SIDOL SIDOL. Magazijn Nieuw Parijs, J. ra Iistmentmater Langestraat 12 Amersfnnn IJACOL Bussen van f0.60 voor f0.40 Bussen van f0.30 voor f0.20 Bussen van f0.20 voor f0.15 Bussen van 10 voor cent Flesschen van 6 voor 3 cent SIELEG Go., FLEHITE. Stoomwasscherij W. G. BURGER, W, F. A GROENHUIZEN, Horloges en Horlogekettingen, Prachtvolle regulateurs, Klok ken, Pendules, gewone en fan tasie-wekkers, Solieri. „Eysink" rijwielen zijn overal bekend door bun lichten gang- en soliditeit Sierlijk. Snel. Sterk. Hoofdpijn Feuilleton. del |Éim van ie „King Edward". vloeibaar Foetsextract van de firma S Z 2C G E Xi dk Co., te Saulea. Wegens ENORM GROOTEN INKOOP zijn wij in staat, het artikel tegen onderstaande prijzen te verkoopen Langestraat 37, Amersfoort. Het wereldberoemde vloeibaar Poets extract voor koper, nikkel, tin, zilver, enz. is verkrijgbaar bij alle Drogisten en Win keliers in Koloniale waren ii 60, 30, 20, 10 en 6 cent per bus of flacon. 1)(T ondergeteekenden, fabrikanten van Sidol, erkennen niet de echtheid van de ar tikelen, die onder dezen naam tot lagere prijzen worden aangeboden. Keulen, Wittenberg, Parijs, Milaan, Brussel en Weenen. Alleenverkoop voor Amersfoort en omstreken: Oudheidkundig Museum, is dagelijks te bezichtigen voor niet-leden a 10 cent. Kosteloos des Dinsdags van 10 tot 12 eo van P/2 tot 3 nur. Csediet-vereesiging t te Amsterdam. Correspondentschap te Amersfoort mr. H. J. M. van deu BEliUH, wilhelminastraat 5. Zij stelt zich ten doel het v.-rleenen van Credieten onder per- onlijke of' zakelijke zekerheid of in-blanco het incasseeren van handelspapier het ontvangen van gelden a déposit reke- nff-courant. -=s. ZEIS T. «S AM KKLKAANSCH SYSTEEM. Wassehen geheel opgemaakt of droü^ '°®fep®|fzfN0n GOEDE BEHANDELING. M' Goederen worden te Amersfoort 's Woensdags franco gehaald en jebra PROSPECTUS wordt op aanvrat franco toegezonden. bericht de ontvangst ecner geheel nieuwe zending gouden, zilveren en nikkelen dames- en hceren- Grootste keuze. Goedkoopste prijzen. Ie klas artikelen. Reparation beslist goed en billijk. en Migraine worden zeker en dadelijk genezen door de Hoofd pijn pastil les van Apotheker BOOM. Prijs per flacon 80 ct. Verkrijgbaar te Amersfoort bij A. van dp. WEG, Langestraat 23, Telefoon 217. (Haarkraoht) het geheim van den gezonden haargroei is Te Amersfoort hij den heer R. J. van KIM EREN. Coiffeur. 71.) 'Na een oogenblik gewacht te hebben, ging Stollen voort „Ik reisde naar New-York, omdat ik te Frank fort gehoord had, dat dokter Harras vandaar zou terugkeereD. Het liefst zou ik hem in het binnenland ontmoet hebben, maar ik wist niet waar ik hem zoeken moest en persoonlijk kende ik bem ook zoo goed als niet. Het portret, dat wij thuis van hem hadden, stelde hem voor in zijn jeugd, en ik zelf had bem maar éen maal gezien. Sedert dien tijd heb ik verschillende por tretten vau hem onder oogen gehad in het album van Clara en ook in het album in den salon maar die waren alle minstens tien jaar jonger dan bij nu is en zoo begreep ik ook later mijn vergissing niet en vond hem alleen merk waardig verouderd, hetgeen Clara ook toegaf; hij was in de laatste jaren veel ouder geworden. Ik moest dus te New-York op hem wachten en nam alle maatr gelen om zjjn komst daar ge waar te worden." „Waarin bestonden die" vroeg dokter Harras aan zijn neef. „Ik bestudeerde de vreemdelingenlijsten ran de hotels, informeerde iederen dag op de scheeps- bureaux. lette op de binnenkomende schapen, enz. maar het gelukte mij niet, u uit te vinden, hetgeen daardoor kwam, dai de valsche dr. Harras zich op het eerste schip bet beste inscheepte dal hoorde ik pan toen hij zich later <p de „Alabama" had laten inschrijven. Ik volgde zijn voorbeeld en reisde onbekend mee." „Dus u hebt ook getracht, hem onderweg te vergiftigen „Ook dat moet ik bekennen." „Met arsenicum „Ja, het was het eenige, dat ik krijgen kon. Ik gooide het in een glas groc, dat hij, aan dek heen en weer loopend, opdronk, niet, zooals men geloofde, in zjjn koffie of zijn eten. Ik stond bij het buffet toen hij een groc bestelde. De bediende deed Ie suiker in het glas en toen hij zich omdraaide om de cognac te krijgen, gooide ik den inhoud van het poedertje, dat ik in de hand gereed hield, daarop. Toen ging ik weg. Aan die groc heeft