Wach Auf. A. C. ENGELBERTS Co, Dans-Instituut J. de LANGE. Zaterdag 12 September, van 12 tot 5 uur "sa*.*,*., Wwsw FLEHITE Advertentiën. BRANDEWIJN Slijterij JET iff LIJNZAADKOEKEN dagmiddag den weg van vele barer zusteren zou opgaan, scheen, toen ze vlak by het slachthuis was geleid, te beseffen wat haar boven 't hoofd hing en verzette zich zoo hevig, dat ten einde raad men haar dood schoot. 't Geval leverde in de Nieuwstraat heel wat opschudding. Den voerman Van S. overkwam Dinsdag avond op den Leu9derweg het ongeval door misstappen onder zjjn wagen te geraken waarbij een zyner armen ernstig werd ge kneusd. Er zjjn weer valsche bankjes van f60 in omloop. Oppassen is dus weer de bood schap. Die, welke te Leiden zijn aangehouden, zyo beide gemerkt J. R. '2934. Ze zijn ge makkelijk van echte te onderscheiden door het ontbreken van het watermerk en de gladheid van het papier, dat aan de achter zijde een kleur heelt alsof het in de olie is gedrenkt; bovendien zijn de biljetten aan vier zijden afgesneden, terwijl van echte bankbiljetten het papier aan de smalle zyden geschept is. Voor den rechthebbende is aan het Poli- tie-bureau terug te bekomen een in het Plantsoen gevonden scbroef-penhouder. Het gaat niet aan, telkens als iemand door de politie op transport wordt gesteld, in bijzonderheden de veelal zeer treurige voorgeschiedenis mee te deelen en zoo schre ven we danjook in het vorige nummer een voudig: «een minderjarige jongen werd op transport gesteld naar Amsterdam". Ziehier zijn historie. Zaterdag was de werkvrouw Z., uit de Eugelatiersstrast te Amsterdam, naar een barer werkhuizen gegaan en had haar drie kinderen, zooals gebruikelijk, alleen moeton achterlaten, een kindje van zes maanden en twee jongens van 5 en 14 jaar. Den oudste was op het hart gedrukt, vooral goed op het kleiue zusje te passen. Dat deed by dan ook gewoonlijk wel, want hij hield veel van de kleine, mollige zus. Zaterdagmiddag was hem echter de lust om op straat te gaan spelen te sterk geworden. Broertje was al op straat en zusje zou wel een tijdje alleen kunnen blijven, dacht hij. Vóór hij wegging, stopte bij de kleine, die in haar wiegje lag, rog eens goed onder en sloot vervolgens de deur der kamer. Na eenige uren terug komende, vond hy het kind in een toestand, die hem zeer be- augst maakie. Met het wicht in den arm liep by huilende by een buurvrouw binnen, die om een dokter stuurde, op wiens last het kind ijlings naar het Gasthuis gebracht werd. Daar bleek, dat het stakkertje dood was. Wat er met het wichtje gebeurd is, werd aan vankelijk niet opgehelderd, want de arme jongen heeft zich het geval zoo aangetrokken, dat hy weggeloopen is, naar een tante te Leeuwarden. Men kan zich den toestand voorstellen van de moeder, een verlaten maar oppas sende vrouw, die zoo plotseling haar jongste missen moesi en tot Maandagavond boven dien in groote ongerustheid verkeerde over het lot van haar oudste kind. Den langen weg heeft de knaap te voet willen afleggen, doch de politie, die hem hier zwervende vond, bracht hem zoo spoe dig mogelyk naar zijn moeder terug. Twee zwervers hebben zich in 't hol van den leeuw gewaagd door eeu stukje brood en onderkomen te vragen bij de politie hier. Beiden werden gehouden; J. de V. volgens het Politieblad onder verdeakiog van inbraak te Doniawerstal, i. van V. verdacht van ver duistering te Gouda. TTit den omtrek. De Vorst van Waldeck-Pyrmont, dieeeni gen tijd bij Zijn zuster, Koningin Emma, logeerde, is gister van „Soestdijk" naar Duitschland teruggekeerd. H. M. de Koningin-Moeder bracht heden weder oen bezoek op „Het Loo". De officier van justitie bij de Arrondisse- ments-rechlbank te Utrecht nam gister con clusie in het geding tusscben het bestuur der Ned. Hervormde kerk te Bunschoten en het Gemeentebestuur aldaar. De conclusie strekt tot niet-ontvankelijk verklaring van den eisch van dat kerkbestuur. De officier deelt dus ten volle de meening van het Gemeentebestuur, dat omtrent een kerkhof, iure publico bezeten, geen privaat rechterlijk contract kan worden gesloten en derhalve het dusgenaamde huurcontract, waarop men zich