Stadsnieuws. Ingezond of zooala gij ze cok wel nóg oneerbiediger noemt die lorren en vodden, zooveel geld kunnon kos ten, waarom het noodig is, zulke dure presenten te geven aan bijna vreemde roensehen, alleen ornaat ze gaan trouwen, cd hoe zoo'n timmer man en loodgieter zoo'n hooge rekening kunnen hebben aan een paar reparation, meent ge, zon der böteekenia. De toestand geeft, niet waar, een paar dagen lang aanleiding tot bitse opmerkin gen van weerskanten, vooral wanneer u, mevrouw toevallig de rekening van den sigarenhandelaar hebt gezien en over het eindcijfer uw, wel iet wat wraakzuchtige, verwondering niet verzwij gen kunt. Daar evenwel geen stormwind met onvermin derde hevigheid voort kan duren, wordt de stem ming weer beter, zoodra de aanleiding daartoe uit het oog is verdwenen en het heele stapeltje rekeningen namelijk in een la van de schrijf tafel weggelegd is. Maar geachte heer en mevrouw, met die be doeling werden ze u niet gezonden. Zelfs waren ze vergezeld van een wenscb.Nu kykt u verbaasd en draait en wendt de papieren naar alle kanten, maar zonder daarop een wensen te vinden. Die staat ook niet geschreven of ge drukt, maar u kunt hem, met scherpe oogen, tusschen de regels door vinden: het is de stille weusch, dat de rekening gauw zal worden be taald. Nu kykt u mij een beetje verontwaardigd aan, alsof ik bezig was u voor de gek to hou den, werpt het pakje rekeningen weer in do la en deze met een slag dicht. „Kom kom, die leveranciers moeten nog maar wat wachten! Ze verdienen er genoeg aan. Bovendien heeft een koopman toch nltyd wel geld omhanden en ons convenieert het op dit oogen blik tuin der. We zullen zien; zoo gauw mogelijk I" En daarmede gaan de onvriendelijke papieren hun rustperiode in en u draait u om, geachte heer en mevrouw, om weer aan uw gewone werk te gaan. Mag ik u nog een oogenblik bij de mouw vasthouden? Ik weet, dat u het niet kwaad bedoelt. In uwe, toch zoo uitgebreide familie ia het niet voorgekomen, dat een leverancier, die om geld verlegen was, nadat hij een hoogst beleefd briefje had geschreven, om vijftien maanden na de levering betaling te vragen, de som thuis kreeg, met de boodschap, dat bij verder niet meer op de klandizie hoofde te rekenen. U keurt het af, dat in uw familie een rijk man gewend is, elk jaar een aanlig ding to koopen van de rente van uitgestelde reke ningen, waarbij bij stoft op zijn knapheid als financier. Zulke dingen komen, meent u, niet te pas. U hebt gelijkmaar u hebt ongelijk, wanneer u denkt, dat de winkelier rijk genoeg is en veel verdient. Zeker, cr is een enkele, die er warmpjes inzit, maar de meeaten, verre weg de meesten, drijven hun zaken met voel inspanning en vrij wat zorg. Niet alleen zorg, hoe zij hun clientèle zullen behouden, hun voorraden steeds compleet zullen hebben, hut waro inzicht hebben van wat zij moeteu koopen en wat hun klanten niet zullen nomen, maar ook zorg om alles zóo in te richten, dat de wissels op tijd betaald kunnen worden en geen huisschulden moeten gemaakt. Want u,geachte heer, weet wel, dat de winkelier zelf onverbid delijk op drie maanden zijn leverancier moot betalen, wat u, geachte mevrouw, misschien onbekend was. Had hij dus geen klanten, die contant of per maand betaalden, dan zou hij zyn zaken niet kunnen drijven. En toch nog zal hij, wanneer u, geachte heer en mevrouw, de jaarrekening wat latig laat liggen, genood zaakt wezen, zijn kas te versterken met een