Dinsdag 14 Maart 1911. No. 7944. 60e Jaargang. KOSTELOOS. m FIRMA A. H. VAN CLEEFF AMERSFOORT. Verschijnt Dinsdag Donderdag- en Zaterdagmiddag. Abonnement per 3 maanden fi. franco per post f 4.15. Advertentiën 16 regels 60 cent; elke regel meer40cent. Bij regel- abonnement reductie, waarvan tarief op aanvraag kosteloos. Legale, officieële- en onteigenings- advertentiën per regel 45 cent. Reol&mes 4—5 regels f 1.25, elke regel meer f 0.25. Groote letters naar plaatsruimte. Bewijsnummers naar buiten worden in rekening gebracht en kosten evenals afzonderlijke nummers 40 cent. Bij advertentiën vaD buiten de stad worden de incasseerkoïten in rekening gebracht. KOHTEGR1CBT9 Postbus 9. Telefoon 9. Wie zich met ingang van 1 April doet inschrij ven als abonné, ont vangt de tot dien datum verschijnende nummers KENNISGEVINGEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS v^n AMERSFOORT Gelet op art. 87 der Drankwet Brengen ter openbare kennis: lo. dat by hen ia ingediend een verzoekschrift om verlof tot verkoop van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, door JACOBUS KONING, melksalon- houder, wonende te Utrecht, Lange Elisabethistr*at no. 8, in de beneden vóór- en achterzaal vantaetp»rceel, ataande aan de Langstraat no. 20 alhier 2o. dat binnen twee weken na d(ze bekendmaking ieder tegen bet verleenen van het verlof schriftelijke bezwaren by Burgenie ster en Wethouders kan inbrengen. Amersfoort, 13 Maart 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, WUIJTIERS. De 8ecretari>, J. G. STENFERT BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMER8FOOBT; Gelet op art. 87 der Drankwet; brengen ter openbare kennis: le dat bij beD is iugediend een verzoekschrift om verlof tot verkoop van alcoholboudenden drank, anderen dan sterkedrank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, door TEUNI8 ONWEZEN, timmer man, wonende te Amersfoort, in de beneden voor lokaliteit van perceel, staande aan den Soesterweg no. 235, alhier; 2e dat binnen twee weken na deze bekendmaking ieder tegen het verleenen van bet verlof schrifte lijke bezwaren by Burgemeester en Wethouders kan inbrengen. Amersfoort, 13 Maart 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, WUIJTIERS. De 8ecretariB, J. G. STENFERT KROESE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT breng-n, ter voldoeniofj aan bet bepaalde in ar tikel 6, laatste lid, der Hinderwet ter openbare ken nis, dat blykens mededeeling van Burgemeester en Wethouders van Leusden door de firma Jacobs Engels, te Amersfoort, vergunning is gevraagd tot het oprichten van een stoomwasscberij en strykin- ricbting en plaatsing van een stoomketel eD stoom machine van 12 P.K. in het perceel gelegen aan de Achter Bergstraat, kadastraal bekend Gemeente Leusden, sectie A, no. 721. Het verzoekschrift zal met de daartoe betrekke lijke bylagen gedurende veertien dagen ter Secretarie der Gemeente LEUSDES voor belanghebbenden ter inzage liggen. Op Woensdag den 22 Maart 1911, dea voormiddags ten elf ure, zal aldaar gelegenheid worden aangeb den om bezwaTen tegen bet oprichten der inrichting toe te lichten, terwjjl drie dagen vóór dien dag in zage kan worden genomen van de terzake ingeko men stukken. Herinnerd wordt, dat volgens de tegenwoordige recht-prsak lot beroep by H. M. de Koningin van het door Burgemeester en Wethouders te nemen besluit niet gerechtigd znllen zjjn zij, die op genoemde zitting niet mondeling bun bezwaren toelichtten. Amersfoort, 13 Maart 1911. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort De Burgemeester, WUIJTIERS. De Secretaris, J. G. 8TENFERT KROESE. De BURGEMEESTER van AMERSFOORT brengt, ter voldoening aan de aanschrijving van den Commissaris der Koningin in de Pro vincie Utrecht dd. 10 Maart 1911, 4e afdee- ling no. 1061/742, ter kennis van belanghebben den, dat zich in de Gemeente VeeDendaai een ge val van MILTVUUR heeft voorgedaan. Amersfoort, 14 Maart 1911. De Burgemeester voornoemd, WUIJTIERS. GELUK. Volmaakte moed bestaat hierin, dat men de macht heeft .neente zeggen met een nadruk, welken niemand ver keerd kan verstaan. Leer harde tijden met nog harder wil en met groote vastberadenheid onder de oogen zien. De man, die slechts van dennenhout en stroo is gemaakt, is tegen niets be stand