fosco NICOLA! LEBBET, (dcaodranh Leyering van Brandstoffen. VETTEJ8*C- Stadsnieuws. Advertentiën. Zomer- aanbesteden Niet ds. T. Kielstra, doch de heer T. Ilylkema, proponent bij de Doopsgezinde Sociteit, zal hier aanstaanden Zondag voor gaan bij de godsdienstoefening van den Doopsgezinden kring. Aan een onzer abonné's werd verzocht, bij het doorzenden der couranten naar een volgend adres den postzegel op den strook niet meer over den afgesiempelden zegel heen te plakken, zooals nogal eens gebruike lijk is, doch op een blauco plaats. Vele courantenlezers bezigen namelijk den ouden band, waarin bun de krant werd toe gezonden, om na naamsverandering, enz. die weer naar elders op te zenden. Dit blijft geoorloofd, mits men het bovenstaande tn acht neme. Het onderscheiden, of de nieuwe zegel al dan niet gestempeld is, schijnt voor de poste rijen moeilijkheid op te leverpn of heeft misschien wel eons aanleiding gegeven tot fraude. De vrijzinnige kiesvereeniging heeft tot caodidaat voor den Gemeenteraad is district I gesteld den heer P. O. H. Briët, landmeter bij het kadaster. Door een groep kiezers zou candidaat zijn gesteld de heer P. van Achterbergh (Vian- denstraat). De Anti-revolutionnaire kiesvereeniging vergadert hedenavond tot het stellen van een candidaat. De Kamer van Koophandel en Fabrieken zal hedenavond ten Raadbuize haar reeds geconvoceerde openbare vergadering niét houden. Op bijna 73-jarigen ouderdom overleed Dinsdag te 's-Gravenhage de heer A. H. Drijfhout van Hoolï, oud-notaris bier ter stede, die zich ook als lid van den Gemeen teraad zeer verdienstelijk maakte, een man geëerd en gewaardeerd om zijn groote recht schapenheid, wiens verscheiden ongetwijfeld met leedwezen werd weggenomen. De heer E. H. Bos behaalde de hoofd akte. Mejuffrouw M. P. van der Knoop, leerlinge van de Industrie- en huishoudschool hier, behaalde het diploma voor leerares in de huishoudkunde. Van de 11 candidaten der verschillende Huishoudscholen slaagden er 7 en trokken 2 zich terug. Bij het eind-examen der Hoogere Burger scholen met 5-jarigen cursus in de Provincie Utrecht zijn van de 3e groep geslaagd: G. A. H. E. Ebell, B. J. van Eek en F. van der Zande, van de gemeentelijbe Hoogere Bur gerschool te Amersfoort; J. V. Arnold, K. Tb. Beets, E. Noordijk, J. H. Veen en C. Zwanenburg, van de Rijks Hoogere Burger school G. Bernhard, C. J. A. C. Bol, M. J. Bu8ma, P. ten Boawhuijs, A. Clarenburg, G. Deketb, Johanna j. Meijer eD Dina A. Oudt, van de gemeentelijke Hoogere Burgerschool te Utrechtbenevens C. Stein, van de bijzon dere Hoogere Burgerschool te Utrecht. Teruggetrokken tweeafgewezen twee. Amersfoort krijgt van dit jaar weer inkwar tiering, doch slechts in geringe mate en voor heel kort. De troepen toch zullen onderdak gebracht worden in de kazernes pn in de tenten, ter- wyl alleen slechts 110 officieren in den nacht van 21 op 22 September bij ingezetenen zullen gehuisvest behoeven te worden. De le luitenant Van den Briel, van het 5e reg. infanterie wordt met 1 October overgeplaatst bij de 4e milrailleurafdeeling te Ede. Te Utrecht is in den ouderdom van 31 jaar in het St. Antonius-Gesiicht overleden de le luitenant der Veld-artillerie H. J. van der Grinten. Men zegt, dat kolonel W. H. van Terwisga is aangewezen om kolonel