Amersfoortsche Bank Amersfoortsch Wissel- en Effectenkantoor Stadsnieuws. Ad vertentiën Salon voer vervorscbinp, Met horst Van Lutterveld, Kassiers en Commissionairs in Effecten. (Commanditaire vennooien fl. DIENS Konen, ie Amsterdam) SAFE DEPOSIT. In de week van 14 tot en met 20 Augus tus kwamen ter kennis van den Centralen Ge zondheidsraad, voor zoover de provincie Utrecht betreft; Een geval van typhus en febris lyphoïdea te Amersfoort en eeu geval van dezelfde ziekte te Wijk bij Duurstede. Zooals we in ons Uonderdagnummer reeds meldden, werd dien middag den eersten steen voor den bouw van het Nieuwe St. Pieters- en Bloklands gasthuis gelegd. In tegenwoordigheid vau dames regentes sen en heeren regenten van genueinde stich ting, was het de voorzitter van dat college, de heer A. M. Tromp van Holst, die deze plechtigheid verrichtte. En tevens voerde hy ook het woord, het allereerst natuurlijk er op wijzende, hoe de milde testamentaire beschikking van wylen Mevrouw Scbeltus van Leusden— Fenema, oudste regentesse, het mogelijk maakte, om in plaats van 't oude gebouw een nieuw daar te stellen, waarin ouden van dagen onbezorgd hun laatsten levenstijd konden doorbrengen waar toe vader Hai terink en moeder Biezenbos, door hun liefdevolle leiding zeker het hunne zouden bydragen. En allen, die daar zouden verblijven, zul len natuurlijk in dankbare herinnering houden de nagedachtenis van mevrouw Scbel tus van Leusden. Na nog de overtuiging behebben uitge sproken, dat de architect, de beer Hevm. Kroes en de aaunemers, de heeren Mosterdman en Van Nes het omvangrijke gebouw hun des kundige zorgen en kennis zullen wijden, dankte hij de werklieden voor de keurige versiering van het terrein, hen uitnoodigend tot een feestmaal, een gebraik bij de eerste steenlegging, waarvan het college niet wilde afwijken. Met een warm applaus betuigden de aanwezigen bun instemming met die woordeu In den steen bevindt zich een looden koker, bevattend een perkamenten document, waar op bet volgende geboekstaafd is .Gevolg gevende aau het verlangen van w ;len Vrouwe Johanna Margaretba Fenema, weduwe van den heer Otto Scheltus, van Leusden, in leven regentesse van het St. Pieter- en Bloklandsgasthuis te Amersfoort, om het oude gebouw te doen vervangen door een gebouw, meer naar de eischen des tyds ingericht, waarvoor voormelde regentesse een aanzienlijke gift schonk, heeft het college van regenten en regentessen dit gebouw ge sticht, waarvan heden den 22. Augustus in het jaar negentien honderd en zeven (1907) de eerste steen wordt gelegd door den voor zitter van voormeld college en in tegen woordigheid van de overige leden van dat college en vau den bouwmeester Herm. Kroes, diens opzichter G. J. M. Hof, en de aan nemers G. Mosterdnsan en G. van Nes. Amersfoort 22 Aug. 1907. Volgen de handteekeningen. Aan de 8(3 werklieden werden broodjes met ham en een üesch bier verstrekt, terwijl zij tevens een douceur in geld ontvingen. Majoor A. Holland vau net 5e reg. infan terie is benoemd tot luitenant-kolonel bij het korps. Kapitein F. A. Nieuwenhuys van het 5e re*, inf. is inet ingang van 1 September belast met het bevel over de XXste landweer district, standplaats Naarden. Bij beschikking van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel is met in gang van 1 September a.s. benoemd tot klerk bij de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam Mej. T. G. de Vries van hier. Reeds heden zijn door de manschappen van hot 5e regiment infanterie in de kazerne feesten gevierd ter gelegenheid van den a.s. jaardag vau onze Koningin. Het t?rrein achter de kazerne was keurig versierd en leverde met de opgeslagen tenten eeneigeuaardigeri, schilderachtige!) aanblik op. Met opgewektheid werd aan de verschil lende uitspanningen deelgenomen, welke be stonden uit: wedloopen over 100 M.. hinder nishaan, staafwerken, polsverspringen, ring- ryderij op fietsen, turfrapen en estafette-loop, terwijl aan de winnaars fraaie prijzen werden uitgereikt. Er begint teekeuing in het programma voor het Koninginne-feest te komen, want ook de étalage-wedstryd, gaat door. Resumeerendo onze vroegere berichten, kunnen we melden, dat het waardige begin voor den, hopen we, door allen waardig te vieren feestdag, zal zijn 's ochtends om half acht een uitvoering