s G. H. van der Sandt Co. TOTALE UITVERKOOP Witte goederen voor Uitzetten en Luiermanden Oudegr. 82-34. UTRECHT. Telef.555. f van ALLE artikelen 2 ONE EE uitsondering. Enorme prijsreducties van: Tan Ommeren, >♦©♦©♦©♦©♦©♦©♦©♦©♦©♦©♦©♦©❖©♦©♦@♦@♦©♦©*©<1 N. V. Manufacturenhandel Mantels, Costumes, Linnen paletots, Linnen Costumes, Regenmantels en Reismantels Nog voorhanden: Wollen dekens en Tafelkleeden, Offreeren extra goedkoop, FLEHITE Stoomwasscherij W. G. BURGER, ==3* ZEIST, f THEE Feuilleton. ALARM. CHEMISES, PANTALONS, TAILLES en NACHTJAPONNEN, afgepaste LAKENS en SLOOPEN. LINNEN- en KATOENDAMASTEN TAFEL-en ONTBIJTSTELLEN, SERVETTEN, HANDROEKEN, - THEEDOEKEN, - enz., alsmedeWitte katoenen, Linnens en Halflinnens. Oudheidkundig Museum, is dagelijks te bezichtigen voor niet-leden ik 10 cent. Kosteloos de8 Dinsdags Yau 10 tot van H/« tot 3 nur. AMERIKAANSCH SYSTEEM. Wassehen geheel opgemaakt of droog toegeslagen GOEDE BEHANDELING. BILLIJKE PRIJZEN. Goederen worden te Amersfoort 's Woendags franco gehaald en gebracht. PROSPECTUS worrit op aanvrage franco to'go/oridi'n. van II. Ravenswaay Zonen Gorinchem. verkrijgbaar bij Lan&fstraat 18, AMERSFOORT. 29.) Sergeant Maxen zat bij de tafel, orer zijn ma- gazijnsboek gebogen, het boofd in de handen, en ■chreide. Warme tranen biggelden lange zijn koonen; bij hield van „de bullen", die aan zyn zorg toevertrouwd waren, zooala een ander van zijn boekery of zyn scbilderijenverzameling houdt. Maar wat baatte hem dat? Dienst was dienst, en wat bevolen werd, moeet uitgevoerd worden. Nog eens streek bij met den rug van zyn hand langs de vochtige oogen, nóg eens ■noot hij in zijn zakdoek, daarna richtte bij zich tot de twaalf manschappen, die gewoonlijk by hem werkzaam waren, die in alle dingen den die hein ook vandaag moesten weg wisten helpen. „Laat niemand van u iets uitgeven, zonder het nauwkeurig op te schrijven, en zonder dat ieder onderofficier u voor hetgeen hy voor zijn man schappen ontvangt, een ontvargbewijs afgeeft! En altyd sectie bij sectie helpen, nooit twee of drie tegelijk. Ik waarschuw jullie, want anders...." Wat dat „anders" beteekende, wisten de man schappen maar al te goed. Hy wierp een blik op den door groote tafels «n sterke dwarsbalken gevormden slagboom, die den ingang van het magazijn van de gang af sloot. „Is die wel sterk genoeg Want wanneer de bende hel lokaal bestormt, en wanneer ieder zelf neemt, wat hij noodig heeft, dan zien wy geen derde part torag". En de stormloop begon. Ondsr aanroering van hun onderofficieren nikten tegelykertyd langs de twee trappen, die naar hei op de bovenste wrdivping gtliguu ma gazijn voerden, de korporaalschappen in den looppas aaD. Ieder wilde den ander vóór zijn, en zoo heerschte er op de trappen een herrie van belang en voor de deur van het magazijn verdrongen zich tweehonderdvijftig man, die el kaar stompten en duwden. „Dat gaat nietjammerde sergeant Maxen. „De manschappeu moeten weg, alleen de onder officieren blijven hierdie nemen de spullen in ontvangst en geven ze dan aan de manschappen, anders valt er niets te beginnen." Na een kwartier kon Maxen eindelijk begin nen, zyn taak te verrichten, en ieder onderoffi cier kwam met zijn wenschen aan. In het geheel moesten er tweehonderdvijftig broeken, even zooveel jassen, Btropdassen, ransels, veldflesschen', keukengerief, onderdoelen van tenten en duizend andere dingen uitgegeven worden. Daarbij kwa men nog de builen voor de onderfficieren, en voortdurend hoorde men roepen„Ik heb nog twintig ransels noodig" „Ik nog zeventig pa troontassen" Wanneer krijg ik nu toch einde lijk myn dertig paar laarzen" „En wuar blij ven de vijfentwintig broeken?" Maxen en zijn manschappen zweetten, dat hun hoofden ervan rookten; doch na twee uur had iedereen toch ten naaste by al wat hy noodig had. Boneden, in do daarvoor aangewezen kamers, werden de bullen korporaalschapsgewijs neerge legd en toen begon men met het aankleedcn. Ieder zocht uit wat aan zyn grootte