tegen tyden van beproeving; wij moeten wat eikenhout en ijzer in ons hebben. Roem en fortuin zijn gewonnen door menigen armen knaap, die vrienden noch steun dad, doch die te beschikken had over moed over onoverwinnelijke vastheid van doel, die voor hem spraken. .Er is plaats genoeg, als gij maar hooger klimt", zeide Webster tot een jongmensch, dat er niet toe kon beslui ten in de rechten te gaan studeeren, omdat naar zjjn meening de markt reeds met rechtsgeleerden was overvoerd. Dit is een waarheid, die by elk be drijf doorgaat. Wie tegenwoordig slagen wil, moet vast in zyn schoenen staan en zich met alle macht vooruitdringen. Al wie een poging doet om door de deur te gaau, die tot het succes leidt, zal daarboven met groote letters geschre ven vinden.Duwen". De slagbooraen zijn nog niet opgericht, die eeD vooruitstrevend talent in den weg staan. Geef een knaap gezondheid en het A B C, en hy heeft zyn toekomst in handen. Zy, die wachten op geluk en erfenis sen, zullen het nooit ver brengen. Wie heeft ooit gehoord van iemand, die wijs of goed werd door geluk 1 Zy wier leven is mislukt, gelooven gewoon lijk in geluk of noodlot. Zij kunnen talrijke voorbeelden aanhalen van men- schen die het .gelukkig getroffen" heb ben, of .gelukskinderen" zyn geweest. Het hoofdstuk der ongelukken is de Bijbel der dwazen. Emerson zegt: Oppervlakkige men- schen gelooven in geluk, iu omstandig heden" het was iemands naam of hy was daar desdijds toevallig, of toeu was het zóo, en op een anderen dag zou het anders geweest zyn. Sterke menschen gelooven in oorzaken en gevolgen. Allen, die succes gehad hebben, kwameu in éen zaak met elkander overeen het waren deterministen. Zy geloofden, dat de dingen niet geschieden by geluk, maar volgens een vaste wetdat er geen zwakke of gescheurde schakel is in de keten, die het eerste en het laatste der dingen scheidt. Vlyt is negen tienden van het genie. Nooit komt het by dwazen op, dat ver diensten en geluk nauw verbonden zyn. Het is hier de plaats om het geheim eens mede te deelen, van wat men noemt geluk en ongeluk zooals Addisou daarover oordeelt: Er zyn menschen, die, veronderstellende, dat de Voorzienig heid onverzoenlyk tegen hen is, in de armoede des ouderdoms de ongelukken huns levens betreuren. De fortuin was hen altyd tegen, anderen altyd mee. Iemand, die een goede betrekkiug had, verloor zyn geluk iu de rivier, ter wijl hy zyn kostelyken tyd met visschen verbeuzelde. Een ander zag zyn goede zaak ver- oopen door zyn opvliegend karakter t waarvan niemand gediend was. Een derde, met een winstgevende be- t trekking, verloor zyn geluk door een i verbazende vlyt te toonen voor alles behalve voor zyn eigen zaak. Weer anderen, die bun zaken trouw behartigden, behartigden even trouw de flesch. Nog anderen, die eerlyk en trouw hun werk deden, dwaalden door hun verkeerd oordeel. Zy misten beleid. Honderden verliezen hun geluk door te groote verwachtingen, door bedrieg lijke menschen te vertrouwen, en door oneerlyk verkregen winst of goed. Nooit heeft iemand geluk, die een slechte vrouw heeft. Nooit heb ik iemand ontmoet die steeds vroeg uit de veeren was, hard werkte, zuinig was op zyn verdiensten en strikt eerlyk en klaagde, dat hy on- gelukki was. Een goed karakter, goede gewoonten en een stalen vPyt zjjn in elk opzicht be stand tegen de aanvallen van het onge luk, waarvan dwazen droomen. Er bestaat geen geluk voor hem, die niet zyn uiterste best doet en die niet in alle opzichten wakker en bij de hand is. Wat men .toevallige ontdekkingen" noemt, zyn bijna onverandelijk gedaan door hen, die naar iets zochten. Iemand loopt byna evenzeer gevaar door den bliksem te worden getroffen als door toevallig geluk. Er mag misschien een zekere mate van geluk zijn in het succes, dat de pogingen van verschillende menschen bekroout maar zelfs hierby zal men gewoonlyk zien, dat de scherpzinnigheid, waarmede de pogingen worden geleid, en de kracht, waarmede zij worden voortgezet, vry nauwkeurig het geluk bepalen, dat ligt in de resultaten, die men heeft verkregen. Men zal zien, dat oogenschynlijke uit zonderingen bijna geheel betrekkiug heb ben op enkele op zichzelf staande onder nemingen, terwijl op den langen duur de regel steekhoudt. Twee parelvisschers, die beiden