H0LLAND3CHE IJZEREN SPOORWEG-MAATSCHAPPIJ. I Brillen en Pince-Nez in Goud, Zilveren Nikkel. f G. m Ommeren, Hollaüflsctie ïuee VerMk-Yereeniging, AMSTERDAM. Prpoteerinoer5oiis. It geheim van 1 „Aing Ediard". Stoomwasscherij W. G. BURGER, TIENEITTENBOEKJES niet meer geldig- Prima kwaliteit Scharen en Messen W. F. A. GROENHUIZEN, FLEHITE. THEE Alléén SINGER SINGER-MAATSCHAPPIJ, MAILDIENST. DRINKT ONZE THEE Feuilleton. AMERIKAANSCH SYSTEEM. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen GOEDE BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZEN. Goederen worden te Amersfoort 's Woensdags franco gehaald en gebracht. PROSPECTUS wordt op aanvrage franco toegezonden. Na 31 DECEMBER 1910 zijn ALLE bestaande Worden geheel of gedeeltelijk ongebruikt gebleven tienrittenboekjes, welke vóór 1 October 1910 zijn gekocht, bij een station der Maatschappij tusschen 1 en 31 Januari 1911 ingeleverd, dan wordt voor elke coupon éen tiende gedeelte van den prjjs van het tienrittenboekje vergoed. Amsterdam, 30 September 1910. V Loupen, Leesglazeu, Compassen, Curvimeters, Windkussens, IJszakken, alle soorten Spuiten, Ondersteeken, Hospitaaldoek, Buik- en Breuk banden en meer Optische-, Geneeskundige-, Verband- en Zieken verplegiugs-artikelen. en bybehoorende zaken. Ie klas Artikelen. Billyke prijzen. Eigen reparatie- en slijpinrichting bij INSTRUMENTMAKER I.ANGESTRAAT 42. LAMA1S0N &Co. Mnnrtmizen 39 Belasten zich met aan- en verkoop van Ellocton, Wissels en Coupons. Sluiten prolongation Safe-inrichting. Oudheidkundig Museum, is dagelijks te bezichtigen voor niet-leden il 10 cent. Kosteloos des Dinsdags van 10 tot 12 en van U/2 tot 3 nnr. van M, Ravenswaay Zonen jE Gorinchfm. U verkrijgbaar bij Langstraat 18, AMERSFOORT. De bekende distillaten, wijnen en likeuren, van de firma VETTER Co., distill, lo klasse, zijn alhier ver krijgbaar in do oude Slijterij op hot Lieve Vrouwe-plein, naast het Kapelhuis, Telo- f0011 131. Onze machines behoeven geen aanprijzing. in winkels mot DIT uit hangbord zijn de Naaimachines verkrijgbaar. Amersfoort, Westsingel 49 hoek Varkenmarkt. Wij verzoeken slechts er op te letti-n, dat ze aan liet juiste adres gekocht worden. WIJZE van VERZENDING. 00ST-IN0I Oit Amsterdam met do sa Jer Maatschappij Nederland Uit Rotterdam, met de sa. ■ter Rotterdamsche Lloyd. Over Genua, met de sa. ier Maatschappij Nederl.') Over Marseille, nut de ss. per Rolterdamtche Lloyd.1) Id. met de Franscke pak- boot.5) Over Brindisi, met de En- sche. pakketboot.1) Over Napels met de Duit- ch e pakketboot.1) SURINAME, au Amsterdam. over Saint Eat tire. Over Southampton. CURASAO, over Amsterdam. over Hamburg over New-York 10.45 '1 3.30 '1 14, 28 7, 21 12, 26 4, 18 5, 22 14, 28 5, 19 18, 27 S 10, 25 11, 25 4, 18 9, 23 1, 15, 29 5, 19 11, 25 2, 16, 30 10, 24 8 7, 21 10, 24 1 Dinsdag en Vrydag NOORDAMERIKA Nazeuding 3 Suppleioire kende bi ukken van mail voor brieven, briefkaarten en aangetec- alierlei aard 6.30 'b morgens. De Firma A. II. van Cleeff vervaardigt spoodig, net en billijke Aanplakbilletten Aandeelen Bestekken Bon boekjes Bi ?fliuofden C.rculaires Coupons Chêquea Doodsberichten Dissertaties Eflecten Euveloppes Facturen Formulieren Geleibilletten Huwelijksbrieven Inwikkelpapieren Jaarverslagen Kennisgevingen Linieerwerk Menu's