fosco (acaodranh Laatste Berichten. Faillissement Advertentiën. Eeij Ijeerlijke verfrissende woorden op alia vragen, welke hem werden gedaan. Jammer, dat eerst zoo laat hier met zeker heid bekend werd, dat de stichter der Pad- vinders-orgauiiaiio hier zou komen; nu werden door huis en school velen terug gehouden, op tyd op het Stationsplein te wezen. De generaal, die zijn kort verblijf in ons land iliuk benutte om V-el typische plaatsen te bezoeken, waarvan bij heel knappe aquarellen maakte, had in den raiddag „Uud-Bussema bezocht, ten einde den land bouw in Engeland vooruit te helpen. Tegen half zeven kwam hij per auto bier aan, netjes geëscorteerd door Padvinders te rij wiel. Na kenuis te hebben gemaakt met as Bestuursleden van bet plaatselijk korps on derhield hjj zich met de joDgens en de meisjes en maakte, nadat ten slotte »tbree cheers* op hem waren uitgebracht, een ritje door de stad om vervolgens tegen 8 uur naar Den Haag te vertrekken. Ofschoon de zon reeds om 7 uur onder ging, slaagde de heer Th. F. van der Pol er nog in een zestal goede photo's te maken. In de grachten tegenover iedere lantaarn is en wordt thans door Gemeente-werklieden ten bodemlooze ton geslagen opdat, in geval van brand, de zuigbuis der spuit niet ver stopt raakt door modder. Een practische en goed bedachte maat regel. Burgemeester en Wethouders hebben den Raad een lijvig voorstel toegezonden nopens de eigen graven op de Algemeene begraaf plaatsen. We komen hierop terug In het volgende Mejuffrouw H. M. S. J. de Holl zal half September te Utrecht spreken over huis houdkunde en de daarbij in gebruik zijnde leermiddelen, op het congres, verbonden aan de dan te houden tentoonstelling van leer- TSSidJelen eu gereedschappen bij dat onder lij"- Men wil weten, dat generaal-majoor H. C. A. Neeteson, tbaus commandant der le divisie, luitenant-generaal W. A. T. de Mees ter begin November zal opvolgen als com mandant van het veldleger. Het examen voor vaandrig zal 18 dezer aanvangen. Voorzitter der commissie is luitenant-kolonel H. J. Indeweij, van bet 5e regiment infanterie. Mr. M. J. L. baron Taets van Amerongeo van Renswoude, die als militie le luitenant zijn dienstplicht vervult bij het 5e regiment infan terie, is benoemd tot Burgemeester van Rens woude. De aan militairen verleende binnen- en buitenlandsche verloven zijn gister ingetrok ken. De politieke verwikkelingen hebben dit goed gevolg, dat de leerlingen van den Hoofd cursus die onlangs slaagden voor het ofli- ciers-exaraeo, reeds zeer binnenkort worden benoemd en in functie gesteld. De Staatscourant van heden bevat een Kon. besluit waarbij de tijd voor herhalings oefeningen van de miliciens der lichting 1-J08 van het 4» regiment vesting-artillerie te Hel- levoelsluis, Willemstad eu Deo Helder is verlengd van 26 tol ten hooste 49 dagen. Van doorgaans welingelichte zijd3 werd ons onlaogs meegedeeld, dat ook het slaf- muziekkorps van het 5e regimeDt infanterie zou worden omgezet in een fanfare-korps. Als het er toe komt, dan zal de muziek bij het 5e bestaan uil 1 kapelmeester, 1 onder-kapelmeester, 14 muzikanten eu ten hoogste 5 ougegradueerden of miliciens. Buiten de diensturen mag ook h-irmonie- muziek worden gemaakt met instrumenten, partituren, enz. die voor eigen rekening be- hooren te worden aangeschaft. De leden van die fanfarekorpsen zullen de volgende bezoldigingen genieten de kapel meester f1200 per jaar; de onder-kapel meester 11.65 per