Oneerlijke concurrentie. BIJZONDER - PARK TI VOL I. - Winter-Concerten. zijn overal bekend door hun lichten gang- en soliditeit UTRECHT. BEETHOVEN-CYCLUS Solied. Sierlijk. „Eysiiik" rijwielen Snel. Sterk. Feuilleton. Abonnementsjaar 1911 1913. Syniphonie-Concerten onder leiding van den lieer W. HUTSCHENRUIJTER. Waaronder op 25 October 1911, met medewerking van den heer J. MO>SEL, (Violoncel) Hoofdleeraar atn net Cons *r vat >rium van de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst, te Amsterdam. 29 November 1911, met medewerking van mevrouw JULIA GULP, Concurtzingeres, te Berlijn. 20 December 1911, met medewerking van den beer ALDO ANTONTETTI (Viool) te Londen. 17 Januari 1912, mei medewerking van den heer PERCY GR A INGF!R (Piano) te Londen. 13 Maart 1912, met medewerking van meviouw MARIE LEROY, Concert-zangeres, te Parijs. Voorts zal op Woensdag 27 December 1911 een Symohonie-concert pints hebben van het Orkest van het Concertgebouw te Amsterdam, Dirigent WILLEM MENGELBERG. Bovendien zal, op 8 Woensdag-avonden in Abonnement, gegeven worden een met de volgende Solisten 11 October miss ELEONORA SPENCER, Berlijn. I November den heer F-. P. P. BILLEN, Arnhem. 15 November mevrouw LENA van LUNTEUENHansen, Utrecht. 10 Januari mevrouw LüCIE VEERMAN—Bekker, den heer G. VEERMAN en den heer E. FERRÉF, Utrecht. 21 Januari den heer HENDRIK. RIJNBERGER, Bazel. 7 Februari mevrouw LEONORE PAARDEKOOPER—Perk van Lith, Den Hwg. 21 Februari mejuf frouw SOPHIE SACK, Heidelberg, et» 6 Maart mejuffrouw MARIE JANNETTE WALEN. Hilversum. Toor de Zondagmiddag-Concerteu bebben verschillende Solisten hunne medewerking toegezegd. De Abonnementsgelden bedragen voor: Een familie-abonnement 1 26.25 per jaar; Een personeel abonnement f 15.75 per jaar. Familiën en personen die zich in den loop van het abonnement-jaar te Utrecht met terwoon vestigen, kunnen li l worden tegen betaling van de helft van het abonnementsgeld en hebben vanaf 11 October toegang. Toor abonnementen wende men zich tot het, dagelijks van 10 tot 3 uur •1»*—geopend, Bureau. MARY. 5.) Nu jeukte baar maag en met arguaoogen lette zij er op of de groote stukken kreeft, die er zoo verlokkend uitzagen, wel voor haar bewaard bleven of dat die onderweg een andere liefheb eter zouden vinden. De eene na de andere liet ze liggen, maar haar linkerbuurdame nam beide stukken op haar bord. Weg was haar genot en bijna wou ze gaan builen maar toch bedacht ze zich „Straks baalt mijn Fred me en zoo'n man hebben alle anderen samen nieldie maakt mij veel gelukkiger dan alle kreeften ter wereld". Er. zoo had ze al spoedig baar goede luim terug en praatte er lustig op lo?, zooals trouwens het geheele gezelschap deed. Een damesdiner was toch weer eens heel wat anders dan een gewoon koffiepraatje, waarbij men altijd te veel room en koek at en zich altijd eenigermate de maag bedierf. En wat smaakte die champagne. Die maakte de stemming vroolijk en ongedwon gen. De vroolijkheid had haar hoogtepunt bereikt, toen er geheld werd. De kleine luitenantsvrouw eloeg van pliezier haar handen in elkaar en riep: „Daar is mijn Fred" en de oudste kapi teinsvrouw verhief zich in al haar waardigheid en zeide op een toon, die geen tegenspraak duldde: „Pardon, dit is mijn man; ik herken zijn manier van bellen". De andere dames stietten elkaar aan. „Hoe men nog zóo verliefd kan zijn. Nu ja, van het iuitenantsvrouw;je is het nog te be grijpen men is zelf 6ok jong geweest en och I Hoe. heerlijk is die eerste tijd van het huwelijk". „Heerlijk," zeide de echtgenoote van een an deren kapitein en in de herinnering aan den gulden tijd der eerste liefde sloot zij haar oogen en droomde van vergane tijden. Toen verscheen de oppasser en bracht een stads-telegram