„ROSS", SCHOONMAAKSTER KOUSJES IJACOL robirim: Advertentiën. Gemengd nieuws. IC KOSTHUIS De echte, welbekende Gasgloeilicht FLEHITE Stoomwasscherij W. G. BURGER, Afwezig met kennisgeving was de heer A. (I. van Kalken. De notulen van 30 Augustus werden als vastgesteld beschouwd. De belangrijkste der ingekomen stukken waren Schreven van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 29 Augustus betreffende de op 28 Juni 1910 vastgestelde Bouwverordening om pi mi-dvies aan B. en W. Een adres van de afdeeling Amersfoort en omstreken van den Bond vanNederlandsc.be Onderwijzers, houdende verzoek, drie lokalen te willen afstaan met gratis gebruik van vuur, licht en leermiddeien voor een cursus vo<>r volwassenen om prte-advies aan B. en W. Om 1.55 kwam aan de orde de Agenda. 1. Installatie van het nieuwbenoemde lid, den heer W. H. Kam. De Voorzitter verzocht den Secretaris om den heer Kam binnen te leiden, die hierop <le gevorderde eeden aflegde, waarna de Voorzitter hem van harte geluk wenschte, de hoop uitsprak, dat hij lang in het belang der Gemeente mocht werkzaam zijn en hem verzocht, plaats te nemen. 2. Benoeming van een Wethouder (vacature- Th. Sanders.) Benoemd de heer Kam, bjj eersto stem ming met 10 stemmen, tegen 4 op den heer Veis Heijn, 1 op den heer Kroes en 1 op den heer Gerritsen. De Voorzitter: Is de heer Kam bereid, de benoeming aan te nemen De heer Kam: Het heelt mij niet aan lijd ontbroken om eens na te denken wat ik te doen zou hebben, indien ik eens werd be noemd tot Wethouder. Ik verklaar me bereid het Wethouderschap te aanvaarden. Dankbaar voor het in my gestelde ver trouwen voel ik maar hl te zeer de groote verantwoordelijkheid en den ernstigen arbeid welke my wachten. Ik stel er prijs op, dat men wete, dat ik enkel uit plichtsgevoel het ambt aanvaard. Ik gevoel kracht en opgewektheid genoeg om my te wijden aan den bloei en het welzijn der Gemsente en zal het me een eer rekenen, aan het welzijn der burgers te mogen meewer ken. Voor U ben ik geen vreemdeling en dit geeft me vrijmoedigheid, uw hulp en steun in te roepeD, hetgeen ik óok doe van de ambtenaren. De Voorzitter: Ik wens.-h U van harte geluk en hoop, dat U zeer lang de be trekking zult kunnen waarnemen. Ik verzoek (l plaats te nemen. 3. Voorstel van Burgemeester en Wsthouders tot benoeming van eene Commissie in zake onbe woonbaarverklaring yan het perceel Bloemen- daischestraat 31. Tot leden der commissie ad hoe worden benoemd de heeren Tromp van Holst, Salo mons en Van KalkeD. 4. Rapport van Burgemeester en Wethouders betreffende een adres van de afdeeliDg Amers foort der Nederlandsche vereeniging tot afschaf fing van alcoholhoudende dranken, en daarmede verband houdende adressen. Het in extenso reeds meegedeeld advies luidt afwijzend. De heer Gerritsen verdedigde het adres, vreezend, dat door het opkoopen van vergunningen een drankpaleis zou verrijzen in een der arbeiderswijken, gelijk men die te Amsterdam en in Engeland heeft. De heer Ruys viel hem bij. De Voorzitter verdedigde het advies van B. en W„ dat ten slotte werd aangenomen met 12 tegeu 4 stemmen die van de beeren Ruys, Rolandus Hegedoorn, Tromp vau Holst en Gerritsen. 5. Rapport vau Burgemeester en Wethouders naar aanleiding van een adres van de Vereeni ging „Vergunning" betreffende het sluitingsuur voor de koffiehuizen, enz. tijdens de kermis. Ook dit reeds meegedeeld advies strekt om het verzoek te wijzen van de hand. De heer R y k e n s wilde in verband bier- mee een verzoek doen aan het Hoofd der politie. Hier zijn obscure sociëteiten, van welke »Odeon" wel de verderflykste is. Na bet sluitingsuur zien de vergunninghouders hun klanten en de kermisgangers naar dit lokaal aan de Krommestraat trekken, waar zij od- gestoord verblijven, Wel is op de Statuten dier sociëteit de Koninklijke bewilliging verleend, maar spr. wilde toch aan bet Hoofd der politie ver zoeken, gedurende de komende kermisdagen verscherpt politie-toezicbt te doen uitoefenen en de namen der bezoekers te doen af- vragen. De Voorzitter zal het verzoek over brengen aan den Burgemeester, het Hoofd der politie. Het voorstel