BIJZONDER FERWERD A TIEMAN. MAILDIENSTEN. Feuilleton. Urkers. Bridge. 3 O. O rit "Ijl I I I X 1 is een prima en zuinige scliuurzeep, waarmede verrassende resultaten worden 1 Ij IV IV 1 it 1 J bereikt. Voor huishoudelijk gebruik onovertrefbaar. AANBEVOLEN MERKEN Palus de Medoc St. Julien Médoc Médoc Supérieur St. Emilion Witte Bergerac Graves blanc Wachenheimer Hochheimer Rüdesheimer Macon Petit Bourgogne Pommard Roode Algiersche wijn Witte Samos o.8o 1.20 1.30 0.65 I. Oude roode Portwijn Extra Oude dito Oude witte Portwijn dito dito Fine Old Pale Sherry dito dito Fine Old Gold Sherry Fine Madeira Vermouth Dom Bellardi dito Fratelli Cora Spaansche wijn Pedro Ximenes Oude Malagra Tokayer Ausbruch p. flesch J.20 1.60 1.20 1.50 1.10 1.80 i. Bij bestelling vau 12 fl. of meer van bovenstaande merken en contante betaÜDg 5 korting. BOVENDIEN offrecren wjj, wanneer de bestelling f20.— of meer bedraagt, als premie een ex, van den SOYTSMAZALSNS&H VOOR 1912. Hen vrage volledige prijscourant en conditiën. Depot te Amersfoort bij M. R. N. OOSTERVEEN, Langestraat 46 en Arn- hemschestraat u, telefoon 77. WIJZE YAH VERZENDING. Laatstb Bcsliohtiso DEC. 008T-INDI Oil Amsterdam met de ss. der Maatschappij Nederland 10.— 'sav. 8, 52 5, 19 Uit Rotterdam, met de u der Rotterdamtche Lloyd. 10.— 's av. 1, 15, 29 12, 26 Over Oenua, met de sa. 3, 17, 31 der Maatschappij Nederl.1) 6.10 'sm. 6, 20 O/er Marseille, met de as. der Rolterdamsche Lloyd.*) 3.30 'sav. 12, 26 9, 28 Id. met de Fransche pak- koot.*) 6.30 's m. 2, 16, 80 18, 27 Over Rrindisi, met de En- 8, 22 5, 19 tche pakketboot.*) 10.45 's m. 1, 15, 29 12, 26 Over Napel* mst de Duit- tche pakketboot* 8.30 'sav. 13, 27 10, 24 SURINAME. oil Amsterdam. 10.'sav. 7, 21 4, 18 over Saint Notoire. 6.30 's av. 8 8 over Southampton. 10.— 'sav. 4, 18 1, 15, 29 CURApAO. over Amtlerdam. 10.— 'sav. 7, 21 4, 18 over Hamburg 10.— 'a av. 1 1 over New-York 5.35 'sav. Dinsdag Dinsdag en Vrijdag en Vrijdag elkeD Dinsdag en Vrijdag, laatste NOORD-AMERIKA buslichting 5.35 'savonds; Zon- en Feest dagen 10.'s avonds. Naiending 3.30. Buppletoire mail voor brieven, briefkaarten en aangetee- konde stukken van allerlei aard 6.30 's morgens. Ter drukkerij van de Naam- looze Vennootschap „De Amers- foortscheCourant voorheen firtna A. H. van Cleeff" worden spoe dig, net en billijk vervaardigd: Aanplakbilletten Aandeelen Bestekken Bonboekjes Briefhoofden Circulaires Cbêques Doodsberichten Dissertaties Enveloppen Facturen Formulieren Beleibilletten Huwelij ksbrieven Inwikkelpapieren Jaarverslagen Kennisgevingen Linieer werk Menu's Nota's Orderbriefjes Pandbrieven Prijscouranten Quitantiën Registers Rouwbrieven Statenwerk Tarieven Trouwbrieven Uituoodigiugsbrieven Verlovingskaarten Visitekaartjes Wissels Zegels en elk ander voorkomend bosk- of steendrukwerk. MARY. 38.) Da kolonel zeurde laDg bij Fritz tot bij ein delijk stond zooals hij gta&D moest; toen rende hij weer naar den rechtervleugel en het richten werd voortgezet. Eindelijk stonden de guides en toen klonk het commando „Richt u." Het regiment kwam vooruit, nam eerst rich ting naar rechts en toen werd in elke compag nie „geturfd", fooala men het zich dekken op den voorman noemt, omdat de menschen even recht achter elkaar moeten staan als turven worden opgestapeld. Steekt een turf maar iets uit, dan kan de geheels zaak in elkaar vallen en wanneer de kerels niet loodrecht op elkaar ataan, dan valt wel niet het hesle bataljon om, ^naar van Bchrik valt de kapitein van zijn paard, en dat mag nooit en nimmer geschieden. En 100 werd het eerste kwartier niet anders geschreeuwd dan „Dek je op je voorman." En ook in de compagnieën