Hangmatten ÏÊimjBilrtiiitr Fin „Fa Btf „ROSS", NIEUW PARIJS, NIEUW PARIJS, Gasgloeilicht KOUSJES Laatste Berichten Correspondentie. Advertentiën. Dienstbode meid alleen. Dr. H. W. SCHREUDER AFWEZIG De echte, welbekende die deelnamen aan het gister geëindigde eind-examen der Hoogere Burgerscholen met 5-jarige cursus in de Provincie Utrecht zijn geslaagd: H. Streefkerk, A. W, Brons, J. Kool, S. Knoppers, J. Liscaljet en L. G. J. Barman. Van de 30 candidaten der Amersfoortsche school verwierven 26 het eind-diploma. Van de 100 jongelieden, die deelnamen aan het examen zijn er 23 afgewezen, waar onder 4 extraneï van welke éon zich terug trok vóór het mondeling onderzoek. Het diploma A van Meeruitgebreid Lager onderwijs is behaald door G. N. Oomkes. Het toelatings-examen tot de Gerard Adriaan van Swielen-tuinbouwschool, ie Frederiksoord, is met gunstig gevolg afge legd door H. van Heukelom. Ds. G. Bolkestein, te Harich, heeft bedankt voor de toezegging van beroep naar de Ned. Hervormde gemeente te Harderwijk. Luitenant-ter-zee 2e klasse R. L. E. de Bruijn, thans bij het oefenstation op Ter schelling, is teruggeplaatst bij het station voor draadlooze telegrafie in de Legerplaats bij Zeist. De reeds sedert verleden Vrijdag verwachte benoeming der cadetten van de Kon. Mili taire Academie tot 2e luitenant vindt, volgens het »N. v. d. D," vertraging in het volgende. Ecnige voor de benoeming voorgedragen cadetten haddeu kortgeleden een tuif, waarbij 't nogal vroolyk toeging en een officier be- leedigd is. Deze heeft geëischt, dat voor die heleediging excuses gevraagd zouden worden, doch éen der cadetten moet dat geweigerd hebben, waarna is voorgesteld, dien cadet zes maanden later te benoemen. Dit voorstel is niet aangenomen door den Minister, die den betrokkene nu een lager rangnummer het ft gegeven. Door het ter zake gehouden onderzoek is de geheele benoeming vertraagd, tot grooten spijt van de vele cadetten, die niets met het gebeurde uit te staan hebben. De cadetten van de Kou. Militaire Acade mie te Breda worden 15 September onthe ven van hun detacheering by de korpsen van het leger. Volgens de uNieuwe Crt." worden op het oogenblik bij de mitrailleur-afdeelmgen proeven genomen met een nieuwe uniform, waartoe een sectie in licht grijs-blauw laken en een andere sectie in groen lakeii gekleed is. Het ligt in de bedoeling van het legerbe stuur, wanneer deze twee soorten kleeding een half jaar beproefd zijn, de uniformkleur, welk in de practijk het meest blykt te vol doen, geleidelijk by het geheele leger in te voeren. Aldus weer uniform-verandering op til. Aan de miliciens-verlofgangers der lich ting 19D3, d.a 12 September of vroeger in gevolge art. 111 der Militiewet 1901 voor herhalingsoefeningen onder de wapenen ko men, brengeu wij in herinnering, dat een aanvrage om buiten de kazerne te mogen logeeren en buiten de menage te zijn, kan worden ingezonden aan hun compagnies-com mandant. Belanghebbenden zullen wel doen, deze aanvrage zoo spoedig mogelyk in te zenden, daar de termijn van inzending feitelijk al verstreken is. Van hier hebben Dinsdag veel officieren deelgenomen aan het concours-hippique te fiaaru, dat buitengewoon goed is geslaagd In het groot spring-concours won luite nant Coblijn met Black