LOTISICO. PIll-STEIi. KAMERMEISJE, Winkeljuffrouw Advertentiën. FLEHITE EAU DE COLOGNE Bij het le regiment huzaren ztfn gedeta cheerd de cadetten G. P. de Kruyff, P. W. Pieters, jhr. Y. D. Ch. Quarles van Ufford, C. H. van Doorman en H. C. Hakker, van de Kon. Militaire Academie. De Amersfoortsche Kunstkring" houdt thans een doorloopende tentoonstelling van schilderijen, aquarellen en teekeningen in hotel-Reichmann. In de groote eetzaal en de kleine zaal daar vóór zjjn, vrij gunstig belicht, een vijf tigtal werkjes geëxposeerd van Balwé, Van Brussel, A. van Everdingen, Aug. Falise, Gramont-Hubrecht, Hengeveld, Hoevenaar, Koning, Lapidotb, J. W. van Vloten, Voorn, M. van Wisselingb, Marchant en anderen. Men ziet het, een zeer gemengde bent. De tentoonstelling is voor ieder belang stellende kosteloos toegankelijk. Hedenavond wordt geen concert gegeven op het terras van »4micitia". Bij het opmaken van den rooster werd 5 Juli gekozeD, als geboortedag van Prinses Marie der Nederlanden. Thans meende het Bestuur, in verband met het overlijden van H. K. H., dit concert niet te moeten doen door gaan. Luitenant H. J. van der Grinten, van de Rijschool, hielp Zaterdag te Scheveningen den landenwedstrijd op sabel winnen. De ploeg, die den eersten prijs won, bestond uit de heeren Doorman, De JoDg, Van der Grinten en Scalonge. België verwierf den tweeden prijs. De beeren Doorman, De Jong, Hubert van Beijenburg en Nardus wonnen den eersten prijs in den landenwedstrijd degen. Na de goede recensie in een vorig num mer overgenomen uit de „Middelburgsche courant'* kunnen wij volstaan met de ver zekering, dat die courant geen woord te veel beeft gezegd omtrent den circus Libot. De dressuur der paarden is zeer goed. De Brabantscbe hengst »Max" mocht vooral veel belangstelling wekken. Ook de clowns deden menigmaal de me nigte schuduen van lachen. Mademoiselle Libot, de jonge koorddanse res, gaf uitstekend werk op de telefoondraad te zien. Het nummer 2 dames en 2 heeren op de trapeze dwong bewondering af door de kalmte waarmee het werd uitgevoerd. Het slangenmenscb was zoo goed als men maar zelden ziet. Tot slot een fantastische pantomine, met wat veel geschiet en nog meer verf. Een zeer goede voorstelliog met een uit verkocht huis, iederen avond weer aan. Morgenmiddag kinder-voorstellingeen pracbt-gelegenbeid voor de ouders om dien dag tweemaal te gaan, zooals dit te Rbeaen en te Nijmegen geschiedde. Menig Amersfoorter zal Zondagochtend met bedenkelijk gelaat de lucht bekeken en gedacht hebben: ,.Nu, van de zwemwedstrijden zal niet veel terecht komen". Maar deze pessimisten hebben zich dan deerlijk vergist, want de wed strijden van de Amersfoortsche Zwem-en Polo club zijn, ondanks de regenbaitjc* uitstekend van stapel geloopen. Tegen bet aangekon digde uur waren de zitplaatsen rond het bassin alle dicht bezet, terwijl vooral vele kin deren plaat9 jnden op schuiten in de bassins. Om tien uur precies maakte de heer H. J. Smit, Vice-voorzitter der club, een begin met bet ontplooien der clubbanier. Hierna ving No 1 van het programma aan Borstzwemmen voor juniores, 20 M., geen keerpunt. Eerste groeple prijs, zilveren medaille, W. de Wekker in 16*/« seconde2e, bronzen medaille, G. Bonk 17'/« sec. Tweede groep (prijzen kunstvoorwerpen): le prijs M. de Tourton Bruins in 171/* sec; 2e prijs G. van den Bovenkamp in 19 sec Se F. van Veen in 19*/* sec; 4e H. Bouwensch in 19*/} sec. II. Borstzwemmen 600 M., 14 keerpuntenle prijs, verguld zilveren medaille, C. Beem in 11 miD. 57'/i sec2e, zilveren medaille, H. J. Smit in 11 min. 57*/* sec; 3e, bronzen medaille, H. Munzebrock in 12 min. 54'/i sec. Deze wedstrijd was, zocals men riet, zeer spannend en de gemaakte tijd is zeer mooi te noemen. De chronometers van den heer W. F. A. Groenhuizen, die deze ter beschikking had gesteld, deden nu zeer goeden die" it daar anders bij zoo'u klein tijdsverschil niet ui.0 smaakt had kunnen worden, wie overwinnaar