aan de vrouw des huizes. „Is mijn man niet gekomen vroegen de beide dames gelijktijdig, maar de oppasser zeide, dat er alleen een ordonnans was, die het tele gram had gebracht. De coramandantsvrouw las Het met luider stem voor: „De in het casino verzamelde heeren brengen de dames hun eer biedige groeten en drinken op haar welzijn". De ordonnans vraagt of hij antwoord moet meenemen, zeide de oppasser. De commandantsvrouw keek vragende rond. pLaat de ordonnans eenvoudig vertellen, dat wij 6ok drinken", zeide de kleine luilenantsvrouw en baar vooratol vond bijval. De andere dames begonnen eens wat beter op de luitenantsvrouw te letten. „Die is vandaag al heel opgowonden; zij zal toch niet wal te veel Daar werd weer gebeld en weer stonden de beide dames die hun mannen verwachtten op, maar weder worden zij teleurgesteld. De deur werd geopend en op den drempel verscheen een allen dames onbekend, niet in uniform gekleed heer. „Goeden avond, tante." Snel keerde de commandante zich om en een oogenbhk later lug zij half lachend, half wee- nend in de armen van haar neef oi zoon en zeide „Fritz, mijn jongen, waar kom jij vandaan „Direct nil mijn garnizoen. Wilt u de vrien delijkheid hebben, mij aan de dames voor te stellen De vrouw des huizes stelde voor; hij had voor ieder der aanwezigen een galant woord en een riddelijken handkus. Maar toen hij tegen over Mary stond, keken beiden elkaar een oogeu- blik stilzwijgend aan. „Wat beu jij mooi geworden", zeide bij einde lijk met zachte stem. Uit zijn woorden klonk gunstigs voorwaarden voor de Folishoudsrs dsr R. V. S, De R. V. S. geeft ongevraagd bij iedere polis de Reserva-waardc op. Bij overlijden worden geen onvervallen premie termijnen van de uitkeering.afgehouden. Na 3 jaar recht op proniievryo polls, waarvan de verzekerde zolf het bedrag gemakkelijk kan berekenen. Na 3 jaar recht op afkoop, waarvan de verze kerde zolf het bedrag gemakkelijk kan berekenen. De afkoopwaarde stijgt tot 90 pCt. der Reserve- waarde. 5. Voor elke premiebetaling 30 respijtdagen. 6. Na driejarig bestaan wordt bij staking der premiebetaling deze uit de afkoopwaarde voldaan. Het is hierdoor mogoijk, dat een era-kering nog jaren zonder premiobetnli-g in volle kracht blijft voortbestaan. 7. Valt het te eeniger tijd moeilijk, de volle premie te betalen, dan kan men de verzekering in stand houden, door tijdelijk slechts een gedeelte dor premie te voldoen. Het te weinig betaalde kan dan later op gemakkelijke wijze worden aangezuiverd. 8. ZEER BILLIJKE TARIEVEN. Op aanvrage worden gaarne tarieven en uitgebreide inlichtingen omtrent bovenstaande voorwaarden verstrekt door het lt O O F I) KANTOO It DER ^r j Q Westerstraat3, ROTTERDAM. V .O. Er zijn lieden, die ledige Odol-flacons weder vullen. Met allen nadruk waarschuwen wij het publiek tegen deze praktijkeu, want de iuhoud dier flacous is van twyfelachtig gehalte en mist alle goede eigenschappen van de echte Odol. Het echte Odol-tnondwater wordt uit sluitend door ons geleverd, in de bekende witte patent-flacons, waarbij wij steeds nieuwe flacons gebruiken. Geen enkel ander preparaat heeft de goede uitwerking van het echte Odol. Alleen Odol toch maakt, dat niet alleen tijdens het poetsen der tanden en het spoelen van dun mond, doch ook nog uren daarna, mond en tanden schoon, friseh eu autiseptisch zijn. Onder den naam „Odol'' worden ook tandpoeders en tandpasta's in den handel ge bracht. Deze hebben met het echte Odol slechts den naam gemeen, maar bezitten verder al evenmin de goede eigenschappen van het echte Odol-mondwater. Dresdener Chemisch Laboratorium Lingnor. oprechte bewondering. Onwillekeurig kreeg zij een kleur en maakte haar hand los uit de zijne, die hij nog altijd vast hield. Toen