Advertentiën. Mond en Klauwzeer. FLESSOBEMLE. FlIEii i MM Verder verzoeken zij, dat bij besluit van 28 September 190? door den Raad een tractements- regeling is vastgesteld waarbij bepaald is, dat de agenten van politie 2o klasse 10 dienstjaren moeten hebben voordat zij op het maximum van het trac- tement wordon gosteld, zoo verzoeken zij U Edelen Raad het daarheen te willen leiden, dat zij gelijk mogen worden gesteld met andere agenten op zesjarigen diensttijd. Adressanten vermeenon, dat bovengenoemde wijziging in vergelijking met andere Gemeenten billijk is. Hopende, dat de Raad hierover goedgunstig moge beschikken. Een en ander opgemaakt met goedvinden van den heer Commissaris van politie alhier. Namons de agenten vap politie, enz. Rapport en voorstel van Burge meester en Wethouders van 18 De cember betreffonde oen verzoek van een aantal werklieden- en vakvereeni- gingen tot hot subsidieeren van vak- teekenonderwijs. Voldoende aan uw opdracht, advies uit te brengen over het ter zijde genoemde adres, hebben wij de eer het volgende op te merken In uwe vergadering van 28 Juni 1906 werd behandeld een verzoek van de afdeeling Amers foort van het Nederlandsch Werkliedenverbond «Patrimonium", den R. K. Volksbond »St. Joris", de Timmerlieden vakvereeniging »St. Joris", de Christelijke Timmerlieden vereeniging en de Metaalbewerkers vereeniging „St. Eloy" en een adres van de Kam^r van Arbeid voor de bouwbedrijven te Amorsfoort, met verzoek de klasse van voortgezet teekenonderwijs aan de Burger Avondschool weder in te stellen. In ons advies hadden wij gelegenheid er op te wyzen, dat er van opheffing geen sprake kon zijn en gaven wij U in overweging, afwijzend op het verzoek te beschikken, waartoe door U met alge meen® stemmen besloten werd. De vereeniging «Ambachtsschool voor Amers foort en omstreken" had intusschen een avond cursus gedurende dat jaar voor vakteekenen geopend ten dienste van ambachtslieden. Verschillende vereenigingen wenden zich thans tot de Gemeente met hot verzoek, voor een teeken cursus eene subsidie van f 250 te willen verleenen. De meoning van de adressanten, dat de f 250, die beschikbaar is gesteld voor den metselcursus, die niet doorgaat, in 1908 voor het gevraagde doel kan worden gebruikt, is onjuist. De Gemeente heeft besloten, den metselcursus te steunen; voorloopig wordt deze nog niet ingesteld wegens het geringe aantal leerlingen. Melden zich evenwel voldoende leerlingen aan, dan zal natuurlijk tot oprichting worden overgegaan en kan de Gemeente de eens toegezegde subsidie niet terugnemen. Waar nu in andere plaatsen, o.a. Arnhem, Nijmegen, Zwolle, met goed succes het metselen onder de leervakken van de Ambachtsschool is opgenomen, is het waar schijnlijk, dat de metselcursus ook in deze Ge meente weldra oen voldoend aantal leerlingen zal trekken. In ieder geval kan over de toegezegde gelden thans nog niet beschikt worden. Wat nu het verzoek zelf betreft, kunnen wij niet tot inwilliging adviseeren. Wij willen hiermede allerminst geacht worden het nut van het gevraagde onderwijs te onderschatten. Wij meenen evenwel, dat de Gemeente aanvankelijk geen nieuwe uit gaven voor het vakonderwijs op zich kan nemen. Er wachton nog zoovele aangelegenheden op beter regeling, die niet aan de orde gesteld kunnen wordon wegens de daaraan verbonden financieele gevolgen, on waarvan de behartiging nog meer op den weg dor Gemeente ligt, dat wij ernstig moeten ontraden, deze lasten wederom uit te breiden voor het gevraagde