Lotisico. NED. CENTRALE BOTERMIJN, Algemeene Maatschappij van Levensverzekering en Lijfrente FLEHITE Tien duizend gulden. G. H VAN DER SANDT Co. ZWARTE STOFFEN, Stoomwasscherij W. G. BURGER, Feuilleton De auto-diefstal. Varkenmarkt 3, AMERSFOORT, Telefoon 116. j Vanaf Dinsdas 9 Maart 1909 zal regelmatig eiken DINSDAG en VRIJDAG, des morgens van 9 tot 12 uur, verkrijgbaar zijn prima Roomboter onder Rijks-con trole in hoeveelheden van minstens een halt Kilogram, tegen billijken prijs. DE DIRECTIE. I te AJISIEBDAM, Damrak 74. Slldgelk. klj KonlnkUjk Seal,tul No.. 1880, No. 28. «Ik Mr. J. VAN «OHKVICHAVCN. F. A. A DAM A VAN OCHfLTIMA. g O.Z. Mbio, PW!. JAARPREMIE per f I00n. - wriekcrdkapitaal. Ouder- •2 iv ni het met premie- getorende: Betaalbaar d na ottflljden de» teeltijd «Cl 1 op httgeheelt *0 jaren. 15 leren. CS laren. |a£ 1 55 25 17 03 24 65 29|59 19i68 21 75 2>|46 19 56 27 26 88:61 23 18 26 46 32 16 22 95 80 67 86147 2S 01 33 45 42 37 '27 42 85 05 4188 85184 44 14 5950 45 8299 4020 4698 4666 61 b3 Oudheidkundig Museuui is dagelijks Ie bezichtigen voor nlel-leden «i lö cent. KoBteoos des Dinsdags van 10 tot 12 en van P/s tot 8 uur. Verzekert aan eiken Polishouder de uitkeering vau Elke Polishouder speelt mede in alle trekkingen vau de Staatsloterij, dus ook in die van Maandag a.s. Zulk een Polis is te bekomen tegen betaling van f 100in eens of, met eene kleine verhooging, in maandelijkscheendrie- maandelijksche termijnen van fl— f5—; 110—; en f25— bij aen verte genwoordiger J. van de Lijke Stationsstraat 29a. N. V. MANUFACTURENHANDEL OUDEGRACHT 3234, UtröCllt, TELEFOON 555, berichten de ontvangst der nieuwe BENEVENS Stalen van stoffen op aanvraag. AMERIKAANSCH SYSTEEM. Wasschen geheel opgemaakt of droog toegeslagen GOEDE BEHANDELING. BILLIJKE PRUZFN Ue t/oerieren teerden te y/ntersfoort 's M neusring* franco gekaald en gebracht. PROSPECTUS wordt op aanvrage franco topgezonden met geheel nieuwe Crank-bevestiging. Bij 1). KAMPERMAN te Amersfoort, en ANT. van BRUMMELEN te Barneveld. „Daar hebben we 't nou Het wns twee uur 's nachts en de drie ver metele avonturiers zaten in de Avenue du Boie de Boulogne allerheerlijkst vast. Om hen heerschte een flinke, natte, vuile Novembernacht met een leelijken mist. De elegante equipages, die hun „volk" uit de schouwburgen gehaald hadden, waien reeds lang thuis en niemand bewoog zich meer in de verlaten straat. „Heb je ooit zoo'n ellendigen wagen gezien vroeg een van de drie, die op zijn rug onder den motor lag. „Wat zou dat verwensebte ding schelen?" zei een van de mannen, die een lantaarn in de hand hield. „We kunnen nog van geluk spreken, dat de politie ona niet dadelijk den hals zit", bromde de derde, die niets deed. „Noem jij dat maar geluk", hoonden de twee anderen, van wie de éen als een gek aan den slinger begon te draaien, terwijl zijn makker voorzichtig den carburator betastte. De slinger antwoordde door verraderlijk ach teruit te slaan, eu de ontsteking door heftig te knetteren, wat voor de twee eersten aanlei ding was on» hun schrik aan den derde te koe len, die nog ateeds toeketk. „Het was werkelijk niut de moeite waard, Marius, veertien dagen laDg dat dure leergeld voor jou te betalen in de werkplaats, als je ona niet eens kant zeggen, waarom hij niet verder rijdt", zei de eerste terwijl hij zich