van B. en W. werd hierop aan genomen z. d. of h. st. 6. Rapport en voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende een adres van de Ve reeniging „Johan van Oldenbarneveld". Het voorstel strekt, aan de vereeniging toe te staan een gedenkteeken voor den Raad-pensionaris op te richten op het Stati onsplein en daar te gelijk eenige verandering te brengen in de verlichting en in het plant soen bij de Wuytiers-laao. B en W. vroegen hiervoor een credjet van f 1120. De heer Plomp achtte het minder juist, het Stationpleiu te verkleinen en zou het beeldje beter vinden in bet lange perk op den Stationsweg. Spr. verzocht aanhouding van hel voor stel en uitzetten met latjes op het terrein van den komenden toes'and, opdat de Raads leden zich kunnen overtuigeu. De beeren Kroes en Hamers steun den dit. De beer Van Duinen verzocht, ook de scherpe hoeken aan de Koninginnelaan weg te nemen opdat een minder moeilijke bocht ontsta voor auto's die van het Bergkwartier naar de Wuytiers-laan rijden. De Hagedoorn verzocht beide soort afbakeningen te stellen, èn naar het voorstel van B. en W. èn naar het voorstel-Plomp. De heer Van Esveld vreesde, dat het voorstel-Plomp iets geheel anders is dan de Vereeniging vraagt en achtte het billyk, ook deze te hooren. De heer Veis H e ij n meende, dat uit deze woorden van den heer van Esveld bleek, dat het voorstel-Plomp tot uitbel zeer voor zichtig is geweest. Het voorstel-Plomp werd hierop aange nomen z. d. of h. st. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot toekenning der periodieke verhooging ran jaarwedde aan den leeraar van de Hoogere Bur gerschool J. C. A. Havinga. Goedgekeurd z. d. of h. st. 8. Loting van de afdeelingen. In de eerste afdeeling zullen zitting heb ben de heeren: Celosse, Voorzitter; Oosterveen, Kroes, Rolandus Hagedoorn, Tromp van Holst, Jorissen, Salomons, Rijkens en Veis Heyo. In de tweede afdeeling, de heerenKam, VoorzitterHamers, Van Kalken, Van DuineD, Gerritsen, Ruys, Plomp en Van Esveld. 4133.38 Totale 1910 1909 ontv. over Mei f200 083.72V2 f207 060.69i/9 Ontv. van Jan. #912 080.68^ #927 609.36 Gemiddeld aantal Kilom. expl. vanaf 1 Januari 148 148 Dus ontvangst per dagkilometer40.82 f 41.52 Vliegers over de vliegtoekomst. De meeste vliegers beschouwen het vliegtuig als een nut tig toestel in oorlogstijd. Curli88 meent echter, dat een dozijn vliegtuigen een vloot van slagschepen kan vernietigen. Paulhan gelooft niet, dat aeroplanen ooit de spoortreinen zullen vervangen. Baldwin wil grootere vliegtuigen met meer motoren. Orville W right zegt, dat er wel postzakken af gegeven zullen kunnen worden op anders bijna onbereikbare plaatsen en dat het vliegtuig ook extra-treinen zal kunnen vervangen; maar hij gelooft niet aan een totale verandering iu de wijze van vervoer. Hubert Latham zegt: „Zooals de aeroplaan heden ten dage is, mag men er geen practische waarde aan hechten. Ik beschouw het vliegen louter als sport, eu dan is het minder gevaarlijk dan auto-rennen; geen andere sport bestaat er voor mij, diö het vliegen nabij komt." De berg Sinai. Musil, hoogleeraar aan de UDiversiliet to Weenen, is van een ontdekkings reis in Arabië teruggekeerd. De uitkomsten van zijn navorschingen schijnen zeer belangrijk. Mu sil heeft groote dooden steden enmerkwaaidige opschriften van geschiedkundige beteekenis ont dekt. Hij gelooft ook den waren Bybelschen berg Sinai gevonden te hebben. 06k een Edelachtbare; naar het model van Speenhof—Aan het „Berliner Tageblatt" wordt uit Odessa geschreven, dat de Burgemeester dier stad verboden heeft, het nieuwe geneesmiddel tegen de syphilis het z. g. preparaat 606 in het stedelijk hospitaal te gebruiken, omdat de ontdekker, dr. Ehrlich, een Israëliet is, zoo dat het middel toch niets andere kan zijn dan uitvinding van een kwakzalverl Stijgen de militaire uitgaven In een arti kel in „De Tyd", verdedigt het Kamerlid Van Vlijmen de nieuwe militaire lasten en komt tot de conclusie, dat de jaarlijksche uitgaven voor de verdediging van het land in verhouding tot de ontvangsten of middelen sinds 1880 ver minderd zijn. Ir. 1880 bedroegen zij 18.3 