Wielrijders! Eén woord CONTINENTAL ROB URINE Thee E.Br^ndsmq Langstraat 12 DE HUISHOUDGIDS Stoom wasscherij W. G. BURGER, amerikaansch systeem. W. F. A. GROENHUIZEN, Horloges en Horlogekettingen, Prachtvolle regulateurs, Klok ken, Pendules, gewone en fan tasie-wekkers. FLEHITE Feuilleton. DODO. Is U met uwe banden tevreden? Hadden uwe banden onder vroegtijdige sljjtage of defect worden te ljjden Een werkelijk goede band ontheft U, evenals een werkelijk goed horloge, van ergernis en dure reparatiekosten. Waarom verlangt U niet het beste, dat debanden- lechniek vermag te produceeren U kunt bet tegen matigen prijs bjj iederen rijwielhandelaar bekomen. Onthoudt slechts de woorden BAND. Prinsengracht 1077, AMSTERDAM. q Voedingsleer, Gouden Medaille, Gent 1908. Onder redactie van mejuffrouw N. CARIOT, Leerares in Koken te ZWOLLE. Dit tijdschrift verschijnt eiken Zaterdag. - Proefnummers gratis en franco verkrijgbaar bij iederen Boekhandelaar aan het Bureau van de »DE HUISHOUDGIDS' Burgstraat 65, UTRECHT. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen. GUEDE BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZFN. Goederen worden te Amersfoort 's Woensdags franco gehaald en gebracht. PROSPECTUS wordt op aanvrage franco toegezonden. een door H.H. doctoren aanbe volen middel als voedsel voor zuigelingen. Attesten en beoordeelingen ter inzage. Te Amersfoort slechts in Apotheken verkrijgbaar. Brochure gratis. Fabrikanten: N. V. J. PAGNIER FILS Co., Maastricht. bericht de ontvangst eener geheel nieuwe zending gouden, zilveren en nikkelen dames- en heeren- Grootste keuze. Goedkoopste prijzen. Ie klas artikelen. Reparation beslist goed en billijk. AMSTERDAM. HOOFDSOORTEN: fl a f130 per 5 ons. f 0.80 per 5 ons gedeponeerd Verkrijgbaar bij den heer Ph. J. du CH VTTEL (voorheen H. Boer winkel), Agent voor Amersfoort, enz. Ulrechtscheslraat 5, telefoon 82. en bij A. J. van ZALINGEN, hoek Langestraat. W. VONK, Langestraat 97. G. DIEGES, Krommeslraat 52. J. van DOORN, Lavendelslraat 10. Crodiet-vereeniging te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort mr. II. J. M. van den BEltGH, WILHELMINASTRAAT 5. Zij stelt zich ten doel het vrrleenen van Credieten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid of in-blanco het incasseeren van handelspapier Het ontvangen van gelden a déposito en rekeninsr-ronrarit. Bij den ondergeleekende verschijnt 36 §5 iederen Woensdag 0 De Hollandsche Lelie Weekblad voor Jonge Dames fonder Hoofdredactie VAN fj§ Jonkvr. ANNA de SAVORNIN LOllMAN. De Hollandsche Lelie" is heteenige ivg Weekblad in Nederland voor dames Sp uit de hoogste en beschaafdste krin- gen. Let hierop voor uwe advodentie. If Prijs per jaarg. f 4.50, l'r. p. p. f 5.25. ay c Amsterdam. proefnummers gratK L. J. VEEN. I Amcrsfortia FABRIEKEN van MELKPRODUCTEN Amersfoort—Harderwijk Controle den heer W. A. van den Duvenkamp Uitsluitend prima Melkproducten. Ziektekiemvrije Melk uitsluitend in flesschen Koffie- en Slagroom. Karnemelk. Boter onder Rijks-controle f 1.40. Oudheidkundig Museum is, dagelijks te bezichtigen voor niet-leden a 10 cent. Kosteloos des Dinsdags van 10 tot 12 en van l>/2 tot 3 nnr. 47.) Signe wilde in haar zenuwachtig ongeduld het liefst met den expres-trein tot Rome doorreizen doch haar ouders en vooral Dodo bleven staan rp het meer gemakkelijke en genoeglijke van langzaam reizen. Met kroop met vrij lang oponthoud te München en te Bozen, om eens uit te blazen naar het Zuiden en zag van den Brenner