stelde zij haar nii-uwe vriendin voor. „Oók een airdig kind," dacht Fritz en hij keek Lilly, terwijl hij een paar woorden met haar wisselde, zóo doordringend aan, dat zij een vuur- roode kleur kreeg. Toen hij zich van haar afwendde, zeide hij bij zichzelf „Je oogen hebben weer eens hun plicht ge daan. De kleine is al mooi op weg, verlief 1 op je te worden. Mary óok? Dat moet de toekomst leerenenfin, flirten met die twee is voorloopig genoeg." Het liefst was hij tusschen de beide jonge dames in gain zitten, maar hij begreep, dat dit niet ging m dus nam hij plaats naast zijn tante en begon met haar ie praten. Haar en daarna alle anderen vertelde hij, dat zijn overplaatsing weliswaar nog niet officieel bekend was. maar toch heel spoedig volgen zou. Hij had nu 21 uur verlof gekregen om kamers te huren en zou, naar hij hoopte, heel spoedig met pak en zak naar hier komen. Hij vertelde vroulijk en opgewekt, had een aangenaam orgaan, en dus luisterde men algemeen met instemming naar hem, terwijl menige bewonderende blik hem trof. Fritz bemerkte wel, dat hij ook hier eeu vol ledige overwinning behaald en de harten van allo-dames veroverd, had maar hij deed als be- merk-o hij heelemaal niet, hoe de daniu hein bewonderden. Hij was een knappe jongen, groot en slank, nui.r de nieuwste mode gekleed zon der daarbij aanstellerigheid ten 'oou te spreiden en had onberispelijke manieren. Maar h t mooiste aan hem waren zijn lachende mond en zijn diep zwarte oogen, waaruit zekere overmoedigheid en fier zelfbewustzijn sprakendaar had nog nooit een meisje goed ingekeken, zonder er ook een j een beu'je vediefd op te worden. Frits wist, dat I hij mooie oogou had en hij kun die gebruiken óok niets was hem aangenamer dan coquet- I toeren, maar hij vond het aardig, met zijn oogen te spelen en zoo liet hij dan ook nu op de gc- Jro.iwde dames zoowel als op de beide jonge- meisjes telkens een van zijn veroveringsblikkeu rusten, en vond het heel ua.dig te bemerken, dut die ook na weer hun plicht deden. „De vrouwen zjjn toch overal gelijk", dacht bij. „Zij zien nog mter het uiterlijk dan wij, mannen". Hij maakte een sterken indruk, het meest, evenwel zonder dat hij het bemerkte, op mevrouw Von Geuiz, Lilly's moeder Die volgde elk van zijn blikken en wanneer zij dan b-merkte, dat die op Lilly rustten, hoe deze telkens weer oen kleur kreeg, dan dronk zij in gelukkige stem ming een slok champagne en droomde van hot geluk van hair kind. Die schoonzoon zou haar passen. Zij zelf was arm, maar Frits was rijk hij was in zekeren zin de zoon van den com mandant en dien voorspelde men een mooie carrière. Misschien werd de kolonel nog wel eens generaal en dan was zij ja, wat was zij dan? Dai was nut zoo gemakkelijk te zoggen, dan was zij de moeder, neen, de schoonmoeder van den zoon van de gesiorven eerste vrouw van den generaal en tevens de moeder van de schoondochter /an den generaal, li j deze zeer nauwe wederzijdsehe familiebetrekkingen zou men elkaar waarschijnlijk tutoy.-eren en het ge luk lot een generaal jij en jou 10 mogen zeg gen ja dut was bijna niet te begrijpen. Jön aan wien had zij dat alles te dankeu Alben aan don luitenant, die d iar tegenover haar zat. liet liefst zou zij zijn opgestaan en baar loe- komstigen schoonzoon een zoen hebben gegeven, maar dut ging niet en dus wilde zij haar glas opnemen en met hem annatooten, maar ook dat vond zij ten slotte niet passend. Iets tofs moest zij hein toch hewijzn en dus beloofde zij zich zelf in stilt", dat zij als een tweede moeder ovor h in zou waken; zij zou hem niet uit het oog voibo'.eczij wilde zijn schreden bewaken, hem leiden tot hij met haur Lilly voor het aliaar Btond. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 4