Zaterdag 25 Mei 1907. No.7353 56e Jaargang. Feuilleton. De Amerikaansctie Markies.' Stadsnieuws. UITGAVE: FIRMA A. H VAN CLEEFF te AMERSFOORT. Verschijnt Dinsdag Vonderdag- en Zaterdagmiddag. Abonnement per 3 maanden f\. franco per post f AAS. Advertentiën 1(3 regels <30 cent; elke regel meer 10 cent. Legale, oflicieële- en onteigeningsadvertentiën per regel 15 cent.Reclames 15 regels/" 1.25;elke regel meer f 0.25. Groote letters naar plaatsruimte. Bewijsnummers naar buiten worden in rekening gebracht en kosten evenals afzonderlijke nummers 10 cent. Bij advertentiën van buiten de stad worden de incasseerkosten in rekening gebracht. BUREAU KORTEGRACHT9 ostbus 9. Telephoon 19. KENNISGEVINGEN. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT, Gezien artikel 41 der Gemeentewet, brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Raad dezer Gemeente zal vergaderen op Dinsdag den 23 Mei aanstaande, des namiddags te l'/j ure. Amersfoort, 23 Mei 1907. De Burgemeester voornoemd, WUIJTIERS. Nationale Militie. Onderzoek van Verlofgangers. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge meente AMERSFOORT makeu bekend, dat het onderzoek van de in deze Gemeente gevestigde verlofgaugers der Militie te land zal worden gehouden op bet terrein voor de Infauterie-kazernes te Amersfoort op Zaterdag, den 15den Juni aanstaande, des voormiddags te 9'/» uren, de verlofgangers beboorende tot de lichtingen 1899, 1900 en 1901 en tot vroegere lichtingen op Maan dag 17 Juni a.s., des voormiddags ie 9J/i uren, de verlofgaugers behoorende tot de lichtingen 1902 en 1903op Dinsdag 18 Juni a.s. des voormiddags te 91/, uren, de verlofgaugers behoorende tot de lichtin gen 1904, 1905 en 1906. Aan bot onderzoek behoeft niet te worden deel genomen door hen, die in het genot zijn van t ij d e i ij k verlof en voorts niet door a. de verlofgangers, aan wie vergunning is ver leend tot uitoefening van de zeevaart of de zeevis- scherij buitenslands of toestemming tot verhip in het buitenland, en aan wie, betzij gelijktijdig met die vergunning of toestemming, betzij 'n verband daarmede, later afzonderlijk vrijstelling van het onderzoek is verleend, dan wel is toegestaan dat onderzoek in de maand November of December van het loopende jaar te ondergaan b. de verlofgangers, aan wie ter zake van de uitoefening van bun beroep of bedrijf dan wel wegens andere bijzondere omstandigheden vergunning is verleend het onderzoek in een der hiervoren onder a genoemde maanden te ondergaan c. de verlofgangers, die in het loopende jaar, vóór den dag hierboven als dag van onderzoek aan gegeven, uit anderen hoofde dan voor straf onder de wapenen zijn geweest; d. de verlofgangers, die bestemd zijn om in het loopende jaar voof herhalingsoefeningen onder de wapenen te komen e. de verlofgangers, die bestemd zijn om met 1 Augustus van bet loopende jaar eenen verlengden militiedienst bij de Landweer te volbrengen f. de verlofgangers, die in het genot zijn van ontheffing vsd den werkeljjken dieBSt of van uitstel van eerete-oefening g. de adspirant-militie-officierenen h. de verlofgangers van de Exploitatie-Compagnie der Spoorwegafdeeling van het Regiment Genie- troepeo. Voort# wordt de aandacht gevestigd op de vol. gende wetsbepalingen dat de verlofganger bij dit onderzoek moet ver schijnen in uniform gekleed, en voorzien van de kleeding- en uitrustingstukken, hem bij zjjn vertrek met verlof medegegeven, van zijn zakboekje en van zjjn verlofpas; dat een arrest van twee tot zsb dagen, te onder gaan in de naastbij gelegen provooBt of het naastbij zijnde