Telegram! INBOEDEL, TENTOONSTELLING Advertentiën. VEILIN G Inboedel te Harderwijk. Leger des Heils. MEISJE iEST MEID-alleen, TWEEDE MEISJE MARKTBEWEGING. LEZING BEKENDMAKING. No. 16410 f 50 000 LIJNZAADKOEKEN 6i' af. Het voorstel wordt aangenomen z. h. st. De punten 10 tot 10 lokten geen discussie en de vergadering, te 1.45 aangevangen, kon dan ook reeds te 2.20 worden gesloten. De kortste Raadszitting, die we kier mee maakten. De heer Th. F. van dev,Pol heeft, de zeer mooie rijplandschapjes iu beeld gebracht. Gister toonde hij ons zeven photo's in kabi- netsformaai en veertien zoogenaamde prent briefkaarten. Vooral de eerste doen, door hun doffe bewerking, het heel goed en zijn een zeer fraaie herinnering. De keerzijde van dat onbeschrijflijk mooie is de stagnatie, welke vooral de handel nog ondervindt van de storingen van telegraaf en telefoon. En in dit verband mug hier wel vermeld, dat het particulier» telefoonnet te Nijmegen zóo veol heeft geleden van den rijp, dat herstelling ougeveer gelijk slaat met geheele vernieuwing wat te erger is omdat de concessie in October eindigt en riiet wordt verlengd, daar het Rijk dan zelf exploiteert. Dan zijn we er hier toch maar best afge komen slechts twee lijnen van het stadsnet zijn nog gestoord. In den ouderdom van 67 jaar is hier heden ochtend na kortstondige ziekte overleden de heer George Diederik Ebell (Vlasakkerweg), gepensionneerd kapitein der infanterie van het Oost Indische leger, ridder Militaire Willems-Orde 4e klasse, gerechtigd tot het dragen vau het efficierskruis voor langdurigen dienst en van het expeditiekruis met de gesp Atjeh. Mocht de Concierge van het. Raadhuis, de heer H. van Manen, reeds op 23 December, den dag waarop op 25 jaar geleden werd benoemd, tal vau gelukwenschen ontvangen, Zaterdag 1 Februari, den dag waarop hij een kwart oeuw geledeu in functie trad, zal zijn zilveren jubilé officieel worden herdacht. Mevrouw VouteCelosse heelt Albert Vogel en diens echtgenoote vergezeld op een reis door Japan en China en naar Singapore en Hongkong en deed zich daarbij kennen als bijzonder kunstvaardige begeleidster voor zijn Leonore- en Hexenlied-voordracht. Het vierde abonnementz-concert, dat mor genavond hier zou wotdeb gegeven door mej. Edith Elischer eu tien beer Rud. Loh- man, is uitgesteld tot Maart. De Amersfoortsche mandoline-club Arion" gaf Dinsdag een concert te Barneveld en had daar een reusachtig succes. Jammer, dat door het teveel, dat ook daar dezeu winter wordt geboden, de zaal niet beter was bezetdoch men verzocht de dames en heeren dringend, terug te komen. Gisteravond gaf de club «en uitvoering hier ter stede voor eeu stampvolle zaal. Bij het wapenfeesi van den Kod. onderof ficieren schermbond, dat tot morgenavond te Utrecht wordt gehouden, behaalde het 5e regiment infanterie den eersten prijs, een gouden medaille aangeboden door de Ge meente Utrecht, in den korpswedstrijd floret en den 3den prijs, zilveren medaille, korps- wedatryd sportsabel. Sergeant-majoor A. Katerberg verwierf den len prijs schoonheidswedstrijd geweer. We lezen in de «Nieuwe .Aft. Crt." In de j.l. Zondag te Utrecht gehouden verg&tering van het Ned. Gyranastibk Ver bond is ook de kwestie van het deu vorigen zomer te Amersfoort gehouden gymnastiek- feest aan de orde gekomen. Het bleek, dat de Amersfoortsche