Dr. GRONEMAN Gemengd nieuws. Ingezonden. Advertentiên. 7 September. ter THEE C. van OMMEREN. staan uit een défilé voor den Generaal J. Nierstrasz, die zich daartoe met zijn staf en de niet-ingedeelde officieren zal opstellen aan de westzijde van die laan. Uit dien hooide wordt het terrein aldaar afgezet en is dit niet toegankelijk voor het publiek, dat drin gend verzocht wordt niet vóór de muziek of met den troep mee te loopen, maar zich op te stellen aan weerszijden van deRegen- tesselaan. Programma der feestelijkheden op 31 Augustus 1908, 7!/a uur: Koraalmuziek op den toren (Hof) door de Amersf. Muziek-Vereeniging. 8V2 9 uur. Zanguitvoering van Koraal nummers door dames en heeren, met bege leiding van het stafmuziekcorps van het 5e Regiment Infanterie, welwillend aange boden door den Kolonel, Commandant van het regiment, op het terras van de sociëteit Amicitia. Gezongen worden achtereenvolgens 1. Psalm 118: 14. 2. Wilhelmuslied. 3. Verjaardag der Koningin. 4. Zegenbede. 5. Psalm 89: 1. 6. Wien Neerlandsch Bloed. 7. Hollands Glorie. 91/2 uur. Aubade aan den Burgemeester door 1500 schoolkinderen van alle scholen. Route KoniDginnelaan, (opstelling) Regentesse- Bij de woning van den Burgemeester worden, onder begeleiding van het muziek korps van den R. K. Volksbond, gezongen: 1. Het Wilhelmus. 2. Heilbede. 3e Konginne- dag. 4e Neêrlands Volkslied. Terug Van Campelaan, Utrechtscheweg, Utrecbtsche straat, Varkensmarkt, Arnhem- scheslraat, Plantsoen en Monnitcendam. Aldaar worden de kinderen op eenige versnaperingen onthaald en gaan daarna uiteen. IOV2 uur. Kinderspelen op het terrein van deu heer P. H. van Haselen, tegenover en langs de Chr. School. 12 uur. Groote Parade door de verschil lende alhier garnizoen houdende Wapens. 13 uur. Muziekuitvoering in hat Plant soen door de Amersf. Muziekvereniging. 3 uur. Allegorische- en Reclame-Optocht. Deze optocht wordt begeleid door eene eere-wacht te paard, en twee muziekkorpsen. Route Koninginnelaan, Johan v. Oldebarneveld- luan, Van Campenlaan, Utrechtscheweg, Lange Bergstraat, Arnhemscheweg, Beuken laan, Utrechtscheweg, Soesterweg, Soester Dwarsstraat, Van Asch van Wijckstraat, Weijerstraat, Utrechtschestraal, Wesisingel, Groote Spui, Schimmelpenninckstraat, Hoog landse! ie weg, Bloemendalschepoort, Bloemen- dalschestraat, Teutstraat, Koningstraat, Kamp straat, Hoogeweg, Hessestraat, Groote Nach tegaalstraat, Heiligeubergerweg, St. Andries- straat, Zuidsingel, Weverssingel, 't Zand Nieuweweg, Havik, Lavendel?» 'at, Hof Achter 't oude stadhuis, Kr nmestraat Langcstraat, Kamperbinnenpoort, Zuidsingel, Kleino Haag, Hendrik van Viandenstraat, Blokluudstraat, Blankenbeimstraat, Aldegon- destraat, Arnhemscheweg, Arnhemschestraat, Zuidsingel, Kleine Haag, Groote Haag, Koe straat, Varkensmarkt Langestraat en Hof (ontbinden). 8 uur. Concert in „bet Boompje" Heili geubergerweg (aangeboden door den heer Otte aan de leden der Oranje-Vereenigiug) door de muziekvereniging van de R. K. Volksbond. Concert op Amicitia door het 5e Regiment Infanterie. Muziekuitvoering door deAmersfooortsche Muziekvereniging in de tent op het Plant soen. 9f/2 uur. Prijsuitdeeling van de beschik bare medailles aan de deelnemers van den optocht, in den tuin van den heer Otte, Heilisenbergerweg. Alleen toegankelijk voor leden met hunne huisgenooten en deelnemers aan den op tocht. Men wordt beleefd verzocht, niet met den optocht mee te loopen. Evenals