Een Auto zonder CONTINENTAL IJACOL FABRIKATEN. FLEHITE W. F. A. GROENHUIZEN, InstramentMer Lanpstraat 12 Horloges en Horlogekettingen, Prachtvolle regulateurs, Klok ken, Pendules, gewone en fan tasie-wekkers. MAILDIENSTEN Feuilleton. DODO. betrouwbare banden verdeelt het genoegen en verdubbelt het bandenbudget. Wanneer U in tweeërlei opzicht beschermd wilt zjjn, dan let U er op, dat uw wagen slechts op Continental-banden loopt. Continental-band en Continental-rntlslipping is de meest volkomen verbinding, zoover ban den als zoodanig in aanmerking komen. Met de afneembare Continental-velg is de combinatie eene ideale. Vraagt prijsopgave en oriënteerende lite ratuur over Prinsengracht 1077, AMSTERDAM. (Haarkraoht) het geheim van den gezonden haargroei is Te Amersfoort by den heer R. J. van E1MEREN, Coiffeur. Oudheidkundig Museum is, dagelijks te bezichtigen voor niet-leden ïi 10 cent. Kosteloos des Dinsdags van 10 tot 12 en van lVa 8 uur. bericht de ontvangst eener geheel nieuwe zending gouden, zilveren en nikkelen dames- en heeren- Grootste keuze. Goedkoopste prijzen. Ie klas artikelen. Reparatiën beslist goed en billijk. OOST - INOIÊ. Dit Amsterdam met de sa der Maatschappij Nederland Uit Rotterdam, met de is. der Roller damscht Lloyd. Over Genua, met de ss. ier Maatachappji Nederl.1) Over Marseille, mi t de sa. jer Rotterdamsche Lloyd,*) ld. met de Fransohe pak- boot.*) Over Brindisi, met de En- tche pakketboot.1) Over Napels met de Dvit- che pakketboot.1) SURINAME, uit Amsterdam. over Saint Ras-ire. over Southampton. CURAQAO. over Amsterdam. over Hamborg over New-York 10.— 'i 10.— 'i 6.35 'i 12, 26 8, 17, 31 0, 23 12, 26 5, 19 4, 18 7 1, 16, 29 Dinsdag en Vrijdag 2, 16, 30 7, 21 Dinsdag en Vrijdag eiken Dinsdag en Vrijdag, laatste N00RD-AMERIKA buslichiing 5.35 'savouds; Zon- en Feest dagen 10.— 's avonds. Vóorverzeuding vorigen dag 's avonds 9.40. 8uppletoire mail voor brieven, briefkaarten en aangetee- kende stukken van allerlei aard 10.'«avonds. De Firma A. H. van Clecff vervaardigt spoedig, net en billijke Aanplakbilletten Aandeden Bestekken Bonboekjes Bt i«fhoofdea C.rculaires Coupons Cbêques Doodsberichten Dissertaties Effecten Envelop pes Facturen Formulieren Geleibiljetten H u w e 1 ks brieven I u wikkelpapieren Jaarverslagen Kennisgevingen Linieerwerk Menu's Nota's Obligatiëu Orderbriefjes Pandbrieven Prijscouranten Quitantiën Registers Rouwbrieven Statenwerk Tarieven Trouwbrieven Uitnoodigingsbrieven Verlovingskaarten Visitekaartjes Wissels Zegels en elk ander voorkomend boek- of steandrukwerk. Eindelijk keek Dodo op, de oogen vol tranen een seconde slechts, en tegelijk drukte zij weer het gloeiend gelaat tegen de wang barer zuster, en zij fluisterde: „Je bent nu zoo lief, Sigoe, omdat je nu zelf weet wat liefde is". Signe antwoorde niet. Eerst na een poosje maakte zij zich langzaam van Dodo los, scnelde, schreef een telegram aan Elly Neumann, gaf het den kellner, dwong Dodo toen met zacbt geweld een beetje te gaan liggen en bleef bij haar bed, bijna den heelen nacht. En terwijl Dodo, telkens onder nieuwe tranen, geboorgevend aan de behoefte die baar groote smart bad om zich te uiten, fluisterde telkens bet zelfde, telkens met andere woorden „hoe bet dadelijk gebeurd was, bijna op het eerste oogenbik hoe lief zij hem bad hoe zy elkaar nog maar drie, viermaal hadden gezien hoe er nog geen woord van liefde tusschen hen was gewisseld, en hoe zy toch wist en voelde...".terwijl Dodo telkens weer haar han den vastgreep„hy zal sterven", bleef in Sigpe's ziel alleen dat woord naklinken„Omdat je nu zelf weet wat liefde is". Dat geloofde Dodo dus. Dat geloofden zeker ook haar ouders. En dat geloofde bij misschien zelf ook. Eensklaps zag Signe klaar en duidelijkzij had zichzelve slechts bedrogen en,zonder bette weten, ook hem. Whar was hanr helder verstand Se'oleven 7 Zij bad immers moeten begrijpen. raunstein zou komen, morgen of overmorgen of later, en hst zou gaan zooals bet altijd ge gaan was. Zij beet zich de lippen te bloeden. Er was iets in naar, dat voor Braunstein sprakzij mocht hem gaarnemaar liefde Zij peinsde en peinsde. Een goed kameraad had zij bem soms in stilte genoemd, een kame raad in niet gewonen zin. Maar hoe meer zy dacht, des te meer begon hij haar verre te staan. Er was een muur tus schen hen, dien zij niet kon wegdenken: zijn ouderlijk huis. Zij voelde duidelyk, dat zy zich nooit in dat milieu zou kunnen thuisvoelen, en een man kan men niet losmaken van den kring waarin hij opgroeide. Nooit geheel. Het meisje