leening bij zijn Bank, waarvoor hij minstens zes procent rente zal hebben te betalen, die das afgaat van de op uw klandizie behaalde winst. Zoo zit, gelooft u mij vrij. in de eerste helft van het jaar menige winkelier te rekenen en te cijferen hoe hij aan al zijn verplichtingen zal voldoen, zonder genoodzaakt te wezen tot het schrijven van die briefjes aan zijn klan en, of hij disponeeren mag; briefjes die hij zelf heel onaangenaam vindt en die u, geachte hoer en mevrouw (komaan erkent het maar"i wel ontstemmen. Nu zie ik u al kriegel worden en boor u zeggen „waarom leveren ze dan ook op 't jaar Waarom disponeeren ze niet dadelijk per qui- tantie, als anderen, die toch dadelijk geld van mij krygen Dat kan ik u oplossen. Hij zou wel willen, ge loof me; hij benijdt die zaken van den nieuwen —tijd, die alleen a contant verkoopen, maar hy durft dat in zijn zaak niet invoeren, omdat zijn clientèle het van hem niet gewend is en het hem kwalijk nemen zou. Zegt u zelf, geachte heer en mevrouw, hoeveel notitie u genomen hebt van de driemaand-notu's, die hij schuchter en angstig, alsof hij een wonder-revolutiunnaire daad beging, een paar jaar geleden heeft inge voerd U heeft er immers geen betaald en altijd weerde jaarrekening afgewacht want hij was gewend op 't jaar te leveren 1 Neen, geachte heer en mevrouw, u waart ge woon hem op't jaar te betalen! Dat groote ver schil moet u gevoelen I Misschien zegt u, dat ik voor hem bedel. Volstrekt niet, want zijn geld komt hem toe, komt hem spoediger toe dan u hem betaalt. Ik kan u dat aantoonen. Stel u eens voor, dat tl, geachte mevrouw, een japon wou koopen en den winkelier vijftig gulden gaf oin die contant te betalen en de winkelier het geld op stak en zei..Mevrouw, ik zal u de japon le veren op jaairckening, over vijftien maanden 1" Wat zou u doen Wel, uw echtgenoot liep minstens naar de politie I Maar wanneer u een japon vijftien maanden na de levering betaalt Geachte beer en mevrouw, wat zoudt u den leverancier een genoegen doen, wanneer u voort aan ook contant of op ten maand betaalde. Wat zou de maar.d Januari voor uzelven een vroolyker maand wezen, zonder gezeur ovei Jangvorgeten dingen en kissebisserij over weder- zijdsch verweten royaliteit wat zou de toe stand, dunkt u ook niet, gezonder wezen I Denkt daar eens over na, als u wilt, en spreekt er eens met andere familieleden over! Hoogachtend, UJ dr* Men verzoekt ons te berichten, dat door een betreurde vergissing van bet comité verzuimd is, mee te deelen, dat, behalve bij de in bet strooibiljet genoemden, er nog busten geplaatst zijn bij de beeren C. H. van BUUREN, Bergstraat 2. A. STAAL, hoek Nicasius-straat. J. RUIJS, boek Ulrechtscbeweg. J. F. GRAU, Utrechtscbeweg 51. 13. van 't EIND, Soesterweg 28. J. HEESTERS.. Puntenburgerlaan 35. Beleefde herinnering, dat alle bussen aanstaanden Vrijdagmiddag ta 12 uur wor den verzameld. De heer L. Adriaanse, te Zeist, schrijft aan de „Stichtsche Crt." Op de vergadering van de Centrale antirevolu- tionnaire kiesvereeniging in het district Amers foort werd de Kiezerslijst besproken. By dn bespreking bleek mij, dat er hier en daar in ons district gevaar bestaat voor een treurige ervaring, tengevolge van misverstand. Ik wil daarom bijtijds onze mannen, die zich aan den arbeid zetten om kiezers to kweeken, daarvoor waarschuwen. By de Kieswet is een tabel gevoegd (bedoeld in art. 1. en art. 2. der Kieswet) waarin van elke plaats