den arm wreef, die een geduchten opstopper had gekre gen van den slinger. „Je kunt zeggen wat je wilt, ïroubet", ant woordje de aangesprokene tamelijk uit zijn hu meur, „ik heb meer voor de zaak gedaan dan jullie. Als ik alleen maar aan al die nuttige dingen denk, die met mij van daar naar huis zijn gewandeld". De derde gaf hem gelijk. „Hij heeft gelijk, zoo waar als ik Loreyheet. Je kunt niet alles weten en 't kan den besten ohauffeur overkomen, dat hij niet meer verder kan. Als de agentuur heusch goed wil gaan, moeten wij er nog een hebben, die 't handwerk goed verstaat". En in de stilte der nacht begonnen de drie over hun zaken te spreken, terwijl zij do auto kalmpjes lieten staan. De agentuur bestond uit een oude schuur, waar alles op oen hoop bijeengegooid lag wat uit fabrieken en werkplaatsen maar mee geno men had kunnen worden. Ieder van de drie firmanten had zijn eigen vakMarius, een heel jonge kerel met een innemend uiterlijk, zocht een plaats als de volontair in de werkplaatsen en bestnurdeerde de plaatselijke gesteldheid vau 't terrein; Troubert, een ware Hercules, bod de opdracht, ongenoode gasten, desnoods met ge weld, op een afstand te houdenen Lorey, die als een kat in 't donker kon kijken, liet dnu behendig alles dat draagbaar en van waarde was verdwijnen. Het geroofde werd eerst naar de „agentuur" gebracht, vanwaar het in stukken en brokken verkocht werd aan kleine handelaars, die blij waren voor prijzen te kunnen koopen, welke iedere concurrentie onmogelijk maakten en dos niet vroegen waar het gekochte vandaan kwa Dat leverde 100 procent op, zonder onkos ten. Maar onlangs waren de firmanten op de ge dachte gekomen, bun zaak uit te breiden, waar toe zij besloten den handel in onderdeden uit te breiden tot dien in heele automobielen. Marius werd er op uitgezonden, te lecren rijden; Troubert zorgde voor een rijbewijs dat hij een haifdronkep en bewusteloos geranselden kennis afoam6n Lorey kccht op kosten der „firma" een mantel van geitenvet, waarin hij er als echte chauffeur uitzag. Maar ongelukkigerwijs had niemand aan een „break-drown" gedacht en wat betreft hun eer ste poging, zoo bracht bet voertuig, dat zij zoo even uit den stal van den graaf Da St. GAlin hadden gestolen, hen erg in de verlegenheid. Ze hadden alles zoo mooi uitgedachtDe graaf was op reis en een van hun vrienden, een kleine wagenmaker, had beloofd de carrosserie binnen achtenveertig uur te veranderen van een limou sine in een touneau in heel andere kleur. En nu zaten zij vast! Troubert draaide weer aan den slinger, maar nu voorzichtigerLorey had weer den lantaarn in de hand genomen, bleef echter op eerbied- waardigen afstand van het electriscbe contaot; en Marius verdiepte zich opnieuw in allerlei onzekere gissingen over den stilstand. De auto stond als vastgenageld. Maar wie plotseling opgeschrikt was, juist nog op tijd om zijn wagen te zien verdwijnen om den hoek der Rue Boissière, was Hector, de kleine chauffeur van graaf De St. Gélin, die in een dakkamertje van het grafelijk huis den slaap des rechtvaardigen eu onscnuldigen sliep. Zich aankleedan, naar beneneden hollen, de deur van den stal opengebroken en wagenwijd open blik. Maar wee! Hij kon slechts coustnteereu, dat de vogels gevlogen waren. Plotseling viel hem een troostrijke gedachte inhet benzine reservoir