Nota's Qbligatiën Orderbriefjes Pandbrieven Prijscouranten Registers Rouwbrieven Staten werk Tarieven Trouwbrieven Uilnoodigingsbrieven Verlovingskaarten Visitekaartjes Wissels Zegels en elk ander voorkomend boek- of 8teBsdrukwsrk. Voor AMERSFOORT alleen verkiygbaar bij R. N. OOSTERÏEEN, Langestraat 46 en Arnhemschestraat 11, Telefoon 11 Zeor goede gruis! hee 55-60 Ct. grove thee vanaf 65 Ontbijtthee70 Nainiddagtheo80 Extra flue Ch. Congothee 100 10.) „Demoordenaar was een handige baas" zeide ik tot Bird, „hij heeft zich zeers nauwkeurig gehouden aan het pad met kiezel teenen". Wij kwamen aan de houten si hutting naast den muur. Hierover had de moordenaar moeten klimmen t-n inderdaad vond ik dicht bij den muur een diepen afdruk van een grooten voet in den grond. „Kijk daar eens, Bird" riep ik, „daar hebt u het bewijs, dat al hetgeen ik gezegd heb, vol komen uur is. De moordenaar is hier over den muur gi kiauterd; bij bet neerdalen, is hij waar schijnlijk uitgegleden en daardoor minder zacht op den grond terechtgekomen dan hij wel wenechte ziw maar, je kunt zien, dat dit de indruk is van een rechterschoen." „U kunt wel gelijk hebben." „En het is gebeurd hij het weggaan. Toen bij hierheen kwnrn, betrachtte hij de grootst moge lijke voorzichtigheidbij het weggaan maakte hij natuurlijk zoo vlug vooitals hij kon dut is altijd zoo. Kijk maar eena naar de houding van den voet, die is met de punt in de richting van den tuin de moordenaar was dus op het punt, zich te erwyderen." Ik mat een afdruk van het voet zeer nauwkeurig en teekende dien nu op een blad papier na. Daarop bedekte ik de plek op den grond met allerlei takken, opdat de indruk van den voet niet uiigewischt zou worden, en photo- grafeerde haar den volgenden ochtend. „De schoen, die een dergelijken indruk achter liet," zeide ik tot roiju geleider, „heeft aan een grooten voet gezeten. Dat wijst dus .op een grooten, robusten man." We klommen nu den muur over en keken in het straatje; maar op het klinkerpad was geen spoor te ontdekken en dus keerden we 'angs den zelfden weg terug. Van den tuin naar het plaatsje van het hotel leidde een half ver molmde deurdient daarbij in den tuin bevond zich een mesthoop. De menschen, die van de straat in den tuin kwamen, konden niet hierlangs komen. Ik bekeek den meitboop nauwkeurig en vond daar weer een voetspoor. Neen twee. Er was iemand langs den mesthoop gegaan en op de zuchte plekken op den grond waren twee indrukken vun zijn voet slappen achtergebleven en wel achter elkaar, zoodat zij beide mij de lengte van den pas konden aangeven dien de man, die hier had geloopen, had genomen. Weer mat ik deze in drukken on teekende ze na; 6ok mat ik op een millimeter den afstand tusschen beiden. „Maar zijn die nu van den zelfden persoon als die bij den muur?" vroeg Bird. „De grootte komt precies overeen. Zij danken hun ontstaan aan de zelfde voeten of liever schoenen. Dat het hier afdrukken van mans schoenen 2ijn, ziet u toch ook." „Natuurlijk, dat ziet een kind." „Hoogstens kan er twijfel he.