Woensdag 10 Mei 1911. No. 7955. 60e Jaargang. Stadsnieuws. Advertentiën. NIC0LA1 LEBRET, D. J. SMITS, Ortlioüoie KiesYereeniging Joor Meid ei Mg". AMERSFOOBTSCHE COURAIT. Uitgave van de Naamlooze Vennootschap „De Amersfoortsche Courant, voorheen firma A. H. van Cleeff". HOOFDREDACTEUR: F. J. FHSSSR'ZZS. AMERSFOORT. Verschijnt Dinsdag Donderdag- en Zaterdagmiddag. Abonnement per 3 maanden fi.— franco per post /'1.15. Advertentiën 16 regels 60 cent; elke regel meer 10 cent. Bij regel- abonnement reductie, waarvan tarief op aanvraag kosteloos. Legale, ofïicieële- en onteigenings- advertentiën per regel 15 cent. Reol&mes 15 regels f 1.25. Bewijsnummers naar buiten worden in rekening gebracht en kostenevenals afzonderlijke nummers 10 cent. Bij advertentiën van buiten de stad worden de incasseer kosten in rekening gebracht. ZORTSGRACHT 9 Kennisgevingen. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, brengen ter kennis van belanghebbenden, dat alle vorderingen ten laste van ile Gemeente, het dienstjaar 1910 betreffende, op straffe van verjaring moeten worden ingezonden vóór of op 30 Juni 1911 bij hen, op wier last de leveringen of anderszins zijn geschied dat het aanbeveling verdient, dien uitersten termijn NIET af te wachten, doch de verzending der stukken zooveel mogelijk te bespoedigen. Amersfoort, 5 Mei 1911. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, De Burgemeester, WUIJTIERS. De Secretaris, J. G. STENFERT KROESE. De Burgemeester en Wethouders van Amers foort, Gelet op art. 264 der Gemeentewet Doen te weten, dat het le ged. van het pri- mitief kohier der Inkomstenbelasting over het dienstjaar 1911, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Utrecht, in afschrift gedurende vijf maanden op do Secretarie der Gemeente voor een ieder ter lezing ligt. Amersfoort, 6 Mei 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, WUIJTIERS. De Secretaris, J. G. STENFERT KROESE. De Burgemeester van Amersfoort, brengt ter voldoening aan de aanschrijvingen van den Commissaris der Koningin in deze pro vincie d.d. 4 I 5 Mei 1911, 4e afdeeling nos. 2329 j 1544, en 2364 1546, ter kennis van belanghebbenden, dat in de Gemeenten Maartens dijk, Maarsseveen, Mijdrechten Utreehtgevallen vaD Mond- en Klauwzeer ziju voorgekomen. Amersfoort, 6 Mei 1911. De Burgemeester van Amersfoort, WUIJTIERS. De Burgemeester van Amersfoort brengt, ter voldoening aan de aanschrijving van den Com missaris der Koningin in de provincie Utrecht d.d. 6 Mei 1911, 4e afd. no. 2407 1592, ter kennis van belanghebbenden, dat zich in de Gemeente Vinkevcen een geval van mond- en klauwzeer heeft voorgedaan. Amersfoort, 9 Mei 1911. De Burgemeester voornoemd, WUIJTIERS. In de godsdienstoefening der Remonstrant- sche gemeente, welke aanstaanden Zondag ochtend om half elf aanvangt, zal ds. Hooy- kaas den doop bedienen. H.M. de Koningin zal ten Paleize te Am sterdam audiëntie verleenen op 6 Juni aan militairo en aan hooge civile autoriteiten, op 7 Juni aan de overige civile autoriteiten, kerkelijke en particuliere commissiën, en op 8 Juni aan particulieren. De lijsten worden 24 Mei om 4 uur ge sloten. Bij de Tweede Kamer is thans ingediend het wetsontwerp tot verzekering van werk lieden tegen de geldelijke gevolgen van in validiteit en ouderdom (70 j»ar). De loongrens is f 1200. Naast de verplichte- wordt ook een vrij willige verzekering voorgesteld, welke laatste echter geen weezenrente meebrengt. Wie over 1910 nog iets mocht te vorderen hebben van de Gemeente mag de kennis geving aan het hoofd van dit nummer wel