huis van bewaring, door den Militiecommis- 2.) „Dat hoeft ook niet. Voor vijftig duizend dollar wil ik den titel en den vloek, kortom den beelen rommel van je koopen en dan maak ik je mijn compagnon." „Meent u dat werkelijk vroeg Phillips adem loos, een paar passen naderkoraend. „Eigenlijk ben je een gek, Phillips; maar kijk nu ®e"8 ,h,or> a'8 i'K nu den titel aanneem, komt my ook den vloek toe en jij bent buiten schot met tienduizend dollar per jaar te verteren. Nu, wat zeg je daarvan 1" „Het lijkt onmogelijk en 'tis onmogelijk I Wjj kunnen het noodlot niet misleider)." „Och loop naar de maan met je noodlot," riep Hartleigh ongeduldig. „Daarbij, je dacht het tóch te verschalken door weg te loopen en den titel niet aan te nomen. Mijn hemel, of je wilt of niet, je bent tóch de laatste markies van AbbercorabieNeem mjjn voorstel aan't is in elk geval in je voordeel Als ik den titel aanneem, zal ik den vloek óok wel krijgen." „Werkelijk vroeg de man, terwijl zjjn blik zich plotseling verhelderde als by een kind, dat reeds half voldaan is. „Zeker. Nu, neem je 'taan? „Ja" bracht Phillips eindelijk aarzelend uit„ik neem het aan." „Dat is dus afgesproken. Maar denk er bqd, geen gekheden I Als ik den vloek overleefd heb en or is geen gevaar meer, probeer je niet, mg er weer uit sarie kan wordeu opgelegd.aan den verlofganger: lo. die zouder geldige reden niet het by onder zoek verschijnt; 2o. die, daarbij verschenen zijnde, zonder geldige reden niet voorzien is van de biervoren vermelde voorwerpen 3o. wiens Weeding- of uitrustingstukken bij bet onderzoek uiet in voldoendeu siaat worden bevonden 4o. die kleeding- of uitrustingstukkeu, aan een ander behoorende, als de zijne vertoont; dat, onverminderd de hiervoren genoemde straf van twee tot zes dagen arrest, de verlofganger, die zich schuldig maakt aan een der feiten daarbij onder lo. tot 4o. genoemd, wordt opgeroepen om op een nader te bepalen tijd en plaats voor deu Militie- commissaris te verschijnen tot hot ondergaan van een nader onderzoek dat de manschappen der militie te land worden geacht onder de wapenen te zijn niet alleen gedu- rende den tijd, dien het onderzoek duurt, maar iu het algemeen, wanneer zij in uniform zijn gekleed, zoodat zij, die ongeregeldhedon plegen of zich aan strafbare feiten schuldig maken, hetzy bg bet gaan naar de plaats voor het onderzoek bestemd, betzij gedurende bet onderzoek of bij het naar huis keeren, te dier zake zullen worden gestraft volgeus het Crimineel Wetboek en het Reglement van Krijgs tucht voor bet krijgsvolk te lande. De verlofganger, die bg herhaling kleeding - of uitrustingsiukkcu, aan een ander behoorende,als de zijne vertoont, wordt in werkelijken dienst geroepen en daarin gedurende ten hoogste drie maanden ge houden. De duur van dezen dienst wordt door den Minister van Oorlog bepaald. Do verlofganger, die niet voldoet aan een oproe ping tot werkelyken dienst, wordt, na daartoe ver- eisebte lastgeving van den Minister van Oorlog, als deserteur afgevoerd en behandeld. Nog worden de verlofgangers opmerkzaam gemaakt, dat het niet-ontvangen eeuer bijzondere kennisgeving hen niet ontheft van hun verplichting tot deelne ming aan het onderzoek, maar dat deze openbare kennisgeving eenig en alleen als bewijs geldt, dat de verlofganger behoorlijk is geroepen. Ingeval ziekte of gebreken de opkomst mochten verhinderen, moet daarvan blijken door overlegging van eene gezegelde en gelegaliseerde geneeskundige verklaring. Geldt bet verlofgangers, aan wie wegens onvermogen een ongezegelde verklaring is afgegeven, dan kan