dugvier van de muzi kanten ieder f 1.35 per dag; en de overige tieu muzikanten ieder f 1.05 per dag. Ook hier is opgericht een afdeeling der Vereeniging tot bevordering van den volks zang onder Roomsch Katholieken. Het voorloopig bestuur bestaat uit de dames A. Frans en J. Biancbi en de heereu R. van 't Wel, M. van Lingen en P. J. Th. Dieges. Belanghebbenden hij den tuinbouw en dit zijn niet alleen de practische kweekers, maar feitelijk allen, zooals ook blijken zal als straks al wat groente heet peperduur zal zijn mogen wel kennis nemen van de advertentie in dit nummer omtrent de Woensdag in „Het Boompje" te houden vergadering. Bij advertentie hierneven kondigt de dans- leeraar J. de Lange de hervaiting zijner lessen aan. De lantaarns van auto's en ry wielen moeien de volgende week uiterlijk tien rainut-ti voor zevenpn, die van de overige voertuigen niet later dan tien minuten voor half acht worden aangestoken. Voor de rechthebbende is aan het Com- missai iaat van politie terug te bekomen een zilveren lepeltje, in het huisvuil gevonden. Eau minderjarig meisje, dat uit Amsterdam naar haar ouders te Nijkerk werd terug geleid, wist Donderdag bij het overstappen hier aan haar geleiders te ontsnappen. Spoedig echter wist de politie hier haar op te sporen eu zij werd nu onder hevig verzet meegenomen naar het Bureau, van waar ze gisterochtend naar huis werd ge bracht. Voor hoe kort? Wie toornig is en meent te overwinnen door schimpende taal, wordt altijd overwon nen door hem, wiens woorden geduldig zyn. BEURSO VERZICHT. van 2 Sep. tot 9 Sept. 1911. Ondanks de kalmere opvattingen van de pers in den aanvang der week inzake de onderhandelingen over Marokko en de ge ruststellende verklaringen van de betrokken Regeeringen, heeft de betere stemming, die aan het einde van de vorige week aan de New-Yorksche Beurs was ingetreden, geen noemenswaardige afmeting aangenomen. Zaterdag 2 en Maandag 4 September is Wallstreet gesloten geweest en reeds dade lijk bij de opening had Dinsdag wederom een weifelende en flauwe stemming de overhand. Zoo werden de Canadians, evenals daags te voren aan de Theems, ruim 3 pCt. lager afgedaan, waarschijnlijk op Berlijnsche verkoopen. (In den laatsten tijd heeft de flauwe stemming aan de Duitsche Beurzen vele koersverlagingen te New-York en te Londen ten gevolge gehad). Later kon echter het verlorene weder gedeeltelijk worden ingehaald en Woensdag scheen het alsof het vertrouwen zou wederkeeren. Men verwachtte, dat de dreigende spoorwegstakingen in Amerika zouden vermeden kunnen worden. Daarbij kwam, dat de betere stemming, die in het hervatten der Marokko-onderhande- lingen door de officieuse pers werd tevoor schijn geroepen, haar effect niet scheen te zullen missen. Toch is het ook deze week nog niet tot een herstel gekomen. De algemeene belang stelling wendt zich nog steeds van de fondsenmarkt afhet publiek is nog huive rig engagementen aan te gaan en laat het terrein vrij aan de manipulaties van de be roeps-speculanten. Toen dan ook Donderdag bleek, dat de contramine-dekkingen hadden opgehouden, ontbrak alle steun aan de markt en konden de koersen, zonder dat echter bepaalde oorzaken werden aangegeven, we der zooveel inzakken, dat bijkans het ge- heele avans der paar laatste dagen weer verloren ging. De weifelende houding van het publiek op dien dag werd toegeschreven aan de neiging om het oflficieele rapport van het Landbouw-departement te Washington over