SJOELBAK ADLER NIEUW PARIJS, Methorst Van Lutterveld, LIJNZAADKOEKEN Alléén SINGER SINGER-MAATSCHAPPIJ, AMERSPOORTSCHE 1IUK OPRUIMING Bern, BROM, Amersfoort, Feuilleton. SAROLTA. Kassiers en Commissionairs in Effeeten (Commanditaire Vennooten H, OYENS ZONEN, te AMERSFOORT Muurhnizeu 15, (naast de Nederl. Bank). Telephoon 49. Yoeren effectenorders uit aan landsche Beurzen. Deposito. Polongatie. BAARF Mollorusstraat, Telepboon 14. Binnen- en Buiten- Langestraat 37. in diverse prijzen. WESSANEN LAAN, WORMERVEER. Opgericht 1765. Koninklijke Fabrieken. Voedert uw vee met de znivere murwe merk de „Ster" en W. L, uitmuntende door hoog eiwit- en vetgehalte in voedingswaarde EEKE-D1PLOMA Parijs 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES in winkels met DIT uit hangbord zijn de Naaimachines verkrijgbaar. Onze machines behoeven geene aanprijzing. Wij verzoeken slechts er op te letteD, dat ze aan het juiste adres gekocht worden. AmersfooTt, Westsingel 49 hoek Varkenmarkt. Kortegracht 20 (uaast het Postkantoor) Telefoon 86. Effecten - coupons - wissels - vreemd geld - prolon- gatiën - beleening - assurantiën - credietbrieven verhuurt safe-loketten - voert administratiën beheert vermogens - opent cheque en deposito rekening - verleent handelscredieten tegen nader te bepalen voorwaarden. FABRIEKEN van MELKPRODUCTEN AmersfoortHarderwijk Controle den heer W. A. van den Bovenkamp Uitsluitend prima Melkproducten. Ziektekiemvrije Melk uitslu itend in flesschen Koffie en Slagroom. Karnemelk. Boter onder Ryks-controle f 1.55. LAMAISON BOUWER Co. Maorbaizen 39 Belasten zich met aan- en verkoop van Effecten, Wissels en Coupons. Sluiten prolongation. Safe-inrichting. van alle Gouden en zilveren Horloges, Pen dules en Garnituren, Regulateurs, Horlogekettingen, Staande en Fan tasie klokken, met 20 pCL korting a contant, Ziet de prijzen in de étalage bij W. 7. A. Groenhuizen, l angestraat 42, Amersfoort. Van der ZOO de JONG Van OPHOVEN Amersfoort. West§ingel 43. Telefoon 93. Zetten gelden uit op prolongatie met bewaring van het onderpand bij de Twent- sche Trust-Maatschappij te Amsterdam. Gemakkelijk voor uw gaslicht. Voordeelig voor uw beurs. Goed voor uw gezondheid. Verstikking door gasuitstrooming in de slaapkamers onmoge lijk gemaakt. Geen lucifers meer. Geen onnoodig gasverbruik meer. Groot voordeel voor elk huishouden. Dit alles bereikt men door het gebruik van den zelfaansteker Deze werkt niet met een aluminium draadje, maar met een geprepareerd meerschuimen balletje, dat minstons TI2E2T jaar goed functioneert. Groot model 1 0.90. Klein model f 0.55 Alleen verkrijgbaar bij LANGESTRAAT 27. 13.) „Het was onvergeeflijk dom van me, dat ik jou te Parijs uit de modder heb gehaald." „Dat kaii best", zeide Joe. „Tot weerziens." Patterson haalde diep adem toen de deur achter Joe dichtviel en droogde voor den spie gel zijn gezicht af. Toen bij in het atelier terugkwam, zat in den leunstoel op het podium, waarin straks Sarolta had gezeten, lady Mac Leod, een dame van ongeveer veertig jaar, met roodblond ge verfd haar en van treilende familiegelijkenis met du mooie Sarolta. Mr. Patterson was sprakeloos. „Excuseer mr. Patterson," zeide Lady Mac „dat ik u een, naar ik zie onaangename ver rassing bereid maar mijn nicht moest plotseling naar huis. Ik ben hier gebleven om u dal te zeggen." „O, don't mention it," mompelde Patterson zonder eigenlijk te weten wat hij zeide. Inwen dig vloekte hij en wanneer in vervulling was gegaan wat hij op dit oogenblik zijn vriend Joe toewenschte, dan zou de aarde zien geopend den man opgeslokt en hem gestopt hebben in een deel, dat niet ver was van de warmste plaatsen der hel. Gelukkig voor Joe bleven de goden doof voor deze verwensching en Joe steeg he6l vergenoegd do drie trappen van eeu somber huis op en klopte vervolgens aan een deur. Miss Brown opende die en sloot haar dadelijk weer. „Nu, hoe is hetheb je het „Neen, het was onmogelijk Niets". Miss Brown keek hem ontzet aan. Toen klopte hij haar op den rug en zeide lachend„Wees maar niet ongerust, schat. Hier is het. Wanneer Joe Alexander om geld uitgaat, dan krijgt bij het óok". „Je bent een duivelskunstenaar". „Ja dat bjn ik", zeide Joe tevreden en liet zich op een sofa vallen, zoodat deze kraakte. Charles Wendworth Patterson, geboren te New- York in he' jaar 1870, juist op den dag waarop de Üuitscners St.