Paddy", van dr. Bemclmans, den eersten prijs f 200 benevens de zilveren eere-medaille van H. M. de Koningin-Moeder luitenant Labouchère met »Dreadnaught" den tweeden prijs f 100lui tenant De Kruyff met »Meg" den derden luitenant Coblijn met „Hengst 11" den vier den -- alle vergezeld van zeer fraaie kunst voorwerpen. Buitengewoon spannend was de wedstrijd tusschen luitenant Coblijn met «Black Paddy" en luitenant Labouchère met «Dreadnought", die tweemaal moest overgekampt omdat geen van beiden ook maar éen foutje maakte. Eindelyk won luitenant Coblyn, doch ook luitenant Labouchère deelde ten volle in den entbusiaten bijval van het publiek. De vrijebaan-wedstrijd van het Stedelyk kegel-concours, die 25 Juni aanving en slechts éen week behoefde te worden verlengd, is. Dinsdagavond nog vóór middernacht gesloten. Alle 4500 kaarten waren toen afgeworpen; De zes hcofdprijzen vielen ten deel aan de heeren A. Nefkens met 41, B. H. Kuiper met 39, G. C. de Jager B. Schimmel en G. W. Zweers met 38, en A. J. van Zalingen met 37 houten. De 30ste prys werd gewonnen met 33 houten. Hedenavond half acht begin de korps wedstrijd, waarvoor zijn uitgeloofdeen verguld zilveren lauwerkrans met wissel beker een zilveren lauwerkrans beschidbaar gesteld door U. D. I. een groote zilveren me daille door W. O. D. A. N.een verguld zilveren medaille, door de Phoenix-brouwerij een zilveren medaille, door Acht om den koning (sociëteit «Vereeniging"); een ver guld zilveren medaille, door T. H. O. R. een zilveren medaille, door Houd PlaDk benevens een prys voor den hoogsten korps- gooier, een negen-, een acht-, en een zeven- prijs, en een prijs voor het grootste aantal treffers in den korpswedstryd. Namens de Oranje-vereeniging zyn door den Voorzitter by gelegenheid van den jaardag van H. M. de Koningin-Moeder telegrammen van gelukwensch gezonden aan H. M. de Koningin, H. M. de Koningin-Moeder en Z. K. H. den Prins der Nederlanden. Allen deden hun dank betuigen. Door den majoor-intendant bij de 4e divisie werd gistermiddag aanbesteed de levering der benoodigde brandstollen voor de militaire gebouwen en inrichtingen hier, in het tijdvak van 1 October 1910 tot 1 October 1911. Inschrijvers waren: J. van Ginkel, a. vette steenkolen 10.98, b. grove steenkolen f 1.05, c. gietcokes f 1.45 alles per 100 K.G., d. An- thraciet fl.52, e. cokes f0.58 per H.L., tur ven fO.5'2, g. vuurmakers 10.21, b. takke- bossen f5.00 en i. briquetten f 2.20 per 100 stuks. J. C. van der Logt, onderscheidelijk a. f 0.95, b. f 1.03, c. f 1.50, d. f1.50, e. f 0.55 en f 0.50, g. f0.20, h. f4.75, i. f2.00. A. Bakkene?, a. f0.95, b. f1.03, c. fl.50, d. fl.50. e. f 0.55 en f0.50, g. f 0.20, h. f4.75, i. f2.00. Pb. M. Putman, a. f 0.87, b. f 1.03, c. fl.50, d. fl.50, e. f0.55 en f0.50, g. 10.20, b. f4.75, i. f2.00, laagste inschrijver. Gegund onder het gewone voorbehoud. Tevens werd door den .kolonel-garnizoens commandant aanbesteed de levering der be- Duodigde brandstollen voor de militaire ge bouwen gedurende het zelfde tijdvak. Van de 4 inschrijvers Was de laagste Ph. Putman alhier voorvette steenkolen f0.85, gietcokes f 1.39 per 100 K.G., cokes f0.51 per H.L., lange turf f0.54, korte turf f0.45, vuurmakers 10.50 en takkebossen f3.80 per 100 stuks. Dinsdag