wordt aange geven de vereischte huurprijs voor de huurkie- zers en het minimum-inkomen van de loon kie zers. Nu wordt er in die tabel vaak onderscheid gemaakt tusschen „kom" en „overig deel" der Gemeente. Om mij nu eens te bepalen tot ons district er sluut in die .tabel een minimum-huurprijs voor Amersfoort (stad) en een andere, lagere, huurprijs voor Amerstoort (overig deel). Even zoo geeft die tabel een onderscheiden huurprijs aan voor Baarn (kom) en Baarn (overig deel), De Bilt (kom) en De Bilt (overig doel), Zeist (kom) en Zeist (overig deel). Nu verkeerde men voor eenige jaren te on zent in de meening, dat met de „kom" in de tabel bedoeld wordtde bebouwde kom. Doch door treurige ervaring werden we gewaar, dat we ons daarin deerlijk vergisten. Eenige per- soneu, die buiten de bebouwde kom woonden, hadden zich opgegeven om als huurkiezer op de Kiezerslijst te komen, wijl ze den aangegeven huurprijs van f 0. .SO verwoonden. Doch ze wer den niet op do Kiezerslijst gebracht en bij na vraag, waarom zij geen kiezers werden, kreeg ien ten antwoord, dat zij f 1.25 huur moes- ,jn betalen, wijl ze binnen de kom w jonden. Het block toen, dat de grenzen van de kom, in de tabel bedoeld, heel an Iers waren dan die van de bebouwde kom. Er was voor dat jaar niets meer aan te veranderen eerst het volgend jaar konden de mensoheu als loonkiezers op de lijst gebracht worden. Voor zulk een treurige ervaring wil ik nu onze mannen te Amersfoort, Baarn en De Bilt waarschuwen. En als zij rnij dan vragenmaar wat is dan de grens van de kom, die we nu maar gemakshalve de kiezers- kotu zullen uoemeu, dan verwijs ik hen naar wat er in de Kieswet staat. Het heet toch in art. 2, de 13a en 14e alinea „Indien gedeelten eener Gemeente in de bij deze wet gevoegde tabel ulzonderlijk worden genoemd, wordt de grens tusschen die gedeelten door Ons, Gedeputeerde Staten gehoord, bepaald en wanneer verandering van omstanrligh' den daartoe aanleiding geeltgewijzigd. Van d.-ze besluiten wordt caededeeling gedaan in de Staats courant, met bijvoeging van de adviezen van Gedeputeerde Staten, voor zoover by de beslui ten van die adviezen is afgeweken". Dienover eenkomstig is bepaald, wat de grenzen zijn van Amersfoort stad en Amersfoort overig deel, en zoo ook van Baarn kom en Baarn overig deel, en van al de andere plaatsen, by besluiten van 29 Januari 1897, no 7, en 4 Februari 1897, no. 10, opgenomen in de Staatscourant van 3 Fe bruari 1897, no. 28, en Februari 1897, no. 32. De besluiten, die sedert de vaststelling er van "«schenen, zijn afzonderlijk uitgegeven door Tieenk Willink in no. 58 van de Schuurman's editie. Zij, die dus te Amersfoort, Baarn en elders welen willen, wat de kiezerskom in hun plaats is, zullen goed doen, zich op de hoogte testel len op het Gemeentehuis of het te onderzoeken in de Staatscourant. Ik acht het zeerwel moge lijk, dat ook buiten oub district het misverstand omtrent die kiezerskom onze mannen parten heeft gespeeld. Bij de heden gehouden herstemming voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken waren van de 482 kiezers 44 opgekomen. Bij de eerste stemming, op 30 November, kwamen er 12 op, bij de tweede, op 44 Januari, brachten 21 huu stem uit. Gekozen werden de heeren S. van Vol lenhoven met 27 en A. Eysink met 22 stemmeD. Op den heer J. R. van 't Hof worden 19, op den heer J. W. Eggink 18 stemmen uitgebracht. De heer R. J. van Eimeron, Langestraat 7, is met no. 