DE HUISHOUDGIDS Stoomwasscherij W. G. BURGER, R. V. S. N. V. „DE TIJDGEEST". W. F. A, GROENHUIZEN, IflstrameiitóGr Langstraat 12 Amersfoort Horloges en Horlogekettingen, Prachtvolle regulateurs, Klok ken, Pendules, gewone en fan tasie-wekkers, MAILDIENST. Feuilleton. Het gei» van ie „King Edward". Gouden Medaille, Gent 1908. Onder redactie"van mejuffrouw N. CARIOT, Leerares in Koken en Voedingsleer, te ZWOLLE. Dit tijdschrift verschijnt eiken Zaterdag. Proefnummers gratis en franco verkrijgbaar bij iederen Boekhandelaar en aan het Bureau van de »DE HUISHOUDGIDS": Burgstraat 65, UTRECHT. AMEKIKAANSCH SYSTEEM. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen GOEDE BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZFN. Goederen worden te Amersfoort 's Woensdags franco gehaald en gehracht. PROSPECTUS wordt op aanvrage franco toegezonden. Amertfortia FABRIEKEN van MELKPRODUCTEN Amersfoort—Harderwijk Controle den heer W. A. van den Bovenkamp Uitsluitend prima Melkproducten. Ziektekiem vrjje Melk uitsluitend in flesschen Koffie- en Slagroom. Karnemelk. Boter onder Ryks-controle f 1.50. Crediet-voreeaiglng te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort mr. H. J. M. van den BERtiH, WILHELMINASTRAAT 5. Z|j stelt zich ten doel het verleenen van Credieten onder per soonlijke of zakelijke zekerheid of in-blauco bet incasseeren van handelspapier het ontvangen van gelden a déposito reke ning-courant. Pensioen voor IJ zelf en verzor ging; uwer Weduwe. UlTIiEi.ltl&U bij Overlijden met OllDËIIDOnSPEXSIOËl (Tarief 18). Een 25-jarige verzekert zich voor f 10 000.die by zyn over lijden worden uitbetaald. Is hij na een bepaald aantal jaren, bijv. na 35 jaar, in leven, dan wordt bovendien aan hem zelf een jaarrente van f2000.— tot aan zijn dood uitgekeerd, zijnde l/6 gedeelte van het verzekerd bedrag van f 10 000. De iaarpremie voor deze verzekering bedraagt f406-. Voor een 30-jarige bedraagt de jaHrpremie >378. Men vrage volledig Tarief aan don Inspoctenr voor Utrecht: A. SNUEY KIKWIT, Oost Zeedjjk 193 te Botterdam. Koninkl. Goedgekeurd. Reserves ruimf 50.000.— 1/5 3 TIJDGEESTLOT f 6.- Klassikaal f 1.20 1/10 8 TIJDGEESTLOT f 3.— Klassikaal f 0.60. 1/20 3 TIJDGEESTLOT f 1.50 Klassikaal f 0.30. 3 TIJDGEESTPOLIS f II. Betaalbaar met f 1.— per maand. Herverzekering gratis. De Polissen geven 3 loterijen precies de zelfde kansen als 1/20 Staatslot, doch zyn veel voordeeliger. Verkrijgbaar te Rotterdam aan het Hoofdkantoor, Wijnstraat 16 en te Amersfoort by J. G. PRINS, Kortegracht 5. G. BOEKENOOGEN, Langestraat 4. A de ZWART, Schimmelpenninckstr. 20 J. SETTEUR, Utrechtscheweg 48. A. SPREIJ Soesterweg 80. Toezending naar buiten na ontvangst bedrag plus f 0.15 voor porto- en zegel- kosten. bericht de ontvangst eener geheel nieuwe zending gouden, zilveren en nikkelen dames- en heeren- Grootste keuze. Goedkoopste prijzen. Ie klas artikelen. Reparation beslist goed en billijk. WIJZE van VERZENDING. Laatste Boslichtinq NOV. DEO. 0 0 S T -1 N D1 Uit Amsterdam met de se der Maatschappij Nederland 10.— 'a av. 11, 25 9, 28 Uit Rotterdam, met de ss. der Rollerdamsche Lloyd. 10.