DIJKGRAAF en HOOGHEEMRADEN van den RUNSCHOTER VEEN- en VELDENDIJK, doen te weten, dat zij in hunne vergadering van den 17 Februari 1910 hebben vastgesteld, en dat Gedeputeerde Staten bij hun besluit van den 20 Juli 1910, 2e afdee- ling no. 2771|1899, hebben goedgekeurd de navolgende BIJVOEGSEL behoorende bij de AMERSFOORTSCHE COURANT Tan Zaterdag 10 September 1010, No. 7867. KEUR- of POLITIE VERORDENING voor het Hoogheemraadschap „de Bunschoter Veen- en Veldendijk". Artikel 1.- Aan de bepalingen dezer Verordening zijn onder worpen de dijken, kaden, wegen, sluizen, duikers, heulen, dammen, mennegaten of doorritten, brug gen en alle andere werken, waarover het beheer of het toezicht bij het Hoogheemraadschap berust. Dijken en Wegen. Art. 2. Die gedeelten der dijken, welke niet door het Hoogheemraadschap worden onderhouden, zullen steeds in vasten voor de waterkeering voldoenden toestand moeten gehouden worden, op gelijke hoogte en zwaarte als de daaraan gelegen dijk, waarvan het onderhoud bij het Hoogheemraad schap berust. Bij twijfol of verschil zullen de onderhoudsplich tigen de orders van Dijkgraaf en Hoogheemraden tot verhooging of verzwaring moeten opvolgen. Art. 3. Wanneer tengevolge van storm, hoogen water stand of andere o rzaken, schade is toegebracht aan de in artikel 2 bodoelde gedeelten der dijken, zullen do onderhoudsplichtigen die schade moeten herstellen vóór de eorstvolgende schouw, door Dijkgraaf en Hoogheemraden of eene commissie uit hun midden gevoerd wordende, ten ware Dijk graaf en Hoogheemraden een spoediger herstel noodig achten of uitstel verleenen, in welke ge vallen de herstelling moet zijn voltooid binnen eenen door hen te bepalen termijn. Art. 4. De onderhoudsplichtigen zullen voor het ver- hoogen, verbreeden, verzwaren en horstellen van de dijken, deugdelijke kleizoden !nnQtnn gebruiken, dik 22 tot 26 centimeters en een lengte en breedte hebbende van 18 tot 20 centimeters. Art. 5. Het graven of maken van werken in-, op- of tegen de dijken en waterkeeringen, het steken van zoden uit- en liet wegnomen van dijken, is, tenzij met schriftelijke vergunning van Dijkgraaf en Hoog heemraden, verboden, behoudens de goedkeuring of vergunning, daartoe van hoogor macht vereischt. Het is verboden, in de nabijheid van de dijken gaten of kuilen te graven, mestvaalten of water lossingen te hebben tenzij met schriftelijke ver gunning van Dijkgraaf en Hoogheemraden. Dit verbod strekt zich uit tot op den afstand van de dijken, vermeld in het laatste lid van artikel 1 van het Reglement voor het Hoogheemraadschap. Art. 6. Het maken van mennegaten of doorritten in de dijken, tenzij mot schriftelijke vergunning van Dijkgraaf en Hoogheemraden, is verboden. De" bestaande of met de voreischte vergunning later gemaakt wordende mennegaten of doorritten zullen steeds in goeden staat van onderhoud moeten verkeeren en gedurende het tijdvak van 15 October tot 15 April geheel gesloten en gevuld moeten zijn. De vulling moet plaats hebben met deugdelijke kleispecie, ton ware Dijkgraaf en Hoogheemraden het gebruik van andero speciën toestaan. De nieuw te maken mennegaten of doorritten zullen met harde Waal- of Utrechtschesteenen in cement gemet seld en van zware eiken dekplanken en zware damplanken voorzien moeten zijn. Alles onder goedkeuring van Dijkgraaf en Hoogheemraden. Art. 7. De dammen tusschen de huizen en hofsteden te Spakenburg tot keering van water aanwezig, zul len door de eigenaren in goeden staat onderhou den en zoo noodig vernieuwd moeten worden. Wanneer bij stormvloed het