205 aangesloten aan het plaat selijk telefoonnet. De heer A. H. van Rood is aan do tech nische hoogescbool te Delft bevorderd tot tot civiel-ingenieur. De heer W. F. C. van Helsdingen slaagde aan de Vrije Universiteit by het candidaats- examen Theologie. Luitenant H, M. G. Higly, van het 4e regiment veld-artiilerie uit 's rfertogenbosch, wordt 15 Mei voor den tijd van twee jaar gedetacheerd by de Rijschool, hier. By Kon. besluit is goedgekeurd de uit breiding de patronenbergplaats op het ter- lein der Infanterie-kazornes. Ook morgen van 10 tot 1 uur, is in de R. K. Jongensschool, aan de Breestraat, de tentoonstelling der veelal zeer fraaie voor werpen, algestaan door de Lotery der plaat selijke Vincentius-vereeniging, terwijl dao tevens gelegenheid bestaat om door het nemen van loten het goede werk te steunen. De heer Verkade zal gisteravond wel hebben gedacht aan het „audacesfortune juvat", waar van hij nog niet zoo heel lang geleden in t gymnasium voor 't eerst bemerkte, dat het vrij wel gelijk stond met ons „flink gewaagd, is half gewonnen". Met welken grooten ernst vroeg hij, den avond van „Een ideaal echtge noot" of 't ook wel hier zou gaan, of men wel opkomen dat er niet al te veel by moest. En zie, hij heeft het gewaagdde meuschen hebben getoond, dat zij den „Hamlet" wilden zien en wilde» genieten. Nog nooit is 't bij een tooneelvoorstelling in „Amicitia" zoo vol geweest als gisteravond en nooit nog was't in de zaal zoo ademloos stil, dat bot klossen der biljartballen aan gene kant van de Muur zijde hinderlijk was waarlijk een geluk, dat de politie zulke uitstekende maatregelen heeft g-nomen om het getrappel en gehinnik der paardeken het discours der wachtende koetsiers aan de Struatzijde niet meer te doen doordringen tot de zaal. ShalkeBpeare's „Hamlet" is wel zijn meest be kend en meest gespeeld treurspelieder kent er ein paar zinnen uit: to be or not to be,get thee to a nunnery., alas poor Yorick, en eenige andere; en meer dan eenig ander der werken van Shakespeare ia do „Hamlet" vertaald en op muziek gebracht; de lïamlet-littoratuur is een der rijkste. De mythische Hamlet der Deeusche sagenleer is niet minder het onderwerp geweest voor vele dichters en schrijvers. Saxo Grammaticus heeft hem omstreeks 1200 het eerst uitgebeeld als nobele figuurmaar het is Shakespeare's groote verdienste, dat bij zoo algemeen bekend is ge worden, de eminente denker, de man van het woord, de jongeling van zoo hoogen geestesadel, die eiken zet op het schaakbord zijns levens slechts doet na nauwgezette berekening. Een zeer goede gedachte is het geweest van den heer Verkade, dat hij de voorstelling van gisteravoud verleden jaar inleidde door zijn voor dracht vim gedeelten van het treurspeleen jaar lang heeft die voordracht toen door veel te weinigen gevolgd nagewerkt; men heeft er elkaar van verteld; men heeft hetzij een goede Engel8che editie, hetzij een der uitmuntende vertalingen van dr. Burgersdijk of vanjac. van Looy er eens op nagelezen; men heeft met ijver bestudeerd do toelichting, die de heer Verkade zelf schreef op zijn programma en zóo voorbereid heeft men gisteravoud ten volle genoten èn van Shakespeare's meesterwerk è-n van de uitnemende vertolking door Verkade's uitstekend gezelschap, gesteund nog door de aankleeding van het stuk, welke al evenmin iets te wenschen liet. Met minutieuse zorg heeft de heer Verkade de stoffen en do kleuren en den snit der kleeding en de wapeucQ gekozen, daarbij trouw geholpen door mej. Cato Neeb en don heer Frans Cleton, die vooral het decoratieve gedeelte verzorgde. 