vorige jaren zal de verjaardag van H. M. de Koningin ook in het Tehuis voor Militairen (Beekstraat 3), feestelijk wor den herdacht. De Chr. Mil. Reciteer Vereenigiug „Oe fent U" heeft daartoe een feestavond geor- garniseerd, waarbij o.ra. velu luimige en ernstige voordrachten eu samenspraken ten gehoore zullen gebracht worden. Van zeer bevriende zijde werd de Ver- eeniging nu reeds in de gelegenheid gesteld, de zaal in een waardig feestkleed te steken, waarmede dan ook een aanvang is gemaakt, dauk zij de hulp der rappe handen van de vele trouwe bezoekers. Moge èn de feestelijk ingerichte zaal èn de vrije comsumptie voor dien avond er toe bijdragen, dat veel militairen, voor wie de toegang geheel kosteloos is, en wellicht el ders, op minder geschikte Dlaatsen dien Oranjedag dachten te vieren zich aange trokken gevoelen, de gezelligheid door hun- pe tegenwoordigheid te komen verhoogen. De prijzeü, bestemd voor de verschillende afdeelingen van het kinderfeest, zullen uitge stald en ter bezichtiging gesteld worden in »de Botermijn" op de Varkensmarkt. Op 34 Augustus zal blykens kennis geving in dit nummer, de secretarie den geheelen dag gesloten zyn, terwijl het bureau van de Burgelyken stand dien dag geopend zal zijn van 's middags 12 tot 1 uur, uitsluitend tot het doen van aangifte van geboorte en over lijden. Uit meer dan 400 sollicitanten is door B. W. op de aanbevelingslijst geplaatst voor Inspecteur van het Bouw- en Woning toezicht alhier, de heeren 4. J. Schülte N 0 r t h 0 11, opzichter bij openbare wer ken te Alkmaar. 2. R. J. v a n d e r V 1 u g t, opzichter bij het bouw- en woningtoezicht te Arnhem. De tot majoor bij bet 7e reg. inf. benoem de kapitein E. G. Staal van het 5e reg. inf. alhier, komt te Naarden in garnizoen. De tot kapitein bij het 5e reg. inf. benoem de iste-luitenant K. W. Bouwensch van het 6e reg. inf. komt alhier in garnizoen. De heer R. Groenveld, commies der secre tarie, alhier is benoemd tot leeraar (Afd. Burg. Stand) aan den cursus, te geven dooi de afdeeling Utrecht van den Bond van Nederl. Gemeente-Ambtenaren. Tot tijdelijk klerk-teekeuaar op het bureau van den Gemeente-Architect is benoemd de heer P. T. M. Visser, teekenaar bij Publieke werken te Hoogeveen. Door het hoofdbestuur der posterijen en telegrafie is afwijzend beschikt op het ver zoek om den naam hulp postkantoor Den Ham, gelegen onder Amersfoort, te veranderen in Hulpposlkanloor Hoogland. Door de Amersfoortsclie- eu Utrecbtsche Jachtvereeniging worden op 17 September op de beide nabij het station de Bilt, Gyme- kana-Raee3gehouden bestaande ia :4.Schaak wedstrijd, 2. Gymkhana-bpriugconcours, 3. Decoratie Race, 4. Sauts-Couplés, 5. Aardap pelen-Race. 6. Surprise-springen. Door het muziekcorps van het 4e reg. veld-art. te Utrecht wordt dit feest opgelui sterd. In afwachting eener nieuwe regeling is besloten door de H. IJ. S. M. voorlaan geen andere leerlingklerken in dienst te nemen dan de zoodanigen, die, hetzij den leergang eener 11. B. S. met 3-jarigen cursus met goed gevolg hebben volbracht, hetzij als leerliug zijn toegelaten tot de 4e kl. eener H. B. S. met 5-jarigen cursus of tot de 4e klasse van een gymnasium, hetzij in het bezit zijn van een «getuigschrift van voldoend afgelegd eindexamen van de H. B. S. met vijfjarigen cursus of van een gymnasium". De sollicitanten die aau deze eischen vol doen en de voor een benoeming gestelde leeftijdsgrens niet