was bijna heelemaai leegde dieven konden dus niet ver komen en als zij de reservekannen in den wagen niet ontdekten, moesten ze bij gebrek aan benzine heel gauw blyven steken. Hector aarzelde geen oogenblik; hij volgde de sporen, die de wielen in het straatslijk had den acntergelaten, kwam over de Place Victor Hugo tot in de Avenue du Bois en zag tot zijn cnuitsprekelijke vreugde zijn limousine onbeweeg lijk midden op straat Btaan. Dut was de eerste hoofdzaak. Maar nu kwam de tweede: hoe 't aan te leggen om zijn wagen terug te krijgen. Politie was er nergens te zien't was doodstil op straat. Maar Hector was een handige knaap. Zonder zich te haasten, wandelde hij naar de drie heeren en zei zoo langs zijn neus weg: „Zoo? Wil ie niet meer?" „Neen", antwoordde er een „L)at zie je", voegde een ander er aan toe. Hector bekeek den toestand een paar oogen blik ken zonder iets te zeggen, als iemand, die met de heele zaak niets te doen heeft, maar wel tyd genoeg heeft om eeus te zien hoe andereu werken. „Zul ik 'n beetje helpen vroeg hij eindelijk, maar nog steeds als iemand, dieu 'l niet veel kan schelen, als zijn aanbod afgeslagen wordt. „Weet je 'r dan wat van „Zeker! Ik ben tien maanden op 'n fabriek geweest 1" „Nou, vooruit dan maar", zei Troubert, „dan kan je, als 't afgeloopen is, nog wat krijgen 6ok". Hector overtuigdo zich eerst of de motor wer kelijk uit gebrek aan benziuo niet werkte; toen vroeg hij eenige technische bijzonderheden, uit welker gebrekkige beantwoording hij tot de ge volgtrekking kwam, dat geen van drieën ook maar een greintje verstand had van 't heele mechanisme. Vlug had hij een plan gemaakt en hij begon dat dadelijk uit te voeren. Terwijl hij deed, alsof hij in den wagen naar instrumenten zocht, nam nij de reservekan en goot haar leeg in 't reservoir. Toen deed hij, nog voor den 6chijn en om er niet Al te zaak kundig uit te zien, verschillende handgrepen aan de wielen en don ketting en plotseling be gon do motor bij de eerste beweging van den slinger ie loopen. „Bravo I riep het trio en besteeg den wagen- Daarop had Hector niet gerekend. De boeven waren toch slimmer dan hij gedacht had. „Drommels f' dacht hij, „hoe raak ik ze nu kwyt Doch de hemel kwam hem te hulp. Terwyl hij namelijk den motor op 't doode puilt zet, schakelt hij in ende wagen be weegt zich natuurlijk niet. De drie vrienden waren zeer verbaasd. .Wat is er nu weer aan de hand?" zei Trou bert geërgord. „Ik weet 't al zei Hector, „de wieleu glij den in 't slik, zonder dat ze vooruitkomen. Als jullie nu een beetje wilt duwen en jeschoudere er tegen zetten, dan zal 't wel weer gaan." En 'i ging inderdaud. Zonder erg stapten Troubert, Marius en Lo rey uit en begonnen te duwentoen Hector dat merkte, reed hij plotseling met een ruk achter uit, zoodat ze ineens alle drie op den grond za ten en vervolgens reed hij in flinken gang voor waarts, zonder verder naar het trioom te kijken. „Ik geloof, dat hij ous te pakken heeft geno- meu", bromde Troubert opstaande. „Dat geloof ik ook", meende Lorey. Muur Marius was 't woedendst, want hij had in de auto een heel mooie tasch met instru menten Inten liggen, die bij pas den vorigon avond ergens gevonden hadjuweeltjes van inbrekerswerktuigen. Snelpersdruk, Fume A.H «au CLEEFF, Amerelooil.

Amersfoortsche Courant | 1909 | | pagina 4