-Privat bestormden, was de zoon van een twintig jaar vroeger uit Hamburg naar Amerika geganen metselaar Fritz Petersen. Toen Fritz Petersen van het schip, waarop hij als tusschendekspassagier de reis van de Oude naar de Nieuwe Wereld gemaakt had, zijn voeten neerzette op het plaveisel van New-York, be stond zijn vermogen uit drie dollar, die natuur lijk in minder dan drie dagen verdwenen waren. Een dergelijk bedrijfskapitaal was zeis in het land der onbegrensde mogelijkheden niet groot genoeg voor de inrichting van een metselaars werkplaats met materiaal. Fritz Petersen moest dus op andere wijze trachten zich op te werken tot de „upper ten" van de Fifth Avenue. Hy deed het als tramkoetsier, huisleeraar bij een bierbrouwer, kellner, boodschappenjongen en zelfs een dag, toen de nood het hoogst was, als schoen poetser. Deze eene dag van schande, die hem gelijkstelde met de gehate negers, moest er niet geweest zijn, ofschoon hij juist de geboortedag van zijn verhelling was want een heer, wiens voetbekleeding hij bewerkte, liet zich in een ge sprek met hem in en nam hem mee zooals hij was, als sjouwer in zijn magazijn, een der grootste in staalwerken van de geheele stad. 't Bleef aanvankelijk tobben, maar hij had nu toch een dak boven zijn hoofd en ontving al spoedig voldoende salaris om althans iederen dag een maal eten te kunnen koopen. Toen er een plaatsje kwam in een depot in de Fifth Avende kreeg hij die plaats en weldra vond hij in zijn somber dakkamertje doorzijn overdroten werken de „self-razor" uit, een uitvinding die hem in korten tijd honderdduizend dollar op bracht en hem dus met éen slag tot een ver mogend man maakte. Door gelukkige speculaties vertienvoudigde hij deze honderdduizend en kocht toen van een landman, Alexander, die aan lager wal was geraakt, voor een spotprijs een groote firm in Texas. Van dat oogenblik noemde hij zich Patterson en voegde, nadat hij getrouwd was, aan dezen Amerikaauschen naam nog dien zijner vrouw toe. Die was kort na- de geboorte van Charley gestorven. Een oude mulattin, Hagar Josue, deed het huishouden op „Patterson's ranch" zooals Frederic Wend worth zijn huis had genoemd. Eenzijdig en steeds daarmee bezig niet alleen zijn millioenen maar ook zyn invloeden aanzien te vergrooten, had „old Patterson", zooals hij zich bij voorkeur noemde, geen tijd zich met zijn zoon Charley ze bemoeien. De oude Hagar was diens verpleegster, dat wil zeggen, zij zorgde er voor, dat de knaap zich dagelijks eenmaal wiesch (wanneer men de door hen beiden uitgevoerde bewerking met water en een handdoek zoo wilde noemen) en dat hij wanneer bij maar wilde rijkelijk te eten kreeg voor hij naar bed ging, trok zij hem zijn sehoe- nen uit en den halven nacht zat zij wakend aan zijn legerstede en naaide voor hem kleeren of wuschte en Btopte zijn kousen. Al zijn onbe schoftheden nam zij kalm en geliten op en haar verwende lieveling was verstandig genoeg, in tegenwoordigheid van zijn vader lief tegen haar te zijn. Old Patterson zag zijn zoon alleen aan tafeL en had er geen flauw vermoeden van, dat he heele huis beefde voor den kleinen deugniet en kwum hem soms een klacht over den jongen ter oore, dan koos Josue nog zijn partij met een vloed van woorden en een stroom van tranen, die hem verteederden. Voor Charley's geestelijke vorming waB eeu aan lager wal geraakte Duitscher aangesteld, vroeger ouder Snelpersdruk, Firma A. H. van CLEEFF, Amersfoort. officier bij een regiment in Silezië, gedeserteerd naar Texas, waar al zoo menig Duitscher een treurig bestaan bad gevonden. Hij leerde Charley lezen, schrijven en rekenen. Charley was bijna 15 jaar oud en een lange opgeschoten bengel, maar hy rekende niet be ter dan een jongen van acht jaar, las en Bchreef even slecht, maar teekende alles wat hij zag, runderen en paarden, zijn leeraar, de oude Josue, den halflammen man die voor het wa- terdrugen moest zorgen, ja zelfs zijn vader. Van dezen kreeg hij als zijn eerste betaling: een muilpeer en een dollarde eerste voor zijn brutaliteit, de tweede voor de kunst. Maar niet tegenstaande deze vaderlijke aanmoediging liet Chariey al spoedig het teekenen loopen en wierp zich met alle kracht op rijden en schieten. Met hem was opgegroeid Joe, de zoon yan den vroegeren bezitter der farm, door zijn vader eenvoudig op de verkochte farm achtergelaten. De oude Alexander was verdwenen c.m nooit terug te keeren, geen mensch wist waarheen, en old Pattersonhad het kind maar behouden de rol van een liefderijk man voor een wees kou hem in de buurt geen kwaad. De kleine Joe werd als staljongen aangesteld; hij was binnen korten tijd de beste ruiter uit den ge- beelen omtrek. Er was geen paard, dat de flinke jager, die spieren van staal scheen te hebben, niet naar zijn «il voegde. De trage Charley, het verwende pleegkind van Josue was totnutoe geen vriend van lichamelijke oefe ning geweest, hij had totnogtoe een paard alleen dan bestegen, wanneer het dringend noodigwas. 't Liefst liet hij zich rijden, maar Joe's rijkunst imponeerde hem. Hij sloot een vriendschapsband met den jongen rijden en schieten was nu plotseliug zijn ideaalden nieuwen vriend daarin te overtreffen zijn doel. Een gevolg van zijn woesten ijver was, dat hij een sleutelbeen brak toen hij van het paard viel en dat hij een ou den Indiaan aanschoot. (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1909 | | pagina 4