water blijkens de peilschaal te Spakonburg tot 1.80 Meter boven N. A. P. is gestegen, zullen deze dammen en de daarin zijnde openingen of doorritten, onmiddel lijk door do eigenaars of bruikors moeten worden gedicht, zoodat zij voldoende tegen hot vlood- water bestand zijn. Art. 8. Het is, tenzij met schriftelijke vergunning van Dijkgraaf en Hoogheemraden, verboden, zoo bin nen- als buitendijks, afwegen van de dijken te maken. Do bestaando of nader te maken afwegen zullen op zoodanige wijze worden onderhouden, dat geene schade aan de dijken wordt toegebracht. De voorschriften van Dijkgraaf en Hoogheem raden omtrent don aanleg en het onderhoud, moe ten worden opgevolgd. Art. 9. Het is, tenzij met schriftelijko vergunning van Dijkgraaf en Hoogheemraden, verboden op of langs de dijken houtgewas, boomën of andere be planting aan te brongen. De langs do dijken of wegen bestaande beplanting moot, indien Dijk graaf en Hoogheemraden dit in het belang van Hoogheemraadschap noodig achten, onmiddellijk na gegeven bevel, op de wijze door Dijkgraaf on Hoogheemraden voorgeschreven, worden gesnoeid, ingekort, gerooid of opgeruimd, onverminderd het bepaalde bij hot Reglement op het onderhoud en gebruik der wegen in de Provincie Utrecht. Art. 10. Alle gebreken in de waterkeeringen, hetzij gaten, mollenritten, wollen, lekken, of wat van dien aard ook zij, moeten door de onderhoudsplichtigen ter stond worden hersteld. Art. 11. Het is verboden, op de dijken vee. paarden, var kens, kippon, ganzen of eenden los te laten loopen, tenzij met schriftelijke vergunning van Dijkgraaf en Hoogheemraden. Schapen en geiten zijn in dit verbod niet begrepen. Het gras, op de Eemlandsche-. Slaagsche- en Vuydijken groeiende, hetwelk gehooid wordt, zal vóór 1 Juli, wat betreft do lo snede, en vóór 15 September, wat betreft de 2e snede, moeten gemaaid en binnen veertien dagen daarna moeten vervoerd zijn. Ruigt, bij vloed tegen den dijk vloeiende, moet binnen twee dagen worden opgeruimd. Sluizen, duikers, heulen en bruggen. Art. 12. Allo sluizen, duikers of houlen, zullen door de onderhoudsplichtige besturen of personen in oonen voor de waterkeering voldoenden toestand onder houden moeten worden, tor b«oordeeling van Dijkgraaf en Hoogheemraden. Wanneer door dozen herstellingen of ver nieuwingen aan sluizen, duikers of heulen worden noodig geacht, zullen die moeten uitgovoerd wor den binnen eonen door hen te bepalen termijn. Art. 13. Hot maken van niouwe en het vernieuwen of verandoren van bestaande sluizen, duikers of heulen mag zondor schriftelijko vergunning van Dijkgraaf en Hoogheemraden niet plaats hebben en niet anders dan met inachtneming der voor waarden, aan de vergunning te verbinden, be houdens de goedkeuring of vergunning daartoe van hooger macht vereischt. Art. 14. De sluizen, duikers of heulen zullen met hunne vleugels van harde Waal- of Utrechtsche steenen met cement gemetseld, en do deuren of kloppen en vloeren van zwaar eikenhout gemaakt moeten worden, onder goedkeuring van Dijkgraaf en Hoogheemraden. Art. 15. De bepalingen van artikel 13 zijn ook toepasselijk op de bruggen, welke bestaan of nader gemaakt worden in den grintweg, strekkende van Spaken burg over en langs den Veldendijk en den Eem- landerdijk tot aan den Haar- en Bisschopsweg onder Baarn, overslooton of weteringen, die onder dien grintweg doorloopen. Art. 16. De bestekken of plans dor in de drie voorgaande artikelen bedoelde werken zijn aan do goedkeuring van Dijkgraaf on Hoogheemraden onderworpen. Art. 17. Herstellingen aan, vernieuwingen