Notaris A, N. J. VOS, solieden AFNEMER Stadsnieuws. Advertentién. Faillissement H. VKB10LEN. Het Kantoor NotarisSCHRÖDER te Amersfoort, ütrechtsclieD Weg No. 12. Huisvesting1 HIJWIELFA2HIEL LIJNZAADKOEKEN op de convocatie had moeten zijn vermeld. De heer Van Duinen zegt, dat het niet kon. De heer De Pool diende eerst nu zijn motie in. Het is niet gei aden, de zaak te verda gen zy kan geen uitstel lijden. Bovendien wordt slechts overwogen de wenschelijkheid om al dan niet adhassie te geven. Het rap port der Raads-commissie is reeds bij B. en W. De tijd driugt dus. Uit dien hoofde moest het Bestuur wel afwijken van den regel om eenig voorstel van een lid eerst te behandelen in een Best- rsvergadering en moest het dit voorstel wel beschouwen als urgeut. Een lid acht de tram, zooals zy thans wordt geëxploiteerd, niet in het belang van de Gemeente. De heer De Pool herhaalt, dat by slechts Yroeg, te helpen bewerken, dat de tram be houden blijft. Later kan overwogen welke wijzigingen moeten aangebracht om haar rendabel te maken. De V o o r z i 11 e r zon willen toevoegen „mits beter geregeld". Een lid ontraadt dit. Dat is van later zorg. De heer De Pool zegt, dat, zooals we hier zijn, niemand juist kent de bezwaren der exploitatie en dat dus niet teoordeelen, veel minder te veroordeelen valt. Een lid apprecieert den yver waarmee de heer De Pool zich actief verklaarde voor de belangen van Amersfoort. De heer De Pool wees in de plaatselijke bladen op het gevaar, dat de tram zou kunnen worden opgeheven en verzocht, dat allen, die met hem ongaarne de tram weer zagen heengaan, hem een visite-kaartje als bewijs vati adhmsie zouden zenden. Thans vraagt de heer De Pool ook aan »H. N.": zend mij ook uw kaartje in den vorm van de door mij ingediende motie". Er wordt dus niets meer gedaan dan een kaartje gezonden verder gaat ook H. N. nietzij verbindt zich, evenmin als particulieren die een kaartje zenden, tot iets hoegenaamd. De motie wordt nu aangenomen met al- gemeene stemmen en twee onthoudingen (die van de Bestuursleden, tevens leden der Raads-commissie). Een lid herinnert, dat anderhalf jaar geleden, na den grooten brand in deLange- straat, in deze vereeniging werd gevraagd of er niet iemand ware te vinden, die eens kon uiteenzetten wat wel en wat niet in een polis van brand-assurantie moet voorkomen Het Bestuur deed toen toezegging, hier een werkelijk deskundig spreker over dat be langrijke onderwerp te doen komen, doch tot dusver beeft men daarvan niets meer gehoord. Spr. heeft vernomen, dat elders een spreker zeer veel succes had. De Voorzitter dankte voor de mede- deeling en zeide overweging in de Bestuurs vergadering toe. De heer E g g i n k kondigt tegen de vol gende vergadering weer een motie over het postwezen hier ter stede aan, welke hij ook in die volgende vergadering in stemming wenscht te hebben, De Voorzitter: Verlangt nog iemand het woord Zoo niet, dan sluit ik deze ver gadering. KENNISGEVING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge meente AMERSFOORT breugen ter algeuieene kennis, dat bij hun besluit van beden, ingevolge art. 8 der HINDERWET, aan de N. V. AMERSFOORTSCHE RIJWIEL, AUTO MOBIELEN en MACHINE-FABRIEK VOORHEEN D. H. EYSINK, alhier, vergunning is verleend tot de oprichting van eene inrichting, bestemd lot bewaring van benzine in bet perceel Arnbemscheweg wijk G. No. 33, kadastraal bekend Gemeente Amers foort, Sectie B. No. 2176. Amersfoort, 12 April 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, WUIJTIERS. De Secretaris, J. G. STENFERT KROESE. Z. K. H. de Prins der Nederlanden passeerde Zondag per auto