Gymn. vereeuiging »Vol- harding" zich reeds lang voor de Gewestelijke uitvoering bij het Bondsbestuur had beklaagd over het door den Voorzitter van het Midden gewest, den heer Mieremet te Utrecht,gevoerde beleid bij de voorbereiding van die uitvoering. Zij achtte dit beleid geheel verkeerd en voorspelde, dat het zou leiden tot schade voor de gymnastiek en voor een gewenscht verloop dér te houden uitvoering. De Bondsvergadering besloot de klacht van «Volharding" tegen den Voorzitter van het Middengewest te doen onderzoeken door een commissie, welker leden zullen worden ge kozen uit die van het Gewest Noord- en Zuid-Holland. Het voormalig Aldegonde-gasthuis, door baron Van Boetzelaer van Oosterhout. ten geschenke gegeven aan de Vereeniging »Kin- derzorg" van het provinciaal ressort der Ned. Hervormde kerk, nadert zijn voltooiing als Kinderhuis, waarvoor het belangrijk is ver bouwd en aanzienlyk vergroot. Aan de Centrale botennijn werd Dinsdag aangevoerd 2565 Kilo fabrieksboter onder Rijks-controle. De hoogste prijs was f 1.47, de laagste fl.27 de middeiprys dus f'1.13. Bij het rangeereu zijn gister, vermoedelijk doordien er ijs tusschen den wissel zat, bij de luchtbrug over den Soesterweg twee goederen wagens ontspoord, die een groote signaalpaal in hun val meesleepten de op hen volgende wagen werd zwaar beschadigd. Het geval beperkte zich tot materieele schade. Het verkeer ondervond geen noemens waardige vertraging. Gisteravond zijn in het Plantsoen bij den Arnhomscheweg twee hoornen omgevallen. Vooral 's avonds liggen ze nogal gevaarlijk in den weg, waarom ze dan ook zoo spoedig mogelijk zullen worden verwijderd. Aan het Commissariaat van politie zijn voor de rechthebbenden terug te bekomen een portemonnaie, ditmaal niet zoo goed gevuld als de vorige, eu een vrouwezak waarin eenige voorwerpen van dagelijksch gebruik. Een 14-jarige jongen uit Hoevelaken wist, dat eeu dorpsgenoot een f34 had te vorderen van de Roomboterfabriek wegens geleverde melk. Hij schreef een kwyii ,g en ontving het bedrag. Een paar dagen later werd tiet hem te benauwd. Hij ging op stap naar Amersfoort, buurde daar een rijwiel, verkocht dit te Utrecht, gebruikte dit geld om naar A mster- dam te komen, werd daar zwervend aange troffen en zit daar nu in voorloopige bewa ring. Van het geld is niets over dan de napijn. De instructie nopens den moord op G. van D. is thans gesloten en verwijzing naar de openbare terechtzitting (zal spoedig vol gen. De verdachte, die nog steeds in hechtenis is, blijft pertiment ontkennen. De »Utr. Crt," meldt, dat de twee curato ren in het faillissement Cbr. Oortman Zn. nog druk bezig zijn aan het nazien en bijsverken der boeken. Zijn ze hiermee gereed, dan wordt begonnen aan de reke ning-courant. Eerst na beëindiging dezer veel tijd in beslag nemende werkzaamheden, welke naar schatting nog een paar maanden zullen duren, kan het actief en passief worden vastgesteld. De beruchte Spaansche schatgraver is thans grossist in tentoonstellings-medailles. «Alle concurrenten worden bekroond" zpgt de bende in haar jongste circulaire. Men behoeft zelfs niet in te zenden, be halve geld natuurlijk, dat men dan ook onberroepelijk kwijt is. Opgepast I Inhoud .Wereldkroniek" 25 JanuariTen toonstelling Laensche kunsthandel Pen- sonalia. De tiende automobiel-tentoonstel