overschreden hebben, zul len op een lijst geplaatst worden en naar volgorde voor plaatsing in aanmerking ko men, met dien verstande, dat zoons van personeel, mits in het bezit derzelfde diplo ma's, den voorrang hebben boven anderen 't Politierapport vermeldt niets bijzonders. Alleen werden eenige personen doorgevoerd waar ze thuis behoorden. Gij geeft niet, maar ge verkoopt, wan neer ge bij eiken vriendendienst op een ze ker bedrag aan dankbaarheid rekent. Agenda van de Openbare Vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort op Dins dag 4 September 1908, des namiddags te half twee ure. 4. Verkiezing van een wethouder, wegens aftreding van den heer E. L. Visser. 2. Benoeming van een Inspecteur van het Bouw- en Woningtoezicht. 3. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging der pensioenverorde ning. 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het geven van eervol ontslag aan den onderwijzer J. H. Rademakers (school aan de Beekstraat). 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot splitsing van de 6e klasse der Jongensschool. 6. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot uitoreiding van het personeel aan de Openbare Lagere school 3e soort aan de Puntenburgerlaan. 7. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot tijdelijke uitbreiding ran het personeel aan de Openbare Lagere school 2e soort aan de Hellestraat. 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders lot het toekennen van pensioen aan den oud-leeruar W. N. Coenen. 9. Voorstel van Burgemeester en Wet houders betreffende het adres van de Maat schappij tot exploitatie van sport-,feest- en tentoonstellingsterrein. lü. Nader voorstel van Burgemeester en Wethouders inzake verbetering van het Kruispunt van den Arnhemschen en Leus* denschen weg en de Bergstraat 41. Rapport en voorstel van Burgemeeste eu Wethouders betredende eeu nader adres van de firma H. A. de Vries, inzake lever anties aan de Gasfabriek. /2.Rapport en voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende een adre3 tot ver harding van den Bisschopsweg. 13. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot goedkeuring van de rekening en verantwoording van de voormalige rustende schutterij over 1907. 14. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot beschikking over een gedeelte van het batig saldo der rekening dienst 4907, ten behoeve van de begrooting voor het jaar 1908. 15. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van de begrooting dienst 1908, 10. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot betaling uit het artikel voor onvoorziene uitgaven. 17. Vaststelling 3e aanvulliDgskohier In komstenbelasting, dienst 1908. 18. Behandeling van reclames in zake inkomstenbelasting, dienst 1908. 19. Behandeling van reclames in zake straatbolasting, dienst 1908. De Synode der Ned, Herv. Kerk heeft ver worpen het voorstel om aan de Kerk een reglementswijziging voor te leggen, moglijk makende de toelating van vrouwelijke studen ten tot de studie voor predikant. Ook werd verworpen een voorslel tot in- veering van vrouwenkiesrecht in de Kerk. Als aardige bijzonderheid wordt medege deeld dat onder de te Kampen geslaagden voor het officiersexamen, ook behoort een sergeant, die in het militair hospitaal aldaar wordt behandeld voor een ingewandsziekte. Nadat de patiënt door dr.Folmer van Utrecht was onderzocht en ook deze iu overeenstem ming