pCt., in 1906 slechts 15 pCt. van bet totaal der middelen. De schrijver wijst er ten slotte op, dat Zwitser land, welks bevolking ongeveer de helft van Nederland bedraagt, 1/3 zijner Staatsuitgaven aan de landsverdediging ten oöer brengt. Nieuwe vliegers. Naar aanleiding van het bericht, dat de z-nger Chrétienni de lucht zal ingaan, deel i het „N. v. d. D." mede, dat het zelfde met meer reden kan verzekerd worden van den déclamator Albert Vogel, den acteur Musch, dea organist De Pauw, den literator Jacob Ieraël de Haan, den advocaat uar. Isidore Hen, den Algemeen Nederlandsch Verbondsvoor zitter dr. Kiewiet (de Jonge), benevens van de actrice mevrouw Van Eysden-Vink en de auteur mevrouw SimonB-Mees. E - zijn er trouwens nog meer: de hoogleera ren Rotgans, Vogelsang en Van der Vlugt, de Burgemeester Calkoen, de Bankdirecteur Roel- vink, en niet te vergeten de Kamerleden De Vlugt en Vliegen. Nederlandsche Centraal Spoorweg Maatschappij. Definitieve ontvangsten over Mei 1910. (Excl. tramdiensten.) Reizigers f *21015.40 Bagage en honden 3113.25 Goederen, levende dieren, rijtuigen, enz. 80 821.69^ Buitengewone ontvangsten en telegraaf Totaal 209 083.72Va Na 30 September plaatsing gevraagd als of TEEKEN AAR voor milicien met akte Lager onderwijs, Handteekenen en ge tuigschrift 3-jarige Ambachtsschool. Franco brieven aan het Secretariaat der Vereeniging tot steun aan miliciens, Schimmelpenninckstraat 41, Amersfoort. Tegen 1 October gevraagd een voor een JONGMENSCH dat de Hoef- smidschool zal bezoeken. Adres: E. A. van der SLUIS, boek handel, ie Dalfsen. Voor een alleszins aanbevelenswaardige P. G., jonge weduwe, worden goede werkhuizen gezocht. Adres te bevragen aan het Bureau der Amersfoortsche Courant, Kortegracht 9. zijn voorzien van onderstaand wettig gedeponeerd fabrieksmerk XTo349 4 en worden niet in blanco doosjes ver kocht. Men lette er vooral op, dat het sluit-etiquet liirt verbroken is. Bij soliede Gasfitters verkrijgbaar. Normaal: per stuk 30 cent. per 12 stuks 27 cent per stuk 100 24 Voor hangend. Gasgloeilicht. Per stuk 40 cent. per 12 stuks 36 cent oer stuk 100 32 Utrecht, Koningslaan 1, Telefoon 1571. Crediot-vareenlglng te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort nr. H. J. M. van den BERGE, WILHELMIKASTRAAT 5. Zij stelt zich ten doel het verleenen van Credieten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid of in-blauco het incasseeren van handelspapier Het ontvangen van gelden a déposito en rekening-courant. Bij den ondergeteekende verscbynt iederen Woensdag De Hollandsche Lelie 5 Weekblad voor Jonge Dames jj i onder Hoofdredactie VAN Jonkvr. ANNA de SAYORNJN LOBMAN. 0 De Hollandsche Lelie" is het eenige Weekblad in Nederland voor dames p uit de hoogste en beschaafdste krin- 1 gen. Let hierop voor uwe advertentie, j Prijs per jaarg. f 4.50,fr. p.p. f5.25. proefnummers gratis. I Amsterdam. L. J. VEEN. (Saarkraoht) het geheim vau den gezonden haargroei is Te Amersfoort by den heer R. J. van El MEREN, Coffeur. De bekende distillaten, wijnen en likeuren, van de firma VETTER Co., distill. Ie klasse, zijn alhier ver krijgbaar in de oude Slijterjj op het Lieve Vrouwe-plein, naast het Kapelhuis, Tele foon 131. Oudheidkundig Museum, is dagelijks te bezichtigen voor niet-leden ii 10 cent. Kosteloos des Dinsdags van 10 tot 12 en van U/2 tot 8 uur. Amersfortia. FABRIEKEN van MELKPRODUCTEN Amersfooi tHarderwijk Controle den heer W. A. van den Bovenkamp Uitsluitend prima Melkproducten. Ziektekiemvrye Melk uitsluitend in flesschen Koffie- en Slagroom. Karnemelk. Boter onder Rijks-controle f 1.50. AMEKlAANSCH SYSTEEM. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen GOEDE BEHANDELING. BILLIJKE PR1JZFN. Goederen worden te Amersfoort 's Woensdags franco gehaald en gebracht. PROSPECTUS wordt op aanvrage franco toegezonden. een door H.H. doctoren aanbe volen middel als voedsel voor zuigelingen. -:- -:- - Attesten en beoordeelingen ter inzage. Te Amersfoort slechts in Apotheken verkrijgbaar. Brochure gratis. Fabrikanten: N. V. J. PAQNIEE FILS Co., Maastricht.

Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 3