Amersfoortsche Bank Eysink motor 13|4 P. K. Amersfoortsch Wissel- en Effectenkantoor Dienstbode gevraagd TUIN-TENNISBAAN. geheel vrij liggende TMH TENNISBAAN. VERPLEEGSTERS. UT30HIÏ REKENING-COURANT met of zonder r VOORSCHOTTEN. Instituut P. vau der Sluijs, Schoolgeld 35 en 50 gulden per jaar. Gemeente werd bijgewoond door 12 leden en den Secretaris, mr. dr. J. G. Stenfert Kroese. Afwezig de heeren Van Beek, Tromp van Holst, Van Voorst Vader, Gerritsen en Van Eek. Tegen de notulen der vergadering van 25 Juni zijn geen bezwaren ingebracht, zoo dat zij als vastgesteld zijn beschouwd. De belangrijkste der Ingekomen stukken waren: een verzoek der plaatselijke afdeeling van den »Ned. behangers-, stoffeerders- en beddeumakers bond'' om een subsidie van f40 tot het houden van een cursus -- om prte-advies aan B. en W.een adres van den Commissaris van politie om verhooging zyner jaarwedde oin prae-advies alsvoreo; en een schrijven van ritmeester M. Grond- bout, houdende beklag tegen handelingen van den controleur der Gemeente-belastingen ter visie voor de loden gedeponeerd ter Gemeente-secretarie. Om 1.50 kwam aan de orde de Agenda. 1. Onderzoek van de geloofsbrieven der nieuw- gekozen leden van den Gemeenteraad. De stukken worden gesteld in handen eener commissie bestaande uit de heerenWet houder Visser, Hamers en Rolandus Hage- doorn. De vergadering wordt geschorst van 1.50 tot 2.05. Wethouder Visser rapporteert namens de commissie, dat zij adviseert tot toelating van de heerenCelosse, Gerritsen, Van Kalken, Kroes, Ruys en Salomons. De Raad vereenigt zich z. d. of h. st. met dit advies, zoodat allen den eersten Dinsdag van September zullen zitting nemen. 2. Verzoek van A. W. Boerman om eervol ontslag als onderwijzer aan de openbare Lagere school in de Beekstraat, met advies. Eervol verleend wegens benoeming te Via- nen met ingang van 1 September 1907, z. d. of h, st. 3. Verzoek van mej. J. M. de Bruyn om ont heffing van het geven van handwerkonderwijs aan de openbare Lagere school 2e soort, met advies. Conform het gunstig advies ontheffing ver leend tot 1 Augustus 1908, z. d. of h. st. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders omtrent periodieke verhoogingen van jaarwedden van leeraren aan de Hoogere Burgerschool. Op voorstel van den heer J o r i s s e n wordt een zitting met gesloten deuren ge houden van 2.12 tot 2.52. Volgens de verordening worden de jaar wedden van de leeraren Van Os en dr. Wee vers verhoogd met ingang van 1 September. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders in zake benoeming eener tijdelijke onderwijzeres aan de openbare Lagere school in de Beekstraat. B. en W. worden z. d. of h. st. gemachtigd, tijdens het viermaandseh verlof, verleend aan mej. Akkerman-Bakker een tijdelijke onder wijskracht te benoemen. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot splitsing der zesde klasse aan de Jongens school en benoeming van een tijdelijk onder wijzer aan die school. Voor den komenden cursus zal deze klasse meer dan 30 leerlingen bevatten, welk aantal te groot is met het oog hierop, dat deze klasse voorbereidt voor de toelating tot hoogere inrichtingen van onderwijs. Na eenige discussie z. h. st. besloten, als vorig jaar deze klasse te splitsen en een tijdelijk onderwijzer te benoemen. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende de betaling van verschuldigde ver- pleegkosten in de InrichtiDg tot afzondering en verpleging van lijders aan besmettelijke ziekten. Z. d. of h. st. wordt het door den heer J. Sinnige deswege verschuldigde vastgesteld op f 47.865. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling eener verordening, regelende de opname van lijders aan besmettelijke ziekten in de daarvoor bestemde inrichting te Amersfoort. Men zie het geheele voorstel hier boven. De Raad besloot z. d. of b. st. het voorstel te renvoyeeren naar de afdeelingen. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot uitbetaling van vacature-gelden bij de Poli tie. Z. d. of h. st. werd besloten, een bedrag van f62.50, aan salaris van den gewezen onder-inspecteur, te verdeelen onder den inspecteur, den hoofd-agent en den hoofd rechercheur. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende de beantwoording eener missive van Gedeputeerde Staten van Utrecht omtrent wijzi ging der Bouwverordening. B. en W. stelden voor, niet te voldoen aan het verzoek van Gedeputeerde Staten. Na eenige discusie nam de Raad dit voor stel aan met algemeene stemmen. 11. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot afwijking van de rooilijn voor bouwen aan den Leusderweg voor perceel no. 10, kad. bekend sectie E. no. 3135 en bewooDd door J. Engel. Aangenomen z. d. of h. st. 12. VoorBtel van Burgemeester en Wethouders omtrent overname van gronden bestemd voor aanleg van wegen van J. G. van der Geest en J. van den Berg. Het voorstel betreft wegen nabij Punten burg. Op nader verzoek van adressanten werd het aangehouden tot de volgende ver gadering. 13. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van het uitbreidingsplan der Ge meente. Een vorm-quaestle, houfdzakdyk betrek king hebbend op wegen op den Berg. Aangenomen z. d. of b. st. 14. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onbewoonbaar verklaring van perceel no. 31 aan de Langegracht bewoond door J. Klein. Tot leden der commissie worden benoemd de heeren: Van Esveld, Tromp van Hulsten Jorissen. 15. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onderbandsche verhuring van het „Vilders bosch" aan hot ltijk. Van 1 September 1907 tot 31 Augustus 1908 voor f300. Aangenomen z. d. of h. st. 16. Voordracht van Burgemeester en Wethou ders tot betaling uit den post voor oavoorziene uitgaven op de Begrooting voor 1907. Z. d. of h. st. besloten, daaruit f82.76 te betalen. 17. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot voorloopige goedkeuriug van de rekening en verantwoording der Rustende Schutterij, over 1906. Z. d. of h. st. goedgekeurd tot een bedrag van f472.46. Zij heeft in ootvangst f642 173.995 en in uitgaaf f585 813.956 en aldus een batig slot van f56 360.04, waaronder f 1074.375 aan onbetaalde rente en niet-opgeëischte aflossing. In banden gesteld van een commissie, bestaande uit de heeren: Hamers, Van Dui nen en Rolandus Hagedoorn. 19. Benoeming leden van het stembureau voor de verkiezing van leden van de Kamer van Arbeid voor de Bouwbedrijven Benoemd worden de heeren: Celosse, Van Kalken en Tromp van Holst en tot hun plaatsvervangers de heerenOosterveen en Hamers. De verkiezing heeft plaats 26 Augustus. Uitgebreid overzicht in het voigende num- mer. RECLAMES, van 15 regels fl.25 elke regel meer f 0.25 TE ROTTERDAM Zij die de Pink Pillen nemen genezen. Wel is het overal zoo, maar, daar wij van Rot terdam spreken, laten wij, door hot toeval geleid, onder de talrijke getuigschriften uit de stad, dat van Mejuflrouw J. Twigt, oud 22 jareD, nemen, die Nes- Beril ijk, 258, woont. Deze schrijft ons het volgende Mejuf. J. Twigt (Cl. Piels, Rotterdam „Gedurende meer dan drie jaren leed ik aan bloed armoede en uitputting. Ik had mijn goede eetlust en mijn goede kleur geheel verloren. Mijt)e dagen gingen iu lijden voorbij, mijne nachten waren zonder rust en ik had nooit een goed oogenblik. Ik had door te werken een afleiding aan mijne kwaleu wil len geven, maar ik was zoo ter neergeslagen, zoo uitgeput, dat ik ongeschikt was voor eenige bezig heid. Ik was geheel op, en het bestijgen van een trap was een marteling voor my. Gedurende die drie jaren ben ik onder behandeling geweest, ik heb vele geneesmiddelen geprobeerd, maar die bebben niet gegeven wat men er van verwachtte. Moest ik dan alle hoop opgeven en voor de zieke zwichten Neen, ik heb de Pink Pillen willen nemen, waarvan ieder een spreekt en men zooveel goeds zegt. Ik heb ze genomen en ik dank aan die pillen mijne volkomen genezing. Ik geef hiervau iedereen wion het aan gaat, kennis, opdat men het wete en myn geval een voorbeeld voor velen zij." Indien gy niet zoo wel zyt als gij wenscht tezyn en indien de geneesmiddelen die gij hebt genomen u geen voldoening schonken, neem dan de proef met de Pink Pillen. Zij zullen u het verwachte resultaat geven. Zy hebben het tot nu toe altyd gedaan, en er is geen reden waarom zy dit niet voortdurend zouden doen. De Pink Pillen die gy gaat koopen zij dezelfden die onlangs Mej. J. Twigt hebben genezen, en zij zullen u genezen. Zij zyn goed tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte, maagkwalen, scheele hoofdpijn, zenuwpijnen, heupjicht, rheumatiek. Prijs t' 1.75 <le 'loos, f9 per 6 doozen, verkrijgbaar bij SNABILIE, Steiger 27 te Rotterdam, en Apotheken Ook echt verkrijgbaa. ij A. van de WEG, dro gist, Langestraat 23 Amersfoort, en A. de VRIES, Kerkstraat 90 te Hilversum. Het namaaksel der Pinkpil- %v leo heeft nog nooit iemand ge(bA-Aj ihkfcdi nezen. Wj^ITrjVnNI sa) Afbeelding der doos: 385e STAATSLOTERIJ. Eerste Klasse. Trekking van 29 Juli 1907 (500 loten.) Ten kantore van den collecteur A. C. R. O. LEINWEBER te Amersfoort (Breede- straat 22) zijn aan de navolgende nummers te beurt gevallen: Pry zen van f20. 1675 2331 2352 3219 3228 5504 5509 11072 11075 11413 11422 11425 11431 11437 14926 en 16086. Te zamen 16 pryzen.l Advertentiën. Heden overleed, mijn geliefde Echtgenoot Louis Guillaume Baron Vau BOETZELAER, Luitenant-Kolonel der Cavalerie b. d. in den ouderdom van 54 jaar. Baronnesse Van BOETZELAER Willink. 's-Gravenhage, 28 Juli 1907. Koningskade 24. De begrafenis zal plaats hebben Woensdag a.t. te Oud Eik en Duinen. Vartrek van het sterfhuis te I'/, uur. Volstrekt eenige kennisgeving. loon naar bekwaamheid, goede getuigen vereischte. Brieven franco onder No. 506, VEENEN- DAALS Advertentie-Bureau Langestraat Amersfoort. Wegens vertrek TS ZOOP met vele YRUCHTBOOMEN benevens rentegevendo Te bevragen WIJERSSTRAAT No. 2, te Amersfoort. In het Geneeskundig Gesticht voor Krank zinnigen te UTRECHT kunnen fatsoenlijke Meisjes worden opgeleid tot Vereischten zijndat men den leefttfd heeft bereikt van 19 jaar, een goede gezond heid geniet en voldoende Lager onderwijs heeft gehad. Het tractement bedraag f 100. in het eerste, f50.— in het tweede en f200.in liet derde jaar, met f25. waschgeld per jaar. Kost, inwoning, verple ging en onderwijs zijn vrij. Sollicitaties te richten aan den GENEES HEER-DIRECTEUR, die gaarne meerdere inlichtingen verschaft. Amersfoort (Telefoon 86) Kortegracht 20, naast het Postkantoor - 1 CHEQUE-REKENING. Verleent HANDELSCREDIETEN tegen nader over een te komen billijke voorwaarden. Behandelt alle verdere Bankzaken. De aangewezen motor voor het toerisme. Wat de heer HEXTRX MEXJHXt, Hoofdredaoteur van „13 Kampioen", van dit motorrijwiel zegt Arnhem, 18 Juli 1907. Aan de Amersfoortsche Rywiel-, Automobielen- en Machinefabriek voorheen D. H. EYSINK, Amersfoort. Geachte heer Eysink! Nu ik uw licht model motorrijwiel sinds vier maanden, dag in dag uit, by iedere weersgesteldheid heb bereden op het sterk heuvelachtig traject tusschen mijn huis en kautnor een traject dat voor ieder niet absoluut betrouwbaar vehikel beslist moorddadig is gevoel ik mij gedrongen, U mijn bewondering kenbaar te maken voor de uitmuntende hoedanigheden van dit kleine meesterwerk van machinebouw. U weel, dat ik jarenlang geijverd heb voor een rationeel motorrijwiel, geen krachtmonster, geen log gevaarte, alleen hanteerbaar voor gewichten tillers, geen Kilometer- en benzinever- slinder, maar een practische machine, matig van gewicht, altijd klaar voor den dienst, snel als 't moet, maar ook regelbaar tot het paardendrafjedoor en door betrouwbaar en eenvoudig van behandeling. 't Is mij aangenaam U te kunnen meedeelen, dat ik in u w motorrijwiel alle kwa liteiten heb aangetroffen, die ik mij voorstelde in 't ideale motorrijwiel. Hoogachtend, Uw dn., HENRI MEIJER. Prijscouranten GRATIS aan de fabriek Arnbemscbe straatweg 53. SCHOOL der „AMERSFOORTSCHE SCHOOLVEREENIGING". Opleiding voor le klasse Hoogere Burgerschool en Gymnasium. Opleiding voor andere examens en voor den handel 160 golden per jaar. Leerlingen kunnen tusschen 12 en half 2 overblijven. Spoedige inschrijving gewenscht. voorheen W. CR00CKEWIT W.A zn KORTEGRACHT 7. In- en verkoop van Effecten, Coupons, Vreemd Geld. ln^en^Verfoop vaD Wj880ls °P Binnen- en Buitenland. Neemt gelden a Deposito. Verschaft Heiscredietbrieven op alle voorname plaatsen der wereld. Verstrekt Voorschot op onderpand, tegen Borgstelling of andere zekerheid. Bezorgt Assurantiën op 't leven, tegen Brandschade en Inbraak. Nazien van, en Verzekering tegen verlies by Uitloting.

Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 3