met de oificieren van gezondheid daar, de mogelij kijeid om examen te doen voor den jongen man had aangenomen, is de commissie zoo vriendelijk geweest hem op bed te examineereu. Eu de commissie heeft van dien extra arbeid voldoening gehad. De patient, de sergeant J. A. Schippers is onder de geslaagden (voor 2e luitenant bij het Indische leger). De gemeenteraad van Poortugaal heeft be paald, dat de wielen van voertuigen, alvorens zij zich op si raat of op de kunstwegen be geven, behoorlijk moeten worden gezuiverd van slijk. Het opnemen van Ingezonden stukken bewijst, niet, dat de Redactie steeds onvoorwaardelijk instemt met den inhoud. Kopy vaningezonden stukken, al dan niet geplaatst wordt niet teruggegeven Stiefmoederlijk. Wij naderen weereen grooten feestdag" H. M. ouze geëerbiedigde Koningin zal met haar volk vieren haar 28sten geboortedag! Overal is feest, overal is vreugde. Optochten worden georganiseerd, corso's enz. enz. en de burgers zullen kijken naar prachtig versierde wagens. De ramen van de büizen waarlangs de optocht trekt, zijn gevuld met in span ning verkeerende toeschouwers. Vooral de kleinen zullen genieten, als zij kalm thuis onder toezicht van vader en moeder voor de vensters zullen zien voorbij trekken al dat moois Niet op de straten bij veel gedrang, en, op het laatste moment voor zoo'n belang stellend kleintje, vlak voor z'n neus, een groote kerel of eeu dikke matrone. Dan is het fraai's voorby en de kleine kleuter(s) heeft(hebben) niets gezien. Daarom, hoe pret tig als de straat waarin men woont ligt in den weg, die de optocht zal nemenMaar het is al meer voorgekomen de bewoners van de Schimmelpenninckstraat, allen belas- tingbetaleuden, velen leden van de Oranje- Vereeniging, zullen die dit keer weer stief moederlijk bedeeld wordend. Laat myn stem niet zyn die eens roepen de in de woestijn! Eeu lid van de Oranje Vereeniging. Amersfoort, 27 Aug. 4908. 388ste Staatsloterij. Derde klasse, Trekking van 25—27 Augustus 4908, (1100 loten). Ten kantore van den Collecteur A. C. li O. LEINWEBER te Amersfoort (Breedu- straat 22) zyn aan de navolgende nummers te beurt gevallen Prys van f1000 op No. 9010. Prijzen vau f45: 504 505 507 514 525 526 8V8 883 891 899 1592 7872 9003 90: 4 9028 9029 9034 9035 90501030510307 10314 10319 10319 10322 1201012027 13339 13355 13769 18236 en 18S90. Te zamen 33 prijzen. De vierde klasse trekt van 7 10 Se.ït. 1908. is uit de stad en zal de praktijk, die door de burgergeneesheeren wordt waargenomen, hervatten op Een NET BURGERMEISJE, G. G.. biedt zich aan liefst Amersfoort of omtrek. Brieven franco letter K, bureau Amers- foortsche Courant, Kortegiacht 9. Dames-Hoedenvak. Een NET BURGERMEISJE zag zich gaarne in bovengenoemd vak geplaatst, om er zich verder in te bekwamen. Reeds eenitszins met bet vak bekend. Brieven onder letter N. bureau Amers- foortsche Courant, Kortegracht 9. LAMA1S0N BOUWER Ce. Mnnrhuuen 39 Beiasten zich met aan- en verkoop van Effecten, Wissels en Coupons. Sluiten prolongation Safe-inrichting. van H. Ravenswaay Zonen Gorince em. verkrijgbaar bjj Langestraat 18, AMERSFOURÜ. fSliEfaAU. SCHAFRAAD - LEEUWARDEN No. I643S f 25.000.-. HECK. DORDRECHT. No. 14044 f 5-000. Gelieve uit te betalen N. V. «DE TIJDGEEST». HET BESTE ADRES voor TITOLAZIK «f TALKBLOKKKH is bij A. T. R. VERMOLEN, Nachtegaalstraat, AMERSFOORT. Ook STEARIN E-KAARSEN voor LAMPIONS.

Amersfoortsche Courant | 1908 | | pagina 3