de stad. Blijkens de Memorie van antwoord over het wetsontwerp nopens den wettelijken tijd wordt invoering daarvan beoogt tegen 1 Mei 1908. De verkiezingen voor de Staten zijn zóo geregeld, dat de stemming is bepaald op Donderdag 13 Juni en de herstemming, zoo noodig, op Dinsdag 25 Juni. Men zie de Kennisgeving aan het hoofd van dit nummer. Zaterdag hield de commissie door de »Ver- eeniging tot veredeling van den vischstand" belast met het onderzoek in lake de plaats gehad hebbende vergiftiging van het door haar gepacht vischwater in de rivier de Eem, een inspectie tocht naar :1e oorzaken daarvan. Door de welwillende medewerking van de» heer Ch. Paine Strieker, den Pen ningmeester der afd. de Eem, die daarvoor zijn motorboot disponibel stelde, werd de commissie in staat gesteld, een nauwkeurig onderzoek langs de oevers van de Eem te doen plaats vinden. Het resultaat daarvan was, dat men het er eenstemmig over eens werd, dat de voor eenige dagen plaats gehad hebbende lozing van afvoerwater der Gemeente-gasfabriek te Amertfoort veilig als de oorzaak van den. dood in massa der uitgezette visch kan worden aangenomen. De commissie zal zich dientengevolge in verbinding stellen met het Heemraadschap „de Eem" en de Directie van de gasfabriek om dergelyke vervuiling van het water, waardoor de geheele vischstand zou te niet kunnen gaan, te voorkomen. De Kamer van Koophandel en Fabrieken houdt Donderdagavond een openbare verga dering ten Raadbuize. Ook „Vreemdelingenverkeer" verleent ad- bsesie aan de poging van den heer M. S. de Pool om de tram hier te behouden. Wie nog zijn visitekaartje zou willen toe zenden het adres is Kampstraat 66 stelle dit nu niet uit. Wellicht spoediger dan men denkt, valt de beslissing. Door Gedeputeerde Staten zijn 65 lotelingen der lichting 1907 ongeschikt bevonden voor den dienst en daaruit ontslagen en hiervan 6 uit Amersfoort, die volgend jaar zullen worden vervangen. Ter gelegenheid van den 31sten verjaardag van Z. K. H. den Prins der Nederlanden zal hier Vrijdagmiddag 12 uur parade worden gehouden op het terrein waar verleden jaar de Landbouwtentoonstelling plaats had. De troepen zullen worden gecommandeerd door luitenant-kolonel P. G. Weuringh, van het 5e regiment infanterie, en de honnenrs bewijzen nan generaal-majoor A. D. Petter, commandant de 4e divisie. Luitenant-kolonel J. H. van der Burg en kapitein J. A. F. Keetell, van het 5e regi ment infanterie, worden van 14 tot 23 Augus tus gedetacheerd in de Legerplaats by Olde- broek tot bet by wonen der practische oefeningen van de 2e serie vesting-artillerie. Van de officieren uit dit garnizoen die hebben deelgenomen aan het toelatings-exa men voor de Hoogere Krijgsschool is geslaagd luitenant J. C. J. Kempees, van het le regi ment veld-artillerie, die de algerneene krijgs kundige studiën zal volgen. Nog slaagden o.a. de luitenants F. J. Quan jer, van het regiment grenadiers en jagers, voor de krijgskundige studiën, en W. Dozy, van het 4e regiment infanterie, voor den inteudance-cursus. Bij de periodieke verkiezingen voor Heem raden in het 1e en het 3e district van het Heemraadschap »De Eem" werden gister herkozen te Woudenberg de heeren A. van Egdom en mr. A. Royaards van Scherpen- zeel en heden te Hoogland de heer C. Th. van Beek. De loonstandaard der schilders-gezellen hier is gebiacht van 16 op 17 cent per uur In de Utrecht gehouden vergadering van de propaganda-commissie van den »Bond van Ned. Onderwijzeres", waarop tal van afge- vaardigen uit de Provincie aanwezig waren, isbislot en tot oprichting van een salaris commissie. Deze zal trachten het minimum-salaris, ge