van koraalmuziek op het terras van Amicitia, onder leiding van den heer M. W. Petri an met medewerking van het stafmuziekkorps van het 5e reg. infanterie. Ofschoon het koor reeds een honderdtal dames en tweren telt, leden van verschillende zangvereenigingen, zoo zal 't bestuur het zeei waardeeren, wanneer meerderen zich nog tot deelneming aanmelden een ieder, die stem bezit, ia welkom. A.s. Donderdag en Vrijdag hebben in de „Keizerskroun"der repetitiën plaats, waarvoor de groote zaal tot dat doel belangeloos is af gestaan door den heer Scholten. De boekjes met den tekst der ten geboure te brengen liederen zyu verkrijgbaar bij den heer J. Grootenvorst, Hof 38; ze strekken tevens tot bewijs van toegang bij de repetitiën. Vervolgens 's middags bloemencorso en 's avonds gondelvaart, waaraan o.a. ook za! deelnemen de «Onderofficiers-Zangvereeni- ging" (dir. de heer W. Wernicke) die op nader te bepalen plaatsen vierstemmige i capella liederen ten gehoore zal brengen. Wilhelmus (Oude Toonzetting) Stil gelukLouis Kron Het Nederlandsch Volkslied L. Noest. AvoDdklankenC. Ailenhofer VolkshymneA. LuofT. Het kerkjeC. Kreutzer. GalopFerd. Möbring »Het Nederlandsch Volkslied", is gecom poneerd door onzen stadgenoot, kapiteiu L. Noest, tevens beschermheer van genoemde zangvereeniging. En wanneer nu in den vroegen ochtend of 's avonds bij de gondelvaart in de open lucht de zang van zoovelen weerklinkt, dan houden we ons verzekerd, dat de honderden, die zich dan vereenigen zuilen opAmicitia's terras, in 't Beukenlaantje of op de Singels, iu ademlooze stilte toeluisteren en door hun optreden toonen zullen, dat ook zij komen onder den ernst, waarmede zij Gods zegen booren atsmeeken over Neerland's eerste Vrouwe, over het Vaderland en Haar volk. Hedenavond openings- en galavoorstelling van het circus Oscar Carré. Als we nagaan al hetgeen de bladen ver tellen uit de plaatseD, waar het circus zijn druk bezochte voorstellingen gaf, dan houden we er ons van overtuigd, dat ze ook hier een groote attractie voor het publiek zullen blijken te bezitten. Moge een uitverkocht huis daar eiken avond den heer Carré en zijn gezelschap kunstenaars van den eersten rang, het bewijs van geven 1 By genoegzame deelname vinden de be zoekers steeds een tram gereed staan, als zij den circus verlaten. Op het publiek maakt men gewoonlijk den meesten indruk, wanneer men met cijfers aankomt. Welnu, daarom laten wij eens een opgave volgen van de gevallen vau mond en klauw zeer, welke er alleen in de provincië Utrecht gedurende de maand Juli geconstateerd zijd, op Jat men van de noodzakelijkheid nog meer doordrongen worde om de melk te koken, goed, terdege te koken, of beter nog, drinkt alleen gepasteuriseerde melk. Te Abcoude-Proostdij dan 105 (5); te Benschop, 91, (4); te Breukelen-Nijenrode 25 (4)te Kamerik 192 (6)te Linscboten 56 (1); te Loenen 70 (2); te Mijdrecht 610 (21); te Polsbroek 31 (1); te Suelrewaard 22 (1); te Wilnis 415 (13); te Zegveld 394 (13); hetwelk een totaal maakt van 2011 (68) gevallen. (De cijfers tusschen haakjes duiden het aantal eigenaren aan, onder wier vee de ziekte overkwam); De dennenbosschen en verschillende hoo rnen op Birkhoven zelf, gisteren verkocht ten overstaan van den notaris Jobs. Knoppers alhier, hebben opgebracht f18 972 50 en de etke- en andere hoornen op de boerderijen f4673. Door luitenant H. Matthon werd de eerste prijs met Held, door luitenaut H. J. van Rijssen werd de 3e prijs met Mary en de 6e prijs door N. N. mei Portkos, toebehoorend aan luitenaut Wilson, behaald op het con cours te Woerden. De eerste Septembei zal door een clubje dames en heeren alhier in de omstreken een vossenjacht per rijwiel gehouden worden, terwyl iu October de Milltaiie sportvereeni- ging te deze slede een wedstrijd zal houden voor het beste ollicierspaard. Die wedstrijd zal bestaan uit a. afstand- rit van 70 K M. b. africhting proeven en c. jaentrit. Burgerlijke Stand van Amersfoort vau 15 tot 21 Augustus 1907. GEBOREN Marinus Gerardus, z. van Abraham An- thonie Montaubau en Alberdina van Vlaan deren. Angelique Johanna Geertruida, d, van Gerrit Jan Üuijs en Anna Geertrui van Meeteren. Hendricus Antonius Emil, z. van George Louis Marinus Plas en Everdina Maria Hendrika Elisabeth Bies. Annegje, d. van Jan Oostergetel