DAMESHANDWERKEN. I t t IS HET10°|o DIVIDEND VAN ONSBROOD, Van der Zoo de Jong Van Ophoven Effecten Wissels Coupons Prolongatiën Deposito, FLEHITE. is thans gearriveerd in bijzonder schoone en rijke sorteering. De nieuwe keuze handwerken De GROOTE ETALAGE, welke reeds gereed is, vergemak kelijkt bijzonder het overzicht. Op gemakkelijke HANDWERKJES voor KINDEREN hebben we andermaal speciaal ons oog gevestigd. HET VOORDEELIGST VOOR HET HUISHOUDEN IN GELD UITGEKEERD f 10 a f25 PER GEZIN. Feuilleton. Prachtige/ EIEREN Verkoopt men/ Henri AZ1JNMAN Bloemendal 1. Inlandsche eieren. Prijs \l/2 cent per stuk, terwijl de qualiteit wordt gegarandeerd. WESTSINGEL 37 AMERSFOORTTELEFOON 93. Oudheidkundig Museum, is dagelijks te bezichtigen voor niet-leden a 10 cent. Kosteloos des Dinsdags van 10 tot 12 en van lVi tof 3 uur. 0 O Beschuit- eu Koek, daar zij worden vervaardigd van PRIMA en ZUIVERE grondstoffen. Ons brood is niet kleverig, maar flink doorbakken door onze speciale ovens, waardoor het veel LICHTER VERTEERBAAR en VOEDZAMER is. Reeds in Januari li/10 is over 1909 Men lette op den echten, nootzoetcn tarwesmaak van ons „Melkbrood" e<i ons „Gezondheidsbrood'', welke smaak alléén door de BESTE soorten tarwe kan worden gegevenalsmede, dat ons brood niet is beschadigd door spoorwegvervoer, enz waardoor zijn korsten niet taai, dock croquant zjjn. Vraag een dividendboekje aan de afdeeling „Broodfabriek" vau MEURSING'a Machinale fabrieken van Gebak, te Amersfoort. FABRIEKEN van MELKPRODUCTEN AmersfoortHarderwijk Controle den hoer W. A. van den Bowenkamp Uitsluitend prima Melkproducten. Ziektekiemvrye Melk uitsluitend in fiesschen Koffie- en Slagroom. Karnemelk. Boter onder liyks-controle f 1.50. 20.) Ik viel hem tamelijk grof in de rede „Begreep je dan nóg niet, dat dit alles niet veel goeds kon beteekenen, dat hij waarschijn lijk een schelmenstreek in den zin bad, waar voor je vermomming dienen moest? Zijn heele optreden moet je toch wel verdacht zijn voor gekomen". Swinburne aarzelde een oogenblik; toen ver dedigde hij zich met te zeggen, dat hij een eenvoudig mensch was, die niet dadelijk kwaad van anderen geloofde. „Ziet n eenp mijnheer, vervolgde hij, het kon toch ook wel zoo zijn zoonl" die heer mij vertelde. Wanneer ik zoo'n vermoeden gehad had, als u zeide, zou ik dan naar hier gekomen zyn Daarin moest ik hem gelyk geven. „Laten we dat nn rusten. Je liet je door het geld verblinden en vertelde hem je geheimen „Ik deed het en mankte alleen de voorwaar de, dat hy alles stipt geheim zou houden, opdat ik er geen nadeel van zou ondervinden. Dat beloofde hy mij cn hij voegde erbij, dat by dadelijk zou afreizen, want zijn circus gaf voor stellingen in Ierland en dan zon ik er niet de minste schade van ondervinden. Toen toonde ik hem hoe ik deed. Ik bond hem eerst het cene been op en toen den arm." „En probeerde bij het toen zelf 6ok?" „Ja, mynbeer. Dat is gauw genoeg te leeren." „Wel, wel" viel ik hem ongeduldig in de rede. „Toen gaf hij mij geld en ging. Dat wil zeggen, bij de dear keerde hij zich nog eenmaal om. Wil je nog meer verdieneD, vroeg bij mij. Na tuurlijk wil ik dat. Het betreft een reusachtige reclame, die ik op het oog heb, ze:de hij. Daar bij zon jij een groote rol kunnen spelen, wanneer je daarbij was als man met éen been, want het komt er niet alleen op aan te weten, hoe je bet doen moet, er behoort een lange oefening toe, anders houdt niemand het langer dan twee uren uit. Het duurt daarom te lang voordat een mijoer clowns dat kent. Wil jij je nu onge veer veertien dagen te mijner beschikaing stellen, dan verdien je goed geld zonder dat je iets anders te doen hebt dan iederen dag twee of drie uur op éen been rond te loopen. En alhoe wel dat voorstel mij, eerst niet heel aangenaam was, ging ik er ten slotte op in; ik kreeg het reisgeld en nog twintig gulden extra en moest dan precies den volgenden ochtend om 10 uur vau Londen weggaan en 'e avonds te