deze aldus, ter verzending aan wien behoort, ter Gemeente secretarie worden ingeleverd. Betreft hot verlofgangers aan wie, in verband met een vorig onderzoek als hier bedoeld, door den zelfden geneeskundige reeds eeu verklariug is uitgereikt, dan kan ook voor niet-onvermogendep met eene ongezegelde en niet-gelegaliseerde verklaring worden volstaan. Aan den verlofganger kan op zijn daartoe aan den Militie-commissaris van zjjn district te richten en wet redenen omkleed verzoek worden vergund, het onderzoek in eene andere Gemeente des Rijks te ondergaan. Maakt een verlofganger, aan wien eene zoodanige vergunning is verleend, daarvan geen ge bruik, dan wordt deze geacht niet te zjjn verleend. Amersfoort, 23 Mei 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, WUIJTIERS. De Secretaris, J. G. STENFERT KROESE. te jagen; anders, zoo waar als ik leef.. „Neen, neen, meneer Hartleigh, wees daar maar niet bang voor; maar begrijpt u wel goed, wat u doen wilt? Het is geen bakersprookje; driehonderd jaar lang is geen markies van Abbercombie in zijn bed gestorven driehonderd „Ja, mijn beste kerel, ik weet dat nu wel; korn- aaD, laat ons gaan lunchenwjj kunnen dan nog eens praten over ouzo plannen." En de inillionnair stak zjjn arm door die van den markies. Aristocratisch Engeland lachte wel een beetje om don nieuwen markies van Abbercombie, doch het was een welwillende glimlach. Het klonk vreemd, het hoofd van een der oudste families va n Engeland door zijn neus te hooren spreken of te hooren hoe hg zijn woorden in lettergrepen verdeelde: „de Ver- een-ig-de Sta-ten van Amurca". Hot was iets onge- woous, een Engelsehen pair steeds bereid ie vindon tot wedden en die een bat als een „springpartij" beschreefdoch over 'l algemeen vond men hem een goeden kerel en vergaf men hem zijn eigenaar digheden en lachte er om. Reeds vijf jaar bracht de nieuwe markies zoo nu eu dan oenigen tijd door in het huis, dat hij op den „voorvaderlijken" grond had laten bouwen, spottend met bet noodlot, zyn gezondheid drinkend en hem uitdagend toch iets van zich te doen hooren, er toch aan te denken, dat er nog een Abbercombie uit te roeien wa9, of, zooala bij het noemde op zijn grappige Yankee-manier: „de laatste sehoone jonk vrouw gereed om den draak als diner te dienen". Reeds vijf jaar lang wachtte Oswald Phillips—eerst met angst, toen met heimelijk ongeduld en nu baast met biltorheid op het einde, dat maar niet kwam. Op een bal, van de Hertogin van Coniston zat Oswald Phillips, die schitterde in de heerlijkheid, die van zjjn compagnon den pseudo-markies af straalde, naast een jong meisje, dat hoewel volstrekt geen aanspraak kunnende maken op eenigen titel, Voorkoming van brand. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT herinneren alle ingezetenen aan bet bepaalde bij art. 39 der Verordening houdende bepalingen ter voorkoming van brand, luidende als volgt „Het is verboden, gasvlammen te doeo branden zonder warmtekeerend bedeksel of glasomgeving, wanneer de vlam uiet minstens 1.60 Meter van don zolder of van alle andere voor ontvlamming licht vatbare voorwerpen verwijderd is". Amersfoort, 26 Mei 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, WUIJTIERS. De Secretaris, J. G. STENFERT KROESE. Prof. di'. B. D. Eerdmans, kerkelijk hoog leeraar aan de Rijks-universileit te Leiden, hoopt morgenochtend te halt' elf voor te gaan bij de godsdienstoefening in de Re- monstrantsche kerk hier. In de openbare vergadering van den Raad dezer Gemeente, welke gehouden woidt op Dinsdag 2S dezer, des middags half twee, zullen aan de orde worden gesteld de volgende Punten van behandeling 1. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van eenige perceelen, gelegen aan het Kleine Spui en het Plantsoen. 2. Nader rapport van Burgemeester en Wet houders betreffende hun voorstel tot schenking en onderhandschen verkoop van eenige Gemeente eigendommen, gebruikt in het tijdelijk Zieken huis. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot uitbetaling van vacature-gelden aan de politie. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het geven van eervol ontslag aan de onder wijzeres C. W. Westenberg (Meisjesschool). 5. Voorstel van Burgemeester eu Wethouders tot het geven van eervol ontslag aan den onderwijzer H. G. Verhaar (school Puntenbur gerlaan). 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het geven van verlof wegens ziekte aan den onderwijzer O. Akkerman. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot hetniet houden van overgangs-examens aan het Gymnasium voor den cursus 19061907. 8. "Rapport van Burgemeester en Wethouders betreffende wijziging der Pensioenverordening. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onderhandsche verpachting van een terrein tijdens de Jaarmarkten 190S tot 1910. 10. Rapport van Burgemeester en Wethouders betreffende een adres van J. Dekkers, tot afstaan van een staanplaats voor de aanstaande Jaar markt. 11. Rapport en voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende een reclame van L. G. Hebing, tegen zijn aanslag in het vergun ningsrecht. 12. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het geven van een crediet van 1150 voor subsidie voor het in 1907 te houden gymnastiek- feest. 13. V oorstel Yan Burgemeester en Wethouders tot het beschikbaar stellen van een medaille ter gelegenheid van het in 1907 te houden Interna tionaal kegelconconrs. 14. Rapport en voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende wijziging der besteksbe palingen. 15. Voorstel tot het doen van een betaling uit het artikel der Begrooting „Onvoorziene uitgaven", dienst 1906. 16. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der Begrootingen voor 1906 en 1907 iu verband met overbrenging van een ge deelte van het saldo dienstjaar 1905 van de Begrooting dienstjaar 1907 op die van 1906. 17- Voorstellen van Burgemeester en Wet houders tot wijziging der Begrootingen dienst jaren 1906 en 1907 (buitengewone werken). 18. Voorstellen van Burgemeester en Wet houders tot het doen van af- en overschrijvingen op de Begrooting dienst 1906 en tot wijziging dier Begrooting. 19. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aangaan eener geldleening ad f60000. 20. Vaststelling eerste kohier Straatbelasting, dienstjaar 1907. 21. Voorstel tot het verleenen van afschrij ving van plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dienstjaar 1906, wegens vertrek en overlijden. Aan den heer A. Palm is, op zijn verzoek, met ingang van 1 Juni eervol ontslag ver leend als adjunct-inspecteur van politie hier. Het Staats-examen voor de studie aan een Universiteit zal worden afgenomen t9 Utrecht van 11 Juli tot 19 Augustus, op alle werk- toch de erkende schoonheid van den Londeuschen season was. Er was maar een roep over haar schoonheid, zelfs haar beste vriendiunen moesten dit, hoewel met tegenzit), erkennen. Het toppunt van roem bad zij be- reiat, doordat haar portretten voor twee shilling per stuk verkocht werden aau ieder, die er geld voor over had. „Ik dweep gewoon met je compagnon, den mar kies", fluisterde zij tegen Oswald, terwijl zij in een half verlicht