en Margaretba Anna Woud. Alida Willemina, d. van Johan Vonkeraan en Anuetje van den Bos. Teu- nis, z. van Roelof van den Berg en Aartje van de Beek. Pieter Hendrik, z. van Franciscus Elkorbout en Geesje van der Vegte. Jantina, d. van Gerrit Riezebos en Catha- rina Cornelia Hoolwerf. Cornelia Jacoba, d. van Petrus Wilhelmus Johannes Franke en Martina Alida Spriukboijzeu. Johanna Maria, d. van Johannes Hooft en Johanna Maria Delforterie. Johanna Berendina, d. van Franciscus Theodorus Antonius de Goey en Christina de Wilt. Willem, z. van An- thonie vari Straten en Annetje Wiudhouwer. Elisabeth, d. van Gerrit Arler en Elisa beth de Groot. Hendrika Embertha, d. van Frederik van Slooten en Embertha Al- bertina ten Hoove. Pietje, d. van Daniël Sp.eij en Elisabeth Mulder ONDERTROUWD Johannes Staats en Pietertjje Hofman. Christianus Kuit en Catrina Willemina Bou- huys. Autonie van Wyland en Hendrika Pannekoek. Hendrika van 't Hoog en Geertruida Zwieserijn. GETROUWD: Frederik Lablans en Grietje Hendriksen. OVERLEDEN Jan de Bruin, 65 j., wedr. van Hendrikje vau de Lagemaat, eerder van Annetje Hun nessen. Bankje Berends Hallema, 53 j., echtg. van Aize Hendriks Heraminga. Cornelis Vlaanderen, 62 j., echtg. van Geer truida Helena Nieburg. PREDIKBEURTEN. Zondag 18 Augustus. Evang. Luthersche kerk. Voorin. 10 uur, ds. J. Ph. Makking, Theol. Cand. te Amsterdam. Remonstranlsche kerk. Voorin. lO'/g ut"'» ('s. Hooykaas. Gereform. kerk (Langegracht). Voorm. 10 uur, ds. Donner. 's Avonds 5l/t uur, ds. Donner. Gereform. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, ds. Teeruik. 's Avonds 5i/a uur, ds. Teerink. Vr(je Gereform. gemeente Voorm. 9>/g uur, godsdienstoefening, 's Avonds 5 uur, godsdienstoefening. Cbr. Gereformeerde gemeente. Voorm. 98/4 uur, godsdienstoefening. '3 Avonds 574 uur, godsdienstoefening. Voor de vele bewijzen van deelneming ontvangen by het overlijden van onzen ge liefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Groot vader, den heer C de JONGH, betuigen wij onzen hartelyken dank. Amersfoort, Wed. C. de JONGH— Van Sweden. J. H. de JONGI1. Wcesp G. J. C. de JONGH— SciIUIJT. I J. S. J. de JONGH, Amersfoort 1 G. de JONGH Van de Stadt. Amei'sfoort G. J. BONK De Jongh. Ned.-Indië J. BONK. IA. H. E. COUVEE- Amerongen Noomen. H. J. COUVEE en Kleinkinderen. Amersfoort, 24 Augustus 1907. Lagsweg, Zeist. (Laan achter Hotel Broedergemeente) waar ook het bekende en gerenommeerde adres is voor GEBAK, SORBETS, IJS, PLOMBIERES, CARN0TS, enz. Vergeet dit goede adres niet, want 'tis in uw eigen belang, het goed te onthouden en by uw komst te Zeist er gebruik van te maken. AMERSFOORT, Tel. 49, BAARN, Tel. 141. Muurhuizen 15. Molerusstraat 88. Kantoor geopend Tan 9 tot 5 uur. KORTEGRACHT 20, Amersfoort, (naast het Postkantoor.) Telefoon 88. behandelt alle Bankzaken zooals: het incasseeren, disconteeren, koopen en verkoopen van binnen- en buiten- landuche wissels; het openen van rekening-courant met of zonder voorschot waarvan de voorwaarden op aanvraag verkrijgbaar zijnhet koopen en verkoopen van effecten en vreemd geld; het verzilveren van coupons; het sluiten en nemen van gelden op prolongatie, beleening en deposito; het bezorgen van assurantiën op het leven en tegen brandschade en inbraakhet verhuren van safe-lokettenhet verschaffen van reiscredlet- brieven op meer dan twaalf honderd plaatsen in Europa, Azië en Amerikahet openen van provisie-vr(je cheque-rekening. Nadere inlichtingen worden verstrekt door De,DIRECTIE. 1 1 EFFECTEN. PBOLONGATIËN. Frans A. WAMSTEEKER Jr. KEIZERSGRACHT 273, AMSTERDAM.'. Vertegenwoordiger te Amersfoort, L. J. van BEUNINGEN van HELSDINGEN, Soesterweg 18, interc. Telefoon 183. Verstrekt aan belanghebbenden, op verzoek, gratis een volledig dagelyksch Beurs verslag. COUPONS. ASSURANTIËN. 1 voorheen W. CROOCKEWIT W.Azn. EORTSGR4CHT 7. In- en verkoop van Effecten, Coupons, Vreemd Geld. 'in-'m Verkoop ïan wis,ela °P Binnen- en Buitonland. Neemt gelden a Deposito. Verschaft Reiscredietbrieven op alle voorname plaatsen der wereld. Verstrekt Voorsohot op onderpand, tegen Borgstelling of andere zekerheid. Bezorgt Assurantiën op 't leven, tegen Brandschade en Inbraak. Naaien van, en Versekering tegen vérlies by Uitloting.

Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 2