werd aan de Centrale boterraijn aangevoerd 13 200 Kilo ongezouten en 1525 Kilo gezouten fabrieksboter onder Rijks-keur. De prijs was f 1.18 a f 1.26. Een krankzinnige vrouw, die Maandag middag in den Zuidsingel sprong en daaruit nog juist intijds door kapelaan Van Driel en arts Jorissen werd gered en met behulp van omstanders weer op den vasten wal werd gebracht, is gister vervoerd naar Diest. Mede werd gister naar Erroeloo-Veldwijk overgebracht een rijwielhandelaar, die plot seling krankzinnig is geworden. Aan het Commissariaat van politie zijn voor de rechthebbenden terug te bekome n een schaarije, een ceintuur, een fietspomp een lepeltje en een armband, alle op den openbaren weg gevonden. Zijn eigen ik alleen voor waarheid en waardemeter te houden, is de kern der dom heid dommer kan men niet wordenelke ruimte van blik ontbreekt. TTit den omtrek De viering te Baaru van den jaardag van H. M. de Koningin-Moeder, Ambachtsvrouwe van Baarn, is een groot succes geweest en heeft Dinsdag plaats gehad ouder begun stiging van zeer goed weder, behalve dan een regenbui juist toen H. M. de Koningiu- Moeder en de Prins op het terrein bij de Naald kwamen. Vooral 'savonls was het zeer druk te Baarn, waar de verlichting en het vuurwerk het best deden. De spoorweg-maatschappijen lieten 13 extra-treinen loopen, maar ook de gewone treinen waren overvol. Toen het Koninklijk gezin 's middags uit reed, met het Prinsesje, om de versieringen in bet dorp te 7-ieD, werd hot hartelijk toe gejuicht. Te Doorn wordt onder de oppervlakte der aarde een stille strijd gestreden. Het gaat om een keidergrensmuur. A bouwt de muur op en B duwt de muur omA bouwt de muur nog eens op eo B duwt de muur nog eens omenz. enz. Zoo blyft het werk iu de wereld en zal er in blyven tot de vrede wordt gesloten, of de rechter heeft uitge maakt wie er mag bouwen en niet duwen, dan wel wie er niet mag bouwen en wel duwen. Door den beer H. Kleinsmaisby den Ge meenteraad van Ede concessie aangevraagd voor een stoomtram van het station Ede S S. naar het dorp en verder tot aan het vliegterrein. Deze tram zal voor de inwnnenden in een lang gevoelde behoefte voorzien en aan de kyklustigen het bereiken van het vliegter rein zeer vergemakkelijk. Mr. A. J. de Beaufort is weder benoemd tot Burgemeester van Leusden en Siouten- burg. De eerste maal werd by benoQmd in 1892. Kolonel A. N. J. Fabius. commandant van hetle regiment vesting-artillerie, had ander maal de beleefdheid ons te doen toezenden het beknopte programma van de schietoefe ningen door zyn korps te houden op de Zeisterheide by Kampoort. We laten het hier volgen. Nacht van Maandag 8 op Diosdag 9 Au gustus, 4e compagniegereedmaken en be wapenen van een battery voor 4 kanonnen van 12 c.M. kort, aannemende dat de ligging zoodanig gedekt is, dat voorliggende aard- dekking, vleugels en traversen vooishands gemist kunnen worden, en zoodanig, dit de batterij op 9 Augustus te 7 uur v.m. ge reed is. Dinsdag 9 Augustus, 2e compagnie: des v.m. te 8 uur 30 min., vuren uit deze bat tery en inrichten van een battery voor 4 mortieren van 10 c.M. Te 11 uur vuren uit deze laatste battery; des n.m. uit 2 mitrailleurs. Woensdag 10 Augustus, 4e compagnie: als op 9 t. v. voor de 2e compagnie. Donderdag 11 Augustus, le