eens duchtig nagaan. De Kamer van Koophandel en Fabrieken houdt morgenavond een openbare vergade ring, ten. Raad huize. Aan de agenten vsn politie M. Terpstra, G. Veldman en G. Wolfswinkel is Maandag op plechtige wijze uitgereikt de bronzen medaille voor 10-juigen dienst. In den ouderdom van 76 jaar overleed hier gisteravond de heer J. E. Peyrot, oud- leeraar aan den Hoofdcursus te Kampen, waar zijn stoffelijk hulsel zal worden ter aarde bes'eld. De heer A. Hogervorst is benoemd tot ge delegeerd bestuurslid van de vereeniging „Nos jungunt rosse" en belast met het dage- lijksch toezicht op het in het Hoogebndsche park te Utrecht te stichten rozenpark. Mejuffrouw B. F. G. Neven is met ingang van 15 dez-ir benoemd tot wijk-verpleegster van de vereeniging „Zuigelingenzorg" te Nijmegen. Mejuffrouw H. M. van Veen behaalde de akte voor onderwijzeres. Tot militie-commissaris in da Provincie Utrecht is met ingang van 1 Juli benoemd koloDcl P. A. Spaan. Het 5e regiment infanterie zal onder be vel van majoor H. F. C. baron Van Omphal Mulert van 22 Mei tot 2 Juni het schiet kamp bij Harskamp betrekken. Van 28 Augustus tot 7 September houdt het nnjiarsoefeningen in den omtrek van Amersfoort. By wijze van proef zal de levering van het benoodigde rundvleesch en vet ten be hoeve van de soldatenmenages te Amersfoort gedurende het tweede halfjaar 1911, na ge houden aanbesteding, aan particuliere slagers worden opgedragen en dus nift meer uit de militaire slachterij te Utrecht worden ver strekt. - Maandagochtend omstreeks kwart voor achten werden de leerlingen der Mil taire School-compagnie op het jschiettcrrein ver rast door het neerstrijken van ean vliegenier. Het bleek Legagneux te zijn, die om 6.40 uit Amsterdam naar Soesterberg vertrokken, doch uit den koers geraakt was. Nadat hem de juiste ligging van het vlieg kamp was aangeduid en de jongelui hem bij het weder opstijgen de behulpzame hand hadden geboden, vertrok Legagneux om streeks half negen naar Soesterberg, waar de jonge Hanriot, die tegelijk met hem van „Rozenoord" was vertrokken, bereids was aangekomen. Deze heeft de 80 K. M. afgelegd in 55 minuten. Verschenen is het officieel feest-programma van het groot Nationaal kegel-concours, uit geschreven door „Jeb ze niet aan 'n ttuwelje" ter viering van haar 5-jarig bestaan en te Utrecht te houden van 20 tot 29 Mei. Het badhuis van den heer P. van Achter- bergh is thans voorgoed geslotentenzij de Vereeniging voor Volks-en schoolbaden het heropent. De zwemschool is Maandag heropend. Het tuberculose-museum, den bezoekers van de Groene Kruis-tentoonstelling welbekend, komt van 15 tot 58 Mei in „Amicitia". De verkoop der tuberculose-bloempjes heeft hier dit jaar opgebracht f518, of slechts f 15 meer dan verleden jaar de Juliana-bloempjes. In de gisteravond gehouden jaarvergadering van de afdeeling Amersfoort en omstreken der Nationale vereeniging tot steun aan miliciens (die door het vervullen van hun dienstplicht hun betrekking verliezen) bleek, dat door den zachten winter dit jaar weinig aanvragen om steun inkwamen. Men moet nochtans bedacht zijn op kwade tyden en het is daarom een geluk, dat er by de jonge afdeeling reeds een klein batig saldo is want, indien noodig, wordt er ook krachtig steun verleend, net zoo lang tot de betrek kiDg weer is vervuld. Daar mr. A. van Traa ontslag verzocht als Penningmeester werden diens iunctiën opgedragen aan den Secretaris, luitenant C. A. J. J. van der Linden. Als Bestuursleden worden herkozen de heeren ds. A. M. Donnor en P. J. Frederiks, terwijl in de