— 'ear. 4, 18 2, 16, 30 Over Genua, met de ss. der Maatschappij Nederl.1) 6.10 »m. 9, 23 7, 21 Over Marseille, met de as. |er Rolterdamsohe Lloyd.1) 8.30 'sav. 1, 15, 29 13, 27 Id. met de Fransche pak- boot.l) 6.30 'sav. 6, 19 8, 17, 31 Over Brindisi, met de En- tche pakketboot 10.45 m. 11, 25 9, 23 Over Napels met de Duit- che pakketboot 3.30 *s av. 2, 16, 80 14, 28 SURINAME. uit Amsterdam. 10.— 'sav. 10, 24 8, 22 over Saint Rasiire, 6.30 *8 av. 8 8 over Southampton. 10.— 'sav. 7, 21 5, 19 CURASAO. over Amsterdam. 10.— 'sav. 10, 24 8, 22 over Hamburg 10.'sav. 1 1 over New-York 5.36 'sav. Dinsdag Diusdag en Vrijdag en Vrijdag eiken Dinsdag en Vrijdag, laatste NOORD-AMERIKA buslichiing 5.85 'aavonds; Zon- en Feest dagen 10.'s avonds. Nazending 3.30 's avonds. Suppletoire mail voor brieven, briefkaarten en aangetee- kende stukken van allerlei aard 6.30 '«morgens. De Firma A. II. van Cleeff vervaardigt spoedig, net en billijke Aanplakbilletten Aandeelen Bestekken Bonboekjes Bi .efboofden Circulaires Coupons Chêques Doodsberichten Dissertaties Effecten Enveloppe» Facturen Formulieren Geleibilletten Huweijjksbrieven Inwikkelpapieren Jaarverslagen Kennisgevingen Linieerwerk Menu'» Nota's Obligatiën Orderbriefjes Pandbrieven Prijscouranten Cuitantiën Registers Rouwbrieven Statenwerk Tarieven Trouwbrieven Uitnoodigingsbrieven Verlovingskaarten Visitekaartjes Wissels Zegels en elk ander voorkomend boek- of stesndrukwerk. 24.) „Je heb hem hooren spreken, Swinburne; beb je zijn stem berkend", vroeg ik. „De heer sprak veel broumiger en dieper" antwoordde de bedelaar onmiddellijk. ■E«d bewijs, dat bij zyn stern veranderd heeft. Naar alle waarschijnlijkheid was bij een buiten lander. Sprak by Engelsch met een buiten- landsch accent?" „Volstrekt niet; ik hield hem voor een En- gelschman." „En, Buffers, hield jij hem óok voor een landsman „In ieder geval heeft mij in zijn Bpraak niets vreemds getroffen." „Bezat hij ook een diepe basstem." „Dat zeker." „Kreeg je den indruk alsof hij zijn stem ver anderde?" ,,'t Klonk wel een beetje vreemd; maar zóo erg toch niet." Ik liet nu mijn getuige;, gaan en deed den bedelaar weer naar de gevangenis terugbrengen. Toen bleef ik peinzend vooi den ingang staan. Sanders klopte mij op den schouder. „Je bent niet tevreden, collega?" „Natuurlijk niet." „Je verdenking tegen den baron is verdwenen „Hm, h|j persoonlijk kun niet in aanmerking komen zijn alibi is onomstooielijk bewezen. Ik heb dit ook alleen maar gedaan om mij van alle3 op de hoogte te stellen, zooals miju plicht als detectieve is". „Bevalt de baron je „Niet slecht; alleen wat bij tegen Siles zei, kwam me verdacht voor." „Wegens de erfenis?" „Ja." „Maar dat was toch wel verklaarbaar." „Misschien en toch nu, het is misschien een uiting van mijn gevoel, w iarop ik verder niet wil doorgaan. Je hebt gelijk en het aan roeren van die quaestie was in zijn omstandig heden verklaarbaar. Ik zelf zou dat punt met angstvalligheid vermeden hebbenmaar ieder heeft zijn eigen manier." „Hij had absoluut niet de allures van een schuldige." „Hij scheen werkelijk aangedaanmaar zoo als gezegd is, hijzelf staat feitelijk buiten eenige cjuaestie van het gedaan te hebben. De vraag is alleeD maar of er een vrouwehand „Ik kan het niet gelooven," zeide Sanders, 6te)lig overtuigd. „Zijn vrouw is «Een schoonheid van den eersten rang." „Ja, maar heerschzuchtig, hartstochtelijk, trotsch. Haar blik Er werd een band op mijn arm gelegd. „Eindelijk vind ik u dan," riep