ling te Amsterdam. Een winterdag bij het regiment genietroepen. Kroniek van de week. Een hardrijderij van militairen te 's-Gravenhage. Karikaturen uit het bui tenland. Lastert niet, verguist niet, maar let op- de goede zjjde uwer medemenschen, opdat zij u tegenover uw vijanden verdedigen kun nen. Voor tweede klerk ter Provinciale griffie van Gelderland zyn maar eventjes 10$ sol licitanten, waarbij 4 dames. Te Berlijn is een wedstrijd gehouden voor vrouwen met lang haar. De eerste prijs werd toegekend aan een dame wier haar 197 cen timeter lang is. Bij de behandeling van een rechtszaak te Londen bleek, dat de éenponds oprichters- aandeden in de New Vaal river diamond and exploration-company, tegenwoordig elk 6000 pond of 72 000 guidon waard zijn. Door den Secretaris der plaatselijke af- deeling van de «Alliance francaise" zijn ont vangen eenige exemplaren van bet programma der Cours de vacation, van 1 Juli tot 31 Augustus in twee seriëp te Parijs te houden. Het groote biljet voor dezen 15den vacantie- cursus hangt in de jassenkamer van„Amicitia". Voor belanghebbenden is een exemplaar van het boekje kosteloos te bekomen by den Secretaris, Kortegracht 9. Bij de opening der Gabrie Mehen-school, op 1 November, werd vrijwel gekscheerender- wijs gezegd, toen ook de speeltuin in oogen- schouw werd Igeuomen«bier kunnen we nog uitbreiden". De toeloop naar de school is zóo groot, dat de kerkeraad der Ned. Hervormde ge meente nu reeds heeft moeten besluiten, haar Diaconieschool met drie lokalen te vergrootea. Door dlaatsgebrek moe^ weer veel blijven liggen óok feuilleton. Maatsohappij tot Bevordering der Toonkunst. Afdeeling Breda. Dinsdag 4 Februari Max Brucb, 01e Flucht der heiligen Familie. Op L. F. Brands Buys, Das Singenthal. c* en kleine liederen "®5 Leden met éen dame. -$K V De Heer en Mevrouw GERRIT SEN—Teengs betuigen hunnen harte- lijken dank voor de vele blijken van belangstelling, bij de geboorte van hunnen zoon ondervonden. Amersfoort, 30 Januari 1908. Visites worden gaarne af gewacht Maandag 3 februari aanstaande tusschen en 41/2 uur. te Bu8sum. Bij beschikking van den EdelAchtbaren heer Rechter-Commissaris in het faillissement van J. C. A. BOS SULPKE is bepaald, dat de indiening der schuldvorderingen aan den Curator, kantoor houdende aan het Xelbpad Ito. 26 te Hilversnm, moet plaats hebben vóór 18 Maart a.s. en dat de Verificatie vergadering zal worden gehouden 4 April 19o8, des namiddags te 13/4 uur, in het Paleis van Justitie te Amsterdam. De Curator, mr. H. F. H. WILBRINK HOITSEMA. Uit den omtrek. Notaris mr. J. F. NEEB, zal op WOENSDAG 5 FEBRUARI 1908, des voormiddags 11 nor, ten huize van mevrouw H. L. ROUYER, geboren Bense, aan de Donkerstraat te Harderwijk, tegen contante betaiing, publiek verkoopen: bestaande uit eeu compleet SALONAMEUBLEMENT, vervaardigd door het Modelhuis »Le Grand" e Arasterdam, en welSalonkast, twee Tafels, Stoelen, Spiegel, Beeld metjstandaard, Schilderijen, Vazen (faience de Gouda) enz. Eeu SLAAPKAMERAMEUBELEMENT, en voortsGasornamenten, Linnenkast, (djatihout), Cilinderbureau, Spiegels, groot Axminster Tapijt, geschikt voor 2 kamers, Gordijnen, Zeilen, Karpetten en Kleedjes, Kachels, Fornuis, Wandversieringen, Stam rozen en Planten, en betgeen verder te voor schijn zal worden gebracht. Te bezichtigen op Dinsdag 4 