Liverpool zijn. Daar was hy met zijn circus, verzekerde hy mij. Ik moest maar naar de herberg „De drie ankers" vragen, die bij Birkenhead aan de ha ven lagdaar zou hij my 's avonds vinden". „Verder. Je vertrok op tyd „Niet precies," antwoordde de invalide ver legen. „Ik had al een deel van het geld opge maakt en nam een biljet naar Buxton. Verder kon ik niet komen. Daarom ging ik een dag vroeger. Ik ducht, dat Buxton niet zoo ver van Liverpool lag eti ik het reisgeld wel zou kunnen krijgen vaD een ofauder liefdadig mensch. Maar zoo gemakkelijk ging dat niet; ik bad verscheidene dagen noodig eer ik eiodelyk bier was gekomen. Het was boog tijd; ik was uitgeput eu half verhongerd. Gelukkig gaf een dame aau het station mij wat geld en zóo kwam ik hierheen". „En waar nam je je intrek vroeg ik. „In de „Drie ankers", die ik nogal gemakke lijk vond. Nauwelijks was ik daar aangekomen en bad me wat eten laten brengen, toen de agenten binnen kwamen en mij arresteerden. Zoo, mijnheer, dat is alles wat 'k te bekennen heb en elke letter ervan is even waar als de Bybel; daarop kan ik zweren." „Ik weet, datje de waarheid hebt gesproken, Swinburnemaar éen ding heb je vergeten. De vreemde kocht van jou den blauwen mantel eer hij van je wegging?" „Ja, mynheer, dat deed hij. Hij zeide, dathy over een paar dagen aan een gemaskerd bal moest deel nemen en daar wilde hij dp grap uithalen^ als eenarmige te komen. Hij wist niet hoe hy met zijn kleeren aanmoestdie van bedelaars zagen er altijd zoo natuurlijk uit. Het liefst zou ik jou kopieeren zeide hij. Wy spraken er nog wat over, toen hij het aanbod deed, mijn mantel te koopen. Veel waard was het ding niet meer en de prijs, dien hij er voor bood, was in myn omstandigheden schitterend. Ik gaf hem den mantel en bij mij het geld." „Hndt je dan geen augst, dat hy er misbruik van kon maken „Een oogenblik dacht ik wel daaraan, maar ik dacht ook wat ik daartegen zou kunnen doen. Bovendien verlokte my de prijs „Ja en al het andere was je onverschillig Hij antwoordde niet. „Je hebi buitengewoon lichtzinnig gehandeld, Swinburne. Weetje welk doel de vreemde meneer had Weet je waarom je juist op 10 Maart hier Snelpersdruk, Firma A. H. tan CLEEFF, te Amersfoort. moest zijn en in de herberg „De drie ankers" op hem wachten „Neen", antwoordde hij aarzelend. „Nu dan zal ik het je zeggen. Die kerel had je kleeren noodig om zich onkenbaar te maken. In jou kleeding trof hij de voorbereidingen voor den moord. Den avond van den lOden moest jij hier zijn dan hoopte hij met alles gereed te zijn. Zoo niet, dan had bij jou onder een of ander voorwendsel korten tijd opgehou den. Als eenarmige moest hij wel in 't oog vallen dat wilde hijin die verkleeding liep hij rond tot hij zijn doel had bereikt. In ieder geval toen hij met jou onderhandelde, was hij het met zichzelf nog niet eens over den te vol gen weg, wist nog niet hoe hy zijn voornemen in daden zou omzetten hij dacht waarschijnlijk nog aan een gewonen moord met mes of revolver. Eerst toen hij weer hier was, kwam hij op het duivelsche plun, dat hy uitvoerde. Daarbij kwaui de vermomming hem opperbeBt tepas. Jij kwam niet, maar hij wilde niet langer wachten. Hij had waarschijnlijk gehoord, dat zijn slachtofler binnen een paar dagen zou vertrekken. En zoo mislukte dus gedeeltelijk het jou betreffende deel van de zaak. Men had den eenarmige ge zien heel verstandig veranderde hij kort voor de misdaad zyn rol mot de jouwe, het origineel. Op jou zou de verdenking vallen; men zou jou niet gelooven en wanneer je al door getuigen uit Londen je alibi zou kunnen bewyzen, dan zou hy op die manier toch een grooten voor sprong hebben en allang verdwenen zyn eer zyn aandeel in de misdaad zou uiikomen." ik had maar half tegen hem gesproken eigeplyk waren mijn woorden een monoloog, waarin ik my het verband van de omstandig heden duidelijk trachtte te maken. (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 4