even bedreven zijn in hun vak, duiken samen en werken met even veel kracht. De een brengt een parel naar boven, terwyl de ander met leege handen terugkeert. Maar laat beiden vol houden, en na vyf, tien of twintig keeren zal men zien, dat zy slaagden juist in verhouding van hun bekwaamheid en ijver. Met behulp of onder den invloed van moed is het mogelyk, niet slechts moei lijkheden te overwinnen, die onoverkome lijk schynen, maar óok tegenspoeden, ziekten en pynen te weerstaan. Hoe velen kunnen nie^ slagen, niet zoozeer door gebrek aan talent, als wel aan moed in zaken. De schitterendste bekwaamheden zyn niet in staat iemand te handhaven, die in zaken niet handelt naar vaste gewoon ten en niet uitgaat van beginselen. Volharding is daarby de meest te waar- deereu van alle eigenschappen. Geen suc ces is dien naam waard, tenzy het ver kregen wordt door eerlijke vlyt en het moedig en volhardend worstelen met de wisselingen van bet lot. Heeft .geluk" ooit een dwaas woorden van wysheid doen spreken een onwetende degelijke voordrachten doen houden over wetenschappelijke onderwerpen; een laf hartig veldheer een slag doen winnen een slordig beeldhouwer een Apollodoen beitelen, of een Minerva of ben*Venus een leeglooper een Rothschild doen wor den) Geeft .geluk" een ryken oogst op het land van den luiaard en onkruid op dat van den vlytigen landbouwer 1 Geeft .geluk" den dronkaard een ge zond en aantrekkelijk uiterlyk, maakt het zyn huis gezellig, terwijl de matige man er verwilderd uitziet en gebrek ljjdt) Doet .geluk" arbeid van honger sterven en mest het luiheid vet Doet .geluk" gezond verstand beneden en dwaasheid boven pari staan Werpt .geluk" het verstand in de goot en verheft het domheid ten hemel 1 Gaf het soms aan Franklin zyn blik semafleider, aan Fulton zyn stoomboot, aan Morse zyn telegraaf, aan Bell zyn telefoon, aan Edison zyn fonograaf) .Geluk wacht altyd, dat er iets gun stigs gebeuren zal", zegt Cobden arbeidt met scherpe oogen en onverzettelyken wil, welke uw betrekking ook zy.m&akt, dat zooiets gebeurt Geluk ligt te bed en zou graag willen, dat de brievenbesteller het bericht bracht van een of ander legaatarbeid daar entegen is om 6 uur uit de veeren en legt met vlugge pen of luid klinkenden hamer de fundamenten voor welgesteld heid. Geluk jammertarbeid fluit. Geluk vertrouwt op toevalarbeid op karakter. Houd u bij uw zaak en voer ze uit, krachtig, energiek en eerlyk. Geloof, dat ge bestemd zyt voor de plaats, die ge vervult, dat niemand an ders die zóo goed kan vervullen. Leg er al uw kracht in. Wees wakker; electri- seer uzelvenvat uw taak boog op. Leer alles verrichten volledig en goed tot in alle onderdeelen. In haar hart bewondert de wereld dengene, die ernstig en vastberaden doet wat zyn plicht is! BUITENGEWONE ALGEMEENE VERGADERING VAN DEN MIDDENSTANDSBOND. De kansen, dat «le .Utrechtsche Handels- Vereeoiging" met haar pogingen om een buitengewone algemeene vergadering van den Middenstandsbond bijeen te krygeo, slagen zal, zjjn aanzienlijk gestegen, schrijft de „Utr. Crt.". Kon dat blad dezer dagen melden, dat reeds een dertiental midden- standsvereenigingen uit den lande verklaard hebben gaarne het verzoek om het ver zoek tot het beleggeo van een buiten gewone algemeene vergadering door de U. H. V. te zullen steunen, thans is het aantal vereenigingen, welke zulk een buitengewone algemeene vergadering over de bekende kwestie verlangen reeds gestegen tot 21. Men is aldus bet noodzakelijk vijfde deel van het aantal der by den Middenstands bond aangesloten vereenigingen, dat eaa buitengewone vergadering krachtens da Bondsstatuten kan eiscben, reeds zeer dicht genaderd. Docb afgezien van bet feit, dat op de bier gevolgde wyze een buitengewone Bondsver gadering is byeeo te krygen, is natuurlijk ook de mogelykheid niet uitgesloten, dat het Hoofdbestuur van den Middenstandsbond eigener bewegiog een buitengewone alge meene vergadering bijeenroept om de kwestie, hoe de middenstanders zich te gedragen hebben jegens het optreden van .Eigen Hulp", en in casu van „Eendracht maakt Macht", eens en voor goed uit te maken. Inderdaad is de aangelegenheid, naar trouwens algemeen erkend wordt, daarvoor belangrijk genoeg.

Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 1