R. Froger op te volgen als commandant van het regiment grenadiers en jagers. Kapitein W. F. N. von Hombraclit, in Mei 1908 van het 5e regiment infanterie gede- ducheerd b|j de landmacht in West-Indië, is gerepatrieerd en in het geuot van verlof gcBteld. De beer A. Eykelboom is benoemd tot tijdel|jk leeraar in het Engelsch aan de eerste Hoogere Burgerschool met 3-jarigen cursus te Amsterdam. Aan het overgangs-examen naar het 2e stu'liejaar van den cu'sus bij het 5e regiment infanterie, hebben voldaan de sergeauten J. H. P. M. Gitsels, van het le regiment; H. A. F. C. Entzioger, J. Hazenberg, B. J. Jonker, M. F. Lictitendal. J. Jonker en J. J. van Moorsel, alle van het 5o regimenten IJ. Steenstra, van het 2e regiment infanterie. Her-examen 4. Na-examen wegens ziekte I. Afgewezen 1. Dinsdagavond werd in »De Keizerskroon# een verguderiug uitgeschreven door de ver- eeniging »Vergiinnirg«. Zeker door do warmte was de opkomst zóu gering, dat hel doel toetreden van nog uiet aangeslotenen niet kon bereikt. De heer F. H. Arends zette nochthans duidelijk het groote uut van aaneensluiting uiteen. Generaal-majoor G. A. Buhlman, comman dant der 4e divisie, zal Z. Exe. den Minister vhd Oorlog vertegenwoordigen bij de feesten van den Bond voor Lichamelijke Opvoeding, welke thans te Assen worden gehouden en ia daartoe heden daarheen vertrokken. De stafmuziek van het 5e regiment infan terie is uitgenoodigd om op 2 Augustus een concert te geven tpn paleize «Soestdijk». De reeds aan medailles en lauwerkransen zoo rijke kegelclub »U. D. J.« (sociëteit Vereeniging) staat met 315 nummer twee in het Nationaal Kegelcoucours te Dieren, uit geschreven ter viering van het vijf-en-twintig jarig best-tan der kegelclub aiuaar. De tweede prijs is weer een prachtige zilveren lauwerkrans. Hoogste korpsgooier is de heer C. de Jager, die in tien worpen maar cveutjes 80 houten maakte. Zondag is de laatste kegeldag. De auto wordt al in gereedheid gebracht om den zooveelsten eereprijs te gaan halen. nStedenten hebben alevel altijd wat raars" zuchtte Dolle Gerrit, die Hildebrand zoo heer lijk over 't Zandpad joeg, al een zestig jiar geleden. Thans niet met een calèche, doch in een echte woonwagen, van een kermisreiziger gehuurd en volgens alle regelen der moderne wetenschap grondig gereinigd, heeft ander maal een vijftal, thans uit Utrecht, een rit gemaakt, doch een van veel langer duur; niet een van twee uren buiten de tijden van het prandium doch een veertien 'To Apeldoorn kwamen ze via Voorlhui- zen Dinsdag bier en gister keerden ze terug in de grijze Bisschopsstad. De groote hitte, die de laatste dagen mensch en dier geplaagd heeft, is oorzaak geweest van een vrij -groote schade voor den thans te Rotterdam vertoevende» Circus Ghailes. Zaterdagavond stierven ten gevolge van de warmte vier zeeleeuwen en nog wel de best gedresseerden van de tien, welke persoonlijk zijn gedresseerd door den directeur, den heer Charles Krone, De schade hierdoor wordt op 10000 gul den geschat. Totdat goede plaatsvervangers gevonden zijn, is nu het nummer van de zeeleeuwen van het programma geschrapt. Eenige verpleegden van het R. O. G. die op de wandeling waren, hebben zich wel zeer verdienstelijk gemaakt. Door de langdurige droogte was bij de halte Vlasakkers de berm in brand geraakt en de steeds meer oplaaiende vlammen be gonnen reeds bet boscb van Birkhoven te bedreigen toen de knapen kwamen aanstor men en, ook toen pas door anderen gehol pen, het vuur wisten uit te slaan. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der nieuwe Visscherij- wet, het zonder vergunning van het Heem raadschap „De Eem", als eigenaar van het vischwater, visschen in de Eem. Ook maakte zij proces-verbaal op wegens stroopen van hout onder verzwarende om standigheden. De overtreder had maar even tjes een handwagen meegebracht. Wie alles in 't stof sleurt, wordt er zejf vuil van. Padvinders- hoekje. Hoort eens, jongens, jelui moet toch nog eens eveD thuisolbij kennissen vragen of er geen mouw aan ie te passen om de 11 Bredasche Padvinders, voor wie we nog geen logieB mochten vinden, 6ok onder dak te brengen, wil je Zoouls je weet, komen er Maandagochtend, zoo tegen half elf, 54 in de buurt van Utrecht uit den troin. Hoe laat ze precies zijn gekomen en waar ze uit den trein zijn gestapt, zal jelui wel bemerken, als zo je hebben beslopen. Of zal je 't zóo ver niet laten komen Z-il je niet toe staan, dat zij, die jelui heide niet kennen, je benaderen 't Kan een prettig dagje worden, jongens maar 6ok een vermoeiende dag voor de Breda sche kameraden, die al vroeg van huis gaan en pas tegen vier uur samen met jelui hun plech- tigen intocht te Amersfoort houden om de vol gende dagen nog dieper landwaarts in te gaan ten einde Zaterdag 5 Augustus jelui weer te ontmoeten, vermoedelijk in het bosch van Birk hoven. 't Zijn jongens van sta-vast, maar in die week wordt ook heel wat van hen gevergd en dus hebben ze een stevig maal 6n een goed bed wel van noode. Helpt dua allen mee, dat er zoo weinig moge lijk in een tent moeten overnachten. Met een beetje goeden wil kan je deze 11 óok nog wel hier of daar logies bezorgen, dunkt me. Zet je beste beentje eens voor. Hoe eerder je 't mij opgeeft, des te gemakkelijker maak je het deii heer Kooiman en mij. Frederiks. 397ste Staatsloterij. Eerste klasse. (Trekking van 25—27 Juli 1911 (1100 loten). Ten kantore van den Collecteur A. C. R. LEINWEBER te Amersfoort (Breedest r aat 22) zijn aan de volgende nummers te beurt gevallen Prijzen van f 20: 3069, 3084, 12768, 12777 en 18432. Te zamen 5 prijzen. De tweede klasse trekt van 7—10 Aug. 1911. V Getrouwd J. BERENDSEN, aangevi. Ad/unct-Dirscteur der Postspaar bank in l\ *d.-Indië, J. O. JANSSEN. De Heer en Mevrouw BERENDS— Janssen betuigen, mede namens we- derzijdsche familieleden. Hunnen Har- telijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij Hun Huwelijk on dervonden. Deventer Amersfoort I 25 Juli 1911. T7it den omtrek. De Prins der Nedei landen zal morgen acht dagen uit Soestdijk een bezoek brengen aan Harderwijk om daar de|jsvletteo der visscherij- vereeniging in ^ogenschouw te nemen. De heer W. F. Kubly, concierge van het Paleis Soestdijk, zal 3 Augustus den dag her denken, waarop bij dooi wijlen Z. M. Koning Willem 111 als zoodanig werd aangesteld. Gisterochtend zijn de 4-daagsche afstands- ritten voor wielrijders, georganiseerd door den Nederlandschen Bond voor hcbaamelyke opvoeding aangevangen. Voor den tocht Arnhem, Ede, Garderen, Putten, Nijkerk, Baaro, Eemnfs-biunen, Bla- rieum, Huizen, Naarden, Muiden, Diemerbrug