van of het maken van nieuwe sluizen, duikers, houlen en bruggen zullen nimmer worden uitgevoerd gedu rende hot tijdvak van 15 October tot 15 April, ten ware, wat betreft herstellingen of vernieuwin gen, door Dijkgraaf en Hoogheemraden anders wordt bepaald. Godurende het in hot voorgaand lid gonoemd tijdvak moeten de sluisdouren, klep pen en schuiven gesloten blijven. De Spakenburgersluls. Art. 18. Wanneer de waterstand op do peilschaal te Spa kenburg hooger dan 5 decimetors boven N. A.P. wordt aangewezen, is het verboden, de sluisdou ren van do Spakenburgersluis te opon en or door te schutten. Overigens mag de opening der sluisdeuren niet plaats hebben dan met toestemming van don Opzichter van het Hoogheemraadschap. liet is verboden, wanneer de deuren gesloten zijn, do afsluiting te verbroken of los to maken, voorst om hot rem- of kettingwerk aan du sluis douren en de verlaten verbonden on hothokwork op de brug te beschadigen of onnoodig te bowe- gen. Art. 19. Het is verboden, de passage open over de sluis op eenigerloiwijze te stremmen of te bolemtneron. Over de schouwen. Art. 20. Van allo gebreken en overtredingon, die bij het voeren der schouwen wordon ontdokt, zal den nalatigen kennis worden gegeven, terwijl daarvan proces-verbaal togen hen zal wordon opgemaakt, waardoor zij de boeto verbeuren, hierna in artikel 22 bepaald. Art. 21. Alle bevonden gebreken of overtredingen zullen, binnon eenon door Dijkgraaf en Hoogheemraden te bepalen termijn, door de onderhoudsplichtigen of overtreders worden horsteld. Zoo hieraan geen gevolg is gegeven, zullen do gebroken op lust van Dijkgraaf en Hoogheemraden op kosten der nala- tigon wordon hersteld, op de wijze door hen ge schikt goacht. Straf- en Slotbepalingen. Art. 22. De overtredingen dezer verordening, waartegen bij dit artikel geen hoogere straf is bedreigd, worden gestraft met oeno geldboete van ton hoogste fö.— De overtredingen van de artikelen 6. 7, 12, 14 en 21 wordon gestraft met geldboote van ton hooogsto f25.—. De ovortrodingen van de artikelen 5, 13 en 17 wordon gestraft met oen geldboete van ton hoogste f 25.of hechtenis van ton hoogste 6 dagen. Alles onverminderd do verplichting dor over treders om hetgeen in strijd met doze vorordoning is verricht of daargesteld, weg to nomen, op te ruimen en de werken in hunnen vorigen toestand te herstellen en om do horstolling of andore wer ken, waarin zij nalatig zijn geweest uit to voeren, bij gebreko waarvan zulks op hunne kosten zal wordon gedaan. De voorwerpen, door middel van de overtreding verkregen of waarmede de overtreding is gepleegd, worden, voorzoover zij den veroordeelden toebe- hooren, verbeurd verklaard. Art. 23. Alle bestaande keuren of politieverordeningen zullen op den dag van het in werkingtreden dezor kour vervallen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 10 Septembor 1910. JOH». KNOPPERS, Dijkgraaf. C. JANSSEN, Secretaris. DIJKGRAAF en HOOGHEEMRADEN van den BUNSCHOTKR VEEN- en VELDENDIJK geren kennis dat de KEUR- of POLITIEVERORDENING voor hnn Hoogheemraadschap, vastgesteld den 17 Februari 1910, en op heden afgekon digd, voor eenieder ter lezing Is gelegd ge durende den tyd van drie maandon, van hodon af gorokend, tor Secretarie van liet Hoogheemraadschap, aan de Lniigrgracht no. 17 te Amersfoort, alwaar z\j, tegen be taling dor kosten, in afdruk vorkryidjaar Is gesteld. Amersfoort, den 10 September 1910. Dijkgraaf en Hoogheemraden voornoemd, JOHs. KNOPPERS, Dijkgraaf. C. JANSSEN, Secretaris.

Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 5