 5 mirte bezichtigen, dio sub. a in het voormalige Schutterij magazijn Muiirlniizen no. 53 en dit) sub b Westsingel iio, 13. Inlichtingen geelt do eerste Gemeente-op zichter Van den HOOFF. De goederen zyn gesplist in verschillende perceelen. Aanbiedingen worden door Burgemeester en Wethouders van Amersfoort schriltelijk ingewacht vóór 28 Maart a.s. Op de enveloppe te vermelden: «Aanbie ding voor Schutterij-uniformen" of «voor Brandweermiddelen". Per abuis (of meer waar- OgHJP schijnlyk moedwillig, daar de achtergelatene van inferieure qualiteit en niet alleen is) medegenomen een zwarte, lage gemerkt A. H. De bezittel gelieve die onmiddellijk vracht vrij terug te zenden, wil hij buiten onaan genaamheden blijven. J hem bekend.

Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 2