-vaan of zij van den moordenaar zijn of var. een ander, die in den tuin te doen heeft geiiud. Zij zijn nog versch, hoogstens óen of twee dagen oud, wanneer al thans in dien tijd niemand van uw personeel in den tuin is geweest." „Wie zou dat geweeest zijn In dezen tijd heeft niemand in den tuin te maken". „Ja, maar bijvoorbeeld voor een vrijage of zoo iets." „Dat zou de eenige mogelijkheid zijn." „Misschien wilt u al wel eens een onderzoek instellenlater kan ik dan zoo noodig zelf de menschen nog eens ondervragen." Eerlijk gezegd was het er mij om te doen, den hotelhouder kwijt te raken. Wat ik tot dusver ontdekt had. behoefde ik noch voor hem noch voor iemand anders geheim te houden; maar mijn verdere handelingen en conclusies moesten voorloopig verborgen blijven, opdat de moorde naar, voor het geval ik eenige conclusie omtrent zijn persoon zou kunnen vaststellen, daarvan geen vermoeden kreeg. Ik was op een gewichtig punt gekomen de voetafdrukken toonden duidelijk afkomstig te zijn van een grooten, eterken man met breede voeten, terwijl de afstand tusschen de beide voetstappen mij scheen te wijzeD op iemand van mindere grootte sn kracht dan de voetindruk zelf zou doen vermoeden. Hoe moest deze tegen strijdigheid verklaard worden Nog dacht ik daarover na, toen de inspecteur en mijn collega Sanders ton tooneele verschenen. „Bij alle goden, Ralphson" riep hij mij van verre toe, „is er dan werkelijk een moord ge beurd „Ja, een heel geraffineerde óok." Hij kwam naar mij toe en ik gaf hem bericht van wat ik gedaan bad. Hij knikte welgevallig. „Hoor je dat,Sanders? Is die Ralphson niet een duivelskerel Sanders knikte toestemmend. Hij was een vriendelijke blonde man met een kinderlijk uiter lijk, bijna te naïf voor een detectivebovendien bing bij mij hart en ziel aan en vertrouwde rot=vast op mijn talenten. „Hou jij deze zaak veeder, Ralphson" zeide de inspecteur tot mij, na een oogenhlik te hebben nagedacht. „Je hebt tot dusver bewonderenswaar dige dingen gedaan. Tien underen zouden er zich mee hebben tevreden gesteld, een ongeluk of hoogstens een zelfmoord te constateeren dan zou de moordenaar zijn doel hebben bereikt, want het lag voor de hand, te gelooven aan een ongeluk of een zelfmoord." „Zonder twijfel speculeerde hij daarop." „Hij kon niet weten, dat hem een zóo scherp zinnig speurder op den hals gestuurd zou wor den, een man wiens vragen tot in het innerlijke der dingen doordringen. Ja, Ralphson, houd deze zaak verder, Sanders kan je zoo noodig helpen en als je wat verder bent, meldt je mij het re sultaat. Ik zal intusschen de noodige maatrege len nemen voor de bewaking van den doode en de doodschouw," Sanders was heel blij, aan mij toegevoegd te worden en informeerde wat er in de eerste plaats te doen was, „In de eerste plaats moeten we dezen mest hoop eens goed bekijken en ons afvragen wat de man, van wien deze voetstappen zijn, bier beeft willen doen, want ik voor mij ben vast overtuigd, dat die voetstappen van den moorde naar zijn. Hij moet het eene of andere doel hier gehad hebben en deze mesthoop ziet er uit alsof bij nog maar heel kort geleden ia omgewoeld." „Kan niet de regen..,?" „Neen, zóo erg heeft het niet geregend. Alleen een plasregen zou zooiets hebben kunnen be- bewerkstelligen, maar niet een kalme, regelma tige regen, zooals gisteren. Neen, dat omwoelen, is met het eene of andere instrument gebeurd en waarschynlyk met een stok." (Wordt vervolgd.) Snelpersdruk, Firma A. van CLEEFF, te Amersfoort,

Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 4