Amsterdam, vertrokken om 8 uur de heeren J. F. Polder, J. C. A. de Keijser, J. Lamani, E. Hulsebos, G. J. vau der Feijst en C. M. C. Leonards. De A.N.W.B. telde op 1 Juli dezes jrars 30303 leden en bezat toen 173883.05. Mgr. Sehreyer, de geestelijke Vader van het Volapiick, is Dinsdag in den ouderdom van 80 jaar overleden. Hedon overleed, na een langdu rig lijden, onze innig geliefde Echt genoot, Vader, Behuwd- en Groot vader ANTONI HENDRIK DRIJFHOUT VAN HOOFF, in leven oud-notaris te Amersfoort, in den ouderdom van bijna 73 jaar. 's Gravenhage, G. H. DRIJFHOUT VAN HOOFF- Hamming. Amsterdam, M. R. DRIJFHOUT VAN HOOFF. J. J. G. DRIJFHOUT VAN HOOFF- Ue Meester. Leiden,' A. H. DRIJFHOUT VAN HOOFF. 's-Graveniuge, 25 Juli 1911. Bezuidenhout 215. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. De teraardebestelling zal plaats hebben Vrijdag a.s. op Oud Eik en Duinen. Vertrek van het sterfhuis te 11 uur. Electrische Installation. Bliksemafleiders. Domplein, UTRECHT. De COMMISSARIS THESAURIER van de NEGOTIATIE gevestigd op den straatweg tusschen Naarden en Amersfoort, bericht, dat vanaf 1 Augus tus e.k. ten kantore van de Associatie- Ca9sa, le Amsterdam, de COUPON, ver schenen 1 Augustus 1911, der aandeelen in de Negotiatie op gemelden straatweg, zal worden uitbetaald met t 35, en dat tevens zullen worden uitbetaald de ter aflossing uitgelote aandeelen nos 15, 23, 31, 161, 164 en 185 der gemelde Negotiatie. De Commissaris-Thesaurier voornoemd, LOTEN van DOELEN GROTHE. Eeij lelijke verfrissende wopdl gedronken mei koude melk of spuitwater. Eenige fabrikanten- F KORFF&Co. AMSTERDAM De Intendant bij de IVe Divisie, te Amers foort, zal op Vrijdag 4 Augustus 1911, des middags te twaalf ure, in het Militair maga zijn van levensmiddelen, Infanterie-kazerne aldaar, onder nadere goedkeuring van den Minister van Oorlog, in het openbaar de levering van ongeveer 282 000 K G. vette steenkolen, 38 000 K.G. magere steenkolen, 50 H.L. Antkraciet Belgische, 20/32 m.M. 80 H.L. Anthraciet Belgische, 30/50 m.M. 2200 H.L. Gascokes, 2000 H.L. geklopte Gascokes, 4000 K.G. G ietcokes, 40/60 m.M. 41 000 stnks Lange Turven, 60 000 stuks Vuurmakers, 7000 stuks Takkebossen, 6000 stuks Briquetten 10/10 of zooveel meer of minder als gedurende het tijdvak van 1 October 1911 tut en met 30 September 1912 zal blijken noodig te z(jn ten behoeve van de militaire gebouwen en inrichtingen te AMERSFOORT, In bovengenoemd magazijn ligt ter be zichtiging een monster, waarnaar de takke bossen moeten worden geleverd. Monsters vuurmakers en briquetten moe ten róor 3 Augustus a.s. in het magazijn voornoemd vrachtvrij worden aangebodeD. De Algemeene voorwaarden van levering van 7 Juli 1896, VI Afd. No. 72 gewijzigd bij de beschikkingen van 26 Juli 1897, VI Afd. No. 69, van 9 Juli en 14 November 1906, VI Afd. No. 310 en 130. van 11 Mei 1907, VI Afd. No. 250, en van 30 Juni 1909, VI Afd. No. 376, zijn tegen den prijs van vijftien cent (f0.15) per exemplaar verkrijg baar bij de Gebroeders VAN CLEEF te 's-Gravenhage. Nadere inlichtingen betreffende de leve ring kunnen bij den aanbesteder worden ingewonnen. De Majoor-Intendant, C. M. DE KANTER. Distill. Wijnen, Likeuren, Li'"to Vronwe kerkhof, AMERSFOORT

Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 2