Februari 1908, des namiddag* van 2 tot 4 uur en éen nnr vóór den aanvang der veiling. DONDERDAG, YR1JDAG en ZATERDAG van 3 tot 5 nnr en 's avonds na 9 nnr. Boeken, Wandteksten, Huis houdelijke artikelen, enz. Wij noodigen U uit tot een bezoek aan de zaal, KRANKELEDENSTRAAT. DE OFFICIEREN. i Gevraagd voor dadelijk te Amersfoort bij pas gehuwden een fatsoenlijk voor .dag en nacht, niet beneden de 17 jaar, eenigszins bekend met koken. Brieven franco onder letter N. aan Van de VEN's Boekhandel te Baarn. GEVRAAGD, tegen 1 MEI, flinke in klein gezin Z. g. g. onnoodig zich aan te melden. AdresZU1DSINGEL 36, Amersfoort. Voor de Rechtbank te Utrecht is behandeld het hooger beroep van den eigenaar van automobiel R 437, uit 's Htrtogenboscb, die door den kantonrechter te Amersfoort werd veroordeeld tot 150 of tien dagen wegens het op 1 October met voor het verkeer ge vaar opleverende snelheid rijden op deu smullen straatweg naar Runschoten met het gevolg, dat de tolboom bij Hoogland, die door de tolgaardster werd dichtgeworpen toen de aansnorrende auto 30 M. daarvan was verwijderd, werd verbrijzeld. De ambtenaar van het openbaar ministerie vroeg oplegging van de zelfde straf. Uitspraak 4 Februari. Tegen den seinhuiswachter aan den Lieber- gerweg te Hilversum, door wiens nalatigheid in November van het vorig jaar drie menschen door den trein werden aangereden en gedood, is door de Rechtbank te Amsterdam 9 maan den hechtenis geëischt. Kapelaan H. W. van Soest is overgeplaatst van Hamersveld naar Zeildam. Bij de gister te Harderwijk gehouden aanbesteding voor verbetering der haven werken was minste der 7 inschrijvers H. van Meekaren, te Hindeloopen, voor f 10 400. De hoogste besomde f 17 400. De gunning is in beraad gehouden. l^et MEI of eerder biedt zich aan een BURGERMEISJE, P.G., vier jaar in laatste betrekking geweest, als ook niet ongenegeD om met kinderen om te gaan. Uitstekende getuigen. Rrieven onder letters J. W. aan het Bureau (oude) Amersfoortsche Courant, Kortegracht 9. Amersfoort. op MAANDAG 3 FEBRUARI 1908. savonds 8 uur, in de SOCIËTEIT .VEREENIGING" door den heer A. SCHUTTE?AER, wandel- leeraar der Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plautkunde en kweeker te Nijkerk. Onderwerp De toekomst van den Tuinbouw in deze streken en zyne behoefte aan een goede markt te Amersfoort. Toegang vry. HET BESTUUR. Tot het bijwonen dezer lezing zijn uifge- noodigd Burgemeester en Wethouders, leden van deu Raad, leden van de Kamer van Koophandel en andere corporatiën. De N. V. De Tijdgeest maakt bekend dat bij haren agent, den heer B. WOLF J.Zoon, N.Z. Voorburgwal 135 Amster dam, op volgens de trekking der Ned. Staatsloterij is gevallen de Houder van dat Tijdgeestlot kan, tegen inlevering" van zijn premie-coupon, de hem toekomende gelden aan bovenge noemd adres in ontvangst nemen of aan bet Hoofkantoor Zuidblaak 32 te Rot terdam. Inlichtingen omtrent den verkoop worden verstrekt door den heer H. ROER WINKEL Utrecbtsehe straat, Agent voor Amersfoort. WESSANEN LAAN, WORMERVEE R. Opgericht 1765. Koninklijke Fabrieken. Voedert uw Vee met de zuivere murw merk de „Ster", en W L Uitmuntend door hoog eiwit- en vetgehalte en grootste voedingswaarde EERE-D1PLOHA Parijs 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES.

Amersfoortsche Courant | 1908 | | pagina 3