Advertentiën. Faillissement P G.JBREDÖÜW. Faillissement H. VERMEULEN. AFWEZIG arts Rolandus Hagedoorn. aanloggen van straten »f wegen bestemd, in den zin als door B. en W. ben uitnuodigend om vooratellen in te dienen tot wijziging dier verordening, en ten tweede om het ont worpen besluit vast te stellen. De heer Oor ritsen verklaart, dat hy tegen het eerste gedeelte zal stemmen, omdat hein de oude bepalingen beter voorkomen, wijl liet veel omslachtiger en moeilijker zul zijn elke zaak op zichzelf te behandelen. Wethouder Visser verdedigt de voorge stelde wijziging. De hoer Plomp begrijpt de bezwaren van den heer Gerritseu met. Hij is van oordeel, dat B. en W. dank en hulde toekomt voor dit voorstel, dat geheel beantwoordt aan hetgeen, dat hij laaromtrent in vorige ver gaderingen van den Ruad in 't midden bracht. Hot eerste deel van bet voorstel in stem ming gebracht, werd met 10 stemmen aan genomen, de heer Gerritsen stemde tegen. Het tweede gedeelte, dus de overname van wegen van de hoeren J. v d. Berg en J.G. van der Geest, wordt met algeraeene stem men aangenomen. Punt 4, (Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot splitsing van do Ie en 2e klasse der H. B. S. ieder in 3 afdeelingen.) doet mr. H«*yligers de vraag stellen of B. W. het voornemen hebben aan de regeering te kennen te geven, dat de uiterste grens tbans bereikt is en daarom het subsidie niet verder te verminderen op de begrooling. De Voorzitter antwoordt, dat B. W. eerst de staatsbegrooting willen afwachten. Indien het subsidie van de H. B. S. tegen valt, dan zullen zij niet nalaten bij den Mioister er op aan te dringen het subsidie te verhoogen, althans niet verminderen. Z- h. s. werd het voorstel daarop aange nomen. Punt 5 (Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van het Reglement voor het Middelbaar Ouderwijs) wordt met algemeene stemmen aangenomen, nadat mr. Hevligers aangedrongen bad op een spoe dige en definitieve behandeling van het re glement, en de Voorzitter bad meegedeeld, dat deze zaak in voorbereiding is. De puriten 6, 7, 8, en 0, alle z. h. s. con form het advies vau B. W. besloten, lok ten geen discussie uit. Toen de Voorzitter de gebruikelijke rond vraag deed, of de boeren nog iets in 't mid den hadden te brengen, vroeg de beer Hamers het woord. In de vorige vergadering was besloten tiet sehryven van den heer Grond- hout, iohoudendo een klacht tegen den con troleur der gemeente belastingen ter secre tarie te deponeereo ter inzage van de leden. Spr. heelt de stukken ingezien en komt tot conclusie, dut de klacht geheel ongemoti veerd is, integendeel, wanneer hij alles nagaat, dan verdient de controleur eer lof dan blaam. De coutroleur gaf, hoewel daartoe volstrekt niet verplicht, den heer Grondhout alle in lichtingen hij had hem gereedelijk naar de reclame-commissie kunnen verwijzen. Spr. acht het ijer noodig om eeo en ander in bet publiek te constateeren, opdat het zich geen verkeerde meening omtrent den contro- -ffur vorme, eu ook opdat de burgerij de zaak kunne ^eoordeelen. H ij zou wenscheu, dat werd zij tgerenvoyeerd naar B, en W., opdat djrteu den betrokken ambtenaar recht kunnen laten wedervaren. De Voorzitter he.