compagnie: als op 9 t. v. voor de 2e compagnie. Vrydag 12 Augustus, 3e compagnie als op 9 t. v voor de 2e compagnie. Belangstellenden kunnen zich op de schietdagen vervoegen bij den daartoe aan gewezen officier op de schietplauts naby Kampoord, tusschen mijlpaal 86 en 87 aan den straatweg Huis ter HeideAmersfoort. Op 6 en 8 Augustus t. v. wordt ingericht een park voor het materieel, een laboreertent voor het gereedmakeu van de munitie (daags voor bet vuren door elke compagnie te ver richten). We maken hiervan tevens gebruik, nog maals te berinneren aan het groote gevaar dat men beloopsn kan door het betreden het schietierrein, dat overigens wordt aan gewezen door roode vlaggen en waarschu wingsborden, eu dat men toch de handen afhoude van met-gesprongen projectielen of scherven daarvan. Men seinde ons hedenochtend liet bezoek van Z. K. H. den Prins der Nederlanden aan de tentoonstelling te Brussel (waarheen Z. K. 11. zich morgen incognito voor drie dagen zou beg< ven Red.) moet worden uitgesteld, daar de Prins gisteren, met zijn rywiel vallende, het sleutelbeen heeft gebroken. Z. K. H., dio een bezoek wilde brengen aan den oud-Burgemeester van Apeldoorn, die thans te Laren woont, werd op den weg daatheen aangereden door een wielrijdster, die verkeerd uitweek. Nadat een noodverband was gelegd, bracht Z. K. H. per auto het bezoek en keerde eerst daarna naar «Soestdijk" terug. Vriend der waarheid. Uw stuk kan door ons niet worden opgenomeualthans ii 'g uiet. Het is een aanval op e^u andere courant en de goede manieren iu de Pers brengen mee, dat een lugezonden stuk eerst aan die courant ter plaatsing wordt aange boden. Weigert zy het op te nemen, dan zijn wij bereid U van dienst te zijn. Red. Direct gevraagd een flinke v. g. g. v., genegen de wasch voor klein gezin te doen. Loon f130. Adres, liefst in persoon, Havenstraat 40 te Hilversum. Mevrouw Van SCHILFGAARDE, Nas- sau Dilleuburgstraat 27 te 's-Gravenhage, vraagt tegen 1 November een flinke DIENSTBODE als Loon f120. Zonder goede getuigen on- noodig zich aan te melden. Langestraat 37. in alle niaten en verschillende prijzen voorhanden. tot 5 AUGUSTUS. De prak tijk wordt door de overige burgergeneesheeren waargenomen. verkrijgbaar in Langestraat 37. Crediet-verseniglng te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort nir. H. J. M. van den BEBUH, WILHELMIHASTRAAT 5. Zij stelt zich ten doel het verleenen van Credieten onder per soonlijke of zakelyke zekerheid of in-blaoco bet incasseeren van handelspapier Het ontvangen van gelden a déposito en rekening-courant'. Fabh-VAN HASELENtBOOM AMERSFOORT L De bekende distillaten wijnen en likeuren, van de finna VETTER Co., distilL le klasse, zijna lhier ver krijgbaar in de oude Slijterg op het Lieve Yrouwe-ploin, naast het Kapelhnis, Tele foon 131. zijn voorzien van onderstaand wettig gedeponeerd fabrieksmerk on worden niet in blanco doosjes ver kocht. Men lette er vooral op, dat het sluit-etiquet niet verbroken is. Bij soliede Gasfitters verkrijgbaar. Normaal: per stuk 30 cent. per 12 stuks 27 cent per stuk 100 24 Voor hangend Gasgloeilicht. Per stuk 40 cent. per 12 stuks 36 cent per stuk 100 32 Utrecht, Koningslaan 1, Telefoon 1571.

Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 3