te vergeefs uit naar den blauwen hemel en de warme zon van Italië. Zoo begon de reis met allerlei teleurstelling; te Verona moesten de warmste kleeren uit de koffers gepakt worden; te Venetië waren vroeg in den ochtend de fijne architectuur-lijnen van het San Marco-plein met versch gevallen sneeuw bedekt, en te Florence zag men, in plaats van lichte blouses, bonten manteltjes en bonte kragen. Moeder zei rillend„En daarvoor moet je nu naar Italië; dat hadden we thuis toch óok kunnen hebben". Boven Rome, waar men vrij lang zou blijven, glansde eindelijk de zon en de stemming werd opgewekter, maar toch anders dan Signe gehoopt had. Vader en moeder hadden voor de trotacbe schoonheid der Eeuwige stad Blechts weinig ge voel. De majoor voelde nog wel iets voor enkele herinneringen aan de oude Romeinen, voor wie hij uit zijn schooltijd nog een zekeren eerbied had overgehouden als het geweldigste krijgsvolk uit de oudheid, en zijn vrouw besteedde haar geheelen dag aan kunstgeschiedenis, bouwvallen, kerken en galerijen, maar innerlijk was zij alles behalve gesticht over die vermoeienissen. Hij voelde zich het prettigst als hij een sigaar kon rooktn de rookkamer van het hotel; zjj bjj de chocolade en de zoetigheden in het Café Aragno of op een rit naar den Pincio in een gemakkelijken landauer. Ook Dods was geen reisgenoote zooals Signe zich die gewenscht hadzij had iets droomerings over zich. Dikwijls schitterden haar oogen, als natuur en kunst haar in geestdrift brachten, maar zij jubelde haar vreugde niet meer zoo uit als vroeger bij veel onbeteekenender aanleiding. Zij nam alles stil in zich op, alsof zij al dat heerlijke en schoone wilde opsparen voor later. Zij was anders gewordende verhouding tusschen de zusters was anders geworden. Signe voeide het duidelijk Dodo's kinderlijk vertrou wen in haar was dood. En zoo was zij ook nu eenzaam. En zij gevoelde smartelijk: Rome werkte op haar niet meer zoo als in die dagen, waarin zij zich met moeite de uren aan den dienst bij de Vorstin had ontwoekerd, om van een bank op den Palatinus droomend neer te zien op het Forum, of een neder afgelegen kerkje voor de eene of andere Madonna, die geen sterretje had in den Baedeker en toch zoo hemels schoen was, te genieten, om den een of anderen bambino op de straat de bruinewangen te streelen. Zij wist het wel, dat het niet lag aan Rome, ook niet daaraan, dat zij de slecht begrepen gids voor haar moeder moest spelen. Haar eigen stemming droeg er de schuld van. De Irooste- looze matheid van haar ziel wilde niet wijken, en de onrust, die haar daartusschen aangreep, kwelde haar nog meer. Welbeschouwd was het ook niet anders dan thuis. Bjj alle afwisseling altijd éen en het zelfde de maaltijden in de groote eetzaal, het toiletma ken, het uitrijden, het aangegaapt worden. De af wisseling: een museum vandaag, een kerk morgen. Vroeger had zjj nu en dan ten minste op eenzame wandelnigen een stukje echt volksleven ontdekt; nu schrikte moeder telkens bij de gedachte, dat een barer dochters alleen over straat zou gaan. j Soms zelfs kwam de bittere gedachte bij baar i op: eigenlijk had ik dien eersten winter te Rome, ook in andere opzichten meer belangwek kende afleiding dun nu. In den kleinen salon der Vorstin waren toch allerlei figuren versche nen, die haar konden interresseeren. Een oude diplomaat met de meest verfijnde manieren ter wereld; een jong historicus, die een introductie bij de Vorstin had; een Romeinsch prelaat, die verbindingen had met