-ft met genoegen het oor deel van den heer Hamers vernomen en hoopt dat de overige leden zich daarbij aansluiten. De heer Vels-Heyn verklaart, dat hij zich volkomen vereenigt tnet de woorden van den lieer Hamers. De controleur heeft ge handeld, zooals het behoort. De heer Hamers merkt op, dat zijn be doeling schijnbaar niet begrepen is. Hij zou wenscben, dat aan de stukken meer publici teit werd gegeven, ook omdat misscben niet alle leden ze ter secretarie hebben ingezien. Dl- Voorzitter vraagt, of de heer Hamers dan soms voorlozing van de stukken wenscht. Up het bevestigend antwoord verzocht de Voorzitter den Secretaris de stukken voor te lezen, die als volgt luiden Klacht tegen den heer controleur der Gemeentebelastingen. Naar aanleidiug van een ambtshalve aan slag in de plaatselijke directe belasting naar het inkomen, verzocht ik beleefd den heer controleur der gemeentebelastingen mij daar omtrent inlichtingen te willen verschaffen. De heer controleur deelde mij mede, na raadpleging van mjjn invullingsbiljet, dat het bedrag, hetwelk door mij afgetrokken wus wegens noodzakelijke onkosten van ambt, te hoog door ZEd. werd bevondeD, Verder: le. dat als tegemoetkoming voor kleediug door ZEd. f50 werd berekend; 2e. voor een oppasser f36; 3e. dat het gebecle bedrag, betaald voor weduwe en weezenkas in mindering, kan worden gebracht; 4e. eveneens de ceheele tegemoetkoming, welke van regeeringswegt voor het verplicht houden van twee dienstpaarden wordt uitge keerd. Ik merkte op, dal het my onmogelijk wus met 1 50 de noodzakelijke onkosten, vloeiende uit mijn ambt, te bestrijden. De beer controleur verzocht mij daarop hom een gespecificeerde opgave te zenden van al die noodzakelijke onkosten van ambt, waardoor ik gekomen was tot het bedrag vermeld op mijn inkomstenbiljet. ZEd. zou mij die opgave terugzenden, voor zien van zijn op- en aanmerkingen, instede van de door mij gezonden gespecificeerde opgaven voorzien van de op- en aanmerkingen van den heer controleur, ontving ik echter een schrijven, dat ik de eer heb u hiernevens ter inzage te doen toekomen. Naar mijne be scheiden meening is dit schrijven niet zoodanig als de heer controleur mij beloofd had; van op- of aanmerkingen blijkt mij niets. Uit deze bijlage blijkt niet de reden, waarom de heer controleur eeu gespecificeerde opgave van mij verlangde. Ik heb dus op deze wijze werk verricht, dat geheel nutteloos was. Ik gevoel mij daarom verplicht uw geacht College mijn beklag in te dienen over de handelingen van dezen ambtenaar. De Ritmeester-lris^kcteur aan ilc Rij- en Hoefsmidschool GRONDHOUT. Amersfoort, 7 Juli 1907. Aan de heeren Burgemeester en Wethoudex's van Amersfoort. Naar aanleiding van het schrijven van den heer M. Grondhout, ritmeester der huzaren dd. 7 Juli 1907, behelzende een klacht tegen den heer coutroleur der gemeentebelastingen, heb ik de eer u het vnlgeude mede te deelen In het laatst van Juni vervoegde zich adressant op mijn bureau, ten einde te ver nemen om welke reden zijn aanslag in de pi. dir. belastingen naar het inkomen vastge steld was in afwyking van zijn aangifte. Ik bood den heer Grondhout een stoel, ten eiude te zamen de oorzaak der afwijkiog na te gaan. Het bleek, dat door de commissie van aan slag bet bedrag van f 772, dat door den ritmeester wegens noodzakelijke onkosten van beroep was afgetrokken, te hoog was bevonden. Daar adressant op bet oogeublik onzer be sprekingen het bedrag van f 772 niet wist te specificeeren, verzocht ik Z. Ed. mij een specifieke opgave te lenden. Daarna zoude ik hem een lijst met cijfers zenden, wier aftrek geoorloofd is en welke cijfers indertijd door B. en W. zijn vastge steld. Deze lijst zoude dau voor adressant dienst kunnen doen als maatstaf bij