't Is nog 1 «at geworden, ofschoon er weinig verandering der tooneolschikking noodig was: doch als men bedenkt, dat een voorstelling van Hamlet naar den tekst dien wij thans bezitten, in zijn geheel gespeeld, een goede vier en een half uur noo.lig heeft, dan 19 er zeker reden tot groote dankbaarheid, dat de heer Verkade door juiste bekortingen zulke die geen afbreuk hebben gedaan aan het geheel nog zooveel tijd te winnen, dat de voorstelling goed half twaalf reed3 was geëindigd. We kunnnen 't ons zoo goed voorstellen, dat de beer Verkade de kans heeft gewaagd en ook hier zijn Hamlet-voorstelling heeft doorgezet; dat is het juiste woord. Hij wist, van vorige voorstellingen, dat hy hier een dankbaar ge hoor zou vinden, dat luisterde naar hetgeen gezegd, keek naar hetgeen te zien gegeven werd. 't Was maar de vraag of het in voldoenden getale zou opkomen om de groote kosten eenigszins te dekken. Welnu, hij heeft het gedurfd enwas zeer tevreden; ook over de aandacht, die de gansche, overvolle zaal heel den avond door aan zijn gezelschap wyddo. Dat was een zeer groote voldoening voor hem, die zich zoo ontzaglijk veel moeite heeft gegeven om een zoo sublieme opvoering voor te berei den, maar ook een bewijs te meer, dat die voorbereiding dö juiste is geweest en op hoogen prijs is gesteld. Hij heeft de Hamlot-figuur voor ons doen leven, haar in de fijns^ nuanceering begrijpelijk gemaakt, haar doen door-dringen tot hart en verstand beide. Donken we aan zijn jok met Rosencrantz en Guildenstern, aan zijn „woorden, woorden, woorden" als antwoord op de vraag aan Polo- nius. In wie het hoorden, zal zijn spreken met Ophelia dagen lang natrillen, en wie de „Ham let" herleest, zal Verkade voor zich zien zooals deze zich gaf in zijn heilige verontwaardiging, innige verachting en diepe droefheid, vooral tegenover de Koningin, die twee maanden slechts na den dood zijns vaders hertrouwde met diens moordenaar. Mejuffrouw Lilli Green gaf een uitstekende uitbeelding van de teer-droeve, lieflijke Ophe- lia-figuur; vooral als waanzinnige. De rol van Polouiua, den aan aan het Hof vergrijsden en van een man van karakter tot een hoveling van de minder goede soort vcr- wordeu Raadsman, werd bijzonder goed en met veel relief vertolkt door den heer Gerard Nijhuis, die zich in zijn moeilijk emplooi heel goed had ingedacht. De heer Van Noord was een heel goede Horatio, de trouwe vriend van Hamlet. Vooral in de duel-scène mot Laertes en bij de voor stelling vun don moord op den hertog van Gonzaga was zijn stil spel onverbeterlijk. Laertes, uitgebeeld aoor den heer De Bree, wist steeds te doen uitkomen de groote tegen stelling tusschen zijn figuur en dat van Hamlet, immer op den voorgrond te doen blijven den opstuivenden krijgsman, dorstend om den dood zijns vaders te wreken, terwijl. Hamlet, die ook den moord op zijn vader heeft te wreken, steeds blijft de hoveling, die zich niet laat meosleepen door zyn dolle drift. De heer Van Noord was, óok door zijn figuur, een goede Koning Claudius; vooral by de voorstelling der tooneolspelers had hij zeer mooie momenten. Mojuftrouw Helen Desmond bleek uitstekend op haar plaats in de rol van Koningi'n Geer- truida en Hamlet's moeder. Aangrijpend was haar angst in de scène met de waanzinnig ge worden Ophelia en een woord