MTIJDGBSr Firma A. J. van der Steur De Patent-ROSS Specialiteit in AMAZONES. LIJNZAADKOEKEN Methorst Van Lutterveld AMEHSFOOUTSCHE BAAK Feuilleton. Gouden ketenen. 48 Groote Houtstraat HAARLEM, 48 Gloeikous BERn. BROM, Langestraat 27, Amersfoort. TOEGANG VRIJ. Konnkl. Goedgek. 1/10 3% TÏJDGEESTLOT f3.— Klassikaal f 0.60. 1/20 3% TÏJDGEESTLOT fl.50 Klassikaal f 0.30. 8% TIJDGEESTPOLIS f 10.- Belaalbaar niet f 1.— per maand. De polissen geren 3 loterijen precies de zelfde kanseu als 1/20 Staatslot, doch zijn reel roordeeliger. Verkrijgbaar te Rotterdam nan het Hoofdkant <or, Wijnstraat 16; te Amersfoort bij J. G. RINS, Arnhemscheweg 60' en by G. BOEKENÜOGEN, Langestraat 4. Toezending naar buiten na ontrangst bedrag plns f0.15 roor porto- en zegel- kosten. C RED IETVEREENIGING te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort Dir. H. J. M. ran den BERGH, WILHELMINASTRAAT 5. Zij stelt zich ten doel; het verleenen van Credieten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid of in-blanco het incasseeren van handelspapier; het ontvangen van gelden a deposito en rekening-courant. WESSANEN LAAN, WORMERVEE R. Opgericht 1765. Koninklijke Fabrieken. Voedert uw vee met de znirere murwe merk de „Ster" en W. L, uitmuntende door hoog eiwit- en vetgehalte en voedingswaarde EERE-DIPLOMA Parijs 191)0. NEGEN GOUDEN MEDAILLES „Daar ben ik toch nieuwsgierig naar. Wees zoo vriendelijk en zeg het me eens". „Zk ben bang, dat het je toch niets geven zal, en danhet middel heeft, zooals de meeste medicijnen, een bitteren nasmaak". „Kom, vooruit". „Jawel maar dat is niet zoo eenvoudig, mijn waarde". Woldegg ging achterover m zijn stoel liggen, schoof het bandje van zijn sigaar heen en weer en overlegde. „Kijk, voor de meeste mannen is er een universeel geneesmiddel, namelijk een geregelde bezigheid. Daarover ben ik 't met me zelf langzamerhand oens geworden. Maar ik ben daarvoor niet geschapen, evenmin als een der andere Woldegg's. Nu en toen heb ik maar zoo wat voortgesoesd, den tijd zoo doodgeslagen, zoo als dat in onze kringen vaker voorkomteen beetje sport, een beetje reizen, een beetje spelen, een paar nieuwe kennissen, een nieuwe manier om je das te strikken. Veel heeft mijn huwelijk daaraan in den beginne niet veranderd, maar nu, zie je nu heb ik het en dan die ver- wenschte bittere nasmaak. Hij, wiens ademhalen men anders niet hoorde, haalde nu met veel moeite adem en plotseling sliet hij uit ,,'t Is namelijk een groote hartstocht". Hij, zag er wonderlijk uit op dat oogenblik. Zijn vaalbleek gezicht werd tot op den schedel donkerrood, als schaamde hij zich voor wat hij zeide. Om de halfgesloten lippen lag eeneenigs zins gedwongen lachje, maar de oogen glin sterden zooals zelden. „Nu, wie zou de diva zijn, die Peter's hart in vlam heeft gezet?" dacht Hans. „Dat kan den goeden Pa duur te staan komen". Woldegg schudde het hoofd. „Neeng Hans, wat jij denkt, is niet zoo", het bloed trok uit zijn gelaat weg hij knipte een paar maal met de oogen, Toen zeide hij la tgzaam „Luister goed en schrik niet. Ik ben tot gek wordens verliefd op mijn eigen vrouw". Die waarschuwing was niet geheel en al te vergeefs geweest, want Hans had alle moeite, niet hardop te lachen. Maar óen blik op het gelaat van zijn zwager zei hem, dat deze in vollen ernst sprak. Toen zeide hij „Nu ja Peter men kan jelui beiden dan gelukwenschen." Een seconde keek Peter hem strak aan, stoud op, wandelde een paar malen door de kamer, keek door do deur of niemand luisterde, kwam terug, ging weer zitten, dronk haastig zijn glas leeg en zeide: „Voor dat woord dankt de duivel je. Kom, jij bent toch óok niet van gisteren." „Peter, excuseer, je zou gek zijn wanneer je jaloersch was". Och, onzin, jaloersch. Ik weet heel goed, d i kleine grappen, waar Ellinor van houdt, zijn voor haar, wat voor anderen spel is van die kleine prikkelingen, waar haar hart absoluut buiten staat maar meer ook niet." „Nu ja, maar j» behoeft je toch niet te be klagen. Wanneer ik dat deed »Ja, Hagelitz, we welen, dat jij je pakje 6ok te dragen hebt. Ik heb 't je vooruit gezegd maar ik draag meer." Hans zweeg. Hij wilde niet indiscreet zijnen wist niet hoever de behoefte van zijn zwager ging om zich te uiten. Ook Woldegg zat een heelen tijd sprakeloos, draaide aan zijn sigaar, wierp haar in het aschbakje, haalde zijn ciga- rettenkoker uit den zak, draaide deze rond en haalde er eindelijk een cigaret uit. „Het is om dol te worden", zeide hij einde lijk halfluid, ieder woord als met moeite er uit brengend, „wat dat is, weet je nog niet ll.igc- litz. Naar huiler alles goed en best, in huis schijnbaar óok, nauwelijks een