doel. Dit klemt te meer en noopt tot voorzichtigheid ten opzichte van subsidieering van vakonderwijs voor volwassenen, omdat aanvragen tot hoogere subsidies voor dit doel niet onwaarschijnlijk zijn. Heeft de Gemeente voor éen jaar de subsidie toe- gezegd, dan zal zij deze in volgende jaren niet kunnen intrekken. Nog moeten wij opmerken, dat het ons niet wenschelijk voorkomt, zijdelings er toe mode te werken, dat de lokalen van de Ambachtsschool voor het onderwijs gebruikt worden bij uitbreiding van de Burger-Avondschool zijn die lokalen voor die school noodig; wordon deze evenwel met mede werking van het Gemeentebestuur modo gebruikt voor het vakteekenen voor volwassenen, dan zullon deze bezwaarlijk voor de Burger-Avondschool ontruimd kunnen wordenalsdan zal het Werk huis in gebruik genomen moeten worden, waardoor de kosten van de Burger-Avondschool weder be langrijk zullen toenemen. Nog kunnen wij er onsnietmeevereenigen.dat, waar het hier onderwijs voor volwassenen geldt, die, naar ons oordeel, zelf de kosten van hun onderwijs behooren te betalon, bij een geraamd bedrag van f525 in uitgaven, door hen zeiven slechts f 75 wordt betaald, terwijl zich reeds meer dan 60 deelnemers aangemeld hebben. Op deze gronden hebben wij de eer U voor te stellen, afwijzend op het adres te beschikken. Het adres van 20 November 1907, luidt Geven bij dezen, met verschuldigde!! eerbied te kennen de ondergeteekenden. voorzitters en secre tarissen van de werklieden- en vakvereenigingen van Patrimonium. Amersfoortsche R. K. Volksbond »St. Joris," Amersfoortsche Bestuurdersbond,Chris telijk Nationale Werkmansbond, Timmerlieden- vereeniging «Streven naar verbetering", Timmer- liedenvereeniging «St Joseph" (onderafdeeling R. K. Volksbond) Christelijke Timmerliedenvereeni- ging, Schildersvereeniging-Door Eendracht Sterk" Metaalbewerkers vereeniging «Vooruit" en afdee ling Behangers- en Stoffeerdersbond, dat, blijkens bijgaande circulaire, die, door middel van eene commissie uit de Besturen dier zooeven genoemde vereenigingen gekozen, aan tal van ingezetenen van Amersfoort is verzonden en daarmede pogingen zijn aangewend om particu liere bijdragen te verkrijgen ten behoeve van avondcursussen in het vakteekenen voor werklieden en aankomende ambachtslieden, te houden dezen winter hier ter stede; dat er groote behoefte bestaat aan onderwijs in het vakteekenen, blijkende uit het feit, dat thans reeds moer dan 60 werklieden zich voor het volgen dier cursussen hebben aangemeld dat door particuliere bijdragen de somma van twee honderd vijf en twintig gulden voor dat doel is bijeengebracht; dat blijkens bijgaande begrooting bovendien voor het geheel nog benoodigd is een bedrag van twee honderd vijf en twintig gulden, ter bestrijding van de uitgaven voor bedoelde avond-cursussen dat zij uit de plaatselijke bladen vernomen heb ben, dat wegens onvoldoende deelneming niet overgegaan zal worden tot de oprichting van den metselcursus aan de Ambachtsschool alhier; dat dientengevolge beschikbaar zal komen het subsidie op de Gemeentelijke Begrooting voor de Ambachtsschool ten behoeve van den metselcursus; dat deze gelden, in het algemeen voor het vak onderwijs bestemd, thans beschikbaar gesteld zouden kunnen worden voor bedoelde cursussen in het vakteekenen dat het Bestuur van de Ambachtsschool de be- noodigde werkzalen voor de avondcursussen kos teloos beschikbaar heeft gesteld Redenen waarom ondergeteekenden uwe Edel- Achtbare vergadering eerbiedig verzoeken eene bijdrage voor ééns uit de Gemeentekas ten be hoeve dier avondcursussen in het vakteekenen beschikbaar te willen stellen ten bedrage van twee honderd en vijf en twintig gulden. 