was dat zoo. Daar hoorde men: „Me^ er meer rechte, Midler meer ÜDks; Schulze je bent een ezel, rechts, nog meerrechts; Peter sen, nachtuil, slaap niet links, links, ezel, dat is rechts, naar links moet jeo hemel nu weet do vent niet nicer wat links en rechts is." Petersen's rechter buurman wildeden kapitein helpen en van den anderen kant wilde hij be vrijd worden van zijn kameraad, die met zijn zware gespijkerde schoen op zijn kleine teen stond en dus gaf hij hem een por in zijn ribben zoodat de beer Petersen drie passen naar links vloog en onmiddellijk van zijn buurman daarbij een duw kreeg, waardoor de geheele rij aan het raakte. De kapitein stiet een vreeselijken kreet uit eu zelfs liet compagniespaard zwaaide angstvallig met de rest van zijn eens trotsche staart en boos schudde het zijn hoofd. Het was niet meer jong en onervaren, had al zoo menig turven als stomme getuide bijgewoond en gedul dig de sporen verdragen, wanneer zijn berijder te ongeduldig werd. Maar wat hij vandaag te zien kreeg, dat ging toch de grenzen te buiten van hetgeen het verdragen kon en dus begon het zóo te steunen en te zuchten, dat den kapi tein de angst om het hart sloeg. Eindelijk stond de compagnie en eindelijk stond het regiment. Nu kon de zaak beginnen maar 6en ontbrak er nog, de hoofdpersoon, de generaal. Het was tien minuten vóór half zeven en om half ze-en zou Zijn Excellentie komen. Er was dus niet de minste reden, dat hij er ul zou zijn, maar toch werd hij met ongeduld ver wacht. Daar dook plotseling aan den horizon de stofwolk op, die hij dergelijke gelegeuheden alles in zich verbergt: Excellenties, brigade commandanten, ordonnans-offi eieren, adjudanten, alles in een woord, dat tot den nasleep van een generaal behoort. „Dut kan de generaal nog niet zijn," zeidede adjudant, „hij is er voor bekend, dat hij precies op tijd komt en bovendien komt de generaal niet van links, maar van rechts." Maar de kolonel wist het natuurlijk weer beter; daarvoor kreeg hij immers meer traete- ment en dus liet hij de geweren presenteeren de muziek speelde den ptrademarsch en de kolonel rende, gevolgd door zijn adjudant, de stofwolk tegemoet. Hij reed nl3 een bezetene, maar toen bij dicht bij de stofwolk was, loste zich daaruit een ruiter op en dia reed als een bezetene op den kolonel toe en toen deze zag wat do wolk verborgon had gehouden, maakte hij linksomkeert en reed al3 een dolle weer naar zijn regiment terug. Met zijn sabel wenkte hij de muzieek te zwggen eindelijk begreep de kapelmeester het gunstig© voorwaarden voor de Polishoudera der R. V. S. De R. V. S. geeft ongevraagd bij iedere polis de Reserve-waarde op. Bij overlijden worden geen onvervallen premie termijnen van de uitkeering afgehouden. Na 3 jaar recht op proiuievrye polis, waarvan de verzekerde zelf het bedrag gemakkelijk kan berekenen. Na 3 jaar recht op afkoop, waarvan de verze kerde zelf het bedrag gemakkelijk kan berekenen. De afkoopwaarde stijgt tot 90 pCt. der Reserve- waarde. 5. Voor elke premiebetaling 30 respijtdagen. 6. Na driejarig bestaan wordt bij staking der premiebetaling deze uit de afkoopwaarde voldaan. Het is hierdoor mogoliyk, dat een verzekering nog jaren zonder premiebetaling in volle kracht blijft voortbestaan. 7. Valt het te eeniger tijd moeilijk, de volle premie te betalen, dan kan men de verzekering in stand houden, door tijdelijk slechts een gedeelte dor premie te voldoen. Het te weinig betaalde kan dan later op gemakkelijke wijze worden aangezuiverd. 