van de zijds van het kerk bestuur beroept, geenerlei rechtsgeldigheid bezat. Het vonnis wordt met belangstelling te gemoet gezieu. Men schrijft uit Eeraties: Het blijkt in allen deele,dat de vaart door haar ondiepten niet aan de behoefte van de scheepvaart voldoet. Een schip met steenen ligt al geruimen tijd aan de buitensluis en kan de haven niet binnenvaren wegens den geringen waterstand. Het Gemeentebestuur ziet tegen de groote kosten op om verande ring in dezen staat van zaken te makeu. Het wil nu de vaart tweemaal per jaar laten schoonmakon in plaats van eens. Of dit mid del helpen zal, is te betwijfelen. Te Harderwijk hebben vijftien ambtenaren van de Stuatsspoor terrein en bosschen be zichtigd voor den aankoop van grond tot het eventueel stichten van eeu sanatorium aldaar. Op verschillende punten werden photogra- phische opnemingen gedaan en vooral het terrein naby den Haspel nauwkeurig opge nomen. De zende commissie heoft reeds verschil lende andere gedeelten van ons land bezocht, zonder gunstig gevolg. Het thans bezochte terrein wordt net meest geschikt geacht. De toekomst naar zyn hand te zettenver mag niemandmaar ieder kan er het zyne toe bijbrengen, dat de goede kansen voor eigen toekomst worden vermeerderd. Den 17den Juli 1908 werd te Arnhem op gericht de NederlandscheGymnasiastenbond. Deze besloot een eigen orgaan uit te geven, waarvan het eerste nummer thans is ver schenen, onder den titel «Rostra Gymnasio- rum». De Redactie doet daarin een beroep op gymnasiasten, leeraren en oud-gymnasi asten om hun medewerking aan bet blad te verleenen, dat aanvankelijk als maandblad zal verschijnen. Vooral hoopt zij van de kleine gymnasia teekenen van leven te ont vangen. Ieder kan zyn krachten beproeven, want de grondgedachte der courant is, er van te maken een openbaar spreekgestoelte, een „rostra gymnasorium". Het eerste nummer, dat er keurig uitziet, bevat o.a. een kort verslag van de bijeen komst te Arnhem, met een mooi kiekje schetsjes waarvan „Meisjes op het Gymna sium" al heel goed is geschreveneen ru briek „Uit de natuur" en boekbespreking. Penningmeester is P. vac Wulfflen Pallhe, Prins Hendrik-laan 21 te Rijswyk (Z. Holl.). Door tusschenkoml van den heer P. werd alsuog in dank ontvangen voor de weduwe Vetkamp f4.65. De genezingen der Pink Pillen. In de omstreken van Breda. Te Breda en in den omtrek, zooals in de meeste streken van Nederland, hebben de Pink Pillen een groot succes. Wij hebben vooral in laatsten tijd te Prinsenbage, in den omtrek van Breda, verscheidene gezinnen gezien waarin minstens een persoon zich over het gebruik der Pink Pillen te verheugen had. Wij kunnen onder meer noemen dea heer Jan van Beek, die van een maagkwaal genezen is waaraan hii sedert lang leedden heer F. Verstraeten, oud 39 jaren, genezen van algemeene zwakte, en eveneens mejuffrouw Petronella Bekers, welke laatste genezen is van bloedarmoede en slechte spijsvertering. Wij geven hier den afdruk van een photographie van mej. Petronella Bekers en haar vader, gemaakt door een dagbladrepor ter die daar was gekomen om inlichtingen te nemen over die merkwaardige genezingen. Aan dien reporter heeft mej. Petronella Bekers het volgende meegedeeld „Gedurende meer dan 2 maanden leed ik aan maagpijnen die mjj tot zelfs ver in den nacht vei volgden en inij verhinderden te slapen. Hoofdkantoor AMSTERDAM. DagclIJliHche telephonlsehe verbinding met do Auieterdninsoho Bonre. Vertegenwoordiger te AmersfoortJ. CATTIB. Bijkantoor AMERSFOORT. IO, Iutercommunaletelefoon 188. Effecten, Coupons, Incasseeringen, Speculatieve Beurstransactiën, Bewaring en Administratie van Fondsen. ZITTING voor AANGIFTE en BESPREKING van lessen In da Cososrtaaal SS AJIXXTS. H A1IT1SASEI, BIAMBTIK «ibiwijziss. 