maakt zich los uit het ouderlijk huis, als zij huwt; maar de man is zóo ingeleefd in zijn familie dat hy daartoe nooit in staat is. Hij is geworteld in geslacht op geslacht. Een brug was er niet. Of er laat zich slechts dan een brug bouwen, als er een sterke, warme liefde was, een, die niet slechts sterk is, maar ook deemoedig en geduldig. Eu Signe wist, dat deze liefde nooit in haar zon ontwaken. Maar zij voelde ook weer de groote leegte in zich. Hoar hart was arm, en zij had baar zuster kunnen benyden om baar droefheid en haar tranen. Daar lag nu Dodo; de slaap bad haar over meesterd plotseling, scheen het. Zjj ademde rustig. Aan haar wimpers glinsterden nog tra nen, maar om haar lippen speelde een zoete glimlach. Zij droomde 'e Morgens bracht de kellner een telegram en schoof tegelijkertijd een brief door de reet van de deur. Signe scheurde het telegram open. „Betere berichten over Frits." Dodo sliep nog. Zachtkens stak Signe het pa pier haar m de hand en wekte haar met een kue. Haar eerste blik viel op het telegram. Zij gaf een kreet, en toen kwam een naif-onder- drukte juichtoon: „Betere berichten". Den brief had Signe bijna vergeten. Eerst toen zij naar beneden wilde gaan om thee te drinken, viel baar blik er weer op. Zij herkende terstond het onregelmatige, groote handschrift en keek naar het poetste upeiRome. Dus de Prinses was hier, te Rome 7 Precies, daar was ook op den achterkant de afbeelding van het „Hotel de Russie". Signe moest glimlachen het was een principe der oude dame om zuinig heidshalve alleen het schrijfpapier te gebruiken, dat in de leeskamers der hotels tot algemeen gebruik lag. „Lieve SigneGij weet waarschijnlijk niet, dat ik hier ben, anders denk ik zoudt gij mij zeker al eens bezocht hebben. Ik van mijn kant hoorde eorst nu, dat gij met uwe oudersaan wie ik mijn beleefde groeten ver zoek te Rome zyt. Bill bracht mij het be richt uit Berlijn mee. „Zoo gij nog eenige genegenheid voor mij koestert, dsn brengt gij aan my, door rheuma- tiek geplaagde oude vrouw, spoedig een bezoek en helpt my eens een uurtje den lijd verdryven door uw babbelen. Voor u ken ik altijd thuis. Het aangenaamst zou ik het vinden, als gij morgen tusschen twaalf en éen kwaamt. Uwe Eleonore." Een oogenblik stond Signe nadenkend. Hoburg hier 7 Zocht hy, zocht de Prinses voor hem een toenadering? Het laatste zeker niet. Het was niet to veron derstellen, dat de Prinses een stap zou doen om Bill Hoburg nader met haar in aanraking te brengen. Vroeger had zij zich wanneer zij in goede luim was wel eens geamuseerd over huu flirten, en als zy slecht geluimd wus, allerlei stekelige opmerkingen er over gemaakt. Eigen lijk was het haar vry onverschillig geweest; zij had in zeker opzicht de luchtige levensopvatting eener hertogin van het Hof van Lodewijk XV, en vond het heel natuurlijk, dat een Hoburg een klein liefdegescHedeniuje begon met een knappe, jonge dame. Maar Hoburg zelf? Al9 hij een ontmoeting met haar zocht, kon hij den weg naar het „Grand Hotel" gaan Van iets anders kon geen sprake zyn. Sigoe was besloten, niet naar de Prinses te gaan. Ten minste vandaag niet. Later mis schien als Hoburg een bezoek aan haar ou ders had gebracht. In de ontbijtzaal zat papa al bij de thee. Ook hij had brieven gekregeneen heele stapel lag voor hem, naast zijn bord. Anders jammerde hij steeds over de vele brieven, over de afrekeningen van degenen die zijn huizen beheerden, over de brieven van de Bank, van zijn notaris en vele andere mensbhen en inrich tingen, die hem het genot van zijn rijkdom vergalden. Vandaag keek hij echter buitengewoon ver genoegd. Hij had een brief van Eberhard, die zelden schreef en wiens epistels dus op lroogen prijs werden gesteld. Het was dan ook iets pret tigs, dat Hardi schreef; dadelijk bij de opening van het seizoen der wedrennen had hij twee aanzienlijke prijzen behaald. Hij had er ook een kranten-uitknipseltje bijgevoegd. Het streelde papa toch, zijn oudste onder de beste -uiters vermeld te zien. Moeder was nog niet verschenen en zoo zat Signe alleen met haar vader. Hij keek nog eenige brieven door, bromde een paar woorden, nam een stukje kippelever met spek en dronk een kopje thee. Eindelijk zei hij„O ja, kind, wij zouden vandaag na den lunch met Braunstein naar de vila hoe heet dat ding toch Dora „Dora Pamfili. papa." „Best. Die Dora heb ik onthouden, en dat i9 voldoende. Hoeveel uren heb je daarvoor noodig (Wordt vervolgd.) Snelpersdruk, Firma A. H. van CL£EFF, te Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 4