noemd in art, 16 der Wet op het Lager on derwijs verhoogd te krygen voor de Provincie Utrecht. Zij zal zich daartoe wenden tot Gedepu teerde Staten vau Utrecht, tot het Rijks- schooltoezicht en de Gemeentebesturen in die Provincie. Tot leden der commissie werden benoemd een zestal leden van verschillende afdeelin- gen. Het „Amersfoortsch Drankweer-comité" weet toch maar altijd den juisten tijd te kiezen om goede propaganda te maken. Nu weer verspreidt het een biljet van dezen inhoud aan Amersfoort's burgei ij Aangemoedigd door den goeden uitslag en dankbaar gedenkend den steun dien ons Comité mocht ondervinden bij gelegenheid van Oude en Nieuwjaarsdag, doen wij thans weder een beroep op uw aller medewerking en verzoeken vooral aan U, vrouwen, nu de tijd weer aan komt van de groote schoonmaak, aan uwe men- schen, uwe werksters, uwe ambachtslieden, geen sterkedrank te schenken. Wilt gij uwe tevredenheid over het werk be tuigen Breekt dan met de gewoonte, dit te doen door het- schenken van een borrel, maar toont verstandig uwe goedheid door het aanbie den van een stoffelijk bewijs. Nogmaals, schenkt geen sterkedrank, want daardoor houdt ge uw menschen bekwaam tot werken en steunt gij mede de bestrijding van het alcoholisme. De kleine leerliBgen der Volkszangschool zullen morgenavond ouders en belangstellen den weer vergasten door hun mooie liedjes, die ze in ,,De Arend" zullen ten gehoore brengen. De tooneel- en reciteervereeniging van Amersfoortsche kooplieden, die over zeer goede krachten beschikt, gaf Zondagavond in „De Keizerskroon" baar 9© en laatste uitvoering in dit seizoen en oogstte weer veel lol voor hetgeen zy aan de talrijk op- geknmenen te genieten gaf. Geen wonder, dat na zoo'n mooie campagne aan twee vrouwelijke leden, die dezen winter zóo hun beste beentje voorzetten en velen zoo recht aangename uurtjes verschaften door welverzorgd spel en goed zeggen, een fraaie album werd aangeboden als blijk van groote erkentelijkheid. Dat het ook hierbij niet ontbrak aan en- thusiasme, behoeft wel niet gezegd. Als maar een deel van de toen geuite goede wenschen in vervulling gaat, dan is deze vereeniging een lang en bloeiend bestaan verzekerd. Verschenen is hei programma van den feestavond, door de »Oranje-vereeniging" aangeboden aan haar Eere-ledcn, donateurs en leden ter gelegenheid van den verjaardag van Z. K. H. den Prins der Nederlanden. Het programma is rijk aan afwisseling van zeer mooie nummers- 't Zal heel moeilijk zijn, een keuze te doen tusschen de beide zalen Valkje en Arend waar de reeds vroeger genoemde vereenigingen belangloos optreden. Bijvoegd is een kaart voor ben die alsnog als lid willen toetreden en dan óok kunnen profiteeren van dit buitenkansje voor de le den. Het tweede elftal van »Quick" sloeg hier Zondag het tweede van »U. V. V." met 6-0. Het eerste van „H. V. C." werd te Utrecht geslagen door het eerste van Kampong» met 23. Het derde van «Hercules" werd kampioen le klasse, en »B. V. C.", uit De Bilt, kam pioen 2e klasse van den U. P. V. B. De groote gebeurtenis op voetbalgebied was de wedstrijd België-Nederland, te Antwer pen gespeeld, en door het Hollandsche elf tl met 31 gewonen. Behalve de vele militaire korfbal-vereen'- gingen is hier nu ook een burger korfba'* vereeniging opgericht, aanvankelijk met 30 leden. De heer Snouck leidt aanvankelijk de oefeningen der zeer jonge leden, die druk zich weren op en terrein aan de Olden- barneveldt laan. Groot nationaal kegelconcours io de Buiten sociëteit te Zwolle van 22 tot 26 Juni. Belangstellenden kunnen de uitnoodiging inzien te onzen bureele. De Amersfoortsche