van bewondering zy er haar voor gebracht, dat zij elke gelegen heid om door overdrijving haar succes bij en kelen te vergrooten, onbenut liet, ofschoon haar rol zich daartoe zoo zeer leent. De heer Coen HiBsink, die den Geest van Hamlet's vader voorstelde, was, ook door zyn mooi, zwaar geluid en zijn goede standen, een werkelijk imposante verschijning. De kleinere rollen waren eveneens goed bezet en zij die ze uit te beeldeu hadden, goed ge kozen en met zorg voorbereid voor hun emplooi. Het samenspel was uitnemend. Kortom ook deze opvoeriDg vun de „Hamlet" mag met eere genoemd naast de zoo vele waarop de Hage- spuleis een zoo bijzonder cachet welen te leggen, dat van voornaamheid door eenvoud en van verlangen om tot zelfs in het kleinste een har monisch geheel te verkrijgen. Telkens moest gehaaldmeermalen werd de heer Verkade terug geroepen en wat hier slechts zelden gebeurt met bravo's begroet. Teekeneud is 't wel, dat ook de tweede en zelfs de derde rang zóo goed bezet waren, dat menigeen geen zitpJaatsje kon machtig worden en toch met onverflauwde belangstelling meer dan drie uren achtereen staande het spel volgde. We willen erkennen, dat we hebben bjhoord tot hen die vreesden, dat het treurspel te lang zou zijn om met onverdeelde aandacht te kun nen worden gevolgd en het verheugt ons nu te kunnen getuigen dat de uitkomst schitterend heeft bewezen, dat ons vermoeden onjuist was. Dit moet gezegd, dat de heer P. van Acb- tei-bergh kosten noch moeite spaart om de bezoekers van zijn zwemschool te gerieven. Thans is hij door welwillende medewer king van hot college van Regenten van het Sint Pieters- en Bloklands-gasthuis in staat gesteld, een nog meer afdoende verbetering te breDgen in den toevoer van het water naar het zwembasiu dan de motor reeds bracht. Door een deel der terreinen van het Gasthuis zal daartoe achter ^Randenbroek" een overkluisd kanaal van cement-beton worden gemaakt ter lengte van ongeveer 300 M. Daar de terreinen van U. D. te Deventer j reeds Zaterdag door den consul waren afge keurd, kon Quick's eerste elftal daar Zon dag niet 9pelen tegen de mannen van 't kanon. Quick's tweede ontving hier, aan den Leusderweg, het eerste elftal van Z. V. V., uit Zeist. Er werd met veel vuur gespeeld en daarom te meer was 't jammer, dat er nagenoeg geen publiek was. Wolterbeek doelpuntte eenmaal, Rieber, de trouwe ver tegen woord iger der oude garde, driemaal, terwijl ook Adam voel meer op dreef was dan bij vroegere wedstrijden van den luat- sten tyd. De Zeisters konden slechts Óen puntje halen, zoodat Quick's tweede welverdiend won mei 4 4. Een te gelijk een goed voorbeeld gaf aan het eerste. Zal dit navolging vinden? En nog in tijds? De Amersloortsche korfbal-club A. V. O. G. moest Zondag op eigen terrein, aan de Van üldenbarneveldtlaaD, met 37 het on derspit delven tegen O. N. 1. uit Utrecht. Morgen houdt het 5e regiment infanterie wedstrijden op de ijsbaan »De Maat"vóór twaalven die op de korte en de lange baan, na den middag de eindwedstrijdon. De deelnemers gaan om 9 uur derwaarts de muziek aan 't hoofd. De plaatselyke atdueling der Vereeniging voor kinder-herstellings- en vacantie-kolonies houdt morgenmiddag een ledenvergadering in de Fröbelschool, 0. a. tot aanhooren van het Jaarverslag. We herinneren nog even aan de bioscoop voorstelling hedenavond in „Amicitia"; aan de 39e Jaarvergadering der Cbr. Jongelings- vereeniging Ps. 419:9, morgenavond, en