was. Na dit nummer ging men koffiedrinken om tegen half twee weder te verschijnen. De „Amers foortsche Muziekvereeniging", directeur de heer J. A. Jochems, zorgde voor afwisseling tusschen de nummers. III. Borstzwemmen 80 M., met 1 keerpuntle prijs, zilveren medaille, J. E. de Boer in 1 min. 10v« sec.2e prijs, zilveren medaille, H. J. Smit in 1 min. 14 sec.; 3e prijs, zilveren medaille, C. Beem in 1 min. 14,/« sec. IV. Rugzwemmen 40 M., geen keerpuntle pr., zilveren medaille, K. Beem in 34y, sec.; 2e prijs, bronzen medaille, W. Maassen in 36'/, sec. V. Het gecosturoeerde steekspelde „clou" van dezen middag. De toeschouwers brulden af en toe van het lachen en kregen verschillende min of meer fraaie costuums to bewonderen, o.a. een paar Quick-voelballers, een dienstbode, een koloniaal, een aangekleede neger, een dame, den harem ontvlucht, en nog vele andere1ste prijs, zilveren medaille, W. Maassenbronzen medaille voor het mooiste costuum, O. Bauer (Tyroler); prjjs voor het eigenaardigste costr um W. van den Berg (costuum, bestaande uit keu kengereedschappen). VI. Borstzwemmen 40 M., zonder keerpunt: le prijs, verguld zilveren medaille, J. de Boer in 30',sec.; 2e prijs, verguld zilveren medaille, H. J. Smit in 31'/s sec.; 3e prijs, zil veren medaille, O. Beem in 31*/* sec.; 4e prijs, zilveren medaille, M. Lagerwey in 32 sec.; 5e prijs, bronzen medaille, C. Mahler in 33*/, sec. Deze kamp was zeer spannend en de mededin gers gaven elkander niet veel toe. VII. Touwtrekkenzilveren medaille, C. Beem. VIII. Springen, 3 verplichte sprongen (duik: met aanloop, zweefduik, zitduik, 2 vrye sprongen) le prijs, verguld zilveren medaille, Benjamin met 32punten, 2e prijs, zilveren medaille, J. E. de Boer met 30 punten3e prijs, bronzen medaille, C. Beem met 29'/, punt. Springen voor juniores1. C. baron Lewe van Middelstum2. D. Hoogervorst. IX. Polo-wedstrijd. Zevental A won metl0 van zevental B. De beer Smit reikte hierna met een hartelijk woord de prjjzen aan de winnaars uit. Woensdag 6 Juli zullen vele belangstellenden zich wel opmaken naar de Beek bij de begraaf plaats waar de start voor den langen afstand, 1800 M., plaats zal hebben. De finish is aan de zwemschool, omstreeks kwart vóór drieën. Als nu het weer maar wat warmer is dan zal ook deze wedstrijd aan spanning niets te wen- schen overlaten. Zondagmiddag had H. V. C. 's tweede wed strijd tegen een Amsterdamsche club plaats. Ditmaal was het de sterke Ajax-combinatie, die tegen H. V. C. in het veld zou treden. Precies twee uur floot de AmsterdamBche scheidsrechter P. Welsink beginnen. H. V. C. stelt zich „au graDd complet" op. Hier tegenover stellen de Amsterdammers het volgende elftalVen Es (Ajax III) doelA. Pelser (Ajax 1), Podt (Ajax II) achterBerg man (Ajax III), Beuker (Ajax III) en Jesse (Ajax III) middenVan Oa (Ajax III), J. Welsink (Ajax IV), Van den Broebe (Ajax I). Seijlhouwer (Ajax I) en Rubens (Ajax III) voor. H. V. C. heeft den toss gewonnen en speelt met wind mee en de helling af. Het spel is van beide zijden zeer verdeeld, maar toch weet H. V. C. na een mooi opbren gen den bal onhoudbaar in het doel te zetten, waar Ajax eenigen tijd later op antwoordt met een roller van Van den Broeke. De stand is 11. Even later zet de rechtsuiterst van H. V. C. mooi voor en De Metter „kanjert" den bal in het doel2—1 voor H. V. C. De mot regen verandert in een stortbui en de scheids rechter laat drie minuten vóór rust ophouden. Na de rust verandeit Ajax haar opatelling. Ruitens gaat, hoewel met een verzwikten arm, in het doel eu Van Es gaat rechts buiten spelen. Dit blijkt een goede verbetering. Spoedig heeft Ajax door een verkeerd beoordeelen van den bal door den H. V. C.-doelwachter, den gelijk maker in het doel gezet. H. V. C. doet alle moeite om een voorstand te krijgen, maar het wil niet; ja zelfs Van Os stelt den middenvoor van Ajax in de gelegenheid om den voorsprong te krijgen. Hierna gaat Ajax met vierhalfs spelen. Dit laat echter H. V. C. niet ontmoedigen. Overdonderend komen ze opzetten en alras zit de gelijkmaker in het net. Eenige minuten vóór tijd kopt een H. V. C.