benntwoordde; maar toen bleek pas, hoe moeillijk het was zich te kleeden I De een kon in weerwil van al zijn zoeken geen passenden helm vinden, de tweede geen jas, de derde geen broek. Den een was de sabel koppel te nauw, den tweeden te wijd, de derde vond geen helm, en de vierde geen kwartiermuts. En andermaal begon de stormloop op het ma gazijn. Eerst waren do manschappen uilen lege- lijk verschenen, maar nu kwamen zij é.n v .or éen, om de dingen te ruilen. Honderd manschap pen jammerden tegelyk om hetgeen zij noodig hadden.Ieder trachtte den ander te oversell reou wen zoodat ton slot'e niemand van de magazijnkneohts wist, wio een helm of wie een paar laarzen noo dig had. En wanneer dan eindelijk drie paar laarzen omhoog gehouden werden, dan vochten er ten minste twaalf paar handen om, tot de sterkste als overwinnaar heenging. Maar dan bleken zy hem toch niet te passen. En opnieuw begon het gejammer. Zoo eenvoudig als het aankloeden is, wanneer alles kalm in zijn werk kan gaan, zoo snel en glad alles dan afloopt, zoo moeilijk is het als't huls over kop moet gaan, wanneer beneden op het kazerneplein de generaal staat en elk kwartier' op de klok kykt, of de mannetjes nog altijd niet klaar zijn. En sneller ging de zaak ook daardoor niet, om dat de kapitein en met hem zijn officieren voordurend tot spoed aanzetten. Assberg en Sturm begonnen ook al geagiteerd te worden, en ook zij keken alle vijf minuten op de klok. Om vier uur begon het diner en vóór dien tijd moesten zij zich eerst nog verkleeden I De eenige, die altijd door waarschuwde„Jon gens, neemt den tijd het komt er niet zoozeer op aan, dat je gauw klaar bent, uls wel hierop, dat do bollen jelui goed puBscn", wasTromberg. Hem kon het in geen geval lang genoeg duren hoe langer het werd des te beter. Hij verkeerde in een zoo goed mogelijk humeur en zijn goede stemming sloeg op zijn manschappen over, zoo dat dezen, al lachende en grappen verkoopende, veel vorder kwamen dan de andere manschappen Zoo kwam hij dan ook als oerste ten slotte met zijn vijfentachtig man op het kazerneplein aan. Het was toch al zes uur geworden' maar hy oogstte veel lof, want de manschappen waren zóo aangekleed, dat, op enkele kleinigheden na, ieder gevonden had, wat hem paste. Pas een h.flf uui later kwamen de twee ander ufJceliugun, maar ook op hen had de generaal niet veel aan te merken. „God zij dank, dat de kerels nan hebben wat zij noodig hebben," dachten allen, „het is maar te hopen, dat de spullen nu ook weer dadelijk aan het magazijn kunnen afgeleverd worden." Maar deze hoop verdween toen plotseling, om kwart voor zevenen, de regimentsmuziek op het kazerne-plein verscheen en te gelijker tijd uit de keuken en uit de eantines een aantal man schappen kwamen, die groote blikken ketels droegen, met worst en brood voor den troep. En den kwamen er nog anderen, die groote ketels met koffie droegen, waaruit zij de veldflesschen der manschappen vulden. Allen die het zagen, sloeg de angst om het hart. „Om Gods wil het zal toch geen dach ten zij. Zelfs de kolonel schrokde generaal moest door bemiddeling van zijn adjudant het bevel heimelijk naar de keuken gezonden hebben; zelfs hij wist er niet van. De regimentsmuziek had bij wel moeten beBtellen, maar hij had ge dacht, dat zij alleen maar by den gebruikelijken parade-marech moest spelen. Alleen Tromberg was in zijn nopjes, en hij vermaakto zich kostelijk om de woedende ge zichten van den dikken Sturm en van Assberg. Die keken maar voortdurend op het horloge in hun armband. „Wij moeten om zeven uur aan het station zijn, mijne heeren" klonk de stem van den ge neraal. „Daarheen vergezellen alle officieren de compagniedaar kunnen dan met uitzondering van den kolonel, den majoor, kapitein Görner en de by hem ingedeelde officieren, de andere heeren vrij van dienst krijgen, indien zij ten minste niet vrij willig de kleine oefeniDg wil len bijwonen". (Wordt vervolgd)

Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 4