hoekje van den wintertuin zaten en de droomerige melodie van een wals zoo nu en dan tot hen doordrong. „Dwepen is wel wat heel 9terk gezegd," antwoordde by, zich tot haar overbuigend en beur haar liof- koozend met zijn wang. „Zeg liever bewonderon, lie veling." „Maar het is meer dan bewonderen", lachte zij. „Hij is zoo heel anders dan iedereen, dien ik ken." „Natuurlijk hij is immers een markies," was het eenigszius norsche antwoord. „Een Amerikaan- sehe markies; natuurlijk is hg heel anders dan iedereen." „O, Oswald, wat beu je onverdraaglijk jaloerecb," riep Sybil Dorrington wrevelig, terwijl zij baar wenk brauwen even optrok en een booze trek om haar mond kwam. „Je weet niet, noch kan 't je ietssche- len, al wat ik voor je opgeofferd heb. Je schijnt er pleizier in te hebben, als ik nog eens een pretje heb, bet te bederven. Ik sta duizend angsten uit als zc het thuis hooren, dat ik geëngageerd ben met een gewoon iemand en nu maak je 'tnog zooveel te erger voor mij, door mij zoo te plagen." „Een gewoon iemand?" herhaalde by. „Ja, je bent maar heel gewoon," zeide zy, geme lijk de orchideëo, die hij haar gezonden had, Ont bladerend. „Je hebt geld, maar dat heb ik öok dat is niet wat ze van my verwachten. Ze willen, dat ik een titel zal trouwenik heb alles voor jé opgeofferd en toch plaag je mij altijd zoo." De heer J. Vervloot, stations-chef te Alkmaar, is met ingang van 1 Juni benoemd tot stations-chef te Amersfoort, ter vervan ging van den heer H. R. Krapels, die op aien datum zal optreden als chef van het centraal-station te Amsteidam. De heer J. S. Theissen is aan de Rijks universiteit te Leiden met lof gepromoveerd tot doctor in de Nederlandsche letteren. De bij het 5o regiment infanterie nieuw benoemde militie-luitenant A. A. de Haas werd hedenochtend beëedigd en in functie gesteld. Na de plechtigheid maakte het regiment een militaire wandeling door de stad. Zij keek hem aan met baar mooie oogen, die wa ren verduisterd door tranen, want zjj bad zielsmede lijden met zichzelf en geloofde vast aan haar helden moed. „Sybil!" riep bij, ziju arm om haar heen slaande en haar naar zich toetrekkend, „Sybil, lieveling, zeg dat niet. O, ik weet, dat ik een ellendeling ben; ik ben onredelijk en jaloersch je hebt gelyk ik weet 't maar je moet het mg vergeven, 't komt omdat ik je zoo lief heb. Ik weet watje om mijnent wille te dragen hebt, maar o, lieveling, ik heb je zoo lief en je hebt mij óok lief niet waar?" „Ja," antwoordde zij met een snik eenflauwea snik, die geen afbreuk deed aan haar schoonheid, zooals echt huilen gewoonlijk doet. „Ik heb je lief, Oswald, maar..." „Nu wat, lieveling „O als jij de markies van Abbercombie was, wat zou alles dan veel gemakkelijker voor mij zijn 1" „Waarom?" vroeg hij streng. „Je weet, Oswald, wat ze thuis van mij verwach ten." Zij waren beiden opgestaan en stonden nu vlak tegenover elkaar. „Nu, eu „O, je doet mij pijn aan myn arm!" „Je bedoelt, dat, els je wilt, je mg bedanken kunt en den markies trouwen, hè Maar dit zeg ik je ik ben niet iemand, die met zich laat Bpelen. mg aannemen, zeggen, dat je mij liefhebt en dan mij bedanken omdat je dat zoo beter uitkomt. Ik heb je lief met mijn goheele ziel, je bent mqn leven, ik aanbid je en je hebt gezegd, dat je myu liafde beantwoordde. Je mag nu niet meer terugkrabbelen. Zelfs al zou je mg haten, laat ik je niet meer lo* Je kunt niet meer veranderen en dat zal je ook niet, want zoo waar als ik leef, ik dood den man die lussehen ons komt, markies of geen markies." (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 1