aan de lezing over lijkverbranding, mede morgenavond. Zaterdagavond werd ook hier opgericht eon afdeeling van den Ned. Bond van Chr. kantoor- en winkelbedienden. De anti-revolutioonaire propaganda-club „Groen van Prinsterer" zal 41 Februari een openbare vergadering huuden, met debat. De heer T. de Vries, uit 's-Gravenhage, hier wolbekend door den heer Staalman, zal spreken over: „De toekomst van ons volk". Gistermiddag geraakte oorzaak een hooibergje aan d« weg no. 70 in brand. De slat de politie en van spuit 3 1 tor plaatse, doch konden doo watertoevoer weinig uitrichte Toch wisten zij een schuur mijt te bewaren voor het kon gedoofd nadat de berg gehaald. Aan het Commissariaat va gevonJen gedeponeerdeen handschoenen, een bos sleute en een beursje. Door de politie is gisterr verbaal opgemaakt tegen den automobiel E 71 wegens het rij,den in de Langestraat. 't Had een haar gescheel sonen, die uit do Kromme! wai-eu onder de auto geraai juister tijd werden zij door a voorbijgangers gewezen op h dat zij nog konden op zij spi Onder verdenking van diel goed teu nudeele van oen be Soesterweg is hier thans gea die vervolgens ter bcschlkkin van de justitie te Utrecht, ingesloten. 't Is beter, te hebuen over te hebben vereerd. Uit den oxnt: Dj mond der Eera is wedi en de scheepvaart vindt daar ten last. Bij het Gemeentebestuur ingekomen een adres met uit nen, een dertigtal teekeningon heer A. J. Krieger, met verzo ning tot het leggen van sic óok geschikt voor paardespooi deren-station der Staats Spc den Leidschenweg tot de grens in de richting van Harrae Schoonhoven en Montfoort-G Voor de te Ilooglaud op te zuivelfabriek is aangekocht e genaamd „De Bosserdijk", a huizer straatweg. De electrische tram van Utr zal 1 Augustus iu gebruik men. Het personeel, een 40 m aanzegging ontvangen, zich rr te Zeist metterwoon te moet Hot opnemen vun Ingezonden niet, dal de Redactie sïoedsonvoor met den inboud. Kopy vau Ingezonden Btukken, «1 wordt niet teruggegeven. Geachte Redactie, In de beschouwing omtrent beidscontract, voorkomende in Donderdag 21 Januari, lees ik: „En nu de werkgevers, onde voorbeeld een gezinshoofd, dal wil verzekeren. Indien zoo iemi bode een gewone, individueele dan mag iu 't algemeen wore dat hij zich van eventueele vloeiende uit art. 1638x niet v aan te trekken". Geachtie Redactie, ik heb aan te nemen, dat men met ee vidueelo verzekering" niet bed eelo verzekering togen ongelul tend tegen ongelukken en 1 riDg gevend bij ziekte. Maar is dun niet veel roi waard oen polis te nemen, die lo. bij dood door een ongelul 2o. bij levenslange geheele of geschiktheid door een ongeluk 3o. bij tijdelykc ongeschikth geluk; on 4o. bij tijdelijke ongeBchiktbc. Mij dunkt, deze combinatie premie ook niet hoog is) is het Arbeidscontract meer ter dus meer verkieslijk. Met dank voor uw gastvrgh T. Amersfoort, 25 Januari 1909. Puntenburgerlaan 31, Oeaohte Redactie, Met opneming van het on<! mij verplichten en wellicht ze een weldaad bewijzen. Nooit is de argeloosheid Bestandheid voor slim- on b Deze woorden kwamen mij gedachten 11a kennis genomi epiztols van het Nieuwe Handelt gericht aan mijn adres zy ten term. Reeds lang koesterde ik de handelwijze van genoemd bli het is echter te begrijpen, d clorgolyke bespreking niet kan Sedert jaren bon ik abonné vi dut tot motto heeft, te ageo zwendel. Wie zou dergel juichen 1 J Daar uau het hoofd van

Amersfoortsche Courant | 1909 | | pagina 2