't Welk doende, enz. Begrooting van inkomsten en uitgaven ten be hoeve van de cursussen in het vakteekenen, ge durende de wintermaanden 1907/1908 (vanaf 1 December tot 1 April) voor Timmerlieden, Smeden, Bankwerkers, Meubelmakers en Schilders. Inkomsten Gevraagde subsidie der Gemeente Schoolgelden Particuliere dragen bij- f225 75 f525 Uitgaven Salarissen f475 Vuur en licht, enz. 80 Papier, enz. 10 Onvoorziene uit gaven M 10 f525 Voorstel van Burgemeester en Wet houders van 14 December tot verhu ring van twee arbeiderswoningen op «Birkhoven". Wij hebben de eer U hierbij ter goedkeuring aan te bieden een besluit, strekkende tot machti ging aan ons college om de twee arbeiders-wonin gen op het buitengoed «Birkhoven" te verhuren. Hot is ons voornemen, deze woningen voorloopig te verhuren aan personen, die tevens eenigszins toezicht kunnen houden op de bosschen totdat de te benoomen boschbaas in functie zal zijn getreden en een dezer woningen zal kunnen betrekken. Het is voor de Gemeente van zeer groot belang, dat er op die goederen toezicht wordt gehouden daar hot dan slechts mogelijk zal zijn, sirooperij tegen te gaan, waarvoor, in het reeds aangebroken winterseizoen vooral, groot gevaar bestaat. Het voornemen bestaat, de woningen voorloopig te verhuren aan de personen, die er thans nog wonen tegen een lagen huurprijs onder beding dat zij toezicht op de bosschen zullen uitoefenen. Zooals wij boven reeds met enkel een woord zeiden, wenschen wij deze verhuring slechts tot het tijdstip, waarop de boschbaas in functie zal zijn getreden en een dezer twee woningen zal hebben betrokken zoodra dit het geval zal zijn, en dit toezicht dus niet meer noodig is, zijn wij voor nemens een voorstel bij U in te dienen, teneinde een nadere bestemming aan de andere woning te geven. Aangezien de te benoemen hoschbaas met 1 Mei 1908 zeer zeker in functie zal zijn getreden, stellen wij als uitersten termijn dien datum voor. Het concept-besluit strekt om a. Burgemeester en Wethouders van Amers foort te machtigen, tot uiterlijk 1 Mei 1908, de arbeiderswoning, bevattende drie vertrekken, een kelder, een zolder en een bergplaats, het Zui delijk gedeelte uitmakende van het perceel, ka dastraal bekend Gemeente Amersfoort, sectie D. no. 1807, en hot perceel kadastraal bekend Ge meente Amersfoort, sectie D. no 1657, onderhands te verhuren onder de voorwaarden, dat: lo. De verhuring bij de week geschiedt; 2e. Voor elk perceel een huurprijs van ten minste 25 cent per weok zal bedongen worden. b. Het sub a beslotene aan de goedkouring van Gedeputeerde Staton van Utrecht te onder werpen. Gebruikt, thans GEENE ANDERE dan AMERSFOR- TIA'S gegarandeerd ziekte- kiemvrije van M. Riïenswaaj Zonen Gorinchkm. Aanbevolen Merken van Si. Estèphe Médoc La Rose Luilon Chateau Matleret. Petit Bourgogne Graves Blanc Haul Sauternes Wilte bergerac Niersteinei HUiieslieimer Oude Roode Portwijn Extra oude Roode Portwijn 1.44 Oude Witte Portwijn 1.08 Extra oude Witte Portwijn »1.80 Fine Old Pale Sherry 0.90 Goede Madeira»0.90 Madeira Superior1.44 Vermouth «li Torino Dom BKu.Aum (per Liter) 1.17 Prjjzen netto a contant. ƒ0.60 0.72 «0.80 «0.90 »0.72 1.35 0.99 0.72 «1.08 1.08 Depot te Amersfoort: M. R. N. Oosterveon, Lungestraat 46 en Arnhemschestr. 11, Telefoon 77.

Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 6