Wach Auf. AANBESTEDING. HOENDERPARK. Advertentiën. LOUIS KLEIN Hzn., TEEKENAAR, aanbesteden KEUKENMEID ZIT en SLAAPKAMER Reisbelasting. Dans-Instituut J. de LANGE. Zaterdag 12 September, van 12 tot 5 uur De agent van politie J. D. van Veenendaal behaalde gister te Arnhem het politie-di- ploraa. In den ouderdom van 47 jaar is te Ber lijn overleden de heer Henri van Eyken, componist en laatsleljjke professor aan de Kümgliche Hochschule. Mr. dr. J. A. A. H. de Beaufort, thans adjunct-commies bij Buitenlandsche Zaken, is benoemd tot' Secretaris der commissie voor de consulaire examens. De heer W. G. Klomp heeft, ondanks zijo vele en drukke bezigheden, nog tyd gevon den om voor de sociëteit „Vereeniging" een ledenlijst te maken, welke nog veel fraaier is dan de zoo terecht met lof besproken ledenlijst van den Roomsch Katholieken Volks bond. De eigenlijke naamlijst is omgeven door een keurig met de pen geteekenden rand. Bovenaan rechts en links de voor- en de achtergevel van het nieuwe uocielt its-ge- bouwin het midden twee in elkaar grij pende handen als zinnebeeld der Vereeni ging van de vroegere sociëteiten Philhar- monie en Unitas, gedekt door een Valk. Onderaan in 't midden een bijzonder fraaie afbeelding van den Hof in zijn ouden toe stand o.a. met het voormalig Stadhuis, ge flankeerd door de wapens van Amersfoort en Nederland. Links en rechts emblemen van Kunsten en Wetenschappen, Handel en Nijverheid. De heer L. J. Hemels vervaardigde een zeer passende omlijsting in blank eiken hout. Majoor E. G. btual zal morgen het bevel over bet le bataljon 7e regiment infanterie te Naarden aanvaarden. Luitenant J. Kooiman, van het 5e regi ment infanterie gedetacheerd bij de Hoogere Krijgscbool tot het volgen van den cursus voor algemeene krijgskundige studiën, wordt 1 November eervol ontheven van die de tacheering. By bet 5e regiment infanterie maken o.a. de najaars-oefoningen mee luitenant-kolonel E. Luden, commandant van het 22ste land weer-district (Amsterdam) en kapitein C. M. J. Koorevaar, leeraar aan den Hoofdcursus te Kampen. Luitenant J. H. Sonne, van bet 5e regi ment infanterie gedetacheerd bij het Oost- Indische leger, vertrekt 26 September per „Wilis" als detacheraents-coramandant naar Batavia. Luitenant F. H. Dolleman, thans van het 4e regiment veld-artillerie, is overg3plaatst naar bet korps rij lende artillerie. De vereeniging Amersfoortsche Vry willige Brandweer" hield gisteravond een flink be zochte ledenvergadering. De oude vereeniging werd ontbonden en aanstonds een nieuwe onder den zelfden naam gevormd, waartoe velen als lid toe traden. In overleg met B. en W. werd het Bestuur saaragesteld uit de heerenG. van Dorssen, Voorzitter W. van den Donker, Onder-voor zitter; J. W. van Achterbergh, Penning meester; B. Brom en J. H. Donath, Com- Op transport werden gesteld een in het Politieblad gesignaleerde en een minderjarige jongende eerste werd naar Utrecht, de knaap naar Amsterdam geleid. Voor de rechthebbenden zijn aan bet Politie-bureau terug te bekomeneen paar manchetten, een witmetalen dessertlepel en een antieke zandstrooier. Rond half elf gisteravond ontstond op den hoek der Stoovestraat een vechtpartij, welke eindigde met de verwonding van twee der deelnemers door messneden aan den linker hals, welke door arts Morren