enkel maal een klein verschil van meening, maar daarbij een ijskoudheidNoordpooltemperatuur". De Vorst sprong op. „Kom Hans ik houd het hier niet meer uit. We zullen maar gaan. Jij kunt me die paar stappen naar de Hebringsstrasse brengen en neeutt daar een rijtuig." (Wordt vervolgd.) Kassiers en Commissionairs in Effeeten, (Commanditaire Vennooten H. OYENS ZONEN, te Amsterdam) BAARN AMERSFOORT Muurlinizen 16, (naast de Nederl. Bank). Telephoon 49. Mollerusstraat, Telephoon 14. Kortegracht 20 (nanst het Postkantoor) Telefoon Sfi. Effecten - coupons - wissels - vreemd geld - prolon gation - beleening - assurantiën - credietbrieven verhuurt safe-loketten - voert administration beheert vermogens - opent cheque en deposito rekening - verleent handelscredieten tegen nader te bepalen voorwaarden. 27.) Nadat Hagelitz een half uur had gespeeld en de hoopjes banknoten voor hem zich geregeld vermeerderden, bemerkte hy plotseling, dat de geheele zaak' kem volslagen onverschillig was. Hij nam een „grooten slag" met de zelfde kalm te op als een waarmee hij zich totaal bekocht; hy streek, toen hij de bank hield, even rustig een winst op, als hij een verlies betaalde. Mid den onder het spel dacht hij er over na. waarom dat wei zoo zijn zou Misschien waagde hij te weinig. Hij verdubbelde de inzetten won eenige malen achter elkaar, streek in een paar oogenblikken zoowat 10000 mark op 't bleef het zelfde. Toen hij weer de bank kreeg, zette hij 12 OOOmark in, verlooren ze in een paar zet ten bet raakte hem in 't minst niet. Alleen ondervond hij een gevoel van verademing, dat hy nu, zonder in 't toog te vallen, van de speel tafel kon opstaan. Hij zocht zijn zwager op en vond dien einde lijk in de leeskamer, begraven achter een berg couranten, maar Woldegg las niet hij steunde met het hoofd in de handen en staarde op het papier. Toen hij Hans hoorde, zag hy verstrooid op en vroeg „Wat nu, Hagelitz. Duchtig geplukt? Zal ik nieuwen voorraad halen?" Hans laente. „Merci. De duivel mag weten, hoe het komt, maar '1 geheele geval amuseert me absoluut niet". „Goed voor Pa'e beurs. Wai zullen we nu doen, Hagelitz?" „Wanneei je me een genoegen wilt doen, laten we dau -in stevig glas wijn drinken en een goe de sigaar trachten uit te rooken". „Goed. Men kan beide hier uitBleke.id krij gen." Hij belde en gaf zijn orders. De huismeester kwam in eigen persoon om de kristallen karaf met de Lafitle van 77 te dienen en toen zaten zij weer tegenover elkaar, bijna evenzoo als voor een paar dagen in Woldegg's huis. Alleen waren ze nu wat spraakzamer. Zij begonnen nog eens over het spel te pra ten. „Eigenlyk is het toch mal, dat de zaak me zoo koud laat", zeide Hans. „Vroeger was dat anderB. En ik heb flink meegedaan, maar het was en bleet vervelend." ,,'t Gaat mij net zoo en dat is toch verklaar baar. De menschen zegg'-n altijd, dat zij niet spelen om te winnen zij spelen alleen maar om de prikkeling te hebben. Rein zelfbedrog. Wie speelt, wil winnen en wien het onverschil lig is of hij wint dan wel verliest, moet niet Bpelen." „Peter, die logica gaat mank. VVac.rom zou den dan alle rijken mannen maar steeds weer spelen „Kom, dat zyn de geboren spelers, die niet anders kunnenin zekeren zin zieken, met een monomanie behept. Er zijn ook enkele uitzon deringen. Sommigen doen hst uit gewoonte, anderen uit ijdelheid 't grootste deel toch maar om te winnen. Hm en dat moest toch eigenlijk uitgesloten zijn. Men probeert het maar weer eens, probeert de pr kkeling weer te krijgen en men heeft er gauw genoeg van. Ja het leven is vervelend." De Vorst schonk zich een glas in en dronk het langzaam uit met het stille genot van den kenner, die don wyn over zijn tong laat glijden. Toen nam hij bet woord weer. 't Verwonderde Hans wel, dat, hy die altijd zweeg, r.u zooveel sprak. Peter scheen hem heelemaal veranderd. „Hm" - zeide de Vorst „ja ik moest eigenlijk zeggen het leven was vervelend, want ik heb onlangs zoo iets als een remedie, een universeel geneesmiddel tegen de verveling ge vonden, of liever, het is me aangewaaid." Verschaffen wissel- en credietbrieven op Binnen- en Buitenland Assurantie, Administratie. Telefoon Intercommunaal 477. Van der ZOO de JONG Van OPHOVEN Amersfoort. AVcsi§liiseJ 43. Telefoon 911. Openen handelscredieten aan handelaren en industrieelen tegen borgstelling, crediet- hypotheek of andere zekerheid. Gebruikt steeds En bevoordeelt uzelven. Zy is beslist de BESTE en STERKSTE der wereld. Let op bovenstaand fabrieksmerk. Hoofddepothouder voor AMERSFOORT en omstreken Suelpersdruk, Firma A. H. van CLEEFF, Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1909 | | pagina 4