het op maken van het aangifte-biljet voor volgende jaren. Daarop ontving ik nu van adressant een op gave, die ik uw college hiernevens aanbied en welke door mij beantwoord werd met het schrijven, dat door adressant nevens zijn klacht is gevolgd. Terwijl ik adressant eenvoudig had kun nen verwijzen naai- de commissie van re clame, heb ik mij dus de moeite getroost adressant zoowel monddling als schriftelijk de meest uitvoerige inlichtingen te verstak- keu. Welke de op- en aanmerkingen zijn, die adressant blijkbaar verder van mij verwacht heell, is mij niet duidelijk. Het is niet aan te nemen, dat adressant verwacht zal heb ben, dat ik in een beoordeeling zoude tre den van de door hem gedane uitgaven voor •zolen en hakken" enz. Indien adressant overwogen had, dat de cijfers van aftrek niet door mij, zooals Z. Ed. blijkbaar meent, maar door uw college wor den vastgesteld, bad bij een sehryven ach terwege gelaten, dat door aard en toon niet in overeenstemming is met de welwillende wijze, waarop adressant door mij is inge licht. De Controleur der belastingen, VAN 1TTERSUM. Dit geschied zijnde, dankt de heer Ha mers voor de inlichtingen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de openbare vergadering, die gevolgd wordt door t-ene met gesloten deuren. n** H. M. de Koningin-Moeder woonde Zon dagmorgen dê gudsdienstoefening bij in de Herv. Kerk te Soest, onder gehoor van ds. W. J. Meiners alhier. Tot ouderling in de Gerformeerde Kerk A (vacature den heer A. Kok) is gekozen de heer A. v. d. Rurgt, thans diaken in kerk A, zoodat, wijl hij de benoeming heeft aangenomen, er eerlang weer een diaken moet gekozen wor.den. Heden middag werd door het college vau Regenten de eerste steen gelegd voor den bouw van het nieuwe St. Piuters-en Bloklands gasthuis. Gisterenmiddag werd op do nieuwe ge meentebegraafplaats het stoffelyk overschot van den heer C. Vlaanderen Azn., Inspecteur der H. IJ. S. M. aan den schoot der aarde toevertrouwd. VeLn hadden zich aan de groeve vereenigd om een laatste hulde te brengen aan don man die zich eu in zijn werkkring en in 't maatschappelijk leven aller achting had weten te verwerven. Behalve kerkvoogden eu notabelen van de Ned. Herv. kerk de overledene behoorde ook tot ile laatsten merkten we onder de aan wezigen verscheidenen zijner ambtgenoo- ten en van 't ondergeschikte personeel op. Tal van kransen dekte de baar. De heer J. Smit, chef atdoeling onderhoud liet de vele verdiensten van den onlslap.-ne alle recht wedervaren, in wien de Mij eou kundig ambtenaar verliest en bracht hom namens directie, collega's, ambtenaren en verder personeel een laatsten groet. Nadat een vriend waardeerwnde woorden gewyd had aan de eigenschappen van hart en karakter, <iie don overledene gesierd had den, betuigden de oudste schoonzoon uamens de familie hartelijke» dank voor de betoonde belangstelling. t Üp de voordracht voor leeraar in wis- en natuurkuude aan het Gymnasium te Doeti- chem komt als no. 2 voor onze stadgenoot de heer N. G. Kam, werktuigkundig inge nieur. By de op dit jaar te houden veldoefeuingen op moer uitgebreide schaal zijn voor de oefeningen onder leiding van den comman dant der 4e divisie bestemd o.a.: tot chef van dan staf van de vereenigde troepen, de luitenant-kolonel van deguneralen staf A. L. Klerk de Reus; tot adjunct-chef van dien staf, de kapitein van den generalen staf V. Noest; tot adjudant van den leider der oefeningen de le luitenant der infanterie H. W. J. Dutry