gymnastiek-vereeniging „Volharding", directeur de heer J. C. Snouck, heeft zich aangesloten bij het »Ned. Gymna- stiek-verbond" en zal dus behooren tot bet middengewest, dat hier half Juli zijn gymna- stiekfeest houdt. De schietwedstrijd ter viering van het 1272-jarig bestaan van »Wilhelmina", onder- afdeeiing van den »Kon. Ned. Bond van oud onderofficieren", [zal worden gehouden op Maandag 13 Mei op het schietterrein op de Leusderbeide, daartoe welwillend beschikbaar gesteld door kolonel Van Hoek. Van twee gesignaleerden, die door de politie hier werden aangehouden, betaalde éen de boete; de andere werd naar Utrecht geleid. Tegen iemand, die de Langestraat bij het sprengel niet stapvoets inreed, werd proces verbaal opgemaakt. Ook werd iemand geverbaliseerd, die noode- loos zijn paard kwelde. Uit de Eem is het lijk gevischt van den landbouwer V., uit Hoogland, die vermoede lijk door de duisternis misleid te water is geraakt en jammerlijk verdronken. Voor toeristen een blijde tijding. De Gooische stoomtram zal de zoo hoog boven de straatsteenen uitstekende rails doen ver vangen, ten gevolge waarvan heel wat minder ongelukken zullen gebeuren met rijwieleD, auto's, rijtuigen, vrachtwagens, enz. Wilskracht is als een scherpe bijl, waar mede men zich door het dichtste woud van wederwaardigheden een weg kan banen. Een alleraardigste drukfout komt voor in een zeer veel gebruikt Aardrijkskundig school boekje, waarin omtrent de Siegpsthor te München de bierstad bij uitnemennheid staat te lezen»Op de poort staat een standbeeld van b1/., M, hoogte, de Bavaria, mennende een door leeuwen getrokken bier- span." Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst. Afdeeling DELFT 19 April Hiindel, Der Messias en kleine koren. Leden met éen dame. Afdeeling HAARLEM 19 April Haydn, Dis iahreszelten Loden met éen dame. By beschikking van den EdelAchtbaren heer Rechter-Comrnissaris in het faillissement E. J. F. SCHLIEHE, manufacturer te Amers foort, is bepaald, dat de schuldvorderingen vóór 25 April 1907 moeten worden inge diend bij den Curator, en dat de verificatie vergadering gehouden zal worden op Dins dag 14 Mei d.a.v. des voonniddags te 10y4 ure in het Paleis van Justitie te Utrecht. De Curator, mr. P. J. A. van VOORST VADER. Amersfoort, Langestraat 35. By beschikking van den EdelAchtbaren heer Rechter-Commissaris in bovengenoemd faillissement is bepaald; le dat de termijn, binnen welken de schuld vorderingen bij den Curator moeten zyu in gediend, eindigt op den llden Mei 1907 2e dat de verificatie-vergadering zal ge houden worden op den 28 Mei d.a.v., des namiddags te kwart voor twee uur. mr. L. J. C. KASTELIJN, Curator. Utrecht, Wed 7, onder wiens berusting z^jn de aoten, verleden voor den aan den Iemand uit het Westland vraagt hier een voor zijn GROENTEN en FRUIT. Brieven onder motto Westland" aan het Bureau der (oude) Amersfoortsche Courant, Kortegracht 9. Voor een jongon van 14 jaar wordt te Amersfoort en verzorging gevraagd in een beschaafd huisgezin (geen weduwe) zondere kleine kinderen. Brieven met opgave van referentiën te richten aan dr. W. H. COX, te Utrecht. Op de Gazelle-Rij wiel fabriek te Dieren worden voor direct gevraagd BANKWERKERS (vijlers), FRAMEBOUWERS, WIELENMAKERS, LAKKERS en MONTEURS- REPARATEURS. WESSANEN LAAN. WORMERVEER. Opgericht 1765. Koninklijke Fabrieken. Voedert uw Vee met de zuivere murwe merkde „Ster", en W L uitmuntende door hoog eiwit- en vetgehalte en grootste voedingswaarde KERE-DIPLOMA Puvys 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES.

Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 3