den stand van den oogst per 1 Septem? ber af te wachten, alsmede den maandelijk- schen staat der Steeltrusten de koperstatistiek over Augustus, alle welke gegevens aan het einde dezer week of hetbegin der vol gende zouden worden gepubliceerd. Toen dan ook Vrijdag bedoeld officieel oogstrapport verscheen, en er een stijging in den prijs der tarwe plaats had, als gevolg der minder goede standcijfers van dit pro duct, en tegelijkertijd ook de katoenprijzen scherp stegen, op berichten van schade aan het gewas aangericht door de katoenworm in de Staten Alabama en Mississippi werd de markt zeer zenuwachtig gestemd en fluctueerde sterk met per saldo dalingen van ruim x pCt. voor de leidendefondsen. Hetgeen wij reeds de vorige week opmerk ten, is nu opnieuw gebleken, n.l. dat de markt nog steeds zeer gevoelig is. Een be wijs hiervoor was ook het feit, dat losse geruchten uitLonden, over minder gunstige kansen omtrent den goeden afloop der onder handelingen te Berlijn, het koersverloop konden beïnvloeden, hoewel het duidelijk is, dat men in het huidige stadium van de oplossing van het Marokko-vraagstuk zich slechts in gissingen omtrent dien afloop kan verdiepen. Niettegenstaande de politieke berichten soms nog zeer verward waren, mag voor de STAATSFONDSENMARKT over het algemeen een vrij vaste stemming worden geconstateerd. Nederlandsche Werkelijke Schuldsoorten konden fractioneel verbeteren. Russen prijshoudend. Handel overigens vrij stil. INDUSTRIEELE WAARDEN. De maan- delijksche staat der Steeltrust, die in het begin der volgende week zal worden ge publiceerd, zal, naar men meent, wederom een toeneming van het aantal onuitgevoerde orders van ongeveer 125000 ton aanwijzen, welke toeneming evenwel niet zóo aanzien lijk is als die van de vorige maand. Het cijfer der afwerkingen in de maand Augustus geeft reden tot tevredenheid. De Corporation nl. werkt tegenwoordig met ±78 pCt. van hare capaciteit, welk percentage hooger is dan bij de onafhankelijke maatschappijen, hetgeen zijn oorzaak vindt in de uitbreiding van den buitenlandschen uitvoer, waarop de Trust zich in den laatsten tijd met veel succes heeft toegelegd. De markt voor INDISCHE CULTUUR- cn CREDIETWAARDEN had weder een geanimeerd verloop, hoewel bij hooger koer sen soms tijdelijk een zwakkere stemming de overhand kreeg als gevolg van winstne mingen. De ondertoon bleef echter gunstig. Ncderl. Ind. Handelsbank behaalden een avans van 8 pCt. De aandeelen van Indische suikerfabrieken waren weder zeer vast, ten gevolge van de steeds stijgende suikerprij zen en het bekend worden van gunstige maalcijfers van enkele fabrieken. De markt voor INDISCHE MIJN WA AR DEN had over het algemeen een vast aan zien. Redjang Lebong konden een 20-tal, Ketahoens een 10 tal procenten montceren. Great Cobars blijven op vorig niveau. De markt der PETROLEUM WA ARDEN was in den aanvang der week flauw ge stemd in verband met den petroleumstrijd, die zich nu Schotland als kampplaats ziet aangewezen.Hoewcl het daar gaat tusschcn de Standard Oil en de Schotsche producenten en de Nederlandsche waarden daar buiten staan, had deze nieuwe fase van den petro leumstrijd toch invloed, daar het blijkt, dat de kans op beëindiging van de algemeene prijzenoorlog voorloopig nog niet groot is. Later in de week werd de stemming wel is waar wat beter, maar bleef toch wij feelnd. De koersverschillen zijn niet van groote beteekenis. De markt voor RUBBERWAARDEN had een