9 Tegen geringe prei» ie verzekert de R. V. 8. by IN VA- LIDITEIT binnen 30 aienstjaren •tmmda da holft van hst traotament als psnsloan. Men vrage inlichtingen by de vertegenwoordigers of aan het Hoofd- orWesterstraat 3—5 te Rotterdam. een gebrekkige werking van do maag lijden, hebben er belang bij de Pink Pillen te gebrui ken, die, door hare macht het bloed te her stellen, altijd uitmuntende resultaten geven. De Pink Pillen geven aan de maag de noodigo kracht om den normalen arbeid dor spijsverte ring te verrichtenzij versterken te gelijk het ge- heele organisme, wekken het zenuwstelsel open hergeven het gezondheid. Zij zyn onovertroffen tegen de bloedarmoede en de bleekzucht bij jonge meisjes, tegen vermoeienis en plaatselijke pijnen. Zij geven bloed, krachten en een goede spijsvertering. Prys fl.75 de doos, f9.00 per 6 doozon Verkrijgbaar by SNABILIE, Groote Markt 7 te Rotterdam, hoofd-depothouaer «oor Nederland. Voor Amersfoort en omstreken by A. van dk WEG, drogist, Langestraat 23, en J. van drn HOOFF, drogist, Lungestraat 107 en verder by verschillende apothekers en alle goede dro- gigsten. Het namaaksel der Pinkpil- len heeft nog nooit iemand JftTyY^ïcV» ,Vl mej. Petronella Bekers en haar vader. Ondanks een uitgezocht en licht voedsel ver ergerden die maagpijnen op dusdanige wyzedat ik ten slotte bijna niet meer kon eten. Myn kleur was geel geworden, en het wit van mijne oogen had ongeveer die zelfde geele tint aange nomen. Ik ondervond een zeer groote vermoeienis, in die mate dat ik gedwongen was mijn werk meer en meer na te laten. Ik wist niet meer wat te doen, want ik had vele geneesmiddelen genomen die zonder uitwerking waren gebleven, toen twee van onze buren, de heer Jan van Beek en de heer Verstraeten, mij aanrieden de Pink Pillen te neme i waarover zij zeiven zoo tevreden waren. Reeds had ik dikwijls goed van die pillen hooren zeggen en ik besloot zo te nemen. Ik moet u zeggen dat ik er zeer vol daan over bon, en dat ik van af do eerste doos mij verlicht heb gevoeld; niet meer dun 3 doozen zijn noodig geweest om mij geheel te genezen. Nu gevoel ik in het minst geen pijn meer; mijn eetlust is uitnemend, mijn kleur is terugge komen en iedereen zegt my dat ik er gezond uitzie". Allen die aan slechte spysverteermg en aan Stoomvaartberichton. Opgave agentschap Alex Mackintosh Co. Koninklyke Hollandsche Lloyd. Het s.s. „Rynland" van Amsterdam naar Bu enos Ayres kwam 8 Sept. te Buenos Ayres. 388ste Staatsloterij. Vierde klasse, Trekking van 8—10 September 1908, (1100 loten). Ten kantore van den Collecteur A. C. R. O. LEINWEBER te Amersfoort (Breede- straat 22) zijn aan de navolgende nummers te beurt gevallen Prys van f 100 op No. 520. Pryzen van f65: 888 1599 7858 7861 7871 7873 7874 9041 10325 12014 13797 en 18232. Te zarnen 13 prjjzen. De Vijfde klasse, welke trekt van 2124, 29, 30 Sept., 1, 2, 6—9 en 12—16 Oct. bevat behalve de premie van f30000 voor den laatst uitkomenden prys van f 1000 ofhooger en de premie van f3000 voor hut laatst uit- getrokken lot, de navolgende prijzen 1 van f 100 000, 1 van f50000, 1 van 125000, I I van f 150)0, 1 van f10000, 1 van f5000, 1 van f 2000, 3 van f 15IJ0, 55 van f1000, 65 van f400, 70 van f200, 170 van ftOO en 3730 van f70. Loteu zyn ten kantore (Breedestcaat 22) verkrijgbaar f3.50 per Vso- Oii<lliel«lliiiiMll|jr Museum Is <1u e I Ij k s te hoxlchtlven voor iilet-le«len <t IO cent. Kosteloos dos Dinsdags van 10 tot 12 en van U/j tot 3 uur. Is het middel om te scheren zooder zeep, kwast en water, Ënkol scheermes en handoek is voldoende. Prijs per groote bus 1 gulden franco door heel Nederland. G. P. Aanbevelend, van MECHELEN, Coiffeur, Slotlaan te ZEIST. LAMAISON BOUWER Co. Huurhuizen 39 Belasten zich met aan- en verkoop van Elfeoten, Wissels en Coupons. Sluiton prolongation Safe-inrichting. CBEDIETVEREENIGING te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort inr. 11. .1. M. van den BKRUH, WILHELMINA8TRAAT 5. Zjj stelt zich ton doel liet verleenen van Credieten onder per- onlijke of zakelijke zekerheid of in-blauco; tiet incasseereo van handelspapier et ontvangen van golden a dépoailo en kening-courant. voor den INMAAK ingang Lieve Vrouwe-kerkhof. WESSANEN LAAN, WORMERVEER. Opgericht 1765. Koninklijke Fabrieken. voedert uw Vee met de zuivere murwe merk de „Ster", en W L Uitmuntend door hoog eiwit- en vetgehalte 't grootste voedingswaarde F.ERE DIPLOMA Parijs 1900. NEGEN GOLDEN MEDAILLES.

Amersfoortsche Courant | 1908 | | pagina 3