BLOOKER'S „Eysink" rijwielen zijn overal bekend door hun lichten gang en soliditeit. TWEE-CULDENS UITGIFTE m 25 000 nieuwe gewone Aandeelen a Francs érièl. Sterk. Solied. Sierlijk. Een uitstekend fabrikaat; een voorbeeldige verpakking. CA CAO in bussen van 1 kilo (2 pond) ƒ2.- II ll '/z li (1 I. f.05 ■1 II II II C/2 0.55 II n II VlO II (1 ons „0.24 Compagnie Internationale des Wagons-Lits et des Brands Express Europêens. SINGER naaimachines Slijterij JET KAPELHUIS" Feuilleton. THEA. FLEHITE uitmakende het saldo der uitgifte ran 60000 aandeelen, geautoriseerd hij besluit ran de Buitengewone Algemeene vergadering van Aandeelhonders van i6 November 1906. De ondergeteekenden berichten, dat van Dinsdag 15 tot en met Maandag 21 December a.s., 4 uur, te hunnen kantore, uitsluitend voor houders van Aandeelen in bovengenoemde Maatschappij gelegenheid bestaat tot INSCHRIJVING op voormelde nieuwe Aandeelen, recht gevende op het Dividend der gewone Aandeelen over het boekjaar 1909. Houders van negen oude Aandeelen, gewone of preferente, hebben recht van voor keur op éeu nieuw Aandeel. Zij kunnen bovendien voor meer Aandeelen inschrijven, in welk geval de toewijzing van dit meerdere geschieden zal in verhouding tot het beschik baar gebleven gétal Aandeelen. De prijs van uitgifte is 825 francs per Aandeel, waarvan 100 francs te storten bij de inschrijving en 225 francs tusschen 28 December 1908 en O Januari 1909, tot een door ondergetekenden vast te stellen wisselkoers. De stortingskwitantiën, door ondergeteekenden af te geven, zullen na kennisgeving, tegen de definitieve Aandeelen, voorzien van Nederlandsch zegel, zoo spoedig mogelijk worden ingewisseld. De inscbrijvingsbiljetten, waarop de Aandeelhouders de nummers hunner stukken moeten invullen, zijn, evenals Fransche exemplaren van bet prospectus, bij de onderge teekenden verkrijgbaar. De inschrijving heeft gelijktijdig plaats te Brussel, Luik, Antwerpen, Londen, Am sterdam, Keulen en Parijs. WERTHEIM GOMPERTZ. AMSTERDAM, 11 December 1908. Men spaar! lyd, arbeid en geld waschmiddel jBHpBTA dewasch'' bly vend Toekomst! helderwit onschade(yk va° chloor Uilslunend gefabriceerd door.Henkel Co. DÜSSeldorF Alleen in winkelsmet dit uithangbord zijn de SINGER naaimachines verkrijgbaar. voor eiken tak van nijverheid, als ook voor alle huishoudelijk naaiwerk. Onderricht gratis ook in het moderne borduren en stoppen. 1B*" Wie eeue Singer Naaimachine wenscht tekoopen koope uitsluitend in een winkel van de SINGER-MAAT- SCHAPPIJ want ze worden vaak ook namaaksels van weinig waarde onder misbrnik van den naam „8INGER" aangeboden. Te AMERSFOORT heeft de S1XGEK-MAATSCHAPPIJ slechts éen winkel, en wel WESTSINGEL 49, hoek Varkenmarkt. PUNCH, RHUM, COGNAC. Bjjzonder krachtig en voordeeltg voor CROC. Directe import. ingang Lieve Vrouwe-kerkhof. w0> In ingewijde kringen was men overtuigd, dat de referendaris vandaag of morgen een revolver zou ontladen en daarbij een ongeluk krijgen maar dez? scheen daar geen oogenblik aan te denken en kreeg niet het minste ongelukje. Dat had men niet van hem ge dacht. Daarom besloot men hem linke te laten liggen, doch dat ging zoo gemakkelijk niet. Natuurlijk had men geen bewijzen, dat hij een meineed had gedaan, doch in de eerste plaats kon men de vrouw van een kameraad niet in den steek laten en dat deed men, wanneer met den referendaris liet loopen. De kolonel, die van dit alles geen woord ver nam, was volkomen gerustgesteld, evenals zijn vrouw, die nog minder dan hij geloof had ge hecht aan de praatjes. Beiden waren verheugd en overtuigd, dat de geruchten nu spoedig zouden verstommen, temeer daar kapitein Ahlert, onder den invloed van het gesprek met den kolonel, uitdrukkelijk had verklaard, ieder te zullen uitdagen, die het waagde zijn vrouw op eeni- gerlei wijze verdacht te maken. Dat bij deze verklaring niet geheel uit vrijen wil had afge legd, wist iedereen. Ook de partij van hedenavond gaf hij op verlangen van den kolonel. Het kwam er op aan, te toonen, dat de verhouding tusschen hem en zyn vrouw uitstekend was en dat moest voor het oog van de wereld vooral nu zoo lyken, want wanneer Z. H, eenmaal chet van Oudheidkundig Museum Is riagelUks Ie bezichtigen voor «Iet-leden f© cent. Kosteloos des Dinsdags van 10 tot 2 en van H/a tot 8 uur. De waarde van goede melkproducten be staat hieriü, dat ze zuiver, smakelijk en duurzaam zyn. Alleen Amersfortia's melkproducten, (flesscbenmelk, room en karnemelk) vcldoen aan die hooge eischen. Boter (Ryks-controle).f 150 per Kilo. het regiment was, dan konden daarin onmoge lijk echtparen geduld worden, die aanleiding gaven tot allerlei praatjes, die ook den naam van andere families in discrediet zouden kun nen