soortgelijk verloop. Aand. Amsterdam Rubber verloren per saldo 6 pCt. Nederl. Rubber konden een paar procent monteeren. Amsterdam Java Rubber blijven onveranderd. TABAKSWAARDEN hadden een tame lijk onregelmatig marktverloop, eerst willig gestemd, vervolgens afbrokkelend, zich weder herstellend, om ten slotte flauw te sluiten. Vergelijkend met de vorige week zijn in deze afdeeling koersverliezen van 5 tot 10 procent op te teekenen. PROLONGATIE sluit op 3 i 3llt pCt. M. V. L. PREDIKBEURTEN Zondag lü S'-ptember. Evang. Luthersehe keek. Voorm. lO'/a uur, ds. P. van der Veen, uit Amsterdam. Remonstrantsche kerk. Voorm. IO'/j uur, ds. Hooykaas. Doopsgezinde kring. Voorm. 107a uur, ds. P. S. üakels, uit Haarlem. Gereformeerde kerk (Langegracht). Voorm. 10 uur, ds. Donner. Avond 51/3 uur, ds. Donner. Gereformeerde kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, ds. Teerink. Avond 5y2 uur, ds. Teerink. Men seint ons Tot le luitenant bij het 5e regiment infanterie zijn bevorderd de 2e luitenants L. A. M. Kop» pert, J. W. Wolters, E. A. VVolfson, J. H. Sar en L. F Lad wig, tot le luitenant-kwartiermeester de 2e luitenants-kwartiermeester G. Berghuis en J. H. van Hoorn, allen van het korps. HULPBANK TE AMERSFOORT. Heden overleed onze lieve zuster, Mevrouw HINNIK VAN GELDER- De Pool. Koevordon H. VAN COEVORDEN— De Pool. L. VAN COEVORDEN. Amersfoort L. PE HAAS- De Pool. M. DE HAAS Jzn. M. DE POOL, B. DE POOL—Roos. 6 September 1911. Volstrekt eeriige kennisgeving. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Heden overleed onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoe der, Mevrouw do weduwe \V. G. DE RRIJIJN geb. Schlosser, in deD ouderdom van bijna 88 jaren. Namens allen, G. F. G. de RRUIJN. Amersfoort, 9 Sept. 1911. Bezoeken van rouwbeklag kun- Den niet worden afgewacht. J. B. van der Hoeven, Amersfoort. De eenige uitdeelingslijst in bovenge noemd faillissement is op heden door den Curator nedergelegd ter Griffie der Arron- dissements-Rechtbank te Utrecht eu bij afschrift ter Griffie van het Kanton gerecht te Amersfoort, ten einde aldaar gedurende tieu dagen kosteloos ter inzage van sckuldeiscbers te liggen. De Curator, R. P. van üeti MARK. Amersfoort, 9 September 1911. Vlasakkerweg 38. Tot het geven van gelden ter leen, zul een commissie uit het Bestuur op MAANDAG den 11 Sept. aanstaande 's namiddags ten twee uur, zitting houden ten Raadhuize alwaar de belanghebbenden zich kunnen aanmelden ói k voor het teruggeven van gelden. HERMS. P. van HASELEN, Secretaris-Penningmeester Heden overleed te Butam 111 den ouderdom van 2 jaar odzp beste broeder en zwager, JEAN HENRI APPKLIUS van HOBOKEN. C. J. H. IN DEWEY-A ppelius van Hoboken. II. J. 1NDEWEY. J. R. E. S. APPELIUS van HOBüKEN. P. E. J. APPELIUS van HOBOKEN. Amersfoort, 8 Sept. 1911. Eenige en algemeene kennis geving. B-zocken kunnen niet wor den afgewacht. Zomer- ^vopdt gedronken met koude melk of spuitwater. Eenige Fabrikanten- FT KORFF&. Co. AMSTERDAM 1 WISSEL- en EFFECTENKANTOOR (Mr. S. G. VAN WEI,DEREN baron RENGERS) Kortogracht 11'. Tel. 176. Telegramadres„Wisselkantoor". Assurantiën. Incasseering van Wis- Credieten. seis en Quitantiën. Coupons. Vreemd geld. Deposito's. Wissels op Binnen- en Effecten. Buitenland. Verhuurt loketten in zijn daarvoor speciaal gebouwde kluis (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijgbaar te zijnen kantore. J

Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 2