een bekende stem achter mij. Ik keerde mij verrast om. Voor mij stond de hotelhouder van de «King Edward", opgewonden, warm en gejaagd. „Ik beb u overal gezocht; maar onder de menschen „Wat wilt u van mij, mr. Bird „De jongedame wes daar, mr. Ralphson; de vreemde vun „De dame? Waar is ze?" „Ze moet nog bier zijn. Ze stond heel alleen verborgen achter een grafsteen. Zij droeg een andere japon; maar ik herkende baar dadelijk". „Was er geen agent in de buurt, die haar kon arresteeren." „Ik zag er geendie heeren zijn er gewoonlijk niet als je ze noodig hebt." „Vooruit, wijs mij haar. Sanders, ga mee." Ik volgde den ondanks zijn dikte en aarts vaderlijke waardigheid nog vrij vlug loopenden man met kloppend hart naar de plaats waar de smartelijk gezochte dame moest staan. Juis achter een hoogen grafsteen, een engel op een breed granietblok voorstellend, zag ik een jong meisje, slank en lang, het hoofd zwaarmoedig voorovergeborgen, de linkerhand op den rand van den sokkel leunen, in de rechter eeu fraaien palmtak. Eindelijk daD. Nog geen twintig pas scheidden ons van haar, daar drongen menschen zich tus- schen ons en ons doel. Het duurde bijna een minuut vóór we weer uit het gedrang waren en gedurende dien tijd was zij aan onze blikken ont trokken. Zonder meedoogen deelden wij elleboogstoo- ten uitwe hadden ons weer vrij gemaakt God zy dank. Op het zelfde oogenblik liet ik een kreet van woede hoorpn, zooals op de plaats, waar wy waren, niet paste. De vreemde dame was verdwenen. „Waar is ze heengegaan vroeg Bird verbaasd. „Waarheen? Weg. Maar ver kan zeniet zijn. Ze moet de poort zijn doorgegaan. Laten we daar heengaan. Jij hebt baar immers ook gezien, Sanders Snelpersdruk, Firma A. van CLEEFF, te Amersfoort. „Zeker Ralphson." „Zoek naar haar en, Bird, zend m(j eiken politieagent, die jullie tegenkomt." Zonder op iets anders te letten, drong ik mjj naar de poort en daar de dame verder op het berkhof geweest was dan ik, kon zij mij on mogelijk vooruit zijn. Ik ging even buiten de poort staan en wel zóo ver eraf, dat ik de buiten komende personen kon overzien. Tevergeefshoe ik mijn oogea ook inspande, ik zag de vreemde dame niet onder de menschen, die naar builen kwamen. Een paar agenten, door Sanders gezon den, kwamen bij mij staan zij konden my niet helpen ze hadden de jongedame niet gezien. Ten slotte waren de menschen zoowat weg de vreemde bleef verdwenen. Sanders en Bird kwamen nu naar buiten als allerlaatstenook hun zoeken was vergeefs geweest. „Hoe is dat mogelijk hoe is dat ter wereld mogelijk Heeft de aarde haar verzwolgen „Dat schijnt wel zoo" zeide Sanders. „Is er nog een andere uitgang Ik denk, dat de achterpoort wel altijd gesloten zal zijn", vroeg ik aan den pottier die dit groote hek kwam sluiten. „Dat is ook zoo," zeide deze. „Ook vandaag was die niet open?" „Ook vandaag niet." „Dan moet dus iedere persoon, die de be grafenis heeft bijgewoond hier door naar buiten zijn gekomen? Dan" wendde ik mij tot Sanders en Bird, „dan moet onze onbekende nog op het kerkhof wezen. Misschim heeft zij zich verstopt." De portier vroeg verwonderd of wij iemand zochten. Ik deelde hem myn qualiteit mede en gaf hem met een paur woorden een opheldering. Zyn gelaat klaarde op. (Wordt 'vervolgd.)

Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 4