brengen. De kolonel had zóo duidelijk gesproken, dat de kapitein volkomen begreep, binnen der. *ortst mogelijken tijd naar een grensgarnizoen overge plaatst te zullen worden, wanneer hij geea vrede sloot met zijn vrouw. Hoe moeilijk hem dit ook viel, het whs toch altijd nog gemakkelijker dan zich om harentwille te laten overplaatsen. Liever nog liet hij zich van haar scheiden maar dan bedacht hij weer, dat hij in dat geval met zijn tractement rond zou moeten zien te komen. Nu had hij tenminste altijd geld in overvloed, en al vertrouwde zij heiu haar kapitaal nipt toe, toch werd uit haar inkomsten het geheele huis houden betaald en kreeg t ij bovendien een aan zienlijk zakgeld. Alleen ter wille van het geld bleef hij bij haar, zooals zij bij hem bleef, ter wille van de maatschappelijke positie, die zij door den kapiteinsrang van haar man innam. Men moest het de Ahlert's ter eere nazeggen, dat zy zich alle moeite hadden getroost, het hun gasten hedenavond oaar den zin te maken, en gastheer en gastvrouw gingen zoo vriendelijk met elkaar om, dat het een lust was om te zien. Vooral prees men het in hen, dat zij niet over dreven, dat zij niet te ver gingen in hun toonen, dat de vrede hersteld was. Beiden behandelden zij ook den referendaris met de zelfde vriend schappelijke gemeenzaamheid. Want dat ook hij uitgenoodigd zou worden, was eveneens wensch van den kolonel geweest. Het zou opgemerkt zijn en zou aanleiding gegeven hbhhen tot nieu we praatjes, indien men hem thuis had gelalen. Hij, die gewoonlijk avond aan avond by hen kwam, behoorde er dezen avond zeker bij. Heerschte er 't begin van den avond een eenigazins gedrukte stemming, deze verdween meer en meer en men wa9 werkelijk verbaasd toen de rijtuigen voorkwamen; de tijd was omge vlogen. De kolonel en zijn dames waren de eersten, die afscheid namen nadat zij den kapitein en zyD vrouw gedankt hadden voor den genoeg lijken avond, waarbij de kolonel mevrouw ga lant de hand kuste. Daarna werd hun door den kapitein uitgeleide gedaan en bestegen zij het huurrijtuig, dat ratelend over het hobbelige pla veisel wegreed. Het eigen rijtuig was nog niet aangeschaft en dit was de schuld van den kolonel, die ondanks zijn ijverig zoeken geen geschikt span paarden kon vinden orndat hij er geen wilde vin den. Hij had reeds zooveel aan zijn zuster te danken, dat hij zich schaamde, nog meer wel daden van haar aan te nemen. Het rytuig had waarschijnlijk een draai wat kort genomen, want plotseling voelde men een schok en Josefine, die juist iets zeggen wilde, beet zich op de tong. Dit bracht haar uit haar humeur. „Hoor eens, Olto, zoo gaat 't werkelijk niet langer. Ik ben niet van plan, mijn gezondheid hier in de waagschaal te stellen en mij in zoo'n ruinmeikast dood te laten schokken. Kijk alsje blief morgen nog eens rond naar een goed span, anders zul ikzelf de zaak ter hand moeten ne men". „Ze zullen je zeker belriegen, Josefine". „Maar dun heb ik toch mijn eigen paarden en wanneer ze mij niet bevallen, kan ik ze iederen dag omruilen of mij een ander span koopen. Ik heb er immers :t geld voor". De kolonel en zijn vrouw deden, alsof zij de de laatste woorden niet gehoord hadden. Jose fine had de gewoonte, met hanr rijkdom tc pronk te loopen en altijd over zichzelf te praten. Wan neer over de nieuwe equipage gesproken werd, had zij 't altijd over „mijn" paarden en daar door was alle pleizier, dat mevrouw Rita zich ooispronkelijk van dit eigen-rijtuig-houden had voorgesteld, reeds lang vervlogen. Josefine Bcheen een antwoord verwacht té hebben. „Heb je me niet verstaan, Otto?" vroeg zij ten slotle. „Ik wil eindelijk eens mijn eigen paarden hebben. Ik geloof dat, na alles wat ik voor jullie gedaan heb, het wel niet te veel verlangd zal zijn, als ik je vraag, morgen eens naar een goed span rijtuigpaarden uit te kijken; jullie hebt er toch óok je pleizier vau". Evenals reeds zoo vnak in den laatston tyd troffen de woorden van zijn zuster den kolonel als beleediging. Ken heftig antwoord lag hem op de tong, doch hij hield het in en een zachte handdruk van zijn vrouw, die volkomen be greep, wat er in hem omging, deed ook het laatste restje van zijn boosheid verdwijnen. „Je hebt gelijk, Josefine. Morgen zal ik nog eens naar den Ëngelschen stal gaan en daar rond kijken. Als 't wat meeloopt, rijdt je over morgen al met je eigen paarden". „Ik hoop het". Mevrouw Josefine zei dit op zoo'n ernstigen toon, als zou door de bevrediging van haar ver langen een zware last van haar gewenteld worden, als zou daardoor een leed verdwijnen, waaronder zij lot nu toe gebukt was gegaan. (Wordt vervolgd.) Snelpersdruk! Firma A.H, van CLF.F.FF, Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1908 | | pagina 4