8. ZEER BILLIJKE TARIEVEN. Op aanvrage worden gaarne tarieven en uitgebreide inlichtingen omtrent bovenstaande voorwaarden verstrekt door het HOOFDKANTOOR DER i) TT Cl Westerstraat 3, ROTTERDAM. I V. V M. J. UIJTHOVEN. LANGESTRAAT 24 AMERSFOORT. TELEF. INTERC. no. 166. Depot van de firma W. G. BOELE SENIOR KAMPEN. Hoflevet.ier. teeken de geweren werden afgezet, de rann- schappen stonden weer plaats rust en a''en keken den kolonel verwonderd aan. Die voelde zich verplicht, althans den officieren een op heldering te geven en hij zeide dus: „Het waren de inspeclie-paarden." Een onderdrukt lachje ging door de gelederen en toch was er niets te lachen, want een inspec- tiepaard is een heel gewichtig deel van de in spectie van zijn vier beenen hangt voor de inspectie menigmaal meer af dan van de twee duizend vierhonderd beenen van het regiment. De generaals, die van garnizoen tot garnizoen reizen om de inspecties te houden, nemen na tuurlijk hun eigen paarden niet meedie zouden daarvan veel te veel lijden. Zoo worden voor de inspecteercnde generaals uit de naastbijgolegen garnizoenon, waar cavalerie ligt paarden, gezonden en de ritmeester, wien de eervolle opdracht ten deel valt, deze paarden uit te kiezen, zou bet liefst dadelijk ontslag nemen. Hij blijft slechts in dienst omdat hij een klein vleugje hoop heeft, dat hij hij uitzondering ook wol eens 'n goede keus kan doen met do paarden. In do theorie geldt dit misschien wel voor waar, want volgens deze is er niets onmogelijks op de wereldmaar in de practijk zijn dergelijke din gen heel unders en op het oogenblik waarop de inspeel iepaarden den stal verlaten, is het den ritmeester te moede alsof hij zijn ontslag heeft Onder leiding van een Pieren, kranigen huzaren luitenant naderden de paarden met hun verzor ger. Do luitenant meldt zich en dan gaat het in galop naar do verborgen plek, waarop de adjudant straks al gewezen heeft en waar de generaal en zijn staf, onbemerkt voor de oogen dor minderen, te paard zullen stijgen. Dat go- beurt niet omdat die hooge heereu een beetje moeilijk in het zadel komen, o neen maar de hooge hoeren moeten hun ondergeschikten in het idéé laten dat zij éen zijn met hun paarden, als vormen zij daarmee den onscheidbaar geheel. De ondergeschikten mogen alleen zien, dat zij to paard zitten, niet, dat en hoe zij er opklim men. Nog vijf minuten moesten de paarden wach ten toen verschenen de hooge heeren in hun rijlijg. Allen stapten uit en ieder onderzocht het voor hem bestemde paard. Ook Zijne Excel lentie doet zoo en vraagt dan „Hoe loopt dat dier „Het is een ruin, Excellentie." „O zoo." Dan klimt Zijne Excellentie op het paard eu zonder verder van iets notitie te nemen, gaat het naar dun troep, eerst in stap, dan in draf. Daar wendde de generaal zich plotseling naar zijn begeleider „Dit kleine paard heeft een verduiveld hoogen gang hij gooit vreoselijk En hij wenkt zijn adjudant en zegt „Wat dunkt u, zullen wij niet ruilen Je weet ik heb gisteravond nogal zwaar gesoupeerd. Zullon we ruilen Maar de adjudant denkt er niet aan; hij voelt niet dan geringsten lust den gelieelen ochtend zich door elkaar te laten Bcbuddon. Direct weigeren kan hij niet: maar zoo zegt hij dan: „Heel gaarne, Excellentie maar mijn paard gooit nog veel hooger op dan het uwe". Ten eerste is dat sen onjuistheid want het paard vaD den adjudant loopt als een pop en en ten tweede kan de adjudant onmogelijk weten hoe hoog het andere paard opgooit. Dooh hij bereikt zijn dool, want de generaal zegt: „Neen, dan dank ik u, dan blijf ik liever waar ik ben, maar men schijnt ons vandaag weer eens beste paarden gezonden te hebben. Hoe heet de ritmeester?" De adjudant roept den luitenant der huzaren on laat zich de gevraagde ophelderingen geven. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 4