van Haeften tot chef van de intendance, de majoor intendant W. P. van Leeuwen, aan wien wordt toegevoegd de kapitein der infanterie L. E. W. van Albada als intendant bij de 2e brigade, de kapitein intendant L. J. H. Heyman, aan wien wordt toegevoegd de Je luitenant-kwartiermeester W. J. van Breen. Tot de geschriften, die te rechteiyworden uitgegeven, behoort zeker wel de bij de firma W. E. J. Tjeenk Willink te Zwolle zoojuist verschenen »Wet van 13 Juli 1907 tot wijzi ging en aanvulling van de bepalingen in het burg. wetboek, omtrent huur van dienstboden en werklieden en daarmee samenhangende artikelen, alsmede in de wetboeken van koophandel en van burgerlijke regtsvordering in de wet op de regterlijke organisatie en het beheer der Justitie en in de failissements- wet (Arbeidscontract) met aanteekeningen, ontleend aan de beraadslagingen en gewis selde stukken enz. en alpb. register", door mr. dr. J. G. Stenfert Kroese, secretaris van Amersfoort. Want juist door al die aanvullingen en wgzigingen ze beslaan niet minder dan 99 compres gedrukte bldz. zullen velen voor gevallen komen te staan, waarin zij een be trouwbaren gids wenschen en dat is genoemd werkje zeker, waar het we hoorden bet door een jurist zeer roemen met zoo groote zorgvuldigheid is samengesteld, terwijl het alphabetisch register, ook voor den leek, zeer practiscb is ingericht. 't Is toch al lijd op z'n ,qui vive" het Drankweercomité hier, als het propaganda kan maken voor de goede zaak, die het voor staat. Zoo ook nu weer bij het bloemencorso op 31 Augustus en we hopen dan ook van harte, dat een blanco politierapport den dag na het Koninginnefeest bewijzen moge, dat het versierde voertuig hetwelk het comité in den optocht laat meerijden, in waarheid zal blijken een >zege(n)kar" te zijn geweest. Te Nijmegen werd 18, 19 en 20 Augustus het »Tweede Nederlandsch Katholiek congres tot Bestrijding van het Alcoholisme" gehou den bij welke gelegenheid een uitstapje gemaakt werd naar Berg en Dal. Op dit buitengoed trad als spreker op Pater Boro- meus de Greeve van V'orden met het on derwerp «Onze Propaganda". Als toonbeeld hoe pr ictische propaganda kon gevoerd wor den, wijst spr. op het werken van het «Amers- foortsch DrankweerComité. »Daar te Amers foort," aldus ongeveer de redenaar, «verkon digt men van de hoogte der aanplakborden met sprekende cijfers en duidelijke citaten de verfoeihjkheid van het drankgebruik, daar wordt op rondrijdende wagens ge waar-; schuwd tegen het drinken. Hulde voorzeker verdienen de Amersfoort- sche Propagandisten voor hun tactisch werk doch ook hulde aan den Gemeenteraad al daar, die dit schoone werk zoo ruim steunt. Ik zou alle propagandisten hier tegenwoordig willen toeroepen «Doet zooals in Amersfoort". Ik zou alle Gemeenteraden willen smeeken Volgt het voorbeeld van uw Amersfoortsche collega's*. Doet het ons altyd goed, wanneer we met lof over de stad onzer inwoning hooren ge wagen, met des te grooter ingenomenheid plaatsen we bovenstaande hulde aan ge meentebestuur en het wakker Drankweer comité, ook, omdat het laatste er steeds op uit is om iets nieuws voor zijn pructisehe propaganda te bedenkten eu omdat wij die waardoerende woorden zoo ten volle verdiend achten. Moge steeds meerdere zegen op zijn ar beid rusten Gaarne varrnelden wij, dat by de Trom petters van bet Eskadron Ordonnansen het voornemen bestaat om op den jaardag van H. M. de Koningin eeu generale reveille te houden. De heer Chr. Langeler, surnumerair aan de N. O. S. alhier, is geslaagd voor het examen stationsklerk. Nog twee dagen en het circus Carré geeft hier zijn openingsvoorstelling. Het programma (men zie de nevenstaande adv.) bevat zoo veel aantrekkelijke nummers, dit er a.s. Zaterdagavond zeker geen plaatsje in den geriefelijk ingerichtea circus zal openblijven. 