in het Politie bureau werden gehecht. De dader, J. Br., is hedenochtend opge spoord. Uit den. omtrek. Van andere zijde meldt men ons, dat, nu de oude vereeniging werd ontbonden en dus het archief enz. moet worden gedeponeerd ten Raadhuize, anderen besloten tot oprich ting eener nieuwe vereenigiog, voor welke zij aan den Gemeenteraad subsidie en ge bruik der brandbluscbmiddelen zullen aan vragen. Laatstbedoelde vereeniging zou reeds een vijftigtal leden tellen. Bij het afbreken van het huis aan den Grooten Koppel, vroeger bewoond door de familie Van Boetzelaar, werd een viertal bommen gevonden van kogelronden vorm met de oortjes er nog aan. Ze zijn ten geschenke gegeven aan de Oudheidkundige vereeniging »Flehite". Het bouwen vau een paviljoen, een school en een ziekenbarak op „Groot Emaus" bij Ermeloo is opgedragen aan den heer T. van Hoogevest, die met f19150 laagste iosehry- ver was. Gisterochtend rond 'half elf werd bij den HuoglandscheD weg door den sneltrein uit Apeldoorn overreden de 73-jarige tuinder Gerrit van Empelen, die zich van zijn daar liggend veld op de spoorbaan had gewaagd. De ongelukkige was onmiddellijk dood. Het vreeselyk verminkte lichaam werd naar de R. K. begraafplaats hier overgebracht. De photograaf Th. F. van del Poll is er, als altijd, weer heel vlug by geweest om een portret van Frans Rosier, den man die heel het land weer in opschudding en vreeze bracht, in den handel te brengen. Elders in dit blad wordt meegedeeld, dat Haarlerascbe Frans weer is geknipt, zoodat dat portret thans niet meer noodig i$. Toch verdient deze groote activiteit ver melding. In een villatuin te Baaro, dicht by het station, bloeit een Agava americana, door het publiek veelal 100-jarige aloë genoemd. Algemeen verkeert men in de meening, dat deze plant om de 100 jaren bloeit, wat onjuist is. Er zijn namelijk voorbeelden, dat zij op 42 en 60-jarigen leeftijd bloeide. Voor den nieuwen cursus der Nuts-teeken- school te Baarn habben zich reeds 60 leer lingen aangemeld. In verband met de tienrittenboekjes Utrecht De Bilt is sedert 1 September het tarief De Bilt Huis ter Heide met 5 cent verhoogd. Te Nijkerk wordt gepoogd een bijzondere school voor meeruitgebreid Lager onderwijs te openenen. Reeds is een commissie benoemd om de mogelijkheid te overwegen. De Gemeenteraad van Zeist heeft aange nomen een Verordening op den verkoop, enz. van melk. In de bepalingen komt o.a. dit voor: »De lokalen, waarin melk wordt afgeleverd, ten verkoop voorhanden gehouJc.i, bewaard, be handeld of bewerkt, moeten aan de volgende eiscben voldoenle zy moeten afgesloten zijn van woon-, slaap- of ziekekamers en veestallen; 2e zij mogen niet rechtstreeks in verbinding staan met privaten, urinoirs of mestfaalten3e zij moeten voorzien zijn van gewitte, geverfde of met gladde tegels be dekte wanden en van een stofdichte zolde- riBg". Zoo moet bet stof dus zooveel mogelijk geweerd uit de lokalen, waarin de melk wordt behandeld, bewaard, bewerkt of verkocht. En op den weg, waar bet zoo leelyk stuiven kan, moet ook bet stof uit de melk gehouden. Daarom zegt de verordening: »Het is ver boden, melk te vervoeren in andere dan stol dicht gesloten ilesschen, kannen, bussen of vaten. Voor de afsluiting mag geen ge bruik gemaakt worden van stroo, hooi, lap