niemand gedacht. De dosis was iutuosclien niet sterk genoeg voor zijn gestel; hij kon daarvan veel verdragen of hij hoeft het glas niet leeg gedronken. Ik had ver der geen goede gelegenheid om het nog eenB te wagenook was hij sedert dat oogenblik erg wantrouwend geworden. Ik ging met hem aan wal en volgde hem tot ik wist waar hij zijn intrek nam. Ik hoorde hoe lang hij daar dacht te blijven, want ik bezocht het hotel vaak. Om elke verdenking van mij n'" te wenden, kwam ik op den invai, als eenarmige op te treden. Op mijn heenreis was ik een paar dagen te Londen gebleven en daar had ik een man met éen arm gezien van wien een man concurrent, dien ik iets gaf, mij vertelde, dat de invalide een be drieger was en dat hij vaak armen en beenen verwisselde. „Die kerel moet mij zijn kunstje verkoopen, dacht ik en ik ging naar Londen. Maar daarover niet verder. Mijnheer Mai met een blik op mij, als een wolf die een schaap wil verscheuren waarvan hij door een ijzeren hek is gescheiden Mai heeft u alles al verteld." „Is alles zoo gebeurd, als ik gedacht heb," zeide ik kalm. „Alles." „En dacht u werkelijk Swinbürne naar Liver pool te trekken om zoodoende de verdenking var. den moord op hem te werpen „Ja. Ik dacht toen nog aan een gewelddadig uit den weg ruimen van mijn oom. Een toeval gaf mij de gelegenheid de kamer vnn den pseudo-dokter te zienhet kamermeisje was even weggegaan. Met éen blik overzag ik alles. Ik zag de gaskraan en de opening. Toen kreeg ik plotseling het idéé, dat ik ook heb uitgevoerd. Al het andere weet u van Mai. Zijn verhaal klopt volkomen met de werkelijkheid." „Hadt u het servet bij Dubois gestolen „Niet gestolen alleen maar heimelijk ge kocht. De drie keeren, dat ik daar gegeten heb, gaf ik den kellner een mark fooi om zoodoende de waarde van het servet te betalen." „En uwmasker, den mantel en al het andere." „Dat heb ik in zee gegooid." „VerlietuLiverpool dadelijk na den moord?" nZoodra ik mij overtuigd had, dat alles gelukt en de dood van den dokter Harras geconsta teerd was. Aan mijn vrouw zond ik een tele gram „op weg naar beterschap". Dat betee- kende, dat ik terug kwam. Zij verliet dadelijk Parijs en wij ontmoetten elkaar te Havre. „Men heeft te Havre gezien, dat u en uw vrouw met iemand uit het Zuiden samenkwam. Ik dacht, dat dit Ricciardi geweest was, maar de zaak was dus omgekeerd. U moet dat dus geweest zijn." „Mjjn grootmoeder de moeder van mijn vader was een Ituliaansche." „Hadt u opgelet, dat de pseudo-dokter 'savonds veel dronk 1" „Ja, en ik dacht, dat hij daardoor vast zou slapen en minder last zou hebben van het gas." „En cok den moordaanslag op Ricciardi is zoo gebeurd als ik die uit de feiten beb gecon strueerd vroeg ik. „Ja. Hij doorzag na den moord op mijn oom 1 alles en kwam om het loon voor zijn hulp te halen, of liever die hulp te gebruiken". Wij dach ten hem met geld af te schepen, muar hij lachte ons uit en hij eischte niets minder dan Lucia zelf; zy moest zich van mij laten Bcheiden en hem toebehooren. Hij dreef mij tot vertwijfeling er bleef geen andere uitweg over." „De gedachte, het kaartje aan juffrouw Hasae te gebruiken, kwam plotseling bij u op?" „Ja even plotseling als dat met de gaskraan." „Uw schrapte het 3/4 door?" „Ja." „En liet den Italiaan op een vroeger nur komen V' „Om half tien." „Hoe kwam het, dat hij, die van u zoo wei nig goeds verwachten kon, zich in dien val liet lokken „Hij was geheel onder den invloed van mijn vrouw. Zij spiegelde hem voor, dat zij genoeg van mij had en met hem wilde vluchten. Hij had ook zijn koffer al gepakt en alles voor zijn vertrek met haar gereed gemaakt.'" „Geloofde hij dan, dat zij al dien rijkdom in den steek zou laten „Zij maakte hem wijs, dat wij in gevaar ver keerden, dat alles ontdekt was. O, zij speelt voortreflijk comedie." „U verborg u in een greppel en toen hij kwam, schoot u hem neer". „Dat deed ik ik ben een uitstekend schut- ter. Hij viel dadelijk op den grond ik keek naar hem en dacht, dat bij dood was "\V?en. hij .weer ,bij bewustzijn 'kwam en dekkhS W6rd u bang voor ont- 2ên hefhSr*/ t Vrouw' hem te Zwe gen het briefje te schrijven waardoor u dat tes tament in handen zou kunnen krijgen (Wordt vervolgd.) Snelpersdruk, Firma A. H. van CLEEFF, te Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 4