't Bracht, van ochtend heel wat opschudding te weeg, toen een paard, staande io de Groote Haag 'tplotseiing in den zin kreeg eens te doen, wat l'U verkoos en het meende geen beter ge bruik van zijn zelfveroverde vrijheid te kunnen maken dan om nu eens op zyn beurt voor «boeman" bij de inenschen te spelen. In vliegenden ren holde liet door de Kleine Haag en den Zuidsingel op, maar bij deu draai naar de Langestraat was het gedaan met zijn machtsvertoon. Het dier struikelde over een kei éen stevige greep en onze rebel was weer gedoemd om in 't gareel te loopen, waar hij gelegenheid genoeg heelt om na te denken, dat op den weg naar «le vrijheid 'n onnoozel steentje je soms noodlottige:- kan zijn dan een groote hinderpaal, waarover je heen- springt iu je vaart. üp het Nationaal Kegeleoncours te Nijme gen is in den korpswedstryd de 28ste prijs behaald door H, D. I. alhier met 142 punten. In den personeelen wedstryd won de heer C. de Jager alhier met 37 p. den 28sten Prijs- De schiotvereeniging Wilhelmina" hield Maandag jl. prijsuitdeeling van het zomer- concours met scherp op de Leusdsrheide. Zes series kwamen daarvoor in aanmerking. Maximum per serie 60 punten. le klasse W. Achterberg, 334 p. steunserie 55D. van Buuren, 334 p. steunserie 54 Oorschot, 330 p. steunserie 54; R. J. van' Eimeren, 330 p. steunserie 53Clemens, 329 p.; Uding, 327 p-.; Meijer, 325 p.; Serré, 322 p.; Van Zwol, 321 p.; Muis, 319 p.; Van Doorn, 314 p. en Smit, 305 punten. 2e klasse: Michon, 320 p.; Kerkkamp,319 p.; Kruger, 311 p.; Klaassen, 307 p.; Hassin", 299 p.; Van Ede Sr., 296 p. steun 46; De Rruin, 296 p. steun 44; Hijligers, 286 p.; Van Ede Jr., 278 p.; Bakkenes, 240 punten. Gel iksbaau 100 puntenD. van Buuren, 97 p., dameshorlogeClemens, 94 p., Baro meterJansen, 93 p., beschuitbus (nikkel); Uding, 93 p., portefeuille. De rozenprijs werd behaald door den heer Oorschot. De hoogste serie met 110 p. door den heer Uding. Op de Paardemarkt werden aangevoerd c.a. 280 paarden, 50 hitten en 30 veulens. Men besteede: voor Luxe Paarden f 450 a 550, voor Werkpaarden f lOO k 450, voor Slachtpaarden f60 a f100, voor Hitten f 100 k f175, voor Veulens f 100 k f200. Enkele buitenlandsche kooplui bezochten de markt. De handel was redelyk. Flirten is «neen zeggen" met de lippen en «ja zeggen" met de oogen. Wegens plaatsgebrek moet een en ander lot het volgend nummer uitgesteld. De Curator, in het faillissement P. G. J. BREDÜUW, handelende onder den naam P. G. J. KUBES, te Amersfoort, bericht, dat door hem do uitdeelingslyst ter Griffie van de Arroudissements-Rechibank te Utrecht en in afschrift ter Griffie van het Kantonge recht te Amersfoort is gedeponeerd om ge durende 10 dagen ter kostelooze inzage voor de schuldeischers te liggen. De Curator, P. J. A. van VOORST VADER. Amersfoort, 22 Augustus 1907, te AMERSFOORT. Door het verbindend worden der eeuige uitdeelingslijst heeft bovengenoemd faillisse ment een EINDE genomen. L. J. C. KA STEL YN, Curator. van 6 tot. en met 22 Augutus De praktijk zal door de burgergeneesheeren worden waargenomen.

Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 2