pen, ongeparaffineerd papier of voor melk schadelijke stoffen". Deze bepalingen moesten wel gesteld, zal het doel bereikt kunuen worden. Eu in het water en in het stof zetelen ziektekiemen daarom moet wel gelet op het gebruik van zuiver water en op al, wat stof in de melk kan brengen. Er is Dog meer in de verordening bepaald. Er is niet alleen gelet op bet ziekte gevaar, maar ook op het gehalte van de melk. De verordening steltook eiscben omtrent smaak, reuk, kleur en concistentie van de melk. In art. 4 staat„Als volle melk mag slechts worden afgeleverd melk waaraan niets is toegevoegd of onttrokken en waarvan het gehalte aan vet minstens 2.8 bedraagt." Hieruit blijkt wol, dat er ook op gelet zal worden, of er soms water in de melk wordt gedaan of dat ze sterk is afgeroomd. Bij den heer H. ten Brink, te Meppel, is uitgegeven een Groote kaart van de pro vincie Utrecht met het Gooilaud, ten dien ste van handel en verkeer, naar officieele bronnen bewerkt door J. de Regt. Een mooie en bo-enal sprekend uitgevoerde kaart, in goede kleuren, niet overvol met nameD, doch heel duidelijk, ofschoou letter lijk alles er op staat aangegeven. Eeu alphabetische klapper met plaatsbepaler vergemakkelijkt zeer baar gebruik, terwyl aan den rechterkant allerlei wetenswaardigs wordt meegedeeld omtrent de justitieele, ge meentelijke en kerkelijke indeeling, de Ka mers van Koophandel, de weekmarkten, odz. Het formaat is 94 by de 71 c. M., de prijs onopgeplakt slechts éen gulden en opgeplakt met rollen f2.90 Een pracht van een kaart, die in ieder openbaar bureau, elk kantoor, iedere huis kamer en elke school in deze provincie moest wezen en werkelyk voorziet in een lang gevoelde behoefte. De haak vau een herinnering kan stomp worden, maar zijn weerhaak verliest hij niet. De Hoofdprys in de 4e klasse der Ned. Staatsloterij, zijnde 125000, is blijkens adver tentie in dit nummer gister gevallen op No. 15784. Hiervoor heeft de N. V. >De Tijdgeest" aan den gelukkigen houder van het Tijdgeest- lot van dat zelfde nummer, te Roosendaal (N.B) woonachtig, de door hem getrokken premie uitbetaald. De prijs van 15000 in de zelfde klasse i op No. 5732 te Sliedrecht gevallen. Sloomvaartberichten. Opgave agentschap Alex Mackintosh Co. Stoomvaart-Maatschappij „Nederland". Het s.s. „Rembrandt" van Amsterdam naar Batavia arriveerde 2 Sept. te Genua. Het 8-s. „Koning Willem I" van Amsterdam lar Batavia arriveerde 6 Sept. te Southampton. Het s.s. „Rembrandt" van Amsterdam naar Batavia arriveerde 7 Sept. le Port Said. Het s.s. „Oranje" van Amsterdam naaa Batavia arriveerde 8 Sept. te Sabang. Het s.s. „Koning Willem II" van Batavia naar Amsterdam arriveerde 6 Sept. te Genua. Koninklijke Hollandsche Lloyd. Het s.s. „Rijnland" van Amsterdam naar Bue nos Ayros vertrok 4 8ept. van Santos. Het s.s. „Delfland" van Amsterdam naar Bue nos Ayros passeerde 3 Sept. Kaap St. Vincent. Het 8.8. „Zaanland" van Buenos Ayros naar Amsterdam vertrok 31 Aug. uit Rio. De Heer en Mevrouw VUNDE- RINK—Tichelaar betuigen hun war men dank voor de hartelijke bewijzen van belangstelling, ontvangen by de geboorte van hun dochter. Amersfoort, 4 September 1908. Kraamvisites worden afgewacht a.s. Woens dag- en Donderdagmiddag tusschen 2 en 4 uur. pianostemmer en reparateur Drieringenstraat 3. Direct gevraagd voorK *1' T' lijk een bekwaam rechtlijnig desnoods voor avondwerk, door WOLTER Sc DROS, alhier. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT zullen op Dinsdag 15 Sep- tember 1908 's voormiddags ten elf nre, ten Raadhuize publiek BESTEK I. Het rioleeren van de Davidshof-, Soher bier- en Mooierstraat en het bestraten van de Davidshof- en Mooier straat en den toegang langs de Manege aan de Beestenmarkt te Amers foort. BESTEK n. Het vernieu wen van een vak werf- muur aan den Zuidsingel en een dito aan den Nieu- wenweg te Amersfoort. De bestekken zijn ter Gemeente-secretarie op franco aanvraag verkrijgbaar, te weten bestek 1 ad f0.15, en bestek 2 a f0.10. By franco toezending 21/2 cent meer. Inlichtingen op het bureau van den Ge meente-architect alle werkdagen van 10 tot 12 uur. Aanwijzing op datum en uur, in de be stekken vermeld. ij i De DAME die Zondag j.l. waa ,>ïïi bij vergissing een GOUDEN RING, model markies, gemerkt G. J. S l Januari 1900, heeft medegenomen uit de toilet van Birkhoven, wordt in haar eigen belang verzocht dezelve aldaar terug te laten Er biedt zich tegen November aan voor noodhulp of voor vast een bekwame R. K. van goede getuigen voorzien. Brieven franco onder motto „Keukenmeid", aan het bureau der Amersfoortsche Courant, Kortegracht 9. Met 1 NOVEMBER te huur goed ge" meubileerde met volledig pension. Brieven onder letters H. R. aan het bureau der (oude) Amersfoortsche Couraüt, Kor tegracht 9. TE HUUR gevraagd in de omstreken van AMERSFOORT c.a. 2 H. A. land, geschikt voor hoenderpark. Franco brieven met volledige inlichtingen aan J. KRAAKMAN, Egmondermeer, ge meente Egmond aan den Hoef. Is het middel om te scheren zonder zeep, kwast en water, Enkel scheermes eu handoek is voldoende. Prijs per groote bos 1 gulden franco door heel Nederland. Aanbevelend, G. P. van MECHELEN, Couffeur, Slotlaan te ZEIST. Er zyn onder de minvermogenden velen, voor wie een verblijf van eenige weken in de bnitenlncht tot herstel van gezondheid een onschatbare weldaad zon zyn. Evenals vorige jaren richt daarom onze Vereeniging aan allen, die voor gezondheid of voor genoegen op reis of naar buiten gaan, het dringend verzoek, haar van hun reisgeld éen galden of meer te willen afstaan, ten einde aan minder bevoorrechten en daar onder in de eerste plaats aan kostwinners dit voor ben zoo gewenschte geneesmiddel te kunnen bezorgen. Ten vorigen jare werden op deze wijze 435 personen geholpen en reeds hebben velen zich ook dit jaar weer aange meld. Iedere gift onder het motto »Reisbe- lasting" wordt dankbaar aangenomen en in het Jaarverslag verantwoord. mej. D. A. S1DDRÊ. mevr. GRONEMAN—Doornbos. mevr. Baresae Van ITTERSUM— Stroeve. mevr. RUIJSCH LEHMAN de LEHNS^ELD— Van Lanschot Hubrecht. mevr. KNOPPERS— Van Eijbergen- Amersfoort, 1908. TELEGRAM. J, J. van POLL. ROOSENDAAL. No. 16784 f26 000.-. Gebr. LUIJT. - SLIEDRECHT. No. 6732 fBOOO— Gelieve uit te betalen. N. V. „De Tydgeest". orti».' De waarde van goede melkproducten be staat bierin, dat ze zuiver, smakelijk en duurzaam zyn. Alleen Amersfortla's melkproducten, (flesschenmelk, room en karnemelk) voldoen aan die booge eiscben. Boter (Ryks-controle) 1.45 per Kilo. ZITTING voor AANGIFTE en BESPREKING van lessen la de ConovrtiMl SX AMINO.

Amersfoortsche Courant | 1908 | | pagina 3