de Duitsche aristocratie een beeldhouwer, die om de hem door zijn va derstad geschonken toelage zijn opwachting kwam maken. Ten slotte telde ook Hoburg mee in deze rij. Hoo menig uur had zij met hem verbabbeldHet was nooit diep gegaan, maar het had toch den tijd gedood. En nu leefde zjj midden in dat drukke hotel- laven met haar ouders als op een eenzaam eiland. Vader had wel een oppervlakkige kennis aange knoopt met een paar bejaarde heeren, maar de gesprekken met hen liepen voornamelijk over de wijnkaart en klachten over kleine gebreken in de menu's. Moeder achtte het voornaam, zich zoo gereserveerd mogelijk te houden, al reeds met het oog op de elementen, die vreemde talen spraken. Verder dan een voorstellen en een vluchtig wisselen van groeten kwam het niet. En Dodo scheen dat uitstekend te vinden. Die zat, als zij maar even tijd had, ellenlange reis brieven te schrijven aan Elly. Op zekoren ochtend, na een elapeloozen nacht, was Signe toch stilletjes uitgegaan. Ein delijk moest zjj zich eens moe loopen, eindelijk eens frissche lucht happen, die beruchte en toch zoo heerlijke lucht van Rome, die mild en krachtig van de Albaansche bergen kwam over waaien. Zij was op de Piazza del Popoio geweest, had aan den achterkant van het „Hotel de Russie" schier met heimwee gezocht naar hot venster van het kleine vertrek waarin zij eens had ge woond niet veel beter dan in een bedienden- vertrek van een paar Judasboomen aan de helling van den Pincio in hun bescheiden eersten bloei bewonderd, was bij de Villa Medici een Snelpersdruk. Firma A. H. van OLF.EFF, te Amersfoort. troepje vroolijk lachende jonge kunstenaars te gengekomen, die ongegeneerd bleven stnan om haar aan te kijken, en daalde nu van de Trinita de' Monti de Spaansche trap af. Zij wilde een grooten ruiker bloemen koopen. En terwijl zij koos en met een eigenaardig genoegen een beetje afdong eigenlijk slechts om weer eens behoorlijk Italiaansch te mogen spreken, in beide handen reeds de rozen, rozen in alle kleuren stond eensklaps. Hortwig Braunstein voor haar, nam den hoed diep af, en lachte een beetje verlegen „Goeden morgen, freuleWat een gelukkig voorteeken I Gisteren avond ben ik aangekomen, en nu ik voor het eerst uitga, ontmoet ik u I" Signe hoorde niet tot de menschen, die spoedig verbluft staan, maar zjj had alles eer verwacht dan dit weerzien hier op de Spaansche trap, de groote bloemenmarkt van Rome. Van Braunstein had zij hel laatst gehoord, dat hij op Kreta was en deelnam aan de opgravingen van het paleis van Minos. Een oogenblik stond zij sprakeloos. Toen moest zij toch lachen over haar plotselingen schrik en ook over d° wijze der ontmoeting. „U hier, me neer Von Braunstein Zij trachtte de rozen in éen hand te nemen, om hem de andere te rei ken. Snel stak hij de zijne uit „Permitteer mij, freule." En daarbij viel haar kleine porte-monnaie op den grondettelijke zilver- en koperstukjes rolden over het plaveisel; vijf, zes iongens lagen terstond op hun buik, de verkoopsters schreeuw den. Ook Braunstein en Signe bukten zich en lachten. Eindelijk wierp hij nog een handvol muntstukjes onder de lieve jeugd, en het rumoer werd nog grooter. Zij waren blij, toen zij samen verder konden slenteren, naar den Corso. HM vertelde en zei, dat men de opgravingen had moeten staken om de woelingen op Kreta, en dat hij nu eenige weken hier wilde blijven. „Waar logeert u vroeg zij er tusschen door. „Ook in een hotel (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 6