-man het winnend doel punt voor zijn vereenig'mg in. De stand ware beter geweest, met 3-3, maar den H. V. C.'s komt ook wel iets toe voor hun hard werken. Het is toch heel jammer, dat H. V. C. door een maatregel van den N. V. B. het volgend jaar niet in dien Bond kan spelen. Doch moed gehouden, H. V. C.het volgend jaar kampioen en gjj zijt in den Nederlandschen Voetbal Bond om, zoo wij hopen, daar een waardige plaatsin te nemen. De scheidsrechter voldeed zeer goedalle partijdigheid was verre. Id verband met het ongunstige weer van de laatste dagen heeft de regelings-commis- sie voor de feesten van den A. N. W. B., van 15 tot 17 Juli te Arnhem te houdeD, besloten, den termijn van inschrijving te verlengen tot Maandag 11 Juli. Het weder is Zondag ook den geheelont houders niet mee geweest, maar dit heeft niet belet, dat ook zij bjjzonder veel belang stelling hebben gehad. Vele honderden menschen wachtten om 2 uur bij het station de propagandisten op en vergezelden hen naar Het Stort waar de openlucht-meetiDg werd geboudeD. Tuschen de spreekbeurten gaven en goede 160 zangeressen en zangers van „De blauwe vaan", uit Amersfoort, Utrecht, Baarn, Soest en Rbenen, onder leiding vandon beer D. van Staveren, uit Utrecht, op werkelijk ver dienstelijke wijze nummers ten beste, terwjjl de muziek der wagenwerkplaatsen zich ook deed booren. Bij de Vrijdag ten overstaan van architect M. Kljjnstra gehouden aanbeste ling voor het bouwen eener stoom-zuivelfabriek te Achte- veld was de beer H. van Keulen met f 13182 minste der 9 inschrijvers. De hoogste besom- de f15 780. Er zal een berbesleding plaats hebben. Aan het Commissariaat van politie zjjn als gevonden gedeponeerd een broche, een zakmesje en een beursje met eenig geld. Twee minderjarige jongens, die te Apel doorn zwervende werden aangetroffen, zjjn door de politie bier overgenomen en naar bun ouders te Hilversum geleid. Tegen een inwoner van Leusden is door de politie te Amersfoort proces-verbaal op gemaakt wegens een niet nader aan te duiden misdrijf, gepleegd tegenover een zesjarig meisje, Een jongtnensch van fatsoenlijken huize, die Zondag heel den dag de menschen op straat verveelde, maakte het tegen den avond zoó bont, dat de politie zich genoodzaakt zag, hem in arrest te stellen, hetgeen heel wat voeten in de aard had. Natuurlijk zal hjj nettertij i moeten boeten voor zijn verzet en wat dies meer zij. De hoogte der bergtoppen wordt nauw keurig gemetende diepte der ravijnen is maar zelden bekend. In het gebergte doch ook wel in de maatschappij. Uit den omtrek. H. M. de Koningin-Moeder beeft wegens bet overlijden van de Vorstin-Moeder van Wied, geb. Prinses Marie der Nederlanden, den rouw gedurende zes weken vastgesteld, óok voor het Huis van H. M. Dr. H. H. Meulenbelt, sedert 11 Mei 1890 predikant bij de Ned. Hervormde gemeente te Baarn, en prjeses van het classicaal bestuur van Amersfoort, hoopt 12 Juli zijn 25-jarige EvaDgelie-bediening te herdenken. Dr. Meulenbelt ontving zijn opleiding aan de üoetinchemsche stichting (Vereeniging voor Inwendige zending) en werd in 1884 door het Provinciaal kerkbestuur van Zuid- Holland toegelaten tot de Evangelie-bedieniDg. Den 12 Juli 1885 werd hij te Houten als predikant bevestigd. Nadat hjj hier bijna vijf jaren gearbeid had, riep Baarn hem derwaarts in de vacature-Herman. Men schrijft uit Eemnes: De hooispeculanten zullen dit jiar geen- beste zaken maken. Overal is de hooioogst gunstig en vraag naar hooi komt dus weinig of niet voor. Iemand, die voor f90 per dammaat inhuurde, deed zijn hooiland voor f70 over. Daarvoor is hjj verplicht om het maaien, hooien en in 't schip rjjden voor eigen rekening te doenhet etgroen bljjft dan evenwel voor hem. Nijkerk heeft, blijkens de uilkomst der tietijaarlijksche volkstelling, 8524 inwoners. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft voor de verkiezingen de Gemeente Soest verdeeld in twee stem-districten. Joseph Thomas, de uitvinder der Smger- naaimachioe, is Zaterdag in deu ouderdom van 83 jaar te Hoboke overleden. Geen contante betaling. Zooals men weet, werd verleden jaar het salaris van de Rijksveldwachters verhoogd en zou die ver hooging ingaan 1 Januari 1910. Niettegen staande het nu reeds Juli is, «lus een half jaar later, hebben de Rijksveldwachters van die verhooging nog geen cent ontvangen. De uitvinder van de auto. In de joDgste Illu stration" is een artikeltje gewijd van den uit vinder van de auto, Cugnot, een geuie-officier, die in 1776 een door stoom gedreven wagen con strueerde, welke diende om kanonnen te vervoeren en niet sneller reed dan een voetganger liep. Later ontwierp hij een voertuig, waarvan de machine zoo veel kracht ontwikkelde, dat men het vehikel geen meester was. In het begin van de 19e eeuw werd het als museumcuriositeit opgeborgen in het „Conservatoire des arts et métiers" waar het nog altijd te zien is. In 1880 hebben de burgers van Void, de geboorteplaats van den uitvinder, al plannen ge maakt hem een gedenkteeken op te richten. Men kon het geld er voor echter niet bijeenkrijgen. Onlangs vormde zich weer een commissie tot dat doel, die haar goedkeuring reeds heeft gehecht aan het model vau den beeldhouwer Désiré Fosse. Nu zal te Void het standbeeld voor Cugnot waarschijnlijk wel verrjjzen. Bevallen van een ZOON Vrouwe J. P. C. 'C. BIJL de VROE— Mollerus. Amersfoort, 2 Juli 1910. Wordt gevraagd in hotel sBroeder- gemeente", te Zeist, een eenvoudig, net P. G., liefst iemand die in dergelijke betrek king is werkzaam geweest of als tweede meisje gediend heeft en van goede getuigen voorzien is. In een MODEZAAK wordt gevraagd een nette extern, goed verkoopster. Brieven franco onder motto »modes" aan het Bureau der (oude) Amersfoortsche Cou rant, Kortegrachs 9. Begin September kunnen LEERLIN GEN geplaatst worden voor: I. OPLEIDINGSCURSUS tot Huishoudkundige, (leeftjjd 17 jaar). II. KOOKCURSUS voor dames (dagcursus). III. KOOKCURSUS voor dienstboden (avondcursus). Aanmeldiug bij de Directrice. Het Bestuur. Aangezien de trekking der 394ste Staatsloterij 25 Juli a.s. een aanvang neemt, is het thans de t(jd, zioh van een polis Lotisico te voorzien. De premie kan worden voldaan in eens f 100) of in termijnen en wel driemaandelijks f25.— „10- 5.— maandelijks 10. n Door het nemen van een polis Loti sico speelt men geregeld mee in de Staatsloterij. Vraagt prospectus of inlichtingen bij de agenten en correspondenten. Orderbriefjes a f3.50 en f7.slechts op éen loterij correspondeerend, gelijke kan sen biedend als '/2o en Vio 'n Staatsloterij, zijn steeds verkrijgbaar bij de agenten en correspondenten. Door deze heb ik de eer te berichten dat een mijner stemmers geregeld elke maand in AMERSFOORT en omstreken werkzaam zal zijn. Hoogachtend, J. F. CÜYPERS, Kon. Ned. Pianofabriek, .VESTEINDE 31. - TELEFOON 289. DEN IIA AU. Crediet-verseniglng te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort inr. H. J. M. van den KERGH, WILHElMDtASTRAAT 5. Zjj stelt zich ten doel het vt-rleenen van Credieten onder per- s tooiijke of' zakelijke zekerheid of in-blauco het incasseeren van handelspapier het ontvangen van gelden a déposito en rekening-courant. Oudheidkundig Musenm, is dagelijks te bezichtigen voor niet-leden a 10 cent. Kosteloos des DinsdAgs vau 10 tot 12 en Aan iy2 tot 3 nnr. Fml Amcrsforlia. FABRIEKEN van MELKPRODUCTEN Amersfoort—Harderwijk Controle den hoer Yf. A. van den Bnvenkamp Uitsluitend prima Melkproducten. Ziektekiemvrye Melk uitsluitend in flesschen Koffie en Slagroom. Karnemelk. Boter onder Rijks-controle f 1.80. THE CHARTER of COLOGNE Anno 1535 overtreft alle Keulsche producten. Te Amersfoort bij deu heer R. J. van EIMEREN, Coiffeur, Langestraat 7.

Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 2