vacturp, outstaan door het ver trek van majoor W. J. Steinbnch, werd ge- koz"n tot Bestuurslid de heer L S. Gérard van Sijsen. Tot afgevaardigden naar de Bondsvergade ring, begin Juni te Arasterdam te ho iden, werden gekozen de heeren H. Stolp en over ste H. J. Indewev. De vereeniging „Handel en Ny verheid" houdt aanstaanden Vrijdag haar gewone maandvergadering. Wie een tienguldenstuk ontvangt, mag wel goed toezien of 't werkelijk een gouden tientje is, dan wel een halve gulden met den nieuwen beeldenaar van H. M. de Konin gin, welke halve gulden op zeer bediieglijke wijze met een laagje verguldsel is bedek f. Zorg en vrees zijn tweeling-demoneD, die kunnen vrorden uitgeworpen door het toover- woordAlles zal terecht komen. T7it den omtrok. Het nieuwe gebouw der Prins Alexander- stichting, bij Huis ter Heile, wordt aan staanden Zaterdag geopend. Aanstaanden Zondag de eerste demon straties in het vliegkamp bij Soesterberg. De volgende op 21 en 25 Mei. Men zie de advertentie hiernevens. Het uithoudingsvermogen bij den arbeid is in hooge rnate afhankelijk van een doel- doelmatige voeding. Zoo moet men o.a. zijn maaltyd beginnen met een soep of goed vleescbnat. De overige dikwijls koude spijzen worden daar door gomakkelyker verteerd, een feit, waar op do >r doctoren herhaaldelijk werd gewezen. Hier bewijzen Maggi's soeptablet'en en bouillon-blokjes uitstekende diensten, daar men er, alleen met water en in den kortst mogelijken tijd, voedztme soepen resp. een opwekkend vleescbnat mee kan makeD. De bekende naam Maggi waarborgt voor eon voortreflijke kwaliteit. PADVINDERS hoekje. Zaterdag heeft een der meisjes-padvinders een hol lend paard tot staan ge bracht. De koetsier kon het niet houden en op de Wuytiers-laan vloog het rijtuig, waarin een darue, tegen de jonge boompjes op, over het ruiterpad en het wandelpad tot vlak bij het steile talud, aan den rand waarvan it Padvindstertje het paard bij den tengel groep. Een eire-saluut voor haar. Zaterdag oefening voor alle Padvindersom half twee bij het Station voor allen, die een rijwiel hebben of er voor deren éensn keer een kunnen leenen. Den ouders en verzorgers van Padvinders wordt beleefd doch dringend verzocht hun mee werking te willen verleenen om de verplichte oefening des Zaterdagsmiddags te doen bijwonen. Electrisclie Installation. Bliksemafleiders. Domplein, UTRECHT. ALGEMEENE VERGADERING van Aan deelhouders op Maandag 22 Mei 1911, des avonds ten 8 aar, in het Hotel „De Vergulde Zwaan" te Amersfoort. Het Bestuur H. C. VAN DAM, Voorzitter. F. M. VAN VEEN, Onder-Voorzitter. Punten van behandeling. Verslag met balans en winst- en verlies rekening, benevens rapport der financieele commissie over het boekjaar 1910. Benoeming financieele commissie voor 1911. id. van een Commissaris. ARNHEMSCHESTRAAT 20 Telefoon 229. Behangerij Stoffeerderij Meubileering Tapijten Linolenms Gordijnen Loopers Voor de verkiezing van drie leden v >or het Kiescollege der Ned. Hervormde Gemeente op Maandag 15 Mei (van des morgens 8 nur tot 5 aar n.m.) noodigt de Orthodoxe Kies- vereeniging nVoor Waarheid en Vredet U zeer dringend uit Uwe stem uit te brengen op de heeren H. GORDEAU Jr„ Directeur van Kiuderzorg. H. LOS, Heiligenberger weg, L. RUITENBERG, Blankenheimstraat. Het Bestuur: N. VELS-HE1JN. Mr. P. J. F. VAN VOORST VADER. C. D. VAN KUYK. K. TEELING. W. KLEBER. Bovenstaande candidaten worden